Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1954 Alcatraz

1954-alcatraz.jpg

https://store.steampowered.com/app/255280/1954_Alcatraz

Το συγκεκριμενο παιχνιδι θα μπορουσα να πω οτι θυμιζει παλιες καλες εποχες οπου τα point and click παιχνιδια ειχαν περιοπτη θεση στην καρδια των gamers. Αυτο μπορω να πω ότι εχει πρακτικα εξαφανιστει μιας και βγαινουν ελαχιστα παιχνιδια στο ειδος και αυτά από συγκεκριμενες εταιρειες. Η Daedalic Entertainment είναι μια από αυτές και μπορω να πω ότι δεν τα παει ασχημα.

Η ονομασια του παιχνιδιου προδιδει και το γενικο concept. Ενας ανδρας ο Joe μπαινει φυλακη στο Αλκατραζ για ένα εγκλημα και μαζι με την κοπελα του Christine προσπαθει να δραπετευσει. Οι διαλογοι είναι υπεροχοι και συνοδευονται από ένα μοναδικο noir στυλ μαζι με κλασικη jass beat μουσικη που δενει αψογα την ατμοσφαιρα μαζι με την πλοκη και τους χαρακτηρες. Το παιχνιδι νομιζω εχει οση διαρκεια πρεπει είναι περιεκτικο σε αρκετα πραγματα και to the point χωρις να μακρηγορει για ασχετα θεματα περα από αυτά που θα μας απασχολησουν. Τα πιθανα τελη είναι 4 αλλα είναι λιγα τα σημεια που παιζουν ρολο ώστε να αλλαξει αυτό. Σε κανα 2 σημεια κολλησα και χρειαστηκα βοηθεια αλλα γενικα το παιχνιδι εχει λογικους γριφους οποτε με σωστη σκεψη και αφοσιωση στην πλοκη βγαινουν.

Αξιζει να του δωσετε μια ευκαιρια ειδικα οι λατρεις των point and click θα περασετε ωραια. Θα μπορουσε να είναι καλυτερο? Αναμφιβολα αλλα μου εβγαλε νοσταλγια οποτε περνει καποιους ποντους από εκει. 8/10

 

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/jSzQML7

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

spacer.png

FAR: Lone Sails

Πέρυσι Πρόπερσι τέτοια εποχή το είχε αναφέρει ο @dpolal και δεν έχω παρά να συμφωνήσω με όσα είχε γράψει.

Το παιχνίδι είναι πολύ ατμοσφαιρικό, με ωραίες μουντές αποχρώσεις του γκρί και του κόκκινου, ενώ και η μουσική ταιριάζει απόλυτα στην ατμόσφαιρα. Σαν παιχνίδι είναι απλό, χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες, και παίζεται σε χαλαρούς ρυθμούς. Ο χειρισμός είναι εύκολος και η διάρκειά του μικρή, περίπου 3 ώρες.
Δεν υπάρχει ιστορία ούτε αφήγηση και αφήνεται στον παίκτη να φανταστεί την δική του εκδοχή για το τι ακριβώς συμβαίνει, καθώς δεν υπάρχει ούτε αλληλεπίδραση με άλλο έμβιο όν.
Το είχα καιρό στην λίστα επιθυμιών μου και τώρα που το βρήκα σε ιστορικό χαμηλό το αγόρασα και το ευχαριστήθηκα. Πλέον είμαι σε αναμονή του sequel, FAR: Changing Tides

Επεξ/σία από e-tic
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Spoiler

Πάρα πολύ θα ήθελα ένα παιχνίδι εξερεύνησης/εμπορίου/επιβίωσης στη λογική του FAR, αυτή η ιδέα του οχήματος που κινείται [και] με τη βοήθεια του ανέμου είναι κάτι που με συγκινεί. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγούμενο Σαββατοκύριακο ολοκλήρωσα το Myst 2021, έχοντας πάντα στο μυαλό το πρώτο original Myst του 1993.

Λίγα λόγια από το δημιουργό

Η νοσταλγία και οι αναμνήσεις, δημιουργούν το σκίρτημα μετά το διπλό κλικ.. πώς θα είναι άραγε? 

