Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, e-tic είπε

Και αυτό αλλά και το Lara Croft Go τα είχαν δώσει δωρεάν για android στο πρώτο lockdown. Τα τερμάτισα και τα δύο στο 100% και μπορώ να πω οτι το Lara Croft Go μου άρεσε περισσότερο απο τα δύο.
Αν το Hitman Go το έχεις απο το Square Enix Bundle που έπαιξε πριν μερικούς μήνες τότε έχεις και το Lara Croft Go, οπότε ρίξτου μια ματιά, αξίζει!

Το Hitman GO το Lara Croft GO και το Deus EX GO τα εχω αγορασει στο android εδω και αρκετα χρονια σιγουρα 4-5 χρονια. Το Hitman GO το ειχα κανει 100% εκει και ηταν ευκαιρια και στον υπολογιστη το Lara Croft GO το ειχα τελειωσει και αυτο μετα εβγαλαν ακομα εναν κοσμο και δεν το ξανα επιασα το πηρα και αυτο ομως στο steam. Το Hitman το πηρα απο greenmangaming πριν 2 βδομαδες στα 1.31. Το Lara Croft ειναι σιγουρα πιο ομορφο οπτικα και εχει αρκετα πιο πολυπλοκο συστημα ειδικα προς τους τελευταιους κοσμους. Το Deus EX ειναι ακομα πιο δυσκολο αλλα δεν εχει βγει σε υπολογιστη. Το Lara Croft θα το πιασω στον υπολογιστη τους επομενους μηνες. Ολα τους ειναι αρκετα εξυπνα χωρις να κουραζουν προσφερουν μια χαλαροτητα που ομως αν θες να κανεις τα παντα ανεβαινει ο βαθμος δυσκολιας τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kingdom Rush

Kingdom_Rush_presskit_7.jpg.e5006d332993f8e8e3ce0ca4c62d3925.jpg

Ωραίο tower defense παιχνίδι του 2014. Στις 27 ώρες απέκτησα όλα τα achievements και σχεδόν ολοκλήρωσα όλο το παιχνίδι (το 1/4 στο εύκολο και το υπόλοιπο στο δύσκολο). Αρκετά διασκεδαστικό με βαθμολογία 89 metacritic. Σίγουρα προτείνεται. Εξαιρετικό στο είδος του.

8.5/10

https://store.steampowered.com/app/246420/Kingdom_Rush___Tower_Defense/

Επεξ/σία από Voziniotis-3
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Voziniotis-3 είπε

Kingdom Rush

Kingdom_Rush_presskit_7.jpg.e5006d332993f8e8e3ce0ca4c62d3925.jpg

Ωραίο tower defense παιχνίδι του 2014. Στις 27 ώρες απέκτησα όλα τα achievements και σχεδόν ολοκλήρωσα όλο το παιχνίδι (το 1/4 στο εύκολο και το υπόλοιπο στο δύσκολο). Αρκετά διασκεδαστικό με βαθμολογία 89 metacritic. Σίγουρα προτείνεται. Εξαιρετικό στο είδος του.

8.5/10

https://store.steampowered.com/app/246420/Kingdom_Rush___Tower_Defense/

Λατρεμενα και τα 4 Kingdom Rush ❤️

Τα εχω τελειωσει και στο PC και στο iPad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

12 Labours Of Hercules

capsule_616x353.jpg.d481bffee52d217e8693b72750c26175.jpg

Ευχάριστο παιχνίδι. Έχει να κάνει με την διαχείριση του χρόνου και διάφορων άλλων πόρων. Στο δύσκολο επίπεδο θα σου προσφέρει μια καλή εμπειρία αν και δεν το έπαιξα για πολύ γιατί ήθελα απλά να το ολοκληρώσω. Εύκολα τα 100% achievements στις 10 ώρες. 3 ευρώ κάνει, αν ασχοληθείς στο δύσκολο αξίζουν.

7/10

https://store.steampowered.com/app/342580/12_Labours_of_Hercules/

Επεξ/σία από Voziniotis-3
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Human Fall Flat (2016)

Τελείωσα με παρέα το συγκεκριμένο διαμαντάκι από το GamePass. Το Human Fall Flat είναι ένα ξεκαρδιστικό Puzzle παιχνίδι το οποίο βασίζετε ολόκληρο σε Physics μηχανισμούς προσφέροντας απίστευτο γέλιο στους παίκτες.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι ότι κάθε επίπεδο έχει και κάτι καινούργιο να προσφέρει, ξεκινάει με απλά πράγματα και φτάνει στα πιο περίπλοκα.

