Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
34 λεπτά πριν, linaki_ath είπε

Mass Effect 3 - Πολύ κουλο τέλος, έμεινα με το ... στο χέρι. λολ

Το έπαιξες vanilla ή είχες και τα DLCs (βασικά το Citadel DLC) μέσα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Το έπαιξες vanilla ή είχες και τα DLCs (βασικά το Citadel DLC) μέσα;

citadel, omega, leviathan δεν τα ειχε το pack οταν αγόρασα την τριλογια, οπότε λίγο πίκρα. σιγα μη δωσω αλλα λεφτα να τα παρω τωρα, στο origin ζηταει κατι bioware points και ειναι τσουχτερα. ουτε καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φινάλε είναι δωρεάν DLC, δε χρειάζεται να το αγοράσεις. Το Omega μπορείς να το αγνοήσεις, το Leviathan υπάρχει και στο Youtube, μόνο το σενάριο αξίζει γιατί έχει να κάνει με Protheans.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά με τα dlc έχει λίγο μεγαλύτερο τέλος. Επειδή πολλοί κράζαμε ότι είναι χάλια.... με το dlc έβαλαν και κάπως μεγαλύτερο τέλος. Τίποτα το ιδιαίτερο και πάλι όμως.

Το είχα αγοράσει τότε όταν είχαν βγει. Μετά το τέλος είπα να ξεκινήσω πάλι από την αρχή αλλά δεν άντεξα τον χειρισμό του 1. Έπαιξα λίγο το 2 άλλα και πάλι.... το άφησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/4/2018 στις 5:14 ΜΜ, Tobajara είπε

Το φινάλε είναι δωρεάν DLC, δε χρειάζεται να το αγοράσεις. Το Omega μπορείς να το αγνοήσεις, το Leviathan υπάρχει και στο Youtube, μόνο το σενάριο αξίζει γιατί έχει να κάνει με Protheans.

 

Στις 18/4/2018 στις 5:23 ΜΜ, GhostRiderLSOV είπε

Το Citadel (για το 3) είναι κι αυτό δωρεάν αν θυμάμαι καλά, έχει φάση για send-off στους χαρακτήρες (πριν την τελική μάχη).

Επειδή με βάλατε σε σκέψεις, μπήκα origin και δεν είναι free. Άσε το μάτι μου πέφτει στα δωρεάν και τα τσιμπάω, οπότε no Citadel for me

Screenshot_6.jpg

Επεξ/σία από linaki_ath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, linaki_ath είπε

Επειδή με βάλατε σε σκέψεις, μπήκα origin και δεν είναι free. Άσε το μάτι μου πέφτει στα δωρεάν και τα τσιμπάω, οπότε no Citadel for me

Screenshot_6.jpg

Βασικά από ότι διαβάζω τώρα (γιατί που να θυμαμαι) το dlc με το μεγαλύτερο finale είναι το Extended Cut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, linaki_ath είπε

Επειδή με βάλατε σε σκέψεις, μπήκα origin και δεν είναι free. Άσε το μάτι μου πέφτει στα δωρεάν και τα τσιμπάω, οπότε no Citadel for me

Α, σόρρυ τότε, πάνε χρόνια και δεν το θυμόμουν. :(

Πάντως ήταν από τα πιο καλά DLCs του 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Murdered Soul Suspect  (2014)

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± Murdered Soul Suspect pc

Οτι πρεπει για ενα χαλαρο gaming session μετα το ατελειωτο FC 4

Ενδιαφερον σεναριο με ανατροπες, ωραιο gameplay, και πολυ καλα γραφικα.

Το εβγαλα με ενα playthrough και μου πηρε 7 ωρες. Θα ηθελα να εχει καλυτερο ηχο

και κανα soundtrack της προκοπης. Τσπ, ειναι ενα καλο παιχνιδακι για να χαλαρωσεις οταν

προερχεσε απο ενα βαρυ game. 

Ενα βασικο αρνητικο του ειναι οτι εχει καποια bugs. Ενα ηταν πολυ σοβαρο και δεν γινοταν

να προχωρησω το παιχνιδι. Το μονο που μπορουσα να κανω ηταν να το σβησω και να το ξαναγραψω.

Ευτηχως το bug εφυγε μετα. Του βαζω ενα 6/10

Επεξ/σία από firepc
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, firepc είπε

Murdered Soul Suspect  (2014)

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± Murdered Soul Suspect pc

Οτι πρεπει για ενα χαλαρο gaming session μετα το ατελειωτο FC 4

Ενδιαφερον σεναριο με ανατροπες, ωραιο gameplay, και πολυ καλα γραφικα.

