Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε (Console Games Version)


jerry banana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Armoral είπε

Εν κατακλείδι θα συνοψίσω όπως ξεκίνησα. 11/10 και ίσως είναι και λίγο. Μιλάμε για ένα απίστευτο show από την αρχή μέχρι το τέλος. Δε μπορώ να θυμηθώ πέρα από τα The Last Of Us παιχνίδι τόσο καθηλωτικό και άρτιο σε όλους τους τομείς σε βαθμό που να μην έχω τίποτα να του προσάψω ακόμη και αν ψάξω. Αποτελεί ήδη ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ, θα μπορούσα να το πω και το καλύτερο αν έκρινα με όσα πιστεύω αυτή τη στιγμή κι αυτό κυρίως γιατί πρώτον το παιχνίδι δεν ακολουθεί περίεργα μονοπάτια όπως το TLOU2 και δεύτερον επειδή ο Nathan μπορεί να αποτελέσει πρότυπο (????) ενώ η Ellie ειδικά του δεύτερου παιχνιδιού προϊόν κακόγουστης προπαγάνδας.

Κάπου εδώ αφαίρεσα το like που έκανα για το εξαιρετικό -κατά τα άλλα- κείμενό σου για την παιχνιδάρα το UC4. Δεν θέλω να επεκταθώ γιατί θα βγούμε off-topic.

Λίγο ανορθόδοξο που έπαιξες το 4 πρώτο. Χάνεις αρκετό background από τους κύριους χαρακτήρες των προηγούμενων παιχνιδιών, παρόλο που το 4 αποτελεί, κατά κύριο λόγο, μια αυτοτελή ιστορία. Αν, με το καλό, παίξεις και τα πρώτα τρία, τουλάχιστον (και το Golden Abyss αξίζει μια ματιά), ρίξε κι άλλο ένα playthrough στο 4, ειδικά αν δεν έχεις πιάσει, ακόμα, το The Lost Legacy. 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 958
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Κάπου εδώ αφαίρεσα το like που έκανα για το εξαιρετικό -κατά τα άλλα- κείμενό σου για την παιχνιδάρα το UC4. Δεν θέλω να επεκταθώ γιατί θα βγούμε off-topic.

Λίγο ανορθόδοξο που έπαιξες το 4 πρώτο. Χάνεις αρκετό background από τους κύριους χαρακτήρες των προηγούμενων παιχνιδιών, παρόλο που το 4 αποτελεί, κατά κύριο λόγο, μια αυτοτελή ιστορία. Αν, με το καλό, παίξεις και τα πρώτα τρία, τουλάχιστον (και το Golden Abyss αξίζει μια ματιά), ρίξε κι άλλο ένα playthrough στο 4, ειδικά αν δεν έχεις πιάσει, ακόμα, το The Lost Legacy. 🙂

Δεν υπάρχει θέμα να είσαι καλά.

Το 4 το έπαιξα γιατί το είχα δωρεάν και ήθελα να το δοκιμάσω. Δεν είχα διαβάσει reviews, δεν είχα δει τίποτα σχετικά και πραγματικά με εξέπληξε.

Τα τρία πρώτα σίγουρα είναι μέσα στα επόμενα αν και καταπιάστηκα με Final Fantasy VII Remake και νομίζω θα το τελειώσω. Για το The Lost Legacy είναι ανάμικτες οι κριτικές, θα παιχθεί όμως σίγουρα μετά τα τρία πρώτα, μου αρέσει πολύ το είδος. Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Left behind: Επί της ουσίας δεν προσφέρει κάτι στην ιστορία και  έχει μικρή διάρκεια. Έπαιξα μήπως και έχει κάτι διαφορετικό να διηγηθεί αλλά μάταια. Αν δεν συμπεριλαμβανόταν στην remastered έκδοση και είχα πληρώσει για αυτό το περιεχόμενο (ως standalone dlc) θα είχα απογοητευτεί.