Όπως και σε Yt reviews η χρωματική παλέτα που χρησιμοποιήθηκε είναι πιο φωτεινή και με έμφαση στο κίτρινο και το πορτοκαλί. Η μεταφορά των Cut Scenes στη νέα εποχή παραξενεύει τον "παλιό" 1993 & 1999 Myst gamer που περιμένει την ατμόσφαιρα των fmv. Τα μεταλλικά αντικείμενα επίσης παραξενεύουν τον παλιό. Τα κεφάλια των πρωταγωνιστών δείχνουν λίγο περίεργα.. Γενικά κάποιος φαν και γνώστης θα παρατηρήσει πολλά σημεία στα οποία επιδέχεται βελτίωσης.

Η χρήση RTΧ αλλάζει σε μεγάλο πολύ ποσοστό την εμπειρία προς το θετικό, οπότε προτείνεται !

Έχοντας παίξει και τα 4 remastered Myst, καταλήγω στο 2014, αποτυπώνει καλύτερα τα χρώματα και την ατμόσφαιρα του original με το "ρετους" ώστε να εμφανίζεται πιο άνετα μπροστά μας τη σύγχρονη εποχή.

Κάθε remastered 90s τίτλος είναι μια ευκαιρία, για εμάς τους νοσταλγούς της τότε εποχής, για ξεσκούριασμα και φυσικά να ανασύρουμε από το χρονοντούλαπο τις όποιες αναμνήσεις μας έχουν μείνει.

Επόμενη στάση... Riven

  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνω πρεμιέρα κι εδώ (μιας και είμαι πιο πολύ της κονσόλας, οπότε "παίζω μπάλα" στο αντίστοιχο νήμα πιο πολύ) για να μιλήσω για το Twelve Minutes.

Σαν παιχνίδι, μπορώ να πω μου άφησε μια καλή εντύπωση. Υπήρχαν βέβαια σημεία που μου έσπασε λίγο τα νεύρα με το πόσο guesswork ζητάει από τον παίκτη, πχ.

Spoiler

έπρεπε να μυρίσω τα νύχια μου ότι για να ανοίξεις τον αεραγωγό ήθελε να βάλεις τα κλειδιά του σπιτιού (wut???) κι όχι κουζινομάχαιρα κλπ. (γιατί ο χαζός νόμιζα ότι θέλει brute force άνοιγμα 😂); Μήπως έχασα κάποιο hint; Μου φάνηκε περίεργο, τι να πω.

αλλά, σε γενικές γραμμές μου άρεσε αυτή η μίξη του point-and-click με το στοιχείο της λούπας.

Τεχνικά, το περίμενα λιγότερο απαιτητικό, να πω την αλήθεια. Το έπαιξα σε λάπτοπ με Ryzen 5 4500U και 8GB RAM και έπρεπε να κατέβω στο low, γιατί στο high μου φάνηκε ότι έκανε νεράκια και "κόλλαγε" (δεν άνοιξα να δω και τα fps για μια καλύτερη εικόνα). Βέβαια, μπορεί να λέω κι αρλούμπες. Εξ' άλλου, LoL και Football Manager είναι τα μόνα PC παιχνίδια που έπαιζα/παίζω. 😂

Σεναριακά, το βρήκα αρκετά περίεργο (τείνω προς την κακή έννοια). Παράξενες επιλογές όσον αφορά την πλοκή, παρά το εξαιρετικό casting. Έχει και κάποιες στιγμές που η συνοχή πάει περίπατο, όπως

Spoiler

δεν γίνεται να μου κρατάει μούτρα η "γυναίκα" και στον αμέσως επόμενο διάλογο να απαντάει σε πολύ ουδέτερο τόνο.

Συνοψίζοντας, τίμιο, αλλά… Ωστόσο, μέσω Game Pass, και λόγω της μικρής διάρκειας (6-8 ώρες χωρίς κάποιον οδηγό), δεν χάνετε και τίποτα να το δοκιμάσετε.

