Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Batman, enemy within. 

Πολύ καλό! Θα έλεγα απο τα καλύτερα της telltale μαζί με το wolf among us. Προσεγμένη ιστορία με πολύ ωραία conflicts και μια εναλλακτική οπτική πάνω στην κλασική ιστορία του batman. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Dead Space (2008)

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± dead space pc

Μια τριλογια που εχω πολυ καιρο στο ραφι και επιτελους επιασα το πρωτο μερος. Μπορω να πω πως εχει αρκετα πραγματα καλα, αλλα εχει και αρκετα bugs που μου χαλασανε πολυ την εμπειρια.

Και δεν με χαλανε bugs του τυπου, κατι αντι να ειναι στο πατωμα, αιωρειται κλπ. Με πειραζουν πολυ τα dead ending bugs και απ αυτα εχει πολλα το DS.

Αν και για παιχνιδι του 2008, μοιαζει σαν να βγηκε χθες απ το φουρνο και παιζεται ανετα σημερα και ας εχουν περασει 10 χρονια. Εχει ωραιο gameplay, αν και συχνα πεφτει πολυ στριμωξιδι, τα οπλα του ειναι οσα πρεπει, ουτε πολλα ουτε λιγα, οι στολες, οι ενεργειες κλπ, ολα μπορουν να αγοραστουν εδω και κει.

Επισης εχει ωραια ατμοσφαιρα και καλο ηχο. Τα γραφικα του ειναι απλα ουαααου. Ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι 10 χρονια παλιο. Εχει και πολυ καλη ultrawide υποστηριξη.

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tales of the borderlands. Έχοντας ως προηγούμενη και μοναδική εμπειρία από Telltale το wolf among us, ξεκίνησα με μεγάλη χαρά το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Δυστυχώς απογοητευτικά πολύ. Με εξαίρεση κάποιες λίγες καλές στιγμές, δεν έφτανε ούτε το μικρό νύχι του Wolf.

 

Επεξ/σία από mike299
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

RiME (2017)

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± rime pc dvd

Υπεροχο, μαγικο, με πολυ ομορφα χρωματα. Για το καλοκαιρι οτι πρεπει B)

Ωραιοι γριφοι, καλο gameplay με γραφικαρες για το στιλ του. Παιξτε το οπωσδηποτε. 

(κριμα που η collectors του κυκλοφορησε μονο στην Ισπανια :angry: )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, firepc είπε

RiME (2017)

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± rime pc dvd

Υπεροχο, μαγικο, με πολυ ομορφα χρωματα. Για το καλοκαιρι οτι πρεπει B)

Ωραιοι γριφοι, καλο gameplay με γραφικαρες για το στιλ του. Παιξτε το οπωσδηποτε. 

(κριμα που η collectors του κυκλοφορησε μονο στην Ισπανια :angry: )

Το είχα παίξει κάνα 2ωρο πρέπει να το συνεχίσω επειγόντως ήταν όντως πολύ όμορφη εμπειρία και έβγαζε συναισθήματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το farcry 5! Πολύ καλό παιχνίδι. Απόλαυσα το ελικόπτερο, τα LMG και τα rocket launchers with aim.  Αγαλίαση ψυχής οι καταστροφές! Παρ' όλα αυτά τα boss τα περίμενα πιο ενδιαφέροντα και τα όπλα καλύτερα. Το τέλος, ως συνήθως, μη αναμενόμενο... Το far cry 3, πάντως, παραμένει στην κορυφή...-

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ASSASSIN’S CREED SYNDICATE(All DLC)

 

assassins-creed-syndicate-standard-editi

 

Βιομηχανικη επανασταση. Μου αρεσε παρα πολυ. Ωραιο story πολυ καλα γραφικα και η ατμοσφαιρα του Λονδινου οπως πρεπει να ηταν τοτε. Μολις μαθεις το gameplay οι αποστολες ειναι σαν βολτα στο παρκο. Τελειωσα και ολα τα DLC.

 

The Dreadful Crimes:

Βοηθατε ενα πριγκιπα να αναπληρωσει την φημη του στον κυκλο του. Απλα καλο.

 

The Darwin and Dickens Conspiracy:

Ο γνωστος σε ολους μας Dickens. Αρκετο μυστηριο και απολαυστικες οι αποστολες.

 

The Dreadful Crimes:

Κατι ξεχωριστο. Μπαινετε στη θεση ενος sherlock holmes και λυνετε μυστηρια με βαση καποια clue που εχετε βρει. Επισης πολυ υψηλο το επιπεδο και μου αρεσε πολυ.

 

World War 1:

Παγκοσμιως πολεμος. Ιδια περιοχη τελειως διαφορετικη ομως απο τα ερειπια τα zepelin που πετανε απο πανω και τα φαντασμαγορικα σκηνικα. Πολυ καλη δουλεια και εδω που βοηθατε την αντισταση. 