Gris: Απίθανο παιχνίδι με απλό gameplay που προσφέρεται για να περάσει όμορφα η ώρα. Τα γραφικά μαγνητίζουν από την πρώτη στιγμή. Το εικαστικό κομμάτι και η μουσική είναι απλά απίστευτα. 

Επεξ/σία από pictorino
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματισα πριν λιγες μερες το πολυ καλο Tails of Iron στο switch. Πολυ καλο metroidvania αν και μου φανηκε σχετικα μικρο σε διαρκεια και οχι τοσο δυσκολο οσο ειχα διαβασει.. Επισης, δεν εχει πολυ exploration να κανεις που προσωπικα δεν με χαλαει. Γενικα, στην αρχη θα τα βρεις λιγο σκουρα μεχρι να συνηθισεις τον χειρισμο και σε καποια απο τα bosses. Πολυ δυνατο στον τεχνικο τομεα και δυνατο voice acting.

Επισης, τερματιστηκε και το resident evil village στο series x. Γενικα πολυ καλο και μου αρεσε περισσοτερο απο το προηγουμενο, ισως λογω του setting. Αν και στην αρχη ημουν σκεπτικος με το first person, δουλεψε πολυ καλα αλλα παρ'ολα αυτα δεν ξερω ακομα αν προτιμω την κλασικη οπτικη απο αυτη. Ενα πραγμα που με ξενισε λιγο ηταν το ποσο ευκολο το βρηκα..εκτος απο την αρχη που σου την πεφτει ολο το χωριο και πεθανα 4-5 φορες, το υπολοιπο παιχνιδι ηταν πανευκολο. 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cyberpunk 2077 στο PS5

Καταλαβαίνω το κόπο και τον χρόνο που χρειάστηκε να κατασκευαστει αυτό το παιχνίδι αλλά πολλά τα bugs. Δεν μιλάω για αυτά που αιωρουνται άνθρωποι στον αέρα και αυτοκίνητα εκτοξευονται στο διάστημα αλλά bugs όπου σε κάνουν και κολλάς και δεν μπορείς να τελειώσεις side missions. Εκεί είναι ακόμη στο χάρτη και τις βλέπω χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι. Ελπίζω να λυθεί.

Κατά τα άλλα ωραίο gameplay, ποικιλία όπλων και skills, γεμάτο μενού με πολλές εφαρμογές για κάθε τύπο παίκτη, καλό σενάριο αλλά βαρετά side missions, λίγα οχήματα, πυκνός χάρτης, άδειο παιχνίδι σε θέμα npcs και traffic (λογικά γιατί η έκδοση ps4 είναι αυτή που παίζει κάποιος και στο ps5). Να πω την αλήθεια το main σενάριο τελειώνει σχετικά γρήγορα αλλά έχει πολλά endings. Μετά αν θέλεις να ασχοληθείς με το open world παιχνίδι είναι τα ίδια και τα ίδια. Δηλαδή από ένα σημείο και μετά το έπαιζα μόνο και μόνο για να τα κάνω όλα, άσχετα αν βαρέθηκα. Είναι το ψυχολογικό του τύπου "το ξεζουμισα" που έχω.

Του βάζω 7/10 και αν δεν είχε όλα αυτά τα bugs 8/10. 

Αξίζει να το πάρει κάποιος αλλά κατά τη γνώμη μου ας περιμένει λίγο καιρό ακόμη. Εννοείται μόνο για PS5 μιλάω. Μέχρι και τώρα στο PS4 Pro δεν μπορώ να παίξω με τίποτα και δεν μου φαινεται εφικτό να έρθει σε καλό σημείο το παιχνίδι εκτός αν το αδειασουν τόσο πολύ που μετά θα χάσει και το νόημα του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Milkywaygrad είπε