Επεξ/σία από kosmsamo
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spacer.png

Tiny Robots Recharged

Ένα μικρό  και συμπαθητικό logic puzzle παιχνίδι το οποίο προφανώς δημιουργήθηκε για φορητές συσκευές και μετά έγινε port για PC.
Σε κάθε πίστα ο παίκτης καλείτε να κάνει λογικά βήματα για να καταφέρει να λύσει τον γρίφο και να ανοίξει την πόρτα που θα τον οδηγήσει στην επόμενη πίστα, και θα πρέπει να το κάνει πριν λήξει ο χρόνος, ενώ αν θέλει να μαζέψει όλα τα αστέρια τότε θα πρέπει να το κάνει και αρκετά πιο γρήγορα. Ο κόσμος κάθε πίστας είναι μικρός, χωράει στην οθόνη, και ο παίκτης μπορεί να τον περιστρέψει για να τον δεί από κάθε γωνία. Ο χειρισμός είναι point & click με λίγο swipe για την περιστροφή του κόσμου. Τα γραφικά είναι όμορφα, ο ήχος ΟΚ και η ιστορία βασική, χωρίς κάτι συνταρακτικό.
Δεν θέλει πολύ ώρα για να τελειώσει το παιχνίδι, κανένα 2ωρο πάνω-κάτω. Παίζεται ευχάριστα και είναι και family friendly. Υπάρχει και στο play store δωρεάν αλλά απο ότι είδα όλοι παραπονιούνται για τις πολλές διαφημίσεις που πετάει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nier replicant - 12345678.777

Εξαιρετικό hack n slash (+ shoot 'em up) παιχνίδι, το ευχαριστήθηκα και τις τρεις φορές που το τερμάτισα. Κάθε φορά και λίγο παραπάνω. Είναι πραγματικό έργο τέχνης και όσοι έχουν παίξει το sequel, Automata, ξέρουν τι τους περιμένει. Μπορώ να πω οτι οι χαρακτήρες και η ιστορία ήταν το ίδιο καταπληκτική... και το ίδιο δακρύβρεχτη, οπότε φέρτε μπόλικα μαντήλια. Αντίστοιχα και η μουσική υπόκρουση είναι φανταστική όπως και στο Automata.

Το gameplay θα έλεγα οτι είναι λίγο κατώτερο του automata, αισθάνεσαι οτι είναι λιγότερο fluid και πιο μονότονο.. αν και σε σχέση με το original replicant έχουν κάνει μεγάλες βελτιώσεις. Πχ. μπορείς να είσαι σε κίνηση όταν φορτώνεις μαγείες. Στην αρχή μου φαινόταν σαν bug οτι το παιχνίδι μπαίνει σε slow motion όταν φορτώνω ένα spell, αλλά φαίνεται έτσι έχει φτιαχτεί και μετά απο λίγο το προσπερνάς. 

Το έπαιξα με english voice over, που έχει γίνει καλή δουλειά. Αν και συνήθως το αλλάζω σε japanese, αυτή την φορά δεν μπορούσα να αφήσω την φωνή του  Liam O'Brien ως Weiss να πάει αναξιοποίητη. 

Το παιχνίδι έχει αρκετά θέματα με το performance, αλλά με το special-k ήταν παραπάνω απο υποφερτό. Επίσης όλα τα side quest, εξαιρουμένων 1-2 είναι αισχρά καθώς είναι όλα fetch quest-delivery boy, σε φάση φέρε μου 2 μπούτια κοτόπουλο, ένα τζατζίκι και 5 πατάτες... Ευτυχώς δεν παίζουν σημαντικό ρόλο και ούτε δίνουν σημαντικά rewards, οπότε τα κάνεις skip άφοβα.

Μιας και μιλάμε για game του Yoko Taro, θα χρειαστεί να το παίξετε τουλάχιστον 3-4 φορές για το true ending Ε (που κάνει και το link με το Automata). Προσωπικά θα πρότεινα να το παίξετε 2 φορές για τα έξτρα cutscenes και τα υπόλοιπα ending να τα δείτε σε youtube καθώς θέλουν grind να μαζέψεις όλα τα όπλα κτλ....

Γενικά το παιχνίδι είναι έργο τέχνης και αξίζει. Σε όσους άρεσε το Automata, θα τους αρέσει και αυτό. Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους. 

 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Nier replicant - 12345678.777

Εξαιρετικό hack n slash (+ shoot 'em up) παιχνίδι, το ευχαριστήθηκα και τις τρεις φορές που το τερμάτισα. Κάθε φορά και λίγο παραπάνω. Είναι πραγματικό έργο τέχνης και όσοι έχουν παίξει το sequel, Automata, ξέρουν τι τους περιμένει. Μπορώ να πω οτι οι χαρακτήρες και η ιστορία ήταν το ίδιο καταπληκτική... και το ίδιο δακρύβρεχτη, οπότε φέρτε μπόλικα μαντήλια. Αντίστοιχα και η μουσική υπόκρουση είναι φανταστική όπως και στο Automata.

