Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

AC Odyssey.

100h μου πήρε και δεν ξεκλείδωσα όλο το χάρτη. Το παιχνίδι μπορεί να γίνει επαναλαμβανόμενο σε λίγα σημεία, αλλά είναι σούπερ εμπειρία. :) 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

                               Watch Dogs 2

Τερματίστηκε στο 100% με 30 ώρες Gameplay. Ήταν ένα ευχάριστο παιχνίδι που μπορώ να πω πως δεν με κούρασε. Είχε τις ιδιαιτερότητες του με Drones,Hacking που το είδαμε πιο εξελιγμένο από τον προκάτοχό του και κάποιες αρκετά ενδιαφέρουσες αλλά και αστείες αποστολές. Το στόρι αρκετά αδιάφορο και από ένα σημείο και μετά έχασα τελείως την όποια πλοκή μπορεί να είχε. Θεωρώ επικεντρώνεται σε ένα κοινό κοντά στα 20s και όχι παραπάνω, παραέχει χιπστερ στοιχεία για πιο πάνω ηλικίες. Γραφικά αρκετά μέτρια που φάνηκαν περισσότερο καρτούν φαση παρά ρεαλισμού, η οδήγηση αν και καλύτερη από τον προκάτοχό του παραμένει άθλια όπως και το Vehicle Crashing(και αντίστοιχα επιδράσεις χαρακτήρα σε τρακαρίσματα κτλ). Μάρεσε που είχε προσέγγιση Stealth χωρίς αίμα με Stun Gun, βόμβες ηλεκτροσόκ κ.α Σε καμία περίπτωση δεν προσπάθησε να χτυπήσει το GTA όπως έκανε τάχα με τον προηγούμενο τίτλο της, το πήγε σε πιο χαλαρό νεανικό αστείο τέμπο και θεωρώ της βγήκε. Τίτλος που στα 10 ευρώ αξίζει για μία πιο χαλαρή και fun to play εμπειρία.

Ξέχασα να αναφερθώ στο Performance. Ήταν αρκετά απογοητευτικό όπως οι περισσότεροι τίτλοι της Ubisoft. Φάνηκε πως δεν ασχολήθηκαν ειδικά σε αυτόν τον τίτλο καθόλου με την PC Version.

Επεξ/σία από stavros750
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

                                Far Cry 5

Τερματίστηκε στο 100% σε 28 ώρες, ένας τίτλος που κατευχαριστήθηκα. Το παιχνίδι διαθέτει πολύ όμορφα γραφικά, με μαγευτικά τοπία, οι εκρήξεις είναι αληθοφανείς όπως και οτιδήποτε ασχοληθείς στο χάρτη. Το καταλαβαίνεις από την πρώτη στιγμή, τόσο στα πρώτα Cutscenes , όσο και στο νησί κατά την διάρκεια της πρώτης αποστολής, την οπτική ομορφιά του τίτλου. Το Exploration είναι το δυνατό σημείο του παιχνιδιού και με το οποίο εγώ προσωπικά ξετρελάθηκα, δεν το βαριέσαι ποτέ. Σαν στορι ήταν ενδιαφέρον αλλά δεν μάρεσε ο τρόπος εξέλιξης του αλλά και τα περισσότερα main missions δεν με ενθουσίασαν. Οι χαρακτήρες, εκτός από τον κύριο Villain, αδιάφοροι κατά την γνώμη μου. Είναι τόσοι πολλοί άλλωστε για τόσο μικρό χρονικό διάστημα που δεν πρόκειται να δεθείς μαζί τους. Μπορώ να πω σε κάποια σημεία ήταν επαναλαμβανόμενο το παιχνίδι, αλλά δεν κουράζει. Το επίπεδο δυσκολίας στο δυσκολότερο δεν με παίδευσε καθόλου, λόγω της Stealth προσέγγισης που ακολούθησα. Έχει φοβερά Soundtracks και γενικά το ηχητικό υλικό του παιχνιδιού είναι άψογο. Από Performance, όπως όλα τα Far Cry, είναι πολύ καλό, νομίζω είναι οι μοναδικοί τίτλοι της Ubisoft που δεν έχουν θέμα.

