Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε (Console Games Version)


jerry banana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sixamenos είπε

Οντως το turn based combat του Royal είναι απο τα καλύτερα. Απλά μου άρεσε εξίσου και το να έχεις ορδές απο shadows και να πολεμάς 🙃. Γούστα είναι αυτά.

Αντικειμενικά βεβαια για το RE8 ίσως και εγώ να είχα άλλες προσδοκίες. Αντικειμενικά μιλώντας είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι με ωραία στοιχεία. Το μόνο που μίσησα ήταν το bonus mode Mercenaries, όπου για να πάρω το trophy μου βγήκε η πίστη.

Εγώ δεν ασχολήθηκα καν με αυτά μόνο την ιστορία και μάζεψα όσο περισσότερα μπορούσα σε όλο το χαρτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Mafia :Definitive Edition

Μολις τερματισα το Mafia  και ηταν σιγουρα πολυ καλο.

To μοναδικο αρνητικο o καπως outdated χειρισμος.  Αλλα σιγουρα με τετοιο story και ατμοσφαιρα δεν με ενοχλεισαι.

Και θυμηθηκα πως ηταν τα παιχνιδια πριν καποια χρονια,  χωρις τα ανουσια mission  τεραστιους κοσμους και 40 ωρες να το τερματισεις. Απλα παιζεις 10 ωρες και το απολαμβανεις.

Δυστυχως διαβαζω το Mafia 2 ειναι γεματο bugs και δεν θα συνεχισω το story.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/8/2021 στις 11:33 ΜΜ, Ferrari84 είπε

Καλησπέρα παιδιά! Γνώμες για hellblade:Senua's sacrifice? Είναι σε καλή τιμή στο store και το σκέφτομαι για ps5. 

πολυ καλο φιλε μου παρτο..εγω το επαιξα περσι στην πρωτη καραντινα και το απολαυσα και με φοβερες μουσικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τερμάτισα προχθές το Phoenix Wright: Ace Attorney. Θα τα πάρω με τη σειρά όλα τα main games, κόλλησα με το πρώτο και τα αγόρασα όλα στο 3DS. 

Απίστευτο visual novel μυστηρίου με τρομέρα plot twists και mindfucks σε κάποιες υποθέσεις. Διάβαζα χρόνια ύμνους, αλλά δεν ήταν στο radar μου. Κακώς. Τα παιχνίδια τα σπάνε και σε portable μορφή στο 3DS, μια χαρά περνάει η ώρα.

Όσοι γουστάρουν τέτοιου είδους παιχνίδια, επιβάλλεται να το δοκιμάσουν. Βασικά και να μην είναι του στυλ σας, αξίζει σίγουρα μια ευκαιρία.

Επεξ/σία από Charismo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

πολυ καλο φιλε μου παρτο..εγω το επαιξα περσι στην πρωτη καραντινα και το απολαυσα και με φοβερες μουσικες.

Ευχαριστώ φίλε, θα του δώσω την ευκαιρία του, να είσαι καλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Assassin's creed odyssey: Πολύ όμορφη απεικόνιση της Ελλάδας, έκαναν εξαιρετική δουλειά στα τοπία, τους ναούς και έφτιαξαν μια τίμια ιστορία. 

Spoiler

Προσπάθησαν να βάλουν νέα στοιχεία με τον εμφύλιο και τους μισθοφόρους αλλά μαζί με το τεράστιο περιεχόμενο παίζουν ελάχιστο ρόλο και μετά από μερικές ώρες ενασχόλησης δεν δίνεις σημασία. Το στοιχείο που δεν μου άρεσε ποτέ στα assassin's creed είναι το μέρος της ιστορίας με το animus, τα κειμήλια κλπ. Παρολ' αυτά μου άρεσε το σημείο στο οποίο ο χαρακτήρας εμφανίζεται στο σήμερα. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2021 στις 2:18 ΠΜ, pictorino είπε

Assassin's creed odyssey: Πολύ όμορφη απεικόνιση της Ελλάδας, έκαναν εξαιρετική δουλειά στα τοπία, τους ναούς και έφτιαξαν μια τίμια ιστορία. 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Προσπάθησαν να βάλουν νέα στοιχεία με τον εμφύλιο και τους μισθοφόρους αλλά μαζί με το τεράστιο περιεχόμενο παίζουν ελάχιστο ρόλο και μετά από μερικές ώρες ενασχόλησης δεν δίνεις σημασία. Το στοιχείο που δεν μου άρεσε ποτέ στα assassin's creed είναι το μέρος της ιστορίας με το animus, τα κειμήλια κλπ. Παρολ' αυτά μου άρεσε το σημείο στο οποίο ο χαρακτήρας εμφανίζεται στο σήμερα. 

 

οι μισθοφοροι δεν παιζουν ρολο στην ιστορια; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Far cry 5 σε series x.