Το gameplay θα έλεγα οτι είναι λίγο κατώτερο του automata, αισθάνεσαι οτι είναι λιγότερο fluid και πιο μονότονο.. αν και σε σχέση με το original replicant έχουν κάνει μεγάλες βελτιώσεις. Πχ. μπορείς να είσαι σε κίνηση όταν φορτώνεις μαγείες. Στην αρχή μου φαινόταν σαν bug οτι το παιχνίδι μπαίνει σε slow motion όταν φορτώνω ένα spell, αλλά φαίνεται έτσι έχει φτιαχτεί και μετά απο λίγο το προσπερνάς. 

Το έπαιξα με english voice over, που έχει γίνει καλή δουλειά. Αν και συνήθως το αλλάζω σε japanese, αυτή την φορά δεν μπορούσα να αφήσω την φωνή του  Liam O'Brien ως Weiss να πάει αναξιοποίητη. 

Το παιχνίδι έχει αρκετά θέματα με το performance, αλλά με το special-k ήταν παραπάνω απο υποφερτό. Επίσης όλα τα side quest, εξαιρουμένων 1-2 είναι αισχρά καθώς είναι όλα fetch quest-delivery boy, σε φάση φέρε μου 2 μπούτια κοτόπουλο, ένα τζατζίκι και 5 πατάτες... Ευτυχώς δεν παίζουν σημαντικό ρόλο και ούτε δίνουν σημαντικά rewards, οπότε τα κάνεις skip άφοβα.

Μιας και μιλάμε για game του Yoko Taro, θα χρειαστεί να το παίξετε τουλάχιστον 3-4 φορές για το true ending Ε (που κάνει και το link με το Automata). Προσωπικά θα πρότεινα να το παίξετε 2 φορές για τα έξτρα cutscenes και τα υπόλοιπα ending να τα δείτε σε youtube καθώς θέλουν grind να μαζέψεις όλα τα όπλα κτλ....

Γενικά το παιχνίδι είναι έργο τέχνης και αξίζει. Σε όσους άρεσε το Automata, θα τους αρέσει και αυτό. Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους. 

 

Prequel δεν ειναι το Replicant? Ειναι καλυτερα να παιχτει πρωτα το Replicant και μετα το Automata τι προτεινεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Arkin είπε

Prequel δεν ειναι το Replicant? Ειναι καλυτερα να παιχτει πρωτα το Replicant και μετα το Automata τι προτεινεις? 

Αναφορά σε κείμενο

και όσοι έχουν παίξει το sequel, Automata, ξέρουν τι τους περιμένει

Ναι το Replicant είναι το prequel και απο άποψη ιστορίας καθώς και χρονολογικά, πότε βγήκαν τα παιχνίδια. Ίσως να ήταν παρεξηγήσιμο έτσι όπως το έγραψα. 

Γενικά αν κάποιος θέλει να μπει στον κόσμο του Nier θα του πρότεινα να παίξει το πιο μοντέρνο Automata πρώτα. Είναι γενικά καλύτερο απο πολλές πλευρές. Π.χ., είναι λιγότερο old school με καλύτερο combat, ποιο πολλούς playable χαρακτήρες, καλύτερα side quests και έχει πιο σωστά δομημένα open world στοιχεία. Έτσι θα αγαπήσεις τον κόσμο του πιο εύκολα και θα πιάσεις και το Replicant.  Έτσι την πάτησα εγώ. 😅 Επίσης ίσως έτσι καταλαβαίνεις και λίγο καλύτερα τι στο διάολο συμβαίνει με την ιστορία στο Replicant που είναι πιο πολύπλοκη και απο προχωρημένα θέματα πυρηνικής φυσικής.

Απο την άλλη, το Automata κάνει λίγα references σε διάφορα σημεία στο replicant, οπότε θα φας κάποια spoiler. Προσωπικά δεν με ενόχλησαν. 