Μόνο μου παράπονο,πως ήθελα να διαρκέσει περισσότερο. Ίσως αυτό δείχνει και το πόσο μάρεσε ο τίτλος. Στο μέλλον θα παιχτεί σίγουρα δεύτερο Walkthrough.

Επεξ/σία από stavros750
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, stavros750 είπε

                                Far Cry 5

Τερματίστηκε στο 100% σε 28 ώρες, ένας τίτλος που κατευχαριστήθηκα. Το παιχνίδι διαθέτει πολύ όμορφα γραφικά, με μαγευτικά τοπία, οι εκρήξεις είναι αληθοφανείς όπως και οτιδήποτε ασχοληθείς στο χάρτη. Το καταλαβαίνεις από την πρώτη στιγμή, τόσο στα πρώτα Cutscenes , όσο και στο νησί κατά την διάρκεια της πρώτης αποστολής, την οπτική ομορφιά του τίτλου. Το Exploration είναι το δυνατό σημείο του παιχνιδιού και με το οποίο εγώ προσωπικά ξετρελάθηκα, δεν το βαριέσαι ποτέ. Σαν στορι ήταν ενδιαφέρον αλλά δεν μάρεσε ο τρόπος εξέλιξης του αλλά και τα περισσότερα main missions δεν με ενθουσίασαν. Οι χαρακτήρες, εκτός από τον κύριο Villain, αδιάφοροι κατά την γνώμη μου. Είναι τόσοι πολλοί άλλωστε για τόσο μικρό χρονικό διάστημα που δεν πρόκειται να δεθείς μαζί τους. Μπορώ να πω σε κάποια σημεία ήταν επαναλαμβανόμενο το παιχνίδι, αλλά δεν κουράζει. Το επίπεδο δυσκολίας στο δυσκολότερο δεν με παίδευσε καθόλου, λόγω της Stealth προσέγγισης που ακολούθησα. Έχει φοβερά Soundtracks και γενικά το ηχητικό υλικό του παιχνιδιού είναι άψογο. Από Performance, όπως όλα τα Far Cry, είναι πολύ καλό, νομίζω είναι οι μοναδικοί τίτλοι της Ubisoft που δεν έχουν θέμα.

Μόνο μου παράπονο,πως ήθελα να διαρκέσει περισσότερο. Ίσως αυτό δείχνει και το πόσο μάρεσε ο τίτλος. Στο μέλλον θα παιχτεί σίγουρα δεύτερο Walkthrough.

αυτό το παιχνίδι πρέπει να βρεις κάποιον να το παίξεις διπλό, έτσι θα είναι αρκετά πιο διασκεδαστικό έχω την εντύπωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, logistoulis είπε

αυτό το παιχνίδι πρέπει να βρεις κάποιον να το παίξεις διπλό, έτσι θα είναι αρκετά πιο διασκεδαστικό έχω την εντύπωση 

Το παιχνίδι φαίνεται πως φτιάχτηκε για Single Player και απλά πρόσθεσαν και την δυνατότητα του co-op(δεν θα μπορούσε να συμβεί και διαφορετικά άλλωστε). Προσωπικά αυτό που με κράτησε ήταν τα γραφικά,το exploration και η μουσική μαζί με τους ήχους όπλων-εκρήξεων-φύσης. Το Co-Op πέρα από τις αποστολές που θα στις κάνει και πιο εύκολες αλλά θα γίνουν λίγο έως πολύ πιο fun to play, θεωρώ θα χάσεις σε όλα τα υπόλοιπα. Πρέπει να βρεις ενα πιστό αντίγραφο του χαρακτήρα σου σαν συμπαίκτη, πρακτικά αδύνατον αντικειμενικά, για να το απολαύσεις. Θεωρώ τέτοιοι τίτλοι άλλωστε είναι ξεκάθαρα ιδιωτική ευχαρίστηση, στην οποία θα "βυθιστείς" με ακουστικά, εστιάζοντας σε κάθε λεπτομέρεια που μπορείς να διακρίνεις.

