Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη Bitcoin, Ethereum και άλλων cryptocurrencies ανακοίνωσε η PayPal


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, manval said:

Απαράδεκτο... Την είχα για πιο σοβαρή εταιρεία το Paypal. Θα κλείσω το λογαριασμό που έχω!

Τα κρυπτονομίσματα χρησιμοποιούνται από κάθε λογής μικρό- και μεγάλο- λωποδύτες. Η χρήση του ενθαρρύνει την εγκληματικότητα και την διαφθορά σε όλα τα επίπεδα της οικονομίας και κοινωνίας.
Είναι μια καλομελετημένη φούσκα-παγίδα. Όλα τα αποβράσματα της κοινωνίας τα χρησιμοποιούν «νομίζοντας» ότι είναι ασφαλής πίσω από την «υποτιθέμενη» ανωνυμία των συναλλαγών. Όμως, όπως λέει και μια παροιμία, ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται.

Αν δεν ειναι τρολλ, χανω πασα ελπιδα...

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pavlos1908 είπε

Γιατι η Αμερικανικη κυβερνηση πιεσε προς αυτη την κατευθυνση, ωστε να σταματησει το project γενικοτερα. Αν εσυ πιστευεις οτι η κυβερνηση των ΗΠΑ το εκανε απο την καλη τους την καρδια γιατι θελει να προφυλαξει τους πολιτες της (αχ μωρε ποσο γλυκο?), και οχι γιατι ψαχνει τροπο να το κοντρολλαρει και να κερδισει απο αυτο, τοτε ΟΚ, δε χρειαζεται να συζητησουμε κατι παραπανω.

Εχεις την αποψη σου, εχουμε οι υπολοιποι την αποψη μας, ο χρονος θα δειξει. Απλα αν τυχον υιοθετηθει και απο αλλες εταιρειες που "χρησιμοποιεις" κλπ κλπ, μην προσπαθεις να μας ανοιξεις τα ματια, απλα σταματα να ασχολεισαι με αυτες τις εταιρειες και μπορεις να γυρισεις καλλιστα στο MSN.

 

Η "συζήτηση" τελείωσε όταν προσπάθησε να συγκρίνει το Libra με Bitcoin/Ethereum..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manval είπε

Απαράδεκτο... Την είχα για πιο σοβαρή εταιρεία το Paypal. Θα κλείσω το λογαριασμό που έχω!

Τα κρυπτονομίσματα χρησιμοποιούνται από κάθε λογής μικρό- και μεγάλο- λωποδύτες. Η χρήση του ενθαρρύνει την εγκληματικότητα και την διαφθορά σε όλα τα επίπεδα της οικονομίας και κοινωνίας.
Είναι μια καλομελετημένη φούσκα-παγίδα. Όλα τα αποβράσματα της κοινωνίας τα χρησιμοποιούν «νομίζοντας» ότι είναι ασφαλής πίσω από την «υποτιθέμενη» ανωνυμία των συναλλαγών. Όμως, όπως λέει και μια παροιμία, ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται.

 

Οι "ψαγμενοι" πλεον εχουν μεταφερθει στο monero που διαχειριζεται πολυ καλυτερα την ανωνυμια.

Το bitcoin μπορει πλεον να αγιασει καθως ετσι και αλλιως δεν ειχε ποτε ουσιαστικη ανωνυμια αλλα μονο ψευδωνυμια. Τουλαχιστον το βασικο πρωτοκολλο, χωρις εξτρα εργαλεια και εξωτερικους μιχτες. Αν και κατι ετοιμαζουν για το επομενο μεγαλο update σχετικα με το privacy, monero δεν θα γινει.

Και δεν ειναι μονο η paypal. Ολος ο κοσμος εχει τρελαθει. Η JP Morgan μετα απο χρονια που το χλευαζε πλεον το αποδεχεται. Πολλες εισηγμενες εταιριες ανοιχτα παραδεχονται οτι μαζευουν bitcoin ως αποθεματικο. Σε τριτοκοσμικες χωρες τοσοι εγκληματιες το χρησιμοποιουν σε καθημερινες συναλλαγες αντι να εμπιστευτουν το χρημα που τους προσφερουν οι κυβερνησεις τους

Γεμισαμε εγκληματιες!!! Που βαδιζει ο κοσμος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, pavlos1908 said:

Γιατι η Αμερικανικη κυβερνηση πιεσε προς αυτη την κατευθυνση, ωστε να σταματησει το project γενικοτερα. Αν εσυ πιστευεις οτι η κυβερνηση των ΗΠΑ το εκανε απο την καλη τους την καρδια γιατι θελει να προφυλαξει τους πολιτες της (αχ μωρε ποσο γλυκο?), και οχι γιατι ψαχνει τροπο να το κοντρολλαρει και να κερδισει απο αυτο, τοτε ΟΚ, δε χρειαζεται να συζητησουμε κατι παραπανω.