Τέλος το Automata έχει science fiction ιστορία ενώ του Replicant είναι Fantasy. Διαλέγεις και παίρνεις, σίγουρα δεν θα χάσεις. 😉 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, >-Nosakos<- είπε

Ναι το Replicant είναι το prequel και απο άποψη ιστορίας καθώς και χρονολογικά, πότε βγήκαν τα παιχνίδια. Ίσως να ήταν παρεξηγήσιμο έτσι όπως το έγραψα. 

Γενικά αν κάποιος θέλει να μπει στον κόσμο του Nier θα του πρότεινα να παίξει το πιο μοντέρνο Automata. Είναι γενικά καλύτερο απο πολλές πλευρές. Π.χ., είναι λιγότερο old school με καλύτερο combat, ποιο πολλούς playable χαρακτήρες, καλύτερα side quests και έχει πιο σωστά δομημένα open world στοιχεία. Έτσι θα αγαπήσεις τον κόσμο του πιο εύκολα και θα πιάσεις και το Replicant.  Έτσι την πάτησα εγώ. 😅 Επίσης ίσως έτσι καταλαβαίνεις και λίγο καλύτερα τι στο διάολο συμβαίνει με την ιστορία στο Replicant που είναι πιο πολύπλοκη και απο προχωρημένα θέματα πυρηνικής φυσικής.

Απο την άλλη, το Automata κάνει λίγα references σε διάφορα σημεία στο replicant, οπότε θα φας κάποια spoiler. Προσωπικά δεν με ενόχλησαν. 

Τέλος το Automata έχει science fiction ιστορία ενώ του Replicant είναι Fantasy. Διαλέγεις και παίρνεις, σίγουρα δεν θα χάσεις. 😉 

Μου διεφυγε τελειως το sequel που εγραψες απροσεξια μου με συγχωρεις. Αν παω στο automata δεν θα μου φανει καπως κατωτερο τεχνικα το replicant? Ενω αν παω στο replicant πρωτα δεν θα ειναι καλυτερα μετα στο automata και απο τεχνικης αποψεως και απο θεμα ιστοριας μιας και εχει clues απο replicant? Ειχα παιξει παλια το automata καμια ωριτσα μεχρι εκει που αλλαζεις χαρακτηρα μετα τη μαχη με το τεραστιο τανκερ και οντως ηταν πολυ περιεργο μοναδικο ομως και οι μαχες μου αρεσαν και το μελαγχολικο soundtrack. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Arkin είπε

 Αν παω στο automata δεν θα μου φανει καπως κατωτερο τεχνικα το replicant? Ενω αν παω στο replicant πρωτα δεν θα ειναι καλυτερα μετα στο automata και απο τεχνικης αποψεως και απο θεμα ιστοριας μιας και εχει clues απο replicant? 

Ναι και ναι, απλά το θέμα με το Replicant είναι οτι ξεκινάει με ένα πολύ αργό τρόπο (ξέχασα να το αναφέρω στο review μου πάνω 😅) και οι πρώτες ώρες μπορεί να σου φανούν βαρετές και να το παρατήσεις. Ενώ έχοντας κολλήσει με το Automata  θα ξέρεις τι διαμαντάκι σε περιμένει απο story μεριά και όλα τα άλλα θα είναι σε 2η μοίρα. Αν πιστεύεις ότι έχεις υπομονή με games που είναι old school τότε ξεκίνα το Replicant άφοβα. 

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ειχα παιξει παλια το automata καμια ωριτσα μεχρι εκει που αλλαζεις χαρακτηρα μετα τη μαχη με το τεραστιο τανκερ και οντως ηταν πολυ περιεργο μοναδικο ομως και οι μαχες μου αρεσαν και το μελαγχολικο soundtrack. 

Πως και δεν το συνέχισες? Και τα 2 παιχνίδια έχουν κομματάρες. Μπορείς απλά να σφάζεις και να ακούς την επική μουσική απο πίσω αχόρταγα. 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, >-Nosakos<- είπε

Ναι και ναι, απλά το θέμα με το Replicant είναι οτι ξεκινάει με ένα πολύ αργό τρόπο (ξέχασα να το αναφέρω στο review μου πάνω 😅) και οι πρώτες ώρες μπορεί να σου φανούν βαρετές και να το παρατήσεις. Ενώ έχοντας κολλήσει με το Automata  θα ξέρεις τι διαμαντάκι σε περιμένει απο story μεριά και όλα τα άλλα θα είναι σε 2η μοίρα. Αν πιστεύεις ότι έχεις υπομονή με games που είναι old school τότε ξεκίνα το Replicant άφοβα. 