Επεξ/σία από stavros750
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Black Flag(100%+DLCS)

assassins-creed-4-black-flag1.jpg

Τελος ενα απο τα καλυτερα AC που εχω παιξει. Μιας και εχω δει τη σειρα Black Sails μπορω να πω οτι ειναι να ζεις εκεινη την εποχη. Θα συναντησουμε τον Μαυρογενη τον καπετανιο Βειν τον καπετανιο Ρακχαμ τον κυριο Χορνιγκολντ και τον Rogers χαρακτηρες που συναντησαμε εκτενως σε ολο το black sails. Εμεις εχουμε τον Edward Kenway ο οποιος σκοπος του ειναι μονο ο χρυσος και τιποτα αλλο και που στο τελος με οτι θα συμβει στο παιχνιδι θα αλλαξει ο δρομος του και θα καταλαβει το πραγματικο νοημα της ζωης. Η περιοδος της πειρατειας στα καλυτερα της. Εχουμε το δικο μας πλοιο το αναβαθμιζουμε και οι ναυμαχιες μαζι με την μουσικη επενδυση ειναι απολαυστικες οπως και τα ταξιδια με την συνοδεία των τραγουδιων των ναυτων που εχουμε στο πλοιο. Πολυ ομορφα τοπια γραφικα και φωτισμο για παιχνιδι του 2013. Το looting αρκετο αλλα δεν κουραζει σε καμια περιπτωση μιας και σε ανταμειβει αρκετα. Απολαυστικα τα ναυαγια που ειμαστε κατω απο τη θαλασσα και ψαχνουμε θυσαυρους. Περα απο το ολο theme της πειρατειας στην Καραιβικη εχουμε  και το story στο μελλον που ειμαστε στην Abstergo ως subject και μπαινουμε στον προσομοιωτη και εχει ξεκινησει η αντισταση που μας βοηθανε να δωσουμε πληροφοριες και να καταστρεψουμε την abstergo. 
Επισης επαιξα και τα 2 dlc μαζι με το παιχνιδι τα οποια το Aveline ηταν ενα 50λεπτο εχουμε μια assassin απο το ΑC3 που δεν εχω παιξει και σωζουμε μια γυναικα σκλαβα για να την παρουμε στην brotherhood με διαταγη του Connor ο οποιος ειναι γιος του Edward που ειναι ο χαρακτηρας μας στο βασικο παιχνιδι. 
Το δευτερο DLC και αρκετα μεγαλυτερο περιπου 7 ωρες για 100% εχουμε τον βοηθο μας κυριο Adewale που βλεπουμε συνεχως στο βασικο παιχνιδι 20 χρονια μετα τον χωρισμο με τον Edward στον Αγιο Δομινικο σε μια περιοδο πολυς ασχημης σκλαβιας. Οντας σκλαβος και αυτος οι αποστολη μας ειναι να σωσουμε σκλαβους και να ελευθερωσουμε το μερος. Ενα αρκετα καλο dlc με πολυ ομορφο soundtrack και διαβαζοντας οτι πληροφοριες δινονται καταλαβαινουμε ποσο δυσκολα ηταν τα πραγματα εκεινη την εποχη για την μαυρη φυλη. 
Στα του performance το παιχνιδι παιζει αρκετα ικανοποιητικα αλλα μεχρι τα 60fps. Γενικα αν δεν το εχετε παιξει το προτεινω οπως και να εχει ειναι ενα απο τα διαμαντακια της Ubisoft. 8.5/10

Tραβηξα 710 φωτογραφιες καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου. 
https://postimg.cc/gallery/24vkii7no/

A Way Out

hero2.jpg.adapt.crop191x100.1200w.jpg

Το παιχνιδι παιζετε μονο διπλο με 2 ατομα δεν γινεται να το παιξετε αλλιως. 6ωρη διαρκεια που δεν κουραζει και παιζετε ευχαριστα. Το story ειναι πολυ καλο και για τους 2 πρωταγωνιστες με ενα twist που δεν το περιμενεις και ενα τελος που θα στεναχωρησει σιγουρα οσοι το παιξουν. Θα ηθελα κατι διαφορετικο. Οι σκηνες καταδιωξης μοναδικες και η υλοποιηση ολου του παιχνιδιου με το coop συστημα εξαιρετικη επισης. Παιχνιδι που αξιζει να το παιξει κανεις με φιλο προσφερει απλοχερα συναισθηματα με ενα τελος αρκετα πικρο για τα γουστα μου. 8/10