Εχεις την αποψη σου, εχουμε οι υπολοιποι την αποψη μας, ο χρονος θα δειξει. Απλα αν τυχον υιοθετηθει και απο αλλες εταιρειες που "χρησιμοποιεις" κλπ κλπ, μην προσπαθεις να μας ανοιξεις τα ματια, απλα σταματα να ασχολεισαι με αυτες τις εταιρειες και μπορεις να γυρισεις καλλιστα στο MSN.

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Και βέβαια συμφωνώ με την άποψη σου σχετικά με τις πιέσεις που άσκησε η Αμερικάνική κυβέρνηση για να θαφτεί το project Libra, γιατί όντως αυτό είχε κάποιες βασικές αρχές διαφάνειας στις συναλλαγές μειώνοντας το κόστος συναλλαγών... αλλά αυτό θα κλυδώνιζε το παγκόσμιο χρηματοπιστωτικό σύστημα στο οποία στηρίζονται (καλώς ή κακώς) η παγκόσμια οικονομία.

Εκφράζω απλά την άποψη μου, χωρίς να τρολλάρω. Αλλά μην νομίζουν ορισμένοι "πιστιρικάδες" (στα μυαλά) ότι στήνοντας ένα PC για Crypto-mining θα γίνουνε πλούσιοι και χάκερς. Ωραίο να ονειρεύεσαι ένα κόσμο χωρίς τράπεζες και χωρίς φτώχεια αλλά καλό είναι να βλέπεις και την πραγματικότητα.

29 minutes ago, jmirko15 said:

Η "συζήτηση" τελείωσε όταν προσπάθησε να συγκρίνει το Libra με Bitcoin/Ethereum..

Συμφωνώ... αλλά για τον ίδιο λόγο που θάφτηκε το Libra θα θαφτεί, κάποια στιγμή, και το Bitcoin/Ethereum/κτλ

34 minutes ago, Νικηφόρος Μπαντούνας said:

Αν δεν ειναι τρολλ, χανω πασα ελπιδα...

Δεν είναι τρολλ.. είναι η άποψή μου.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά όποιος έχει καλή γνώση ας μου απαντήσεις σε αυτό. Θέλω να κάνω έναν λογαριασμό δεν ξέρω που απλά να πληρώνω με  Bitcoin  εκεί που υποστηρίζετε.  Να έχει σχετικά μια εύκολη ταυτοποίηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/10/2020 στις 6:51 ΜΜ, manval είπε

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Και βέβαια συμφωνώ με την άποψη σου σχετικά με τις πιέσεις που άσκησε η Αμερικάνική κυβέρνηση για να θαφτεί το project Libra, γιατί όντως αυτό είχε κάποιες βασικές αρχές διαφάνειας στις συναλλαγές μειώνοντας το κόστος συναλλαγών... αλλά αυτό θα κλυδώνιζε το παγκόσμιο χρηματοπιστωτικό σύστημα στο οποία στηρίζονται (καλώς ή κακώς) η παγκόσμια οικονομία.

Εκφράζω απλά την άποψη μου, χωρίς να τρολλάρω. Αλλά μην νομίζουν ορισμένοι "πιστιρικάδες" (στα μυαλά) ότι στήνοντας ένα PC για Crypto-mining θα γίνουνε πλούσιοι και χάκερς. Ωραίο να ονειρεύεσαι ένα κόσμο χωρίς τράπεζες και χωρίς φτώχεια αλλά καλό είναι να βλέπεις και την πραγματικότητα.

Συμφωνώ... αλλά για τον ίδιο λόγο που θάφτηκε το Libra θα θαφτεί, κάποια στιγμή, και το Bitcoin/Ethereum/κτλ

Δεν είναι τρολλ.. είναι η άποψή μου.