Σαν παιχνίδι δεν κάνει κάποια επανάσταση, είναι όμως η καλύτερη απόδειξη ότι ένα καλό Game δεν χρειάζεται τεράστιο Budget ούτε τρελές ιδέες. Κάτι απλό μπορεί να είναι ταυτόχρονα απίστευτα διασκεδαστικό.

Εύκολα ένα 9/10 από εμένα.

Bioshock Infinite (2013)

Το συγκεκριμένο το είχα παίξει όταν είχε βγει, αλλά λίγο η μικρότερη ηλικία, λίγο το Mood που είχα τότε "Πάμε μπαμ μπαμ να το τερματίσουμε" και λίγο τα κοντά 10 χρόνια που έχουν περάσει από την κυκλοφορία είπα να το ξαναπιάσω.

Σε σχέση με τα πρώτα 2 μπορεί να μην είναι στο ίδιο επίπεδο, παρόλα αυτά αποτελεί και αυτό ένα εξαιρετικό Bioshock παιχνίδι, μιας σειράς που είναι σημείο αναφοράς στα fps. Σε κάθε τομέα παίρνει άριστα, από την ιστορία, το Gameplay, τους χαρακτήρες.

Αλλά πάνω από όλα ο κόσμος του είναι ένα διαμάντι. Αυτό το Steampunk σκηνικό με την ιπτάμενη πόλη με είχε αφήσει με ένα ηλίθιο χαμόγελο τις πρώτες ώρες. 

Όποιος δεν το έχει παίξει, ας το κάνει άμεσα και αν δεν έχει παίξει τα προηγούμενα ας τα πάρει όλα μαζί για να απολαύσει ένα μαγικό ταξίδι στον κόσμο του παιχνιδιού.

8/10 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

ioshock Infinite (2013)

Το συγκεκριμένο το είχα παίξει όταν είχε βγει, αλλά λίγο η μικρότερη ηλικία, λίγο το Mood που είχα τότε "Πάμε μπαμ μπαμ να το τερματίσουμε" και λίγο τα κοντά 10 χρόνια που έχουν περάσει από την κυκλοφορία είπα να το ξαναπιάσω.

Τερματισα μολις το Bioshock (2007) και σε καταλαβαινω απολυτα. Το ειχα παιξει αρκετες φορες στον καιρο του αλλα ποτε δεν το ειχα τελειωσει. Τελικα πηρα την αποφαση να το τελειωσω και αξιζε με χιλια.

Σειρα εχουν τα επομενα δυο για να κλεισω και με αυτην την τριλογια.

Δε μου λες, το Infinite ειναι στην ουσια το 3 ή καμια σχεση?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, firepc είπε

Σειρα εχουν τα επομενα δυο για να κλεισω και με αυτην την τριλογια.

Δε μου λες, το Infinite ειναι στην ουσια το 3 ή καμια σχεση?

Όχι δεν έχει κάποια σχέση. Μόνο κάποιες απειροελάχιστες αναφορές στα πρώτα παιχνίδια, που δεν προσφέρουν κάτι στην ιστορία του παιχνιδιού.

Είναι παιχνίδι που άνετα μπορεί να παίξει κάποιος χωρίς να έχει ασχοληθεί με τα πρώτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Όχι δεν έχει κάποια σχέση. Μόνο κάποιες απειροελάχιστες αναφορές στα πρώτα παιχνίδια, που δεν προσφέρουν κάτι στην ιστορία του παιχνιδιού.

Είναι παιχνίδι που άνετα μπορεί να παίξει κάποιος χωρίς να έχει ασχοληθεί με τα πρώτα.

Διαφωνώ. Έχει άμεση σχέση με το πρώτο, απλά με διαφορετικό τρόπο. Δεν μπορώ να επεκταθώ, γιατί θα κάνω spoiler. Απλά όταν τελειώσεις το infinite , να παίξεις οπωσδήποτε τα dlcs, όπου βάζουν τα πράγματα στη θέση τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, liakos356 είπε

Διαφωνώ. Έχει άμεση σχέση με το πρώτο, απλά με διαφορετικό τρόπο. Δεν μπορώ να επεκταθώ, γιατί θα κάνω spoiler. Απλά όταν τελειώσεις το infinite , να παίξεις οπωσδήποτε τα dlcs, όπου βάζουν τα πράγματα στη θέση τους. 