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τερματισα το Talos Principle. Καηκε το μυαλο μου λεμε. Αν μου εκαναν εγκεφαλογραφημα την ωρα που επαιζα το παιχνιδι,θα εσπαγα ολα τα κοντερ brain activity

Πολυ καλο puzzle game για hardcore ομως καταστασεις,οποτε προσοχη σε οποιον μπει με casual διαθεση. Μαζεψα και 15/30 αστερια,που ειναι δυσκολα προαιρετικα puzzles,δεν προκειται να μπω στον κοπο να ξεκλειδωσω τα υπολοιπα παντως,ειναι too much.Πολυ ωραιο στορυ παρομοιο με SOMA,σχετικα με το τι ειναι συνειδηση και τι σημαινει να υπαρχω. Πολυ καλο writing στα data files που ειχε το παιχνιδι,οπως και ο διαλογος με το Α.Ι του library.

Αν κατι δεν μ'αρεσε ηταν το record mechanic σε καποια puzzles,που οταν δεν σου βγαινε σωστα σου τρωγε πολυ χρονο.Επισης ενω το soundtrack ειναι καλο,επαναλαμβανεται πολυ γιατι τρως χρονο σκεφτομενος τις λυσεις στα puzzle. Στο τελος του παιχνιδιου το αντικατεστησα με λιγο καλο heavy metal για να ειμαι και σε περισσοτερη εγρηγορση

9/10  απο μενα,επειδη πετυχαινει εξαιρετικα τον σκοπο του ως καθαρο puzzle game με λιγο platforming. Νομιζω δεν απευθυνεται σε ολους,αλλα μαγκια των devs που βγαλαν ενα τετοιο παιχνιδι

Εντωμεταξυ διαβαζω πως το Road to Gehenna,το DLC του παιχνιδιου, ειναι ακομα πιο δυσκολο απ'το base game,αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα καψω καμια φλαντζα αν το ξεκινησω αμεσα,οποτε θα το αφησω για αργοτερα

 

Επεξ/σία από Alastor192
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alastor192 είπε

Τερματισα το Talos Principle. Καηκε το μυαλο μου λεμε. Αν μου εκαναν εγκεφαλογραφημα την ωρα που επαιζα το παιχνιδι,θα εσπαγα ολα τα κοντερ brain activity

Πολυ καλο puzzle game για hardcore ομως καταστασεις,οποτε προσοχη σε οποιον μπει με casual διαθεση. Μαζεψα και 15/30 αστερια,που ειναι δυσκολα προαιρετικα puzzles,δεν προκειται να μπω στον κοπο να ξεκλειδωσω τα υπολοιπα παντως,ειναι too much.Πολυ ωραιο στορυ παρομοιο με SOMA,σχετικα με το τι ειναι συνειδηση και τι σημαινει να υπαρχω. Πολυ καλο writing στα data files που ειχε το παιχνιδι,οπως και ο διαλογος με το Α.Ι του library.

Αν κατι δεν μ'αρεσε ηταν το record mechanic σε καποια puzzles,που οταν δεν σου βγαινε σωστα σου τρωγε πολυ χρονο.Επισης ενω το soundtrack ειναι καλο,επαναλαμβανεται πολυ γιατι τρως χρονο σκεφτοντας τις λυσεις στα puzzle. Στο τελος του παιχνιδιου το αντικατεστησα με λιγο καλο heavy metal για να ειμαι και σε περισσοτερη εγρηγορση

9/10  απο μενα,επειδη πετυχαινει εξαιρετικα τον σκοπο του ως καθαρο puzzle game με λιγο platforming. Νομιζω δεν απευθυνεται σε ολους,αλλα μαγκια των devs που βγαλαν ενα τετοιο παιχνιδι

Εντωμεταξυ διαβαζω πως το Road to Gehenna,το DLC του παιχνιδιου, ειναι ακομα πιο δυσκολο απ'το base game,αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα καψω καμια φλαντζα αν το ξεκινησω αμεσα,οποτε θα το αφησω για αργοτερα

Πολύ δυνατό όντως το παιχνίδι και μου άρεσε επίσης. Δυσκολεύει αισθητά προς το τέλος και όντως θα συμφωνήσω για τα recording puzzles.