 

Jack The Ripper:

Το κερασακι στην τουρτα το αφησα και το επαιξα στο τελος. Παιζετε ταυτοχρονα και Jack και την 20 χρονια μεγαλυτερη Frie. Στην αρχη για λιγο εχετε τον Jacob. Προσθεσαν διαφορα καινουργια πραγματα οπως το fear των αντιπαλων και περνετε ολες τις αναβαθμισεις απο το κανονικο παιχνιδι συν καποια νεα skills οπλα που δινει στο συγκεκριμενο DLC. Μην το χασετε.

 

Οverall οπως καταλαβατε το παιχνιδι με εξεπληξε ευχαριστα και σε βάζει στον κοσμο του 100% και μολις μαθετε το fight system ολα γινονται πιο ευκολα. Το παιχνιδι αρχικα το επαιξα ολα ultra στα 60 και επειτα στα 75 σε ultrawide με medium σκιες ηταν smooth οσο δεν παει. Μπραβο στην Ubisoft σειρα εχει το unity η το black flag.Τα περνω αναποδα επαιξα origins πρωτα και παω προς τα πισω.

 

234 φωτογραφιες τραβηξα καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου:

 

https://postimg.cc/gallery/1eq7xh0mc/

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρακολουθώντας το θέμα και διαβάζοντας χθές για το Rime που γραψατε, χαζεύοντας είδα ότι μοιάζει πολύ (στα γραφικά και στην περιήγηση τουλάχιστον) με το Witness που είχα παίξει και τερμάτισα το περασμένο καλοκαίρι και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις. 
Δεν ξέρω αν μοιάζουν και στα υπόλοιπα στοιχεία τους αλλά πραγματικά, βγάζω το καπέλο στους δημιουργούς του Witness για την απίστευτη δουλειά που ρίξανε στην σύλληψη και σύνθεση των γρίφων, η λύση των οποίων εξαρτάται σε τέτοιο βαθμό από το περιβάλλον που δεν έχω ξανασυναντήσει σε game. Οι οπτικές γωνίες, οι σκιές, οι ανακλάσεις, ακόμα και οι (φαινομενικά) τυχαίοι ήχοι του περιβάλλοντος εξυπηρετούν για την επίλυση κάθε puzzle.
Το παιχνίδι είναι ένα free roaming puzzle adventure, χωρίς κάποια ουσιώδη υπόθεση και η πρόοδος στο παιχνίδι είναι εφικτή μόνο για όσους έχουν πολύ υπομονή. Πολύ ψάξιμο, συσώρευση επιλυτικών μεθόδων όσο προχωράει η εξερεύνηση και το μυαλό στο τέλος να γίνεται πολτός από τη σκέψη! 
Ένα πολύ ευχάριστο παιχνίδι για τους hardcore puzzlaκηδες που γέμισε τις χαλαρες καλοκαιρινές νύχτες και που έχει αφήσει «υπολείμματα» γρίφων για  να φτάσω το 100%.

https://store.steampowered.com/app/210970/The_Witness/

Επεξ/σία από Hnepes
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands(Main Game+Fallen Ghosts DLC)

2djp06a.jpg

33c52zn.jpg

 

 

Οσοι εχετε δει τη σειρα Narcos θα σας αρεσει πολυ. Περα απο τις επαναλαμβανομενες αποστολες στο κυριως παιχνιδι τα βιντεο σου δινουν ακριβως την εικονα ενος καρτελ ναρκωτικων. Το ολο κλιμα και η χωρα στην οποια διαδραματιζετε βοηθανε πολυ σε αυτο .Τα γραφικα ειναι κορυφαια και με high very high θα παιξετε το παιχνιδι ανετα. Εχει αρκετο grind για οπλα μεταλλια skills και documents τα οποια να τα βλεπετε/ακουτε ολα ωστε να μπειτε ακομα περισσοτερο στο κλιμα. Η δουλεια που εγινε σε αυτο το κομματι ειναι παρα πολυ καλη. Οι περιοχες με τα χιονια τερμα κατω και με τον παγο τερμα πανω αριστερα ειναι απολαυστικες θα το δειτε παρακατω στις φωτογραφιες. Το combat και το drone ειναι απολαυστικα. Τα αρνητικα οπως ειπα ειναι επαναλαμβανομενο μετα απο καποιο σημειο και θα ηθελα λιγο καλυτερο μουσικο background. Ξεκλειδωσα και τα 2 ending που εχει μιας και πρωτα πηγα για sueno και τελευταια αφησα τον sandoval και μετα ξανα επαιξα την τελευταια αποστολη ωστε να μου βγει το αλλο τελος. Το παιχνιδι στο progression εφοσον τα κανετε ολα παει 115%. Τοσο πηγε σε μενα τουλαχιστον με το tier 1 mode το πηγα μεχρι 38level. Απο DLC επαιξα το εξαιρετικο fallen ghosts και το narco roads το παρελειψα μιας και ειναι πολυ κατω του μετριου.

