Προς το περιεχόμενο

Ming-Chi Kuo: Αναφέρει ζήτηση «μεγαλύτερη της αναμενόμενης» για το iPhone 12 Pro


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο διάσημος αναλυτής προέβλεψε αρχικά μεγαλύτερη ζήτηση για το iPhone 12, όμως πλησιάζοντας στο λανσάρισμα, αναθεωρεί σχετικά με την κάθε έκδοση.

Ο Ming-Chi Kuo, αναλυτής στην TF International Securities που δραστηριοποιείται στην Ασία, είναι μια σταθερή πηγή πληροφοριών για όσα αφορούν την Apple χάρη στις αρκετές γνωριμίες του στην τεράστια ασιατική αγορά.

Μέσω των επαφών και των πληροφοριών του, είχε καταλήξει σε μια πρόβλεψη για τη ζήτηση των iPhone 12, κατά την οποία το iPhone 12 θα καταλάμβανε μεγάλο μέρος των αρχικών αποθεμάτων για τα καταστήματα - περίπου 40% με 45% του συνολικού αποθέματος της σειράς. Αντίστοιχα, τα μοντέλα iPhone 12 mini, Pro και Pro Max θα είχαν μερίδιο 20-25% (mini, Pro) μέχρι και 15-20% (Pro Max).

Με το λανσάρισμα να απέχει λίγες μέρες, ο Kuo αναθεώρησε δηλώνοντας το εξής:

Αναφορά σε κείμενο

Οι προπαραγγελίες του iPhone 12 Pro ξεπέρασαν τις προσδοκίες μας λόγω των  πιστών fans της Apple που προτιμούν τα ανώτερα μοντέλα εξ αρχής, της μεγάλης ζήτησης στην κινεζική αγορά και την επερχόμενη κορύφωση της ζήτησης σε ΗΠΑ και Ευρώπη.

Ως εκ τούτου, η «μοιρασιά» είναι πλέον 30-35% τόσο για το iPhone 12 όσο και για το iPhone 12 Pro, ενώ σημειώνει πως το αρχικό στοκ του iPhone 12 mini θα μειωθεί αισθητά  - 10-15% αντί του 20-25% της αρχικής πρόβλεψης. Ένας σημαντικός λόγος για αυτό είναι η χαμηλή ζήτηση για τη μικρότερη συσκευή στην αγορά της Κίνας, κατά τον ίδιο.

Το επίσημο λανσάρισμα των iPhone 12 και 12 Pro αναμένεται στις 23 Οκτωβρίου, και των 12 mini και 12 Pro Max στις 13 Νοεμβρίου. Για την Ελλάδα ουδέν νεότερο.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε χωρες που εχουν υποδομες 5g θα γινει αναρπαστο.. Η τιμή τσουχτερή όπως και στο 11, φυσικα ομως πλεον αγοραζεις απο καμερα μεχρι παιχνιδομηχανη και στο τελος κινητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πρωτότυπο leak, σάμπως μπορεί να ελεγχθεί κιόλας αφού το μήλο προσπαθεί και δίνει όσο το δυνατόν λιγότερες πληροφορίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρατηρώντας τις τάσεις της αγοράς , έχοντας δει  reviews ολων των μοντέλων , συμφωνώ εν μέρει με τον Ming Chi Kuo , το iPhone 12 μπορεί να πιάσει και 50% και η έκπληξη θα είναι να το περάσει , ο πιο πολύς κόσμος θα παει για iPhone 12 που σημειωτέον οι διαστάσεις του ειναι μικρότερες απ το iPhone 11  παρόλο που έχει την ίδια σε μέγεθος οθόνη , υπήρξε  ένα υπερβολικό hype για το iPhone mini που θα πουλήσει μόνο σε ένα ειδικό κοινό , τα Pro θα περάσει το  Pro Max 

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το iPhone mini απλα δεν εχει καμια τυχη , εγω ειμαι πιο κοντα στο 12 , εχω παθει την πλακα μου με το 12 pro , εγω που εχω παθος με την φωτογραφια ειμαι σε θεση να δωσω κατι παραπανω ετσι και αλλιως μια καλη φωτογραφικη εχει 700-800 , απο εκει και περα οι τιμες ειναι φυσιολογικες  δεν συγκρινω την ελλαδα  ,   εχει ριξει τις τιμες αυτο ειναι μια αληθεια ,και οταν  εχεις ενα προιον και το πουλας μετα απο 4-5 χρονια και οχι 50 euro αυτο τα λεει ολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό να το θέλουν όλοι, αφού είναι iPhone ! Κανένα άλλο smartphone δεν έχει τέτοια υπεροχή και δυνατότητες 😁🍎

~Comment sponsored by apple, το έγραψα μέσω του Mac Pro 2013 μου.🦄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, kundi είπε

το iPhone mini απλα δεν εχει καμια τυχη , εγω ειμαι πιο κοντα στο 12 , εχω παθει την πλακα μου με το 12 pro , εγω που εχω παθος με την φωτογραφια ειμαι σε θεση να δωσω κατι παραπανω ετσι και αλλιως μια καλη φωτογραφικη εχει 700-800 , απο εκει και περα οι τιμες ειναι φυσιολογικες  δεν συγκρινω την ελλαδα  ,   εχει ριξει τις τιμες αυτο ειναι μια αληθεια ,και οταν  εχεις ενα προιον και το πουλας μετα απο 4-5 χρονια και οχι 50 euro αυτο τα λεει ολα.