βαρετά side missions, λίγα οχήματα

Κατά την γνώμη μου δεν ισχύουν αυτά τα δύο. Τα side quests, σεναριακά, έχουν αρκετό ενδιαφέρον (ειδικά αυτά που είναι αλυσίδα) και κάποια αλλάζουν και την φόρμουλα στο gameplay. Ακόμα και τα gigs που είναι όλα 5-6 ειδών (thievery, agent sabotaur κλπ.) έχουν να δώσουν λίγη ιστορία μέσω laptops κλπ. Τα NCPD Scanner Hustles (τα μπλε) οκ είναι όλα copy-paste ουσιαστικά, αλλά υπάρχει κι εκεί λίιιιιγο σενάριο με βάση τα "συμφραζόμενα" (η θέση κάποιου πτώματος, ένα shard που εξηγεί τι παίχτηκε κλπ.)., αλλά εντελώς "επιφανειακό". Αυτά που είναι εντελώς ανούσια είναι τα bounties, που απλά πρέπει να επαναλαμβάνονται στα ίδια σημεία. 

Το κακό είναι ότι μετά απο αυτά, τι άλλο μπορεί να κάνει κανείς, πέρα από βόλτες; Η απάντηση είναι τίποτα, δυστυχώς.

Τα οχήματα εγώ τα θεωρώ αρκετά σε πλήθος και ποικιλία (στην εμφάνιση εξωτερικά-εσωτερικά). Άσχετα που ο χειρισμός τους είναι για τα ΜΠΑΖΑ και σχεδόν πανομοιότυπος ανεξαρτήτως οδοστρώματος (με μικροδιαφορές στην ταχύτητα π.χ.).

Κατά τα άλλα, τουλάχιστον στις 160 ώρες που είμαι, παρατηρώ πάνω-κάτω τα ίδια πράγματα με σένα. 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kosmsamo είπε

Κατά την γνώμη μου δεν ισχύουν αυτά τα δύο. Τα side quests, σεναριακά, έχουν αρκετό ενδιαφέρον (ειδικά αυτά που είναι αλυσίδα) και κάποια αλλάζουν και την φόρμουλα στο gameplay. Ακόμα και τα gigs που είναι όλα 5-6 ειδών (thievery, agent sabotaur κλπ.) έχουν να δώσουν λίγη ιστορία μέσω laptops κλπ. Τα NCPD Scanner Hustles (τα μπλε) οκ είναι όλα copy-paste ουσιαστικά, αλλά υπάρχει κι εκεί λίιιιιγο σενάριο με βάση τα "συμφραζόμενα" (η θέση κάποιου πτώματος, ένα shard που εξηγεί τι παίχτηκε κλπ.)., αλλά εντελώς "επιφανειακό". Αυτά που είναι εντελώς ανούσια είναι τα bounties, που απλά πρέπει να επαναλαμβάνονται στα ίδια σημεία. 

Το κακό είναι ότι μετά απο αυτά, τι άλλο μπορεί να κάνει κανείς, πέρα από βόλτες; Η απάντηση είναι τίποτα, δυστυχώς.

Τα οχήματα εγώ τα θεωρώ αρκετά σε πλήθος και ποικιλία (στην εμφάνιση εξωτερικά-εσωτερικά). Άσχετα που ο χειρισμός τους είναι για τα ΜΠΑΖΑ και σχεδόν πανομοιότυπος ανεξαρτήτως οδοστρώματος (με μικροδιαφορές στην ταχύτητα π.χ.).

Κατά τα άλλα, τουλάχιστον στις 160 ώρες που είμαι, παρατηρώ πάνω-κάτω τα ίδια πράγματα με σένα. 🙂

Έχεις δίκιο, για τα NCPD Scanner Hustles μιλάω, λάθος διατύπωση. Εγώ έχω περάσει 132 ώρες και νομίζω πως δεν έχω κάτι άλλο να κάνω εκτός από 2 κολλημένες αποστολές που μόνο με κάποιο patch θα λυθούν, αν δεν είναι χαλασμένο το save, που σε αυτή τη περίπτωση δεν νομίζω να φτιαχτεί αλλά θα πρέπει να αφιερώσω πολύ χρόνο για να τα κάνω από την αρχή, που δεν πρόκειται.

