Προς το περιεχόμενο

Huawei Mate 40 Pro: Πρώτη ματιά στο επερχόμενο κινητό;


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fotis Deutschland είπε

Που του χρόνου θα πάει κάτω του 10% και το 90% των πωλήσεων θα είναι στην Κίνα.Άρα ναι το προσπερνάμε.

Αγόρι μου αδίκησε θα πρέπει να δουλεύεις σε εταιρείες ως αναλυτής πωλήσεων και όχι στην Ελλάδα και να γράφεις σε ένα ελληνικό φόρουμ 

Επεξ/σία από Dmspolys
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, takjar said:

Κάτοχος Huawei Mate 20 Pro (πρόλαβε τα Google Services), είναι έπος το κινητό

I confirm.

Και εγώ με Mate 20 Pro και πρακτικά έχω βγάλει σχεδόν τα πάντα από μέσα εκτός από το play store που δε νομίζω να μου έλειπε κιόλας.

Φαντάζομαι και με F-droid μια χαρά θα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια, όλες οι εταιρίες εκτός απο το 5G, το 8k που πραγματικά δεν λέει τίποτα και τον ρυθμό ανανέωσης της οθόνης...ζητάνε πάλι 1000ρικα χωρίς τίποτα το καινούριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλο ένα θέμα που οι μισοί θα γράφουν για Google servises και οι υπόλοιποι για το πόσο καλό είναι χωρίς αυτά, ενώ κανένας από αυτούς δνε έχει δοκιμάσει να δουλέψει ένα τέτοιο κινητό. Η πραγματικότητα είναι ότι χωρίς Google play δεν βλέπεις καμία διαφορά, βέβαια μιλάμε για κάποιον που ξέρει τι είναι ένα apk για παράδειγμα απλά ουσιώδη πράγματα. Ο μπάρμπας που θα μπει μόνο στο store να κατεβάσει καλύτερα Να μην αγοράσει αν και το store της Huawei τώρα τον καλύπτει απόλυτα. Έχει ΟΛΕΣ τις εφαρμογές τραπεζών(και ναι δουλεύουν κανονικά) σχεδόν όλες αυτές τι ελληνικες παρακμιακες(ΟΠΑΠ και τέτοια). Όσο αφορά το YouTube, κάποιος Android χρήστης δε δύναται να  μήν χρησιμοποιεί vanced, αλλά να βλέπει 10 διαφημίσεις το λεπτό στο κανονικό YouTube. Οπότε περνάς το vanced, σε Gmail απλά μπαίνεις από το Browser, χάρτες κατεβάζεις Google earth σε apk και δουλεύει κανονικά, και για πλοήγηση heremaps. 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Macosj είπε

Άλλο ένα θέμα που οι μισοί θα γράφουν για Google servises και οι υπόλοιποι για το πόσο καλό είναι χωρίς αυτά, ενώ κανένας από αυτούς δνε έχει δοκιμάσει να δουλέψει ένα τέτοιο κινητό. Η πραγματικότητα είναι ότι χωρίς Google play δεν βλέπεις καμία διαφορά, βέβαια μιλάμε για κάποιον που ξέρει τι είναι ένα apk για παράδειγμα απλά ουσιώδη πράγματα. Ο μπάρμπας που θα μπει μόνο στο store να κατεβάσει καλύτερα Να μην αγοράσει αν και το store της Huawei τώρα τον καλύπτει απόλυτα. Έχει ΟΛΕΣ τις εφαρμογές τραπεζών(και ναι δουλεύουν κανονικά) σχεδόν όλες αυτές τι ελληνικες παρακμιακες(ΟΠΑΠ και τέτοια). Όσο αφορά το YouTube, κάποιος Android χρήστης δε δύναται να  μήν χρησιμοποιεί vanced, αλλά να βλέπει 10 διαφημίσεις το λεπτό στο κανονικό YouTube. Οπότε περνάς το vanced, σε Gmail απλά μπαίνεις από το Browser, χάρτες κατεβάζεις Google earth σε apk και δουλεύει κανονικά, και για πλοήγηση heremaps. 

Συμφωνώ σε όλα, αλλά έχεις έναν φανταστικό email client της Huawei που βάζεις το gmail σου πάνω και παίρνεις τα email σου κανονικά IMAP. Δεν χρειάζεται να μπεις σε browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsarouc είπε

Ο μόνος αντίπαλος του iPhone 12 Pro Max. Huawei Mate 40 Pro+.

Και κάτι μου λέει ότι θα φάει πολύ ξύλο και πάλι η Apple.

Από design με αφήνει κάπως αδιάφορο. Μια από τα ίδια. Απλά όμορφο. Από specs καμερών πάλι με αφήνει αδιάφορο. Περιμένω δείγματα για να μιλήσω με ασφάλεια. Λογικά όπως μας έχει μάθει δεν θα έχει αντίπαλο για μια χρονιά ακόμη τουλάχιστον.

Από specs γενικά αν είναι πραγματικά όσα λένε ο Kirin 9000 θα δείξει για μια φορά ακόμη το δρόμο.

Ανυπομονώ να δω εξελίξεις. Περίεργο που δεν βλέπω πουθενά για Mate 40 σκέτο. 

Όσο για τα google services υπάρχει η λύση απλά δεν είναι για όλους. Αλλά θέλω να πιστεύω ότι μετρημένες είναι οι ώρες και του περούκα και της άρσης αποκλεισμού. Οπότε μακάρι σύντομα να το δούμε και Ελλάδα. 

