Προς το περιεχόμενο

Η Nokia θα χτίσει το πρώτο δίκτυο 4G... στο φεγγάρι


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ELMastas είπε

Καιρός ήταν να αναβαθμιστούνε και εκεί οι επικοινωνίες,τόσα χρόνια περιμένουνε 😃

spacer.png

O αρχηγος με την γιατρινα!!! Ηρωικη σειρα!!! Ακομα θυμαμαι που περιμενα την οδοντογιατρινα μου να μου τελειωσει το σφραγισμα για να τρεξω σπιτι να δω το επομενο επισοδειο!!! Αξεχαστα παιδικα ονειρα.... Αυτα την δεκαετια του '70.

Ηρθε κ το 1999 κ την Πρωτοχρονια που εμπαινε το νεο ετος, αντι για φεγγαρια κ σεληνιακες βασεις, σερβιρα μπυρες κ εφτιαχνα ποτα σε ενα μπαρ στο Σικαγο..... Η γυναικα μου δεν ηταν γιατρινα ξανθια αλλα μια σερβιτορα Αμερικανα μελαχροινη (που δουλευε κ αυτη σε αλλο μαγαζι κ ουτε μαζι δεν ειμασταν να το γιορτασουμε), κ το αμαξι μου δεν ηταν "eagle" με πυραυλοκινητηρες αλλα ενα μεταχειρισμενο Huyndai.... Αυτα την δεκαετια του '90.....

ΥΓ1. Αλλα 20 χρονια μετα κ η Σεληνη ειναι το ιδιο μακρυα οπως παντα. Τωρα πλεον δεν δινω πισινο πιθηκου αν καποιος θα παει εκει, η αν καποια εταιρια θα εγκαταστησει τηλεφωνικο δικτυο, η θα ανοιξει σουβλατζιδικο, η αν θα κανει το πρωτο καριοκι-μπαρ για εξωγηινους εκει. Ουτε με ενδιαφερει αν θα στειλει ο Ελονας πυραυλακια στην σκοτεινη πλευρα, ουτε αν η ΝΑΣΑ εχει συμβολαιο με την ιταλικη μαφια να ανοιξουν καζινο παρεα, ουτε αν θα πανε οι Κινεζοι για να κανουν πειραματα ψηνοντας eggrolls σε κατασταση μηδενικης βαρυτητας...

ΥΓ2. Ασυρματη τηλεφωνια στην Σεληνη!!! ΟΥΑΟΥ!!! Θα πω στον οδοντογιατρο μου να κανει γρηγορα με το σφραγισμα γιατι εχω να γυρισω σπιτι κ να στειλω ενα γερο μυρωδατο "πακετο δεδομενων" κοιτωντας το φεγγαρι κ κρατωντας ενα παλιο παροπλισμενο Νοκια στο χερι εις ενδειξη αγαπης.....

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, chrsiou είπε

Η nokia σε 2 χρονια θα παραδωσει 4g στο φεγγαρι και το μετρο στη Θεσσαλονικη κατασκευαζεται απ το 2006. Παραξενα πραματα...

1986......   Ξεχασες την τρύπα του κουβελλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να χουν και οι dicepticons καλό σήμα στο dark side of the moon, να οργανώσουν τέλος πάντων μια σωστή εκστρατεία για να λεηλατήσουν τη γη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, k_dinos είπε

Δηλαδή θα πάω εγώ εκεί πέρα και θα πρέπει να κάνω Roaming με 4G???

Θα μου φάει όλη την κάρτα!!! Κανένα Wifi δεν παίζει??

Μην ανησυχείς! Πάνω απο την Ευρώπη λογικά θα είναι μέσα στην πολιτική free roaming της ΕΕ... Τηλεσκόπιο να πάρεις για να ξέρεις πότε μπαίνει σε ευρωπαϊκή ζώνη!!! 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, udroxoos είπε

Να βάλει λαμπιόνια και στην σκοτεινή πλευρά του φεγγαριού...

κατσε να βαλουμε ιντερνετ πρωτα και μετα θα φτιαξουμε δρομους με φωτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρεμπιπτόντως το 3G θα καταργηθεί το 21 με μήνυμα πριν 1 μήνα που έστειλε η cosmote σε παλιά σιμ που έχω έλεγε να το αντικαταστήσω καθώς θα το απενεργοποιησουν το 3G οπότε πάνε χαμένα κ τα παλιά κινητά παρά μόνο για κλήσεις 

Επεξ/σία από nat10
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...