Αν μιλάς για το DLC ναι όντως έχει άμεση σχέση με τα πρώτα.

Αλλά στο βασικό παιχνίδι δεν είδα/παρατήρησα κάποια σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το base game έχει κάποια Easter eggs για τα δύο πρώτα Bioshock. Τα δύο dlc όμως, που ουσιαστικά το ένα είναι συνέχεια του άλλου, δένουν όλη την τριλογία η οποία κλασικά τελειώνει 

Spoiler

με ένα μεγάλο wtf και unhappy ending όπως όλα τα παιχνίδια της σειράς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως και να χει παιδια, μου ηρθε ξαφνικα να παιξω και να ολοκληρωσω αυτη τη φορα το Bioshock (2007) και το πηγα νερο. Μου πηρε 15,5 ωρες.

Βασικα με εψησε και λιγο αυτος ο κυριουλης

Λιγο παραξενο που του πηρε 25 ωρες γτ οπως λεει χανοταν συνεχεια. Εγω δεν αντιμετωπισα αυτο το προβλημα. Η μονη στιγμη που χρειαστηκε να ανοιξω τον χαρτη ηταν προς το τελος που επρεπε να

Spoiler

βρω τα κομματια για να γινω Big Daddy

 

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, firepc είπε

Οπως και να χει παιδια, μου ηρθε ξαφνικα να παιξω και να ολοκληρωσω αυτη τη φορα το Bioshock (2007) και το πηγα νερο. Μου πηρε 15,5 ωρες.

Βασικα με εψησε και λιγο αυτος ο κυριουλης

Λιγο παραξενο που του πηρε 25 ωρες γτ οπως λεει χανοταν συνεχεια. Εγω δεν αντιμετωπισα αυτο το προβλημα. Η μονη στιγμη που χρειαστηκε να ανοιξω τον χαρτη ηταν προς το τελος που επρεπε να βρω τα κομματια για να γινω Big Daddy

Spoiler φιλε μου το είχα πάει μέχρι τη μέση στο Ps3 και θα το ξανά πιανα. Εκεί για τον big daddy κυρίως που δεν γνώριζα ότι τελειώνει έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Spoiler φιλε μου το είχα πάει μέχρι τη μέση στο Ps3 και θα το ξανά πιανα. Εκεί για τον big daddy κυρίως που δεν γνώριζα ότι τελειώνει έτσι. 

σορι, το εκρυψα 🤐

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα έχουν σχέση μεταξύ τους, απλά αλλάζει ο ΤΡΟΠΟΣ που σχετίζεται το Infinite με τα προηγούμενα. Είναι ιδιαίτερη περίπτωση γιατί απομακρύνεται από την κύρια θεματική των δύο πρώτων και "το πάει αλλού", φεύγει από το κλειστοφοβικό κλίμα μιας πόλης κάτω από τη θάλασσα και ταυτόχρονα γίνεται πιο action-oriented. Σίγουρα έχει τις στιγμές του και είναι αρκετά άρτιο αλλά θα μπορούσε να είναι και ένα αυτόνομο παιχνίδι εντελώς αποκομμένο από τον κόσμο του Bioshock (έτσι είχα νιώσει και για το Max Payne 3 σε σχέση με τα δύο πρώτα). Το καλό είναι ότι καταλήγει στα 2 υπέροχα dlc Burial at Sea τα οποία

Spoiler

μας μεταφέρουν ξανά στην υποβρύχια πόλη της Rapture οπτικοποιώντας μέρος των γεγονότων που οδήγησαν στο 1 και δίνουν περισσότερο νόημα και αξία στην ιστορία του Infinite.

Υπενθύμιση: ΜΗΝ ξεχάσετε το Minerva's Den (το DLC του 2) που κάνει τα περισσότερα dlc να το ζηλεύουν.

4 ώρες πριν, firepc είπε

Λιγο παραξενο που του πηρε 25 ωρες γτ οπως λεει χανοταν συνεχεια.

Πράγματι αξιοπερίεργο να λέει ότι χανόταν σε τέτοιο χάρτη... Οι ώρες πάντως άνετα βγαίνουν αν ψάξεις κάθε σπιθαμή και ακούσεις όλα τα εξαιρετικά audio diaries.

Επεξ/σία από xlinger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...