Από θέμα οχημάτων δεν εννοώ μόνο τα αυτοκίνητα αλλά πλεούμενα και ιπτάμενα μέσα, όπως και στο GTA.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

006280.jpg

 

Ενας απο τους λόγους που ασχολήθηκα-αγόρασα PS4 εδω και ένα χρόνο είναι το εν λόγω παιχνίδι. Αν και πενταετίας θεωρώ οτι είναι απο τα κορυφαία παιχνίδια exclusives. Το στορυ του ειναι ωραίο, με ένα μυστήριο στην αρχή μεχρι να καταλάβεις σιγά σιγα τι έχει συμβεί μεσω cut scenes και αφήγηση του πρωταγωνιστή , σε μεγάλη ηλικια πλέον. Τα γεγονότα διαδραματίζονται οταν ήταν μικρός , ως ο βασικός χαρακτήρας που ελέγχουμε στο παιχνίδι. Μέσω του μικρου αγοριού μπορούμε να δώσουμε εντολές και να κατευθύνουμε κατα κάποιον τρόπο την Trico, ένα πλάσμα που μοιαζει με διαστάυρωση αρουραίου και γάτας ή κατι άλλο που φαντάζεται ο καθένας. Η Τράϊκο (που τελικά είναι γένους θηλυκού απο οτι αποκαλύφθηκε) βοηθάει το μικρό αγόρι να προχωρήσει στον κόσμο της πρώτης και να ξεπερνάει τα όποια εμπόδια εως το τέλος. Είτε ανεβαίνοντας στην πλάτη της για να φτάσει κάπου ψηλά και να σκαρφαλώσει, είτε αντιμετωπίζοντας κάποιους στρατιώτες που τους κυνηγούν είτε κουβαλώντας τον για να πηδήξει απο ένα σημείο σε κάποιο άλλο κλπ. Δεν θα επεκταθώ περισσότερο στο gameplay μιας και το παιχνίδι είναι λίγο πολύ γνωστό σε όλους όσους ασχολούνται με ps4. Ομως αυτό που αξίζει αναφοράς είναι η συμπεριφορά της Trico και γενικότερα το ΑΙ της ως προς το περιβάλλον και το μικρό αγόρι. Πραγματικά οι προγραμματιστές του παιχνιδιού έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά και μας θυμίζει ένα κατοικίδιο που όλοι κάποτε μπορεί να είχαμε σπίτι μας. Δεν "υπακούει" αμέσως, πολλές φορές μπερδεύεται με τις εντολές του αγοριού και ενίοτε κάθεται και τον κοιτάει χωρις καν να ανταποκρίνεται. Αξιοσημείωτο είναι οτι όσο προχωράει η ιστορία γίνεται και πιο υπάκουη και ακολουθεί τον μικρό πιο άμεσα. Τέλος ένα πράγμα που με χάλασε στο όλο παιχνίδι είναι ο χειρισμός του αγοριού. Πολλές φορές σκοντάφτει σε πέτρες χωρίς λόγο, δεν τρέχει όπως θα επρεπε και κάπου το περπάτημα-τρέξιμο δειχνει να υστερεί. Επίσης η κάμερα χάνεται η πάει πολύ κοντα του με αποτέλεσμα να μην μπορείς να βρείς εύκολα που πρέπει να πας. Αμα το συνηθίσεις όλο αυτό μετά δεν θα είναι πρόβλημα.

Γενικα το παιχνίδι είναι μια αξέχαστη ιστορία συντροφικότητας, φιλίας και εμπιστοσύνης σε μια μυστηρια χώρα . Το δε τέλος ιδιαίτερα συγκινητικό σε αφήνει συναισθηματικά φορτισμένο με μια ευχάριστη αίσθηση απο όλο αυτό που εζησες.   8/10 απο εμένα γιατί είναι περισσότερο interactive εμπειρία παρά παιχνίδι. 