 

Ακόμα να καταλάβεις οτι το Libra θα το έλεγχε μια εταιρία τιτάνας που φημίζεται για τα δικαιώματα και την ανωνυμία των χρηστών της (φυσικά και αστειεύομαι). Όποιος δεν εχει σχετικη γνώση με crypto ας μην κάνει τέτοιου είδους σχόλια και απλά να κραταει την άποψη του για τον εαυτό του. Κάντε μια έρευνα πριν γράψετε κάτι. Όσο για το mining κτλπ. Δεν θα έλεγες το ίδιο πριν 9 χρόνια.

ΥΓ. Το Bitcoin ελέγχεται απο τον κοινό πολίτη και όχι από μεγάλες δυνάμεις.

Επεξ/σία από 3oxic
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, 3oxic said:

Ακόμα να καταλάβεις οτι το Libra θα το ελεγχε μια εταιρία Τιτανας που φυμίζετε για τα δικαιώματα και την ανωνυμια των χρηστών της (φυσικα και αστιευομαι). Οποιος δεν εχει σχετικη γνώση με crypto ας μην κανει τετοιου ιδους σχολια και απλα να κραταει την αποψη του για τον εαυτο του. Καντε μια ερευνα πριν γραψετε κάτι. Οσο για το mining κτλπ. Δεν θα ελεγες το ιδιο πριν 9 χρονια.

ΥΓ. Το Bitcoin ελεγχεται απο τον κοινο πολιτη και οχι απο μεγαλες δυναμεις.

Έχω διαβάσει αρκετά άρθρα σχετικά με τα κρυπτονομήσματα. Διάβασε και εσύ το τι ετοιμάζει η Ευρωπαϊκή Ένωση σχετικά με τα κρυπτονομήσματα.

Το Bitcoin δεν ελέγχεται από κανένα... Θα μπορούσα να πω ότι το μεγαλύτερο "έλεγχο" τον έχουν hackers. Δεν είναι και λίγα τα εκατομμύρια που έχουν "χαθεί" από hacking σε αποθετήρια κρυπτονομισμάτων:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 3oxic είπε

 

Ακόμα να καταλάβεις οτι το Libra θα το ελεγχε μια εταιρία Τιτανας που φυμίζετε για τα δικαιώματα και την ανωνυμια των χρηστών της (φυσικα και αστιευομαι). Οποιος δεν εχει σχετικη γνώση με crypto ας μην κανει τετοιου ιδους σχολια και απλα να κραταει την αποψη του για τον εαυτο του. Καντε μια ερευνα πριν γραψετε κάτι. Οσο για το mining κτλπ. Δεν θα ελεγες το ιδιο πριν 9 χρονια.

ΥΓ. Το Bitcoin ελεγχεται απο τον κοινο πολιτη και οχι απο μεγαλες δυναμεις.

Από ποιον ελέγχεται το bitcoin ? Πολυ ρομαντικός είσαι, το bitcoin οπως και όλα τα cryptos ελέγχονται από τα whales, και τέτοιοι είναι μόνο τεράστιες εταιρίες . 

Το Μάρτιο που πήγε να γίνει cash run μια χαρά κλείσαν τα ανταλλακτήρια όταν έφτασε τα 3500 $. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, manval είπε

Έχω διαβάσει αρκετά άρθρα σχετικά με τα κρυπτονομήσματα. Διάβασε και εσύ το τι ετοιμάζει η Ευρωπαϊκή Ένωση σχετικά με τα κρυπτονομήσματα.

Το Bitcoin δεν ελέγχεται από κανένα... Θα μπορούσα να πω ότι το μεγαλύτερο "έλεγχο" τον έχουν hackers. Δεν είναι και λίγα τα εκατομμύρια που έχουν "χαθεί" από hacking σε αποθετήρια κρυπτονομισμάτων:

Αυτό δεν είναι θέμα του Bitcoin, αλλά των exchanges που δεν δίνουν την απαραίτητη προσοχη. Δεν θέλει μόνο άρθρα επιμένω σε αυτό. Ότι και να ετοιμάζει ποτέ δεν θα έχει τον έλεγχο και πάντα ο κάθε πολίτης θα βρίσκει τρύπες. Μην συγκρίνεις μια οργάνωση με έναν πλανήτη. 

