Προς το περιεχόμενο

Ted Lasso (2020)


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Σχεδόν τα πάντα πήραν στα Emmy χθες.

Outstanding Comedy series, lead actor comedy series o Sudeikis και supporting actor + actress o Roy Kent κι η Rebecca.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποσο γαμηστεροσυνη ειχε το 9 επεισοδιο? Αργησα να το δω αλλα ενταξει ειναι επεισοδιο love or hate εγω ειμαι ξεκαθαρα στο πρωτο. Ενα επεισοδιο φουλ Beard απο την αρχη μεχρι το τελος ενα επος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκινησα και εγω επιφυλακτικα μιας και μου φαινοταν ανοστο απο το τρειλερ αλλα διαβαζα τα καλυτερα.

Προς το παρον εχω δει τα 3 πρωτα επεισοδια. Αρκετα καλη σειρα, δεν σε κουραζει, εχει χιουμορ αλλα πιστευω οτι δεν ειναι εκει ο αξονας του παρα στις σχεσεις των ανθρωπων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ποσο γ@ματα ηταν τα τελευταια 2 επεισοδια. Τη χημεια εχουν αναπτυξει οι χαρακτηρες μεταξυ τους ποσο καταλαβαινεις τι νιωθουν τη δεδομενη στιγμη για μενα η δευτερη σεζον πηρε τους καλους χαρακτηρες της πρωτης σεζον και τους ανεβασε 2 επιπεδα. Δεν υπαρχει πρωταγωνιστης γιατι ο καθε χαρακτηρας ειναι πρωταγωνιστης σε αυτη τη σειρα για τον καθε χαρακτηρα ενδιαφερεσαι το ιδιο. Μενει ενα επεισοδιο μονο για να κλεισει η σεζον και περιμενουμε πως και πως την τριτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απιθανη σειρα!!! Απο την μια στεναχωριεμαι που θα εχει μονο αλλη μια σεζον αλλα απο την αλλη με αυτο τον τροπο δεν θα κανει κοιλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα εχουν καποιο πλανο στο μυαλο τους στο πως θελουν να εξελιχθει και δεν θελουν να την χαλασουν. Σεβαστο και καλο ειναι οπως θελουν να το κανουν να κρατηθει στο επιπεδο που ειναι και να κλεισει ομορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tι απιστευτο επεισοδιο το τελευταιο? Ειμαι στη σκηνη με τον Sam και τον Ακουφου και ενταξει ελιωσα και επειτα με τη χειραψια χαχαχαχαχα ρε δεν παιζονται επικη σκηνη εχει αρκετες το επεισοδιο. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστική σειρά. Αλλά θεωρώ το 

Spoiler

το ξέσπασμα του Nate στο τέλος υπερβολικό. Εγώ ανήκω εδώ, ενώ εσύ όχι. WTF? Το παιδάκι για τα νερά ήσουν. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ted Lasso[Season 2]

a3t-L7v-RFN63z-E8-Irpj-LHthe-Ac-BM.jpg

https://www.imdb.com/title/tt10986410/episodes

Ακομα μια εξαιρετικη σεζον που για μενα ανεβασε τη σειρα 2 επιπεδα πανω απο την πρωτη. Εξελιξη σε παρα παρα πολλα μετωπα και χαρακτηρες απιστευτη χημεια σχεδον μηδεν κοιλια και το καθε τι εχει τη δικη του σημασια. Αστειρευτο γελιο σε πολλες στιγμες στην πρωτη εχανε σε αρκετα σημεια εδω ακολουθησαν ενα πιο mainstream ποιοτικο γελιο και επιασε και εμας που δεν ειμαστε Αγγλοι η Αμερικανοι. Το τελευταιο επεισοδιο μας δειχνει τι θα δουμε στην επομενη σεζον αφηνει πολλα περιθωρια για μια τεραστια τριτη και τελευταια σεζον. Την τελικη σκηνη την περιμενα να πω την αληθεια μυριζε εδω και αρκετα επεισοδια οτι παει να γινει κατι τετοιο. Συνολικα μια απο τις πιο ποιοτικες σειρες των τελευταιων χρονων που φαινεται οτι επεσε μερακι στο γραψιμο των χαρακτηρων και γενικα στην πλοκη. 9.5/10

31 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Φανταστική σειρά. Αλλά θεωρώ το 

  Απόκρυψη περιεχομένων

το ξέσπασμα του Nate στο τέλος υπερβολικό. Εγώ ανήκω εδώ, ενώ εσύ όχι. WTF? Το παιδάκι για τα νερά ήσουν. 

 

Spoiler

Φαινοταν οτι θα πηγαινε σε δευτερο villain η φαση μετα τον ρουπερτ. Ο Νειτ ειναι καποιος που δεν ειδε ποτε τιποτα απο τον πατερα του που ολο τον κατακρινει απο μικρο ηταν παντα ενα παιδι στην αφανεια. Οταν λοιπον του δοθηκε η ευκαιρια και πετυχε και επειτα πηγε παλι στην αφανεια θεωρω λογικο το οτι του βγηκε αυτο το ξεσπασμα. Δεν πιστευω οτι ειναι καθαρα κακος χαρακτηρας απλα με οσα εχει ζησει ηταν επομενο να γινει ετσι. Οπως και ο Τεντ με τις αστειρευτες ατακες που για να μην δειξει αυτο που εχει μεσα του προσπαθει να ξεγελασει τον κοσμο οτι ειναι ολα τελεια. Η ψυχολογος τον καταλαβε ομως για αυτο και η ολη χημεια μεταξυ τους που ειδαμε. Γενικως εχουμε αρκετα περιπλοκους χαρακτηρες στη σειρα και μου αρεσει απιστευτα ολο αυτο. Κριμα που θα παει αλλη μια σεζον αλλα δεν πειραζει θα κλεισει υπεροχα δεν περιμενω τιποτα λιγοτερο. 

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Arkin

Spoiler

Γενικά μου άρεσε η εξέλιξη του Nate και το περίμενα ότι θα μανατζάρει την δική του ομάδα. Απλά το συγκεκριμένο ξέσπασμα μου φάνηκε κάπως. Και συγκεκριμένα τα λόγια που έγραψα. Δεν βγάζουν νόημα, αφού αυτός που του έδωσε την ευκαιρία να δείξει αυτό που είναι ήταν ο Ted. Οπότε η έκφραση "Εγώ ανήκω εδώ, εσύ όχι" μου ακούγεται κάπως. Από την άλλη, όταν κάποιος νιώθει τόση απόρριψη όλη την ζωή του και ξεσπάει του φταίνε όλα και όλοι. Πυροβολά στα τυφλά εκτός από αυτόν που πραγματικά φταίει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...