το iPhone 11 Pro μεταχειρισμένο έχει στα 625 και πανω στο e-bay σχετικά έχασε αξία γρήγορα αν σκεφτούμε οτι ειναι στα 1099 καινούργιο ,  ευρω , εχεις χάσει ήδη 450 ευρώ αν το πουλάς για 650 ,  μια καλή λύση που βλέπω για να μην χάνεις την αξία των χρημάτων σου , βάλε και τον πληθωρισμό , είναι να παίρνεις κάθε χρόνο καινούργιο iPhone και να πουλάς το παλιό αμέσως , συμβόλαιο 2 χρόνων που κάνουν οι περισσοτεροι στην αμερική δεν συμφέρει οπότε πας για το Pro και σου βγαίνει 450 ευρώ

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ΑΠΟΛΥΤΟ ξεβράκωμα φέτος.

Ο κόσμος ΔΕΝ είναι τόσο χαζός ώστε να τον κοροϊδεύουν ΚΑΘΕ χρόνο.

Εφτασαν τα Android να κοστίζουν 1.400 ευρώ με μόνο επιχείρημα ότι ανταγωνίζονται το iPhone..

Ναι για συσκευές που δεν έτρεχαν καν Google Services ή που κυκλοφόρησαν «φορώντας» περσινή έκδοση λογισμικού , για συσκευές με ΣΑΠΑΚΙΑ επεξεργαστές , με μεταπωλητική αξία που πέφτει ΠΡΙΝ τις αγοράσεις και με εταιρίες που αλλάζουν τις ναυαρχίδες τους σαν τα πουκάμισα.

iPhone θα λέτε και θα κλαίτε φέτος.. 🤩🤩
 

(Σα ζεστά ψωμάκια θα φεύγουν..)

bread baguette GIF by The Pizza Show

 

Επεξ/σία από Looter
  • Like 16
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ethereum είπε

το iPhone 11 Pro μεταχειρισμένο έχει στα 625 και πανω στο e-bay σχετικά έχασε αξία γρήγορα αν σκεφτούμε οτι ειναι στα 1099 καινούργιο ,  ευρω , εχεις χάσει ήδη 450 ευρώ αν το πουλάς για 650

μένω στην Ελλάδα αγοράζω απο εδω , και στην Κίνα το περνεις με 500 .. 848 euro κανει το pro 11 τωρα  , και το που λας ανετα 720 μτχ , ψαξε στην ελλαδα τα μτχ και μιλα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kundi είπε

μένω στην Ελλάδα αγοράζω απο εδω , και στην Κίνα το περνεις με 500 .. 848 euro κανει το pro 11 τωρα  , και το που λας ανετα 720 μτχ , ψαξε στην ελλαδα τα μτχ και μιλα μετα.

670 sto insomnia  

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βαθος χρονου το φθηνοτερο 12ρι θα πουλησει παραπανω.

Απλα το 12ρι χανει αρκετα το value του για οποιον διαλεξει 128GB και στην Αμερικη αναλογα τον παροχο μιλαμε για διαφορα τιμης που φτανει τα μολις 120δολλαρια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την μεγαλύτερη ζήτηση έχει αρχίσει να γίνεται απ όλες τις εταιρίες. Μάρκετινγκ είναι για να πουλάνε πιο πολλά να νομίζει ο κόσμος ότι γίνεται χαμός με αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kundi είπε

το iPhone mini απλα δεν εχει καμια τυχη , εγω ειμαι πιο κοντα στο 12 , εχω παθει την πλακα μου με το 12 pro , εγω που εχω παθος με την φωτογραφια ειμαι σε θεση να δωσω κατι παραπανω ετσι και αλλιως μια καλη φωτογραφικη εχει 700-800 , απο εκει και περα οι τιμες ειναι φυσιολογικες  δεν συγκρινω την ελλαδα  ,   εχει ριξει τις τιμες αυτο ειναι μια αληθεια ,και οταν  εχεις ενα προιον και το πουλας μετα απο 4-5 χρονια και οχι 50 euro αυτο τα λεει ολα.

Άμα έχεις πάθος με τη φωτογραφία πάρε μια DSLR.. δεν έχει σχέση με το κινητό

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, christospvl είπε

Άμα έχεις πάθος με τη φωτογραφία πάρε μια DSLR.. δεν έχει σχέση με το κινητό

Εντάξει η dslr είναι εξαιρετική αλλά δεν είναι διαχειρίσιμη. Λόγω βάρους.  Αν πας και με έναν φακό σταθερών αποκλίσεων 100-105mm το βάρος αυξάνει δραματικά. Γυρνώντας τα όλα στο manual και όχι στο auto και κάνοντας φωτομέτρηση και παίζοντας με iso και ταχύτητα κλείστρου βγάζεις φωτογραφιάρες αλλά και κάνεις κάτι μπράτσα μοναδικά αφού πρέπει να την κρατήσεις σταθερή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...