Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, vaggelhs16 είπε

Πρόσφατα έπαιξα απο τα πιο απίστευτα games που εχω παιξει μαγκες μου το shadow mordor σε βαζει στο κλιμα του παιχνιδιου εχει τρελα γραφικα, τρελες κινησεις με το σπαθι,τοξο και το stelth αλλα θα τελειωσετε επανω στον υπολογιστη σας οταν τερματησετε το shadow war μακραν απο τα καλυτερα games που εχω παιξει.. + οτι σου διχνει το στορυ το πως ξεκινησε ολος αυτος ο πολεμος με τα δαχτυλιδια το πως φτιαχτηκαν ποιος ειναι ο sauron τα παντα αμα εισαι πορωμενος και σου αρεσει το lord of the ring, hobbit και τα λοιπα πρεπει να τα παιξεις οπως διποτε αυτα τα 2 games. Δεν μπορω νας σας πω παραπανω πραγματα με λογια ειναι αμοιβαια :D

35646.jpeg

banner2.jpg

Ειναι σε πολυ rpg στυλ φιλε μου? Γιατι θελω να τα πιασω και τα 2 και μου αρεσει πολυ ο κοσμος τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ειναι σε πολυ rpg στυλ φιλε μου? Γιατι θελω να τα πιασω και τα 2 και μου αρεσει πολυ ο κοσμος τους.

οχι φιλε μου δν ειναι σε παρα πολυ rpg στυλ ειναι οσο πρεπει πραγματικα αμα το γουσταρεις τοσο πρεπει να τα παιξεις αξιζει και με το παραπανω για μενα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vaggelhs16 είπε

οχι φιλε μου δν ειναι σε παρα πολυ rpg στυλ ειναι οσο πρεπει πραγματικα αμα το γουσταρεις τοσο πρεπει να τα παιξεις αξιζει και με το παραπανω για μενα

Να σε καλα θα τα ξεκινησω συντομα πρωτα το mordor μετα το war. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Arkin είπε

Ειναι σε πολυ rpg στυλ φιλε μου? Γιατι θελω να τα πιασω και τα 2 και μου αρεσει πολυ ο κοσμος τους.

Εχω τερματισει το Mordor (το War με περιμενει ακομα 🙂 ) Δεν ειναι RPG, παντως εχει πολυ πραμα στο χειρισμο. Θυμαμαι ειχε παρα πολλες κινησεις στο κοντρολερ, μαθαινεις πολλα σκιλς δλδ.

Αν το αφησεις 3, 4 μερες δεν θυμασαι μετα τπτ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

World In Conflict Complete edition  τελειωσα που εχει μεσα και το Soviet Assault

 

οκ ητανε για κανα 8/10

περιμενα κατι καλυτερο με τοσο καλες κριτικες χαοτικο σε αρκετες μαχες

μικρο σε διαρκεια και σχετικα ευκολο στο normal 

Wic-win-cover.jpg

Επεξ/σία από Pitzimpitzidis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εδω εχουμε ενα απο τα πιο επικα games horror του βαζω 8.5/10 σε game play, γραφικα στα ζομπι, σε ολοι την φαση του survivor που κανεις και μν πω μολις πεσει η νυχτα και γινονται πιο δυνατα και βγαινουν ακομα περισσοτερα ζομπι εκει να σας δω μαγκες μου αξιζει τα λεφτα του τρομερο game για ζομπι το προτεινω!!

Dying-Light-Banner.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vaggelhs16 είπε

Λοιπον εδω εχουμε ενα απο τα πιο επικα games horror του βαζω 8.5/10 σε game play, γραφικα στα ζομπι, σε ολοι την φαση του survivor που κανεις και μν πω μολις πεσει η νυχτα και γινονται πιο δυνατα και βγαινουν ακομα περισσοτερα ζομπι εκει να σας δω μαγκες μου αξιζει τα λεφτα του τρομερο game για ζομπι το προτεινω!!

Dying-Light-Banner.jpg

Κορυφή είναι. Κάνει κάτι παιχνίδια όπως το dead rising να γελάς μαζί τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά, τα Dead Rising είναι over-the-top. Το DL πάντως και για μένα ήταν το zombie game που με έκανε να ασχοληθώ αρκετά μαζί του, ενώ είχα βαρεθεί τα zombie games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το

Στις 24/2/2019 στις 8:56 ΜΜ, Acmilangr2 είπε

Κορυφή είναι. Κάνει κάτι παιχνίδια όπως το dead rising να γελάς μαζί τους. 

Επαναλαμβανόμενο είναι και το μοτίβο των objectives θυμίζει έντονα τα παιχνίδια τις Ubisoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2019 στις 1:06 ΜΜ, vaggelhs16 είπε

Λοιπον εδω εχουμε ενα απο τα πιο επικα games horror του βαζω 8.5/10 σε game play, γραφικα στα ζομπι, σε ολοι την φαση του survivor που κανεις και μν πω μολις πεσει η νυχτα και γινονται πιο δυνατα και βγαινουν ακομα περισσοτερα ζομπι εκει να σας δω μαγκες μου αξιζει τα λεφτα του τρομερο game για ζομπι το προτεινω!!