Επεξ/σία από CONAN_
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο σχεδον 100 ωρες, τερματισα το pokemon sword στο switch!

Ειναι παντως περιεργο, το πως ενα παιχνιδι μπορει να σε κανει να κολλησεις μαζι του μονο και μονο λογω ενος feature που εχει..Δηλαδη, απο αποψη gameplay δεν με ενθουσιασε και γενικα οι μαχες αν και turn based που ειναι ειδος που προτιμω, τις βρηκα πολυ απλοϊκες με τα 1v1. Ομως.....μονο και μονο το τρυπακι που μπηκα στο να μαζεψω οσα περισσοτερα pokemon αντεχα συν την προσμονη να τα δω να κανουν evolve με εκαναν και κολλησα πολυ ασχημα με το παιχνιδι!

Αφου σκεφτομαι να παρω το pokemon let's go που απο βιντεακια που ειδα, το βρισκω πιο "ξεκουραστο". Μαλλον πρωτα θα παω σε κατι απο ps5 μερια (αφου ηρθε η σειρα του) απλα σκεφτομαι τι ειδος θελω να παιξω...Ισως δεν πιασω καποιο απο τα action rpg's/adventure που εχει γιατι αποφευγω μετα απο ενα μεγαλο παιχνιδι σε διαρκεια να παιξω καποιο παρομοιας διαρκειας κατευθειαν.

Επεξ/σία από gtsoui
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gtsoui είπε

Μετα απο σχεδον 100 ωρες, τερματισα το pokemon sword στο switch!

Ειναι παντως περιεργο, το πως ενα παιχνιδι μπορει να σε κανει να κολλησεις μαζι του μονο και μονο λογω ενος feature που εχει..Δηλαδη, απο αποψη gameplay δεν με ενθουσιασε και γενικα οι μαχες αν και turn based που ειναι ειδος που προτιμω, τις βρηκα πολυ απλοϊκες με τα 1v1. Ομως.....μονο και μονο το τρυπακι που μπηκα στο να μαζεψω οσα περισσοτερα pokemon αντεχα συν την προσμονη να τα δω να κανουν evolve με εκαναν και κολλησα πολυ ασχημα με το παιχνιδι!

Αφου σκεφτομαι να παρω το pokemon let's go που απο βιντεακια που ειδα, το βρισκω πιο "ξεκουραστο". Μαλλον πρωτα θα παω σε κατι απο ps5 μερια (αφου ηρθε η σειρα του) απλα σκεφτομαι τι ειδος θελω να παιξω...Ισως δεν πιασω καποιο απο τα action rpg's/adventure που εχει γιατι αποφευγω μετα απο ενα μεγαλο παιχνιδι σε διαρκεια να παιξω καποιο παρομοιας διαρκειας κατευθειαν.

Καλά τι παιχταράς είσαι εσύ!! Ζηλεύω τις ώρες σου και το χρόνο σου. Αδιάκριτη ερώτηση! Πόσο χρονών είσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Edel είπε

Καλά τι παιχταράς είσαι εσύ!! Ζηλεύω τις ώρες σου και το χρόνο σου. Αδιάκριτη ερώτηση! Πόσο χρονών είσαι?

40 ειμαι φιλε μου! Σιγουρα βοηθαει το γεγονος οτι δεν εχω παιδια ακομα και φυσικα το οτι η συζυγος ειναι και αυτη  gamer.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, gtsoui είπε

40 ειμαι φιλε μου! Σιγουρα βοηθαει το γεγονος οτι δεν εχω παιδια ακομα και φυσικα το οτι η συζυγος ειναι και αυτη  gamer.