Το εβγαλα με ενα playthrough και μου πηρε 7 ωρες. Θα ηθελα να εχει καλυτερο ηχο

και κανα soundtrack της προκοπης. Τσπ, ειναι ενα καλο παιχνιδακι για να χαλαρωσεις οταν

προερχεσε απο ενα βαρυ game. 

Ενα βασικο αρνητικο του ειναι οτι εχει καποια bugs. Ενα ηταν πολυ σοβαρο και δεν γινοταν

να προχωρησω το παιχνιδι. Το μονο που μπορουσα να κανω ηταν να το σβησω και να το ξαναγραψω.

Ευτηχως το bug εφυγε μετα. Του βαζω ενα 6/10

πολύ ωραίο, το πήρα σε offer στο ps store και δεν πολυασχολήθηκα γιατί έχω ME & secret of mana ακόμα. Θα έρθει η ώρα του και αυτού :P
Λίγο που το δοκίμασα φαινόταν πολύ ενδιαφέρον και πρωτότυπο για μένα

Επεξ/σία από linaki_ath
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, linaki_ath είπε

πολύ ωραίο, το πήρα σε offer στο ps store και δεν πολυασχολήθηκα γιατί έχω ME & secret of mana ακόμα. Θα έρθει η ώρα του και αυτού :P
Λίγο που το δοκίμασα φαινόταν πολύ ενδιαφέρον και πρωτότυπο για μένα

Ειναι ενδιαφερον και ξεχωριστο. Εγω εφαγα αρκετη ωρα εκει με το bug να προσπαθω να περασω το σημειο. Ευτηχως το steam μου κρατησε τα saves. Απ οτι διαβασα στο ps δεν υπαρχει αυτο το bug. Και επειδη σε κωβο alpha, πιστευω θα το βγαλεις με ενα playthrough :D

Βασικα εχει και παρα πολλα κατ σινς, οποτε δες το και λιγο σαν ταινια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

250?cb=20150317082434

 

Τι να πρωτοπώ για αυτό το έπος (που θα ήθελε να ήταν).

Ωραία τα γραφικά, καλές τοποθεσίες και τα εφέ... άντε και τα fatalities.

Αλλά μέχρι εκεί. Η ιστορία του μικρή, ρηχή κι αναμενόμενη για κάποιον που έχει κάποια εμπειρία σε παιχνίδια και ταινίες.  Έχω την εντύπωση ότι πιο πολύ ώρα έβλεπα τις cut-scenes (@30fps) παρά έπαιξα. Με κανά δίωρο στο "Pause" ελέω παιδιών που δεν έπρεπε να βλέπουν ό,τι βλέπω, μου πήρε 7 ώρες. Όταν τελείωσε, ήταν σαν να είχε τελειώσει το πρώτο chapter από αντίστοιχα παιχνίδια. Θα μου πεις για τα 5€ που το πήρες, τι περίμενες... ναι εγώ το πήρα τόσο, οι early adopters πόσο, οέο;

Το gameplay είναι ακριβώς το ίδιο από την αρχή μέχρι το τέλος με μικρή προσθήκη νέων εχθρών, πολύ μικρή... Από ένα σημείο και μετά το έπαιζα απλά για να το τερματίσω και γιατί ήξερα ότι έχει μικρή διάρκεια.

Προτείνεται σε όποιον δεν έχει χρόνο για μεγαλύτερης διάρκειας παιχνίδια, του αρέσει η ρωμαϊκή εποχή και τα γραφικά.

 

Ωραία τα γραφικά πάντως...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστρέφω αυτή την φορα με το Hue

image.png.5f7aefa8ab308a57df6e3903fc6831f7.png

Όμορφο platformer που θυμίζει πολύ το Limbo, με πολλα και έξυπνα puzzle. Είχε υπέροχη μουσική και γενικά όμορφη εικόνα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και εγω στο sale κυριως λογο των reviews, δεν εχω ιδεα τι να περιμένω δεν εχω παιξει κανενα αλλο persona. Mου αρεσουν τα jrpg, δεν μου αρεσουν τα anime αλλα δεν με χαλάει το art style τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Far cry 5

Μου πήρε 26 ώρες για όλες τις αποστολές (εκτός από λίγες μπαγκαρισμενες) 

Μου άρεσε αρκετά σε γενικές γραμμές το παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...