Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΆ ΓΙΑ ΠΡΏΤΗ ΦΟΡΆ ΕΝΟΣ GAMING PC-STREAMING PC


AGBeast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους σας, 

 

Θα ήθελα κάποιες απόψεις για ένα καινούργιο PC build αρκετά δυνατό που ετοιμάζω και μιας και είμαι καινούργιος στην διαδικασία να φτιάξω μόνος το hardware θα ήθελα αν μπορείτε κάποιος να ασχοληθεί λίγο και να μου απαντήσει εάν αυτά τα parts που έχω διαλέξει συμβαδίζουν το ένα με το άλλο και δεν θα έχω πρόβλημα, δηλαδή ότι θα δουλεύει σε υψηλές προσδοκίες όπως αρμόζει σε ένα τέτοιο Gaming Pc Build!! 

 

GPU: MSI GeForce RTX 2070 Super 8GB Gaming X

CPU: AMD Ryzen 7 3800X Box

Motherboard: Asus Rog Strix X570-E Gaming

Ram: G-skill Trident Z RGB 32GB  DDR4-3200MHz (F4-3200C16D-32GTZR)

Hydro Cooler: Corsair Hydro Series H115i RGB Platinum 

Ssd: Samsung 860 Evo 500GB

HDD: Western digital blue 1tb 7200rpm

Power: Corsair Tx-m series tx750M 

PC Case: Δεν έχω καταλήξει σε κάποιο αν πιστεύεται ότι θα βοηθήσει κάποιο αυτό το build καλύτερα με όχι πολύ μεγάλο bugdet θα χαρώ να μου προτείνετε!!  (Έχω στο μυαλό μου και το Lian Li Dynamic Razer Edition) λόγω ότι είμαι υποστηρικτής της Razer και είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτήν την εταιρία σε άλλα προϊόντα 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!! 

 

Επεξ/σία από AGBeast
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Αν δεν το βιάζεσαι απλά περίμενε το launch των zen 3 (5 Νοέμβρη) 5600x και 5800x περίπου 20% πάνω σε απόδοση,  αν δεν θες κάποιον από αυτούς  απλά θα επωφεληθείς από την πτώση των τιμών στους zen 2 (3600x 3800x 3900x), επίσης το ίδιο θα συμβεί και με τις κάρτες γραφικών, τέλος Οκτώβρη 3070 kai 15 Νοέμβρη περίπου οι Big Navi  κατ' εμέ δεν είναι περίοδος για 2070 super κανε λίγο υπομονή.

Τώρα για το build που έχεις αναρτήσει όλα οκ τα βλέπω, απλα δεν λες την συχνότητα από τις RAM, λίγο προσοχή να είναι συμβατές με το motherboard

επίσης το 1tb hdd νομίζω είναι λίγο.. και αν μπορείς καλο θα ήταν να πας σε ποιο γρήγορο ssd m.2 1tb πχ Adata XPG SX8200 Pro 1TB

Επεξ/σία από spipan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...