Πως και δεν το συνέχισες? 

Θα βρεθει υπομονη σιγουρα δεν εχω προβλημα αρκει να παιξω την ιστορια οπως πρεπει απο την αρχη και να κλεισει ομορφα με το replicant. Το επαιζα σε ενα laptop με 860m και ειχε θεματα και ειπα θα το πιασω αργοτερα με καλυτερο pc. Περιμενα βασικα το update που βγηκε πριν κατι μηνες μετα απο 4 χρονια που βγηκε το παιχνιδι το οποιο οταν μπηκε στο game pass μπηκε με το update αλλα αργησε να ερθει στο steam. Μετα ειδα βγαινει το replicant το οποιο το ειχα στο ps3 απλα ποτε δεν το επιασα και λεω θα περιμενω να πεσει η τιμη να αρχισω με αυτο πρωτα. Τωρα ειδα την κριτικη σου και ειπα να ρωτησω με ποιο να ξεκινησω. Εφοσον η μονη ενσταση σου ειναι οτι μπορει να μου φανει βαρετο δεν εχω θεμα οποτε θα περιμενω να πεσει στο 20αρικο το παιχνιδι και να πιασω αυτο πρωτα. Να σε καλα για τη βοηθεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θα βρεθει υπομονη σιγουρα δεν εχω προβλημα αρκει να παιξω την ιστορια οπως πρεπει απο την αρχη και να κλεισει ομορφα με το replicant. Το επαιζα σε ενα laptop με 860m και ειχε θεματα και ειπα θα το πιασω αργοτερα με καλυτερο pc. Περιμενα βασικα το update που βγηκε πριν κατι μηνες μετα απο 4 χρονια που βγηκε το παιχνιδι το οποιο οταν μπηκε στο game pass μπηκε με το update αλλα αργησε να ερθει στο steam. Μετα ειδα βγαινει το replicant το οποιο το ειχα στο ps3 απλα ποτε δεν το επιασα και λεω θα περιμενω να πεσει η τιμη να αρχισω με αυτο πρωτα. Τωρα ειδα την κριτικη σου και ειπα να ρωτησω με ποιο να ξεκινησω. Εφοσον η μονη ενσταση σου ειναι οτι μπορει να μου φανει βαρετο δεν εχω θεμα οποτε θα περιμενω να πεσει στο 20αρικο το παιχνιδι και να πιασω αυτο πρωτα. Να σε καλα για τη βοηθεια. 

Το Automata το είχα παίξει όταν είχε βγει με τα τότε του τεχνικά θέμα (ίσως χειρότερα και απο του Replicant). Αν τελικά παίξεις το automata, γράψε τις εντυπώσεις σου απο τον τεχνικό του τομέα με το patch που βγήκε φέτος. Ίσως το παίξω άλλη μία φορά τώρα που έχω το Replicant και πιο φρέσκο στην μνήμη μου.

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, >-Nosakos<- είπε

Το Automata το είχα παίξει όταν είχε βγει με τα τότε του τεχνικά θέμα (ίσως χειρότερα και απο του Replicant). Αν τελικά παίξεις το automata, γράψε τις εντυπώσεις σου απο τον τεχνικό του τομέα με το patch που βγήκε φέτος. Ίσως το παίξω άλλη μία φορά τώρα που έχω το Replicant και πιο φρέσκο στην μνήμη μου.

Θα γραψω εννοειται φιλε μου. Αλλα πρωτα το replicant θελω να τα πιασω με τη σειρα. Ελπιζω να εχει γινει καλη δουλεια στο update αντε να χρειαστω κανα mod για ultrawide που εκει δεν πρεπει να εγινε δουλεια. Το special K εκανε τρομερη δουλεια στο automata αλλα δεν πρεπει να δουλευει με το update που βγηκε. Δεν περιμενα και το Replicant να εχει παρομοια θεματα. Αυτη η Square Enix ειναι λιγο τα ζωα μου αργα οσον αφορα τα updates. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...