Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή φώτων αυτοκινήτου


manos-cha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θα ήθελα βοήθεια με την επιλογή - αλλαγή φώτων σε VW Polo r-line 2020. Ψάχνω κάτι που να κάνει διαφορά σε σχέση με τις λάμπες που έχει τώρα αλλά δεν θέλω να δώσω και μια περιουσία γιαυτό. 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

συγγνώμη ρε φιλαράκι....καινούριο R-line 2020 που κοστίζει κοντά στα 15χιλιάρικα και ψάχνεις οικονομική λάμπα;

πόσο είναι μια περιουσία στα 15.000?

είναι 190ευρώ για κάτι τέτοιο?

https://www.skroutz.gr/s/16405802/Philips-H7-X-tremeUltinon-12V-2τμχ.html?

 

βγάλε μια φωτογραφία κοντινή το φανάρι και μια από πίσω χωρίς την τάπα να δούμε τι λάμπα φοράει και το βλέπουμε. στο site της VW δε λεει παντως αν φοράς πυρακτώσεως ή LED.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμούσα μια λυση η οποια να ειναι νομιμη (βλεπω οτι ο κατασκευαστης απο αυτες που προτεινεις το λεει ξεκαθαρα οτι δεν ειναι) ωστε να ειναι εντάξει και να μην τυφλωνω ολο τον κοσμο (κοινως να μη κανω αυτο που βριζω - κοροϊδεύω). 

Οσο αφορα την τιμη θα ηθελα μια ποιοτικη λυση (να μου κρατησει καποια χρονια) αλλα οχι να ξεφυγω (αλλαγη ολοκληρου του προβολεα ή οτι πιο ακριβο σε λαμπα υπαρχει) 

Νομιζω φοραει Η7 λαμπες (πυρακτώσεως) και θελει συνολο 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι Αθήνα κάνε ένα τηλέφωνο εδώ

xenonlights.gr

θα σε κατατοπίσει σωστά και διαθέτει εξοπλισμό να ρυθμίσει σωστά τη δέσμη για να είσαι απόλυτα εντάξει και με τους γύρω σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, greekfragma είπε

Αν είσαι Αθήνα κάνε ένα τηλέφωνο εδώ

xenonlights.gr

θα σε κατατοπίσει σωστά και διαθέτει εξοπλισμό να ρυθμίσει σωστά τη δέσμη για να είσαι απόλυτα εντάξει και με τους γύρω σου.

Επιβεβαιώνω κ εγώ για τον xenonlights.gr

Σοβαρός επαγγελματίας με σωστή τεχνογνωσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, bill999r είπε

Επιβεβαιώνω κ εγώ για τον xenonlights.gr

Σοβαρός επαγγελματίας με σωστή τεχνογνωσία.

ναι μονο για λαμπες γιατι αν του πεις να βαλει κανενα μετασχηματιστη/ενισχυτη τα κανει $@

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

ναι μονο για λαμπες γιατι αν του πεις να βαλει κανενα μετασχηματιστη τα κανει $@

τον έχω εμπιστευτεί με τα προϊόντα του πολλά χρόνια και ότι χρειάστηκε ήταν άψογος. κατά καιρούς είχε φέρει κάτι παιδιά να βοηθάνε. κατά τα άλλα ειναι χειρουργείο η φάση.

εσύ το άσχημο που λες ήταν με τον ίδιο ή με κάποια τοποθέτηση από τους βοηθούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δε θα διαφωνισω αλλα αρχιζει και χαλαει ονομα:

εγω ο ιδιος ειχα πριν 1 χρονο κακη εμπειρια τοσο τεχνικα (δεν ειμαι και ασχετος και ειδα τη δουλεια) οσο και συμπεριφορας-> σε ιχ για παρκοβοηθηση μας ειπε να παραλαβουμε σε 3 ωρες, πηγαμε σε 4 και μας παρεδωσε το οχημα μετα απο 6! (και ηταν και επαγγελματικο)

επισης φιλοι μου λενε οτι γενικα τελευταια παιζει σνομπισμος εκει μεσα (δηλαδη αυτοι δουλευουν απο Ferrari και πανω;) ενω προσφατα 2 φιλοι μου εδειξαν "ποιοτικη δουλεια" που καναν τοσο με ενισχυτη (κυριολεκτικα $#@να τα εκαναν) οσο και με πηγη (αλλα ζητησε, αλλα του βαλανε)

δε λεω σε μερικα οπως λαμπες, led και αλλα μικροπραγματα ειναι καλοι αλλα αν τους μιλησεις καναν multimedia εργο...αστο καλυτερα, δε το εχουν.

Πριν 2 μηνες πηγα προσωπικα το οχημα μου απεναντι στο ακριβως ιδιο (αντικειμενο) μαγαζι που μου εκανε δουλεια ο ανθρωπος και οι αλλοι απεναντι...χτυπαγαν μυγες

 

υγ: δε ξερω ποιος ειναι ο ιδιοκτητης και ποιοι οι βοηθοι εγω στο μαγαζι πηγα και ζητησα να μου κανουν μια συγκεκριμμενη εργασια

Επεξ/σία από vamvakoolas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μενω Αθήνα. Εχω διαβασει αρκετα καλα σχόλια για τις philips extreme vision 130.

Ειδες διαφορα και στην ενταση και στο μηκος που φτανει η δεσμη των φωτων; Μικρή - μεγάλη ή και τις 2 σκαλες αλλαξες; 

Ειδα οτι εβγαλαν και το νεο μοντελο extreme vision 200 αλλα ακομα δεν το βρήκα να πουλιεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2020 στις 1:13 ΠΜ, greekfragma είπε

Αν είσαι Αθήνα κάνε ένα τηλέφωνο εδώ

xenonlights.gr

θα σε κατατοπίσει σωστά και διαθέτει εξοπλισμό να ρυθμίσει σωστά τη δέσμη για να είσαι απόλυτα εντάξει και με τους γύρω σου.

Πάνω που ήθελα να ρωτήσω σχετικά με αυτό.

Η μεγάλη σκάλα βαράει αλλού γι' αλλού, στο ΚΤΕΟ δε μου είπαν τίποτα, μάλιστα το ανέφερα μόνος μου και ο υπάλληλος μου είπε ότι όντως έτσι είναι :λολ:

Πορείας έβαλα Led της Heleco και θέλω να τσεκάρω κι αυτές.

Προς τα νότια προάστια ξέρετε κανέναν; Γιατί Αμπελόκηπους είναι μια κουβέντα να πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πάνω που ήθελα να ρωτήσω σχετικά με αυτό.

Η μεγάλη σκάλα βαράει αλλού γι' αλλού, στο ΚΤΕΟ δε μου είπαν τίποτα, μάλιστα το ανέφερα μόνος μου και ο υπάλληλος μου είπε ότι όντως έτσι είναι :λολ:

Πορείας έβαλα Led της Heleco και θέλω να τσεκάρω κι αυτές.

Προς τα νότια προάστια ξέρετε κανέναν; Γιατί Αμπελόκηπους είναι μια κουβέντα να πας.

πας εύκολα από περιφερειακή Υμηττού-σκας Κατεχάκη και Μεσογείων και είναι δίπλα.

νότια δεν ξέρω κάποιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...