6 λεπτά πριν, efo355 είπε

Από ποιον ελέγχεται το bitcoin ? Πολυ ρομαντικός είσαι, το bitcoin οπως και όλα τα cryptos ελέγχονται από τα whales, και τέτοιοι είναι μόνο τεράστιες εταιρίες . 

Το Μάρτιο που πήγε να γίνει cash run μια χαρά κλείσαν τα ανταλλακτήρια όταν έφτασε τα 3500 $. 

Μιλάς για το bitmex. Που το εκαναν επίτηδες για να μην χρεοκοπήσει διότι πολύ απλά τζογαρουν. Το bitcoin μπορεί να ελεγχθεί μόνο από miners το οποίο μπορούσε να γίνει πριν κάποια χρόνια όταν απέκτησαν 51% του ελέγχου αλλά δεν έκαναν κάτι. Αν μπορούσαν θα το έκαναν και οι μεγάλο εταιρίες.

 

Επεξ/σία από 3oxic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ κύριοι να ανοίξω λογαριασμό για τα βασικά που προσφέρει η υπηρεσία η Όχι?

Πολύ μπερδεψούρα τα λέτε και τα γράφεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Ακόμα ασχολούνται με αυτα; 

 

Το UNI μου χάρισε 20k πριν 2 μήνες από το πουθενά, κυριολεκτικά (και σε όλους όσους το χρησιμοποίησαν πριν από συγκεκριμένη ημερομηνία έδωσε 1200€ (400 UNI Airdrop σε κάθε πορτοφόλι x 3€ το κάθε ένα τότε). Από το να δουλεύεις για 1000€ max, σίγουρα είναι καλύτερο.

 

Όσο για την είδηση, συνήθως μετά από τέτοιες ανακοινώσεις πάνε όλοι κ χώνουν λεφτά, ανεβαίνει απότομα η αξία, κάποιοι που ικανοποιούνται με κέρδος 10% αρχίζουν κ τραβάνε, πέφτει η αξία, φοβούνται οι δεύτεροι, τραβάνε κ αυτοίκ πέφτει η αξία,φοβούνται οι τρίτοι, τραβάνε κ αυτοί, κ μετά η αξία πάει πιο κάτω από την αρχική.

Έχει καταντήσει λίγο αστειος ο συγκεκριμένος χώρος τουλάχιστον για όσους νομίζουν πως θα βγάλουν πλέον λεφτά από το γνωστότερο κρυπτονομισμα και χάνουν ευκαιρίες πολλαπλάσιων κερδών από άλλα.

 

ΥΓ) Ξέχασα να αναφέρω ότι τα UNI 24 ώρες μετά είχαν διπλάσια αξία (6€ έκαστος) οπότε κάμποσες χιλιάδες κόσμος πήρε 2.400€ δώρο και εγώ 6 ετών βασικό μισθό.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manval είπε

Δεν είναι τρολλ.. είναι η άποψή μου.

Ιστορια καθημερινης τρελας--

Ειμαι σε καποιο σταθμο του υπεραστικου κ περιμενω με τις ωρες το τραινο. Πισω μου καθονται 2 πιτσιρικες. Συζητανε που να πανε να γιορτασουν τα γενεθλια της μιας που κλεινει τα 18. Απο εμφανιση κορυφαιες κ οι 2. Η μια λεει Νερατζιωτισσα, η αλλη Κηφισια. Απο παρεα μαλλον θα βρουν κατι γνωστους εκει που θα πανε αλλα τιποτα σιγουρο, απ οτι λενε. 

Μια κ δεν ειχα τι αλλο να κανω, πλασσαρομαι κ ρωταω ευγενικα την εορταζουσα "Συγνωμη που διακοπτω αλλα, ποσο θα μου κοστιζε να σε πηγαινα εγω καπου να γιορτασεις τα γενεθλια σου με εμενα μονο για ολη τη νυχτα κ να σε επιστρεψω σπιτι σου αυριο?". Γελαει κ μου δειχνει το κινητο της "Ενα Bitcoin". Tην ευχαριστησα για την απαντηση, αρνηθηκα ευγενικα, κ πηγα λιγο πιο κει να τις αφησω ησυχες στην κουβεντα τους.