Πάντως αξίζει σίγουρα και παίζει συχνά σε χαμηλή τιμή.

Είχα ξεκινήσει και το Road to Gehenna αλλά είναι όντως πιο δύσκολο και δεν είχα την υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2018 στις 11:49 ΜΜ, Arkin είπε

Black Flag(100%+DLCS)

assassins-creed-4-black-flag1.jpg

Τελος ενα απο τα καλυτερα AC που εχω παιξει. Μιας και εχω δει τη σειρα Black Sails μπορω να πω οτι ειναι να ζεις εκεινη την εποχη. Θα συναντησουμε τον Μαυρογενη τον καπετανιο Βειν τον καπετανιο Ρακχαμ τον κυριο Χορνιγκολντ και τον Rogers χαρακτηρες που συναντησαμε εκτενως σε ολο το black sails. Εμεις εχουμε τον Edward Kenway ο οποιος σκοπος του ειναι μονο ο χρυσος και τιποτα αλλο και που στο τελος με οτι θα συμβει στο παιχνιδι θα αλλαξει ο δρομος του και θα καταλαβει το πραγματικο νοημα της ζωης. Η περιοδος της πειρατειας στα καλυτερα της. Εχουμε το δικο μας πλοιο το αναβαθμιζουμε και οι ναυμαχιες μαζι με την μουσικη επενδυση ειναι απολαυστικες οπως και τα ταξιδια με την συνοδεία των τραγουδιων των ναυτων που εχουμε στο πλοιο. Πολυ ομορφα τοπια γραφικα και φωτισμο για παιχνιδι του 2013. Το looting αρκετο αλλα δεν κουραζει σε καμια περιπτωση μιας και σε ανταμειβει αρκετα. Απολαυστικα τα ναυαγια που ειμαστε κατω απο τη θαλασσα και ψαχνουμε θυσαυρους. Περα απο το ολο theme της πειρατειας στην Καραιβικη εχουμε  και το story στο μελλον που ειμαστε στην Abstergo ως subject και μπαινουμε στον προσομοιωτη και εχει ξεκινησει η αντισταση που μας βοηθανε να δωσουμε πληροφοριες και να καταστρεψουμε την abstergo. 
Επισης επαιξα και τα 2 dlc μαζι με το παιχνιδι τα οποια το Aveline ηταν ενα 50λεπτο εχουμε μια assassin απο το ΑC3 που δεν εχω παιξει και σωζουμε μια γυναικα σκλαβα για να την παρουμε στην brotherhood με διαταγη του Connor ο οποιος ειναι γιος του Edward που ειναι ο χαρακτηρας μας στο βασικο παιχνιδι. 
Το δευτερο DLC και αρκετα μεγαλυτερο περιπου 7 ωρες για 100% εχουμε τον βοηθο μας κυριο Adewale που βλεπουμε συνεχως στο βασικο παιχνιδι 20 χρονια μετα τον χωρισμο με τον Edward στον Αγιο Δομινικο σε μια περιοδο πολυς ασχημης σκλαβιας. Οντας σκλαβος και αυτος οι αποστολη μας ειναι να σωσουμε σκλαβους και να ελευθερωσουμε το μερος. Ενα αρκετα καλο dlc με πολυ ομορφο soundtrack και διαβαζοντας οτι πληροφοριες δινονται καταλαβαινουμε ποσο δυσκολα ηταν τα πραγματα εκεινη την εποχη για την μαυρη φυλη. 
Στα του performance το παιχνιδι παιζει αρκετα ικανοποιητικα αλλα μεχρι τα 60fps. Γενικα αν δεν το εχετε παιξει το προτεινω οπως και να εχει ειναι ενα απο τα διαμαντακια της Ubisoft. 8.5/10