Dying-Light-Banner.jpg

Η γέφυρα τίγκα στα ζόμπι και βουτιά στη θάλασσα από το χάος....και το βράδυ έπεφτε κλάμα.:fear:

Αναμονή για το 2..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Sprou είπε

.και το βράδυ έπεφτε κλάμα.:fear:

Όχι κλάμα, για μένα πάντα ήταν "αυτή τη φορά θα καταφέρω το stealth", ακουμπάω ζόμπι / γίνεται μ__κία, με παίρνει χαμπάρι το volatile -> Benny Hill Music και πανικός. :P
Δεν είχα προχωρήσει τόσο για να είμαι "φτιαγμένος" για να τα ρίχνω.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2019 στις 10:09 ΜΜ, kate23 είπε

header.jpg?t=1545238520

Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

Το δεύτερο παιχνίδι της σειράς Kotor και ένα από εκείνα που ανυπομονούσα να παίξω περισσότερο παρόλο που είναι "παλιό". Είχα παίξει παλαιότερα το πρώτο και μου άρεσε πολύ αλλά δεν είχα συνεχίσει για κάποιον άγνωστο λόγο. Βέβαια, τώρα χάρηκα γιατί κατάφερα να ζήσω άλλη μια όμορφη ιστορία σε μια περίοδο που η πόρωσή μου με το Star Wars κρατεί ακόμα καλά. Μου άρεσε όσο και το 1ο παιχνίδι και ίσως έπαιξα καλύτερα όντας μεγαλύτερη και καταλαβαίνοντας περισσότερο τι έπρεπε να κάνω σχετικά με τα quests, με τα items και κυρίως με τις αποφάσεις μου. Το light side/dark side meter μου άλλαζε συνεχώς, κάτι μου με ευχαρίστησε γιατί ένιωθα πως οι απόψεις και οι δράσεις μου έχουν αλλάξει τα τελευταία χρόνια και δεν πήγα full Jedi knight :P

Η ιστορία ήταν πολύ καλή, ίσως "κατώτερη" της πρώτης αλλά για μένα που μου αρέσει πολύ το Star Wars Universe ήταν υπέραρκετή για να με κρατήσει 30 ώρες και να προσπαθώ να κάνω όλα τα side quests, να μιλήσω με όλους τους χαρακτήρες και να μάθω κίνητρα και ιδεολογίες μέχρι να πάρω την τελική μου απόφαση. Ακολουθούμε τα γεγονόταν που συνέβησαν στο πρώτο παιχνίδι, μερικά χρόνια αργότερα, έχοντας τον ρόλο μιας Exile/πρώην Jedi. Εκείνη (ή εκείνος, εγώ είχα γυναίκα) προσπαθεί να μάθει ποιος ήταν ο πραγματικός λόγος της εξορίας της και μέσω της αναζήτησής της γνωρίζει διάφορους χαρακτήρες (από Scoundrels μέχρι assassin droids και historians), βοηθάει διάφορες φυλές, ομάδες και πλανήτες έχοντας πάντα στον νου της τον αντίκτυπο που θα έχουν οι πράξεις τις στον γαλαξία. Δεν έχει όσο "μυστήριο" υπήρχε στο πρώτο παιχνίδι (τουλάχιστον έτσι το θυμάμαι) αλλά η πλοκή μου κράτησε το ενδιαφέρον ως το τέλος και οι τσακωμοί μου με μια συγκεκριμένη χαρακτήρα κατάφεραν να επιλυθούν πολύ ικανοποιητικά.

Δεν κατάφερα να ξεκλειδώσω όλα τα achievements και μου έμειναν κάποια side quests στο τέλος γιατί νόμιζα πως θα μπορώ να γυρίσω αλλά τελικά ήρθε το τέλος. Οι χαρακτήρες είχαν ενδιαφέρον και αρκετές διαφορές μεταξύ τους (κάποιους τους συμπάθησα πάρα πολύ, άλλους ήθελα να τους κοπανήσω και ίσως το έκανα :P ) και οι συζητήσεις που έκανα με αρκετούς από αυτούς με έβαλαν ακόμα περισσότερο στον κόσμο της Exile και επηρέασαν τις αποφάσεις μου ως το τέλος. Οι πόντοι μου στο Light Side ήταν περισσότεροι παρόλο που θέρισα μερικά κεφάλια αλλά χαίρομαι για τις αποφάσεις μου. Ίσως στο μέλλον, αν το παίξω ξανά, να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό και να δω πού θα με πάει.

Η βαθμολογία μου είναι 10/10 (όπως και στο πρώτο παιχνίδι) και το προτείνω σε λάτρεις και μη του Star Wars Universe. Τιιιιιι παίζουμε τώρα; 😅

P.S. @firepc χάρηκα που σου άρεσε το A Story About My Uncle! Συμφωνώ 100% με το review σου :D 

Το KOTOR 2 ήταν το 1ο pc game που τερματίσα 2 φορές παίζοντας το ολοκληρο και αυτό που εχω κανει το πιο συνεχόμενο λιωσιμο. Επαιξα πρώτα το 2, μετά από λίγο καιρό βρήκα το 1 και το τερματισα και αυτό. Είχα πορωθεί τόσο πολύ που επαιξα ξανα το 2 σε full dark side. Εϊχα ξεκινήσει σαββάτο πρωί και το τελειωσα την κυριακή το βράδυ. Με 4 ώρες υπνο στο ενδιαμεσο και παυση μόνο για φαγητό και τουαλέτα. Ωραιες εποχές.

 

Το 1 εχει βγεί και για android. Ο χειρισμός με την αφή είναι.... καπως. Με gamepad λογικά θα είναι καλύτερο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...