Έτσι υπολογίζω να είμαι κι εγώ στα 40, αλλά χωρίς συζυγο. 🤣🤣🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.91d3e60704741fb88a605a1c9d91ff26.png

Δύο χρόνια μετά την κυκλοφορία του, "κατάφερα" επιτέλους να ξεκινήσω (και ευτυχώς να τερματίσω) το Link's Awakening (Switch) - του οποίου η αρχική έκδοση στο Gameboy ήταν η πρώτη μου επαφή με την σειρά, το concept του action/RPG, αλλά και της "ιδέας" των puzzle dungeons (στοιχείο που το LA "προσάρμοσε" στις ιδιαιτερότητες του Gameboy, έχοντας εμπνευστεί απο το Link to the Past στο SNES).

Κατ'αρχήν, σαφώς και η νοσταλγία χτύπησε κόκκινο σε αυτή την περίπτωση, κάτι που ίσως επηρέασε το πόσο πολύ μου άρεσε το συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλά θεωρώ πως ακόμα και για κάποιο άτομο που δεν είχε παίξει το αρχικό (και ίσως κανένα Zelda μέχρι τώρα) είναι επίσης μια καταπληκτική εμπειρία.

Η δουλειά που έχει γίνει στην μεταφορά του παιχνιδιού απο την διχρωμία πράσινο-γκρίζο του GB σε πλήρως 3D environments, καθώς και οι σχετικές μετατροπές στη δομή του παιχνιδιού (βλ. single-screen περιοχές στο GB version να έχουν ενωθεί σε ένα ενιαίο σύνολο στο Switch, το οποίο ειδικά στο overworld "δένει" πολύ πιο όμορφα απο ότι η αρχική έκδοση), ενώ το chibi/glossy εφφέ που έχουν όλα τα models αφήνει ένα ευχάριστο συναίσθημα, ίσως κάπως... ονειρικό (ίσως και intentionally, αν αναλογιστούμε την θεματολογία του).

Σε ορισμένους τομείς πιστεύω είναι ακόμη καλύτερο απο το αρχικό, μια και η χρήση 3D graphics "βοηθά" συγκεκριμένα σημεία να είναι πιο ξεκάθαρα (κάτι που το Gameboy με τα δίχρωμα 2D sprites δεν θα μπορούσε ποτέ να αποδώσει ικανοποιητικά) - για παράδειγμα, οτιδήποτε έχει να κάνει με jumps (Roc's Feather) ή γενικά verticality (βλ. Dungeon 7) είναι σαφώς πιο εύκολα στο Switch μια και σε 3D environments είναι άπειρα πιο εύκολο να καταλάβεις "βάθος" (pits ή διαφορές ύψους στο level design). 

Στη μουσική και το audio design επίσης έχει γίνει πολύ καλή δουλειά, μια και το αρχικό "έπασχε" λίγο απο τους περιορισμούς του sound chip του GB (ειδικά το signature theme του παιχνιδιού, το Ballad of the Wind Fish, το οποίο συγκριτικά με την αρχική διασκευή είναι πολύ πιο συναισθηματικό).

Είναι ίσως απο τα λίγα παιχνίδια που πραγματικά ευχαριστήθηκα φέτος (αν και πάλι, ίσως η νοσταλγία να παίζει κάποιο ρόλο), αν και θα ήθελα να είχε κάποιες πιο ουσιαστικές προσθήκες απο τα modular dungeon του Dampe - τα οποία καταντάνε βαρετά, ειδικά με την απουσία κάποιου "quick-fill" feature που φτιάχνει randomized dungeons για τον παίκτη).

Για (περίπου) 100%, χωρίς να ασχοληθώ με το gold tier του Dampe (4 dungeon templates), μου πήρε περίπου 18 ώρες, αλλά άνετα με βλέπω να του ρίχνω ξανά μια ματιά σε λίγα χρόνια, όταν ξαναπίασουν οι νοσταλγίες.. :P 

Spoiler

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...