Tραβηξα 710 φωτογραφιες καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου. 
https://postimg.cc/gallery/24vkii7no/

A Way Out

hero2.jpg.adapt.crop191x100.1200w.jpg

Το παιχνιδι παιζετε μονο διπλο με 2 ατομα δεν γινεται να το παιξετε αλλιως. 6ωρη διαρκεια που δεν κουραζει και παιζετε ευχαριστα. Το story ειναι πολυ καλο και για τους 2 πρωταγωνιστες με ενα twist που δεν το περιμενεις και ενα τελος που θα στεναχωρησει σιγουρα οσοι το παιξουν. Θα ηθελα κατι διαφορετικο. Οι σκηνες καταδιωξης μοναδικες και η υλοποιηση ολου του παιχνιδιου με το coop συστημα εξαιρετικη επισης. Παιχνιδι που αξιζει να το παιξει κανεις με φιλο προσφερει απλοχερα συναισθηματα με ενα τελος αρκετα πικρο για τα γουστα μου. 8/10

Το black flag το είχα ξεκινήσει κάποτε στο pc, μετά πουλησα το pc Και εμεινε στην μεση. Πηρε ενα PS3 και το πηγα παλι μεχρι την μεση αλλα μετα.... το αφησα.

 

Επειδή τις τελευταιες μερες μπηκα ξανα στην διαδικασία να παίζω παιχνίδια είμαι αναμεσα στο να συνεχίσω αυτό ή να ξεκινησω το Ni No Kuni στο PS3. Διαφορετικά παιχνίδια βέβαια αλλα πιστευω ότι θα μου αρεσουν και τα 2. Θα δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Το black flag το είχα ξεκινήσει κάποτε στο pc, μετά πουλησα το pc Και εμεινε στην μεση. Πηρε ενα PS3 και το πηγα παλι μεχρι την μεση αλλα μετα.... το αφησα.

Επειδή τις τελευταιες μερες μπηκα ξανα στην διαδικασία να παίζω παιχνίδια είμαι αναμεσα στο να συνεχίσω αυτό ή να ξεκινησω το Ni No Kuni στο PS3. Διαφορετικά παιχνίδια βέβαια αλλα πιστευω ότι θα μου αρεσουν και τα 2. Θα δουμε.

Να το τερματισεις αξιζει το χρονο που θα επενδυσεις πανω στον συγκεκριμενο τιτλο. Το ni no kuni το πρωτο δεν το εχω παιξει καθολου αλλα στος ειδος του ξερω οτι ειναι απο τα καλυτερα. Οπως και το 2 που κυκλοφορησε σε pc πριν κατι μηνες και διαβαζω τα καλυτερα. Το black flag καλυτερα σε pc να το παιξεις σε ps3 το ειχα ξεκινησει το 2014 και λογω γραφικων και lag το παρατησα αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Να το τερματισεις αξιζει το χρονο που θα επενδυσεις πανω στον συγκεκριμενο τιτλο. Το ni no kuni το πρωτο δεν το εχω παιξει καθολου αλλα στος ειδος του ξερω οτι ειναι απο τα καλυτερα. Οπως και το 2 που κυκλοφορησε σε pc πριν κατι μηνες και διαβαζω τα καλυτερα. Το black flag καλυτερα σε pc να το παιξεις σε ps3 το ειχα ξεκινησει το 2014 και λογω γραφικων και lag το παρατησα αμεσα.

Η αλήθεια είναι ότι στο pc όντως θα είναι καλύτερα αλλα βαριεμαι να το ξεκινήσω παλι από την αρχή. Είναι από τα λίγα games που είχα σβησει τα saves. Χώρια ότι στον πειρασμό θα μπω στον πειρασμό να παω κατευθείαν στο Odyssey.

 

Θα το συνεχίσω στο PS3 μιας και δεν εχω τόσο κολλημα με τα γραφικά αν το παιχνίδι αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fingolfingr είπε

Η αλήθεια είναι ότι στο pc όντως θα είναι καλύτερα αλλα βαριεμαι να το ξεκινήσω παλι από την αρχή. Είναι από τα λίγα games που είχα σβησει τα saves. Χώρια ότι στον πειρασμό θα μπω στον πειρασμό να παω κατευθείαν στο Odyssey.