 

Fallen Ghosts:

Ενα υπεροχο DLC πραγματικα. Οπως θα επρεπε να ειναι εξαρχης το παιχνιδι. Μεγαλο challenge οι εχθροι ενας και ενας και επιτελους χρησιμοποιεις thermal vision. Νεα skills καποια βοηθανε παρα πολυ μιας και το επιπεδο δυσκολιας ανεβαινει πολυ. Το τελειωσα σε 6 ωριτσες. Το main game σε πανω απο 60 ωρες δεν ξερω ποσες ακριβως. Μπηκε και reshade απο την αρχη γιατι το παιχνιδι ειναι αρκετα αχρωμο.

 

Overall το παιχνιδι θα σας δωσει μια πολυ ωραια ιστορια ναρκωτικων με τις ιντριγκες και τη ζωη αυτων που ζουνε ετσι. Παιξτε σιγουρα και το fallen ghosts και αφηστε στην ακρη το narco roads.

686 φωτογραφιες τραβηξα καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου αρκετες κανουν και για wallpaper:

https://postimg.cc/gallery/1d00trg10/

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Need For Speed Payback

 

uX7aw9lYB2w_764_425.jpg

Ειχα καιρο να απολαυσω ενα καλο racing παιχνιδι. Drift drag full offroad customize αστυνομιες nitro και ενα σωρο αμαξια για να διαλεξετε. Το παιχνιδι εχει challenge δεν ειναι ευκολο για 100% στα missions. Τα physics πολυ καλα και νιωθετε καλα το αμαξι που οδηγατε. Στον τεχνικο τομεα δεν περνει βραβειο αλλα βρισκεται σε πολυ καλο επιπεδο. Δωστε του μια ευκαιρια.

Εβγαλα 222 φωτογραφιες στις 20 ωρες που χρειαστηκα για τελειωμα.

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heybro ποτε προλαμβαινεις βρε θηριο να ολοκληρωνεις ενα παιχνιδι μετα απο το αλλο;;; :) :) Σε ζηλευω με την καλη εννοια.

 

Εδω την παλευω ακομα με το divinity sin original (70 ωρες συνολο και 2 μηνες) , αλλα βεβαια δεν εχω σχεδον ελευθερο χρονο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα πιστευω παιζει οσο παιζουν και οι αλλοι. Απλα οι αλλοι χανουν τις ωρες τους στο pubg, στο LoL και στο overwatch. Επιλεγει, οπως και γω, να παιζει τα single player παιχνιδια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχω χρόνο παίζω αρκετές ώρες. Χθες έπαιξα 7 ώρες σερί wildlands από τις 10 μέχρι τις 5. Παίζω μόνο single player όπως σωστά είπε ο firepc. Όταν πέσουν μέρες δουλειάς δεν παίζω καθόλου μπορεί να πάει και βδομάδα χωρίς να παίξω ούτε ώρα. Έπιασα τώρα unity και τελειώνω σιγά σιγά και far cry 5 με metro redux. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2986569-box_abzu.png

Έπαιξα και τερμάτισα, αφού το έχω πόσο καιρό στο Steam backlog. Ωραίο παιχνιδάκι και φέρνει πολύ στο The Journey (ίδιος Art Director και ίδιος Composer), αν και δεν έχει ακριβώς την ίδια "χάρη". Είχε όμως φάση στo diving και στο πόσο relaxing είναι. Επίσης σαν το Journey, είναι πολύ μικρό (~2 ώρες πάνω-κάτω).

Αν σας αρέσει το diving, τσεκάρετέ το. ;)

Edit: Το έπαιξα και 2η φορά για να το εμπεδώσω καλύτερα, μην έχοντας το "πόσο γρήγορα τερματίζει" στο κεφάλι μου, ήταν πιο ωραίο το feeling και η μουσική. ^_^

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/5/2018 στις 6:35 ΜΜ, Heybro είπε

Όταν έχω χρόνο παίζω αρκετές ώρες. Χθες έπαιξα 7 ώρες σερί wildlands από τις 10 μέχρι τις 5. Παίζω μόνο single player όπως σωστά είπε ο firepc. Όταν πέσουν μέρες δουλειάς δεν παίζω καθόλου μπορεί να πάει και βδομάδα χωρίς να παίξω ούτε ώρα. Έπιασα τώρα unity και τελειώνω σιγά σιγά και far cry 5 με metro redux. 

Και εγώ μία από τα ίδια: single(όχι στη ζωή!). Παιχνιδάρα το metro, φίλε. Τα έχω παίξει 2 φορές το καθένα. Περιμένω πως και πως το exodus!-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...