Πληροφοριακά και ο περούκας να φιγει δεν αλλάζει κάτι αυτός απλά είναι η φωνή, το να αλλάξει η φωνή δεν αλλάζουν τα χέρια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GSolari είπε

Συμφωνώ σε όλα, αλλά έχεις έναν φανταστικό email client της Huawei που βάζεις το gmail σου πάνω και παίρνεις τα email σου κανονικά IMAP. Δεν χρειάζεται να μπεις σε browser.

Συμφωνώ εγώ αυτό λειτουργώ για τα email μου, απλά όλοι σχεδόν όσοι είναι κατά της Huawei δεν παίζει να έχουν πιάσει ένα καρυφαιο Huawei στα χέρια τους. Οπότε για τι email της Huawei να τους πεις. Όπως και ο Browser της Huawei είναι απίστευτος, προσωπικά έχω και το Chrome αλλά δεν το ανοίγω καν γιατί είναι πιο αργός και κάποιες φορές εχει κολλήματα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Macosj είπε

Συμφωνώ εγώ αυτό λειτουργώ για τα email μου, απλά όλοι σχεδόν όσοι είναι κατά της Huawei δεν παίζει να έχουν πιάσει ένα καρυφαιο Huawei στα χέρια τους. Οπότε για τι email της Huawei να τους πεις. Όπως και ο Browser της Huawei είναι απίστευτος, προσωπικά έχω και το Chrome αλλά δεν το ανοίγω καν γιατί είναι πιο αργός και κάποιες φορές εχει κολλήματα 

Συμφωνώ φίλε ήμουν κάτοχος και του P30 Pro και του Mate 30 Pro. Πραγματικά οι συσκευές της είναι σε άλλο επίπεδο και για μένα είναι οι καλύτερες all-around συσκευές της αγοράς. Για μένα σε Android δεν υπάρχει καλύτερη εταιρεία.

Επεξ/σία από GSolari
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GSolari είπε

Συμφωνώ φίλε ήμουν κάτοχος και του P30 Pro και του Mate 30 Pro. Πραγματικά οι συσκευές της είναι σε άλλο επίπεδο και για μένα είναι οι καλύτερες all-around συσκευές της αγοράς. Για μένα σε Android δεν υπάρχει καλύτερη εταιρεία.

P30 pro, ότι καλύτερο εχω δουλέψει(και ναι είχα και iPhone 😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gbras είπε

Και ποιος αγοραζει Huawei πλεον?

Εμείς που θέλουμε μπαταρία να βγάζει μια μέρα τουλάχιστον και την καλύτερη φωτογραφία

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, GSolari είπε

Συμφωνώ φίλε ήμουν κάτοχος και του P30 Pro και του Mate 30 Pro. Πραγματικά οι συσκευές της είναι σε άλλο επίπεδο και για μένα είναι οι καλύτερες all-around συσκευές της αγοράς. Για μένα σε Android δεν υπάρχει καλύτερη εταιρεία.

Αν δούμε τις φετινές προτάσεις με τα προβλήματα του 20 ultra, με το iPhone  που δεν έχει ούτε 20w φόρτιση και ούτε καν x3 οπτικό, μόνο το m10 ultra και το P40 pro plus αξίζουν. Σε λίγο και το Mate 40 pro plus 

Επεξ/σία από Macosj
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Macosj είπε

Αν δούμε τις φετινές προτάσεις με τα προβλήματα του 20 ultra, με το iPhone  που δεν έχει ούτε 20w φόρτιση και ούτε καν x3 οπτικό, μόνο το m10 ultra και το P40 pro plus αξίζουν. Σε λίγο και το Mate 40 pro plus 

Μην ξύνεις πληγές γιατί για επαγγελματικούς λόγους (Development) θα τα σκάσω στην Apple για το iphone 12 χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dmspolys είπε

Αγόρι μου αδίκησε θα πρέπει να δουλεύεις σε εταιρείες ως αναλυτής πωλήσεων και όχι στην Ελλάδα και να γράφεις σε ένα ελληνικό φόρουμ 

Επειδή είμαι οικονομολόγος για αυτό και ασχολουμε με στατιστική.Οι πωλήσεις της Huawei είδη φέτος βασίζονται σε ποσοστό 70% στην κινεζική αγορά από το 2021 με harmony OS το ποσοστό αυτό θα αυξηθεί εκθετικά.Ορίστε οι σχετικές προβλέψεις αν έχεις κάποια άλλη πρόβλεψη εσυ θα την δεχτώ με χαρά.

 

https://www.neowin.net/amp/samsung-to-retain-highest-smartphone-market-share-in-2020-huawei-to-plummet-in-2021/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, GSolari είπε

Συμφωνώ σε όλα, αλλά έχεις έναν φανταστικό email client της Huawei που βάζεις το gmail σου πάνω και παίρνεις τα email σου κανονικά IMAP. Δεν χρειάζεται να μπεις σε browser.

Το  outlook δεν δουλεύει χωρίς Google services? Το προτιμώ από το gmail app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Theon1k είπε

Το  outlook δεν δουλεύει χωρίς Google services? Το προτιμώ από το gmail app

Μπορείς να βάλεις τον outlook account σου στο email client της huawei. Τον δοκίμασα με 6 ταυτόχρονους λογαριασμούς και έπαιζε άψογα....Gmail, Outlook (hotmail) και κάποιους εταιρικούς από custom email servers. Δεν βρίσκω λόγο το outlook client να μην έχει custom push notification αρχιτεκτονική αφού το Microsoft News έστελνε κανονικά push Notifications στο Mate 30 Pro που είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...