Θα το συνεχίσω στο PS3 μιας και δεν εχω τόσο κολλημα με τα γραφικά αν το παιχνίδι αξίζει.

Οπως αγαπας. Αν παντως θες να το συνεχισεις βαζεις το παρακατω save που ειναι ακριβως στο 50% του παιχνιδιου

http://www.savegameworld.com/pc-assassins-creed-4-black-flag-savegame-50/

 

και παιζεις κανονικα απο τη μεση και μετα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Far Cry Primal (2016)

Far Cry Primal (100% Uncut) - Special Edition - [PC]

Ενα game μοναδικο, ξεχωριστο, προιστορικο και γενικα κατι που δεν εχουμε ξαναδει σε αλλο παιχνιδι. 10Κ bc, κεντρικη Ευρωπη, εσυ εναντιον της ζουγκλας και της αγριας φυσης.

Το primal εχει πολυ fan gameplay, δεν κουραζει και σε κανει να θες να ανακαλυψεις κι αλλα πραγματα. Σε κρατα στο παιχνιδι/περιβαλλον απ την αρχη ως το τελος.

Ναι ημουν και γω προκατειλημμενος οταν το ξεκινησα μπικοζ FC4. To οποιο FC4 ηταν στην ουσια το 3 αλλα ακομα πιο μπουκωμενο.

Το FC Primal ειναι διασκεδαστικο και πολυ φιλικο προς τον νεο παικτη. Οσοι δεν ξερετε απο FC, no worries γτ το Primal σας βαζει στον κοσμο του σαν να εισαι μικρο παιδακι.

Τα γραφικα ειναι πανεμορφα αφου εχουμε να κανουμε με ubisoft τιτλο. Οι ηχοι του παιχνιδιου ειναι και αυτοι καταπληκτικοι. Πιστευω οτι ο βασικος λογος που σε βαζει στο κλιμα του το Primal 

ειναι ο ηχος του. Υπαρχουν πολλα πραγματα να ανακαλυψετε και να κανετε, αν φυσικα το θελετε.

Απο performance θα ηθελα κατι παραπανω, με 1080ti και αναλυση 3440x1440 100fps επρεπε να εχω τα γραφικα σε medium/high για να μην εχω framedrops. Αλλα οκ, ειτε medium τα ειχα ειτε high, ηταν πανεμορφα οπότε δεν ασχοληθηκα και πολυ με αυτο το θεμα.

Δεν θελω να μπω σε πολλες λεπτομερειες, απλα παιξτε το

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

AC Origins[The Curse of the Pharaohs+Hidden Ones]

assassin-creed-origins-expansion-promo.p

Hidden Ones
Καλουτσικο DLC που ομως δεν καταφερνει να ξεφυγει απο το μετριο σεναριο του κυριους παιχνιδιου. 7 ωρες θα χρειαστειτε για την ολοκληρωση του. 7/10

The Curse of the Pharaoh
Εξαιρετικο DLC. Μας μεταφερει 4 χρονια μετα το κυριο παιχνιδι στη Θηβα οπου θα ανακαλυψουμε μια καταρα απο τους Φαραος. Θα συναντησουμε Ραμση Τουταγχαμών Ακενατον και τη γυναικα του Νεφερτίτη και τον καθενα θα τον βρουμε σε εναν μοναδικο και πανεμορφο κοσμο που δημιουργησε η Ubisoft. Νεα skills νεες στολες νεα οπλα και ανεβασμα του level στο 55. Αν δεν το εχετε παιξει τρεχατε θα σας προσφερει 16 ωρες απολαυστικου παιχνιδιου που κακα τα ψεμματα αλλα παιχνιδια το main game τους ειναι 7-8 ωρες. 9/10

Βγηκαν 386 φωτογραφιες καθολη τη διαρκεια των DLC.

https://postimg.cc/gallery/2pd39bav8/

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...