Ερωτηση προς εσενα--> αν τα κρυπτο ειναι "αερας κοπανιστος" εκανα λαθος που δεν δεχτηκα ταξιδι στον παραδεισο με ανταλλαγμα ψηφιακες φουσκες? Εσυ τι θα εκανες? Θα το εδινες για να το "εδινες"? Η μπας κ κατι ξερει το μικρο κ πηγε να μας πιασει Κωτσους? Η μπας κ ονειρευομαι κρυπτονομισματα πασπαλισμενα με σαντυγι ταξιδια σε τροπικες χωρες? Κ ολοι αυτοι οι Κινεζοι που εχουν σπαταλησει κατι δισεκατομμυρια να φτιαχνουν φαρμες με asic miners τι ρολο παιζουν? Κ αυτοι στο κολπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, manval είπε

Δηλαδή τι θα ήθελες από τις καλές τράπεζες για να σε "προφυλάσσουν"? Όταν δεν έχεις να πληρώσεις την δόση του δανείου σου να σου την χαρίζουν? Μην ξεχνάς ότι και οι τράπεζες είναι επιχειρήσεις στις οποίες δουλεύουν άνθρωποι που πρέπει να πληρώνονται για να ζήσουν αυτοί και οι οικογένειες τους.


Το Paypal είναι μέλος της καλομελετημένης φούσκο-παγίδας που αναφέρω στο post μου. Σε μερικά χρόνια που θα σκάσει η φούσκα (όπως πολλές παρόμοιες, πχ χρηματιστήριο) όλοι οι ψευτομάγκες του darkweb θα καταλάβουν τι σημαίνει παγκόσμιο χρηματοπιστωτικό σύστημα.

Δες μόνο το παράδειγμα του project Libra του Facebook, λίγους μήνες μετά που ανακοινώθηκε, οι Paypal, Visa, Stripe, Ebay, Mastercard και Booking αποχώρησαν από τη Libra Association... γιατί άραγε?

Γιατι κατάλαβαν τη βλακεία το libra.Ανακαλυψαν οτι μπορουν να χρησιμοποιήσουν ήδη υπαρχουσες πλατφόρμες που τρέχουν ..αν θέλεις κάνε τη χαρη στο νεαυτό σου κ ενημερώσου για το blockchain.Χαίρομαι που καποιοι ακόμα έχουν αυτη την εντύπωση για το btc..θα παρω περισσοτερα σε χαμηλή τιμή  :)

Oi καλές σου οι τράπεζες κ μόνο που θέλουν 4ευρώ για να στείλουν εμβασμα στην ελλαδα σε διαφορετική τράπεζα καταλαβαίνεις πόσο χοντρό ειναι το παιχνίδι..

Αναμενόμενο απο την PAYPAL πάντα ήταν μπροστά στις εξελίξεις...Oι υπόλοιποι μέινετε στο οτι to btc είναι για τζόγο και δεν έχει να προσφέρει τίποτα στην ανθρωπότητα και οτι μόνο ντραγκ ντίλερσ το χρησιμοποιούν ..μπλα μπλα μπλα...ΔΙΑΒΑΣΤΕ ..Για μία φορα στην γαμημένη ιστορία μας έχει δωθεί κάτι (κ λέω κάτι γιατι είναι πολυ μεγαλύτερο απότι μπορει να φανταστεί κανείς μας) .Το ιντερνετ είναι ο βασικός του σύμμαχος  και εκει θα βρεις οτι θέλεις να μάθεις.Aυτό το κάτι λοιπόν δεν οριοθετείται απο κανέναν.και δεν θα μπορέσει ποτέ.O δεικτης αξίας του έχει την τάση να 10πλασιάζεται αν 4 χρόνια καθώς έχει τα λεγόμενα ιβέντς χαλβινγκς'(όπου μειώνεται ο αριθμός εξορυξης στη μέση)/μετρημένα κουκιά σε ένα ανοικτό εμπόριο που ο κόσμος δεν ξέρει ακόμα αν πρέπει να βάλει ή όχι τη μάσκα του στη μύτη.Καλησπέρα είπαμε>?Οποιος θέλει βοήθεια να ξεκινήσει ας μου στείλει..αλήθεια θα χαρώ(στην πραγματικοτητα όχι γιατί δεν θέλω να ανέβει η τιμή ακόμα, και να προλάβω να αγορα΄σω κιαλλο με 3 μηδενικα.) και σε καμία περίπτωση  δεν είναι επενδυτική συμβουλη το παραπανω.

Επεξ/σία από NotebookFreak
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...