 θετικα:

1 Είναι far cry , οπότε η αποθέωση του open world/δρασης/npc's μαζι σε κάποια βασικη ιστορία

2 καλη υπόθεση, δεν με κούρασε ούτε έκανα skip στους διαλόγους. ο πρωταγωνιστής-κακος θυμιζε λίγο τον Μακοναχει

3 πολύ καλη η μουσική επένδυση

4 μεγάλη ποικιλία όπλων για να επιλέξεις και πολλά perks

Παρατηρήσεις/σχόλια περισσότερα και όχι τόσο αρνητικά:

Η καινοτομία με τους χαρακτήρες -συμπαικτες δεν έπιασε δυστυχώς. Συνήθως προτιμούσα να δουλεύω μόνος.

Τα φυτα δεν τα χρησιμοποιήσα καθόλου, νομίζω ότι είναι περιττά. Επίσης το ψάρεμα λίγο παράταιρο και περιττό μου φάνηκε.

Το sniper scope ήταν το πιο άχρηστο εξάρτημα, είχα καλύτερο σημάδι χωρίς αυτό. 

Θα ήθελα επίσης λίγο περισσότερο στελθ, αλλα εφόσον μιλάμε για far cry δεν θα μπορούσε να είναι και το βασικό τους μέλημα! συνήθως η καλύτερη μέθοδος είναι all guns blazing αφού έχεις αρχικά καθαρίσει την περίμετρο με stealth.

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος, νομίζω ότι είναι καλύτερο από το 4.

 

 

 

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάμποσο καιρό να ποστάρω στο thread. Καμιά δεκαριά παιχνίδια τερματίστηκαν σε αυτούς τους μήνες, αλλά θέλω να μιλήσω για τα πρόσφατα 4+1 του καλοκαιριού:

  • Ghost of Tsushima Ωραίο παιχνίδι και πανέμορφο εικαστικά, βγάζει αυτήν την ποιότητα των first-party τίτλων της Sony. Ενδιαφέρουσα ιστορία. Όμως, πιστεύω ότι το 80% των side quest ήταν απλή αγγαρεία, δεν συγκράτησα ένα αξιομνημόνευτο (πλην πχ. το side quest της Yuna που δίνει λίγο backstory στον χαρακτήρα).
  • Concrete Genie Αρκετά "μοναδικό" παιχνίδι, ωστόσο δύσκολα θα αρέσει σε όλους. Αξίζει μια ευκαιρία, ειδικά αν το πήρε κάποιος από τα PS+ παιχνίδια του Μαρτίου.
  • Assassin's Creed IV: Black Flag / Assassin's Creed Rogue (Χ360 μέσω BC) Ωραίος χαρακτήρας ο Edward, είχε μια ενδιαφέρουσα ιστορία (την οποία θα προτιμούσα να την πουν ως το τέλος μέσα από τα παιχνίδια κι όχι μέσω λογοτεχνικών βιβλίων κλπ.). Στο σύγχρονο timeline δεν πολυ-ενθουσιάστηκα, μετά και την αλλαγή στο τέλος του 3. Αρκετές προσθήκες σε σχέση με το 3, αλλά κλασσικό open-world της Ubi που από ένα σημείο και μετά κουράζει. Το Rogue ήταν κι αυτό μια ενδιαφέρουσα πινελιά. Σαν παιχνίδι, ωστόσο, πιο πολύ έφερνε σ' ένα glorified DLC του Black Flag (αρκετά μεγαλύτερο από το Freedom Cry). Άλλο ένα βήμα πιο κοντά στο να φτάσω τη σειρά στο Valhalla. 😄

Και μια αναφορά στο Gorogoa, πολύ ωραίο puzzle παιχνίδι που το πέτυχα σε τιμή ψιλό-χώμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μόλις τέλειωσα το Days Gone.

Επειδή δεν είχα PS4 και γενικά διάβαζα για μέτριες κριτικές, bugs κλπ είπα απλά να του ρίξω μια ματιά από το PS Plus collection και...κόλλησα!

Για εμένα ένα από τα καλύτερα games που έχω παίξει ποτέ, από όλες τις απόψεις. Και παρόλο που έχει μεγάλη διάρκεια,  δεν είπα "άντε, κάπου να τελειώνει τώρα, με κούρασε!". 

Έπος!

Κρίμα που δεν θα υπάρξει sequel.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλη εβδομαδα.

Τελειωσα ξημερωματα Κυριακης το A Plague Tale... Τι ομορφο παιχνιδι ηταν αυτο? Ωραιο ταξιδι σε μια ασχημη εποχη. Ηχος , διαλογοι , περιβαλλον , γραφικα.. Ολα πολυ ομορφα. Το προτεινω ανεπιφυλακτα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον! Ειχα γραψει στο αντιστοιχο θεμα οτι επαιζα το child of light στο switch και οτι το εβρισκα απλα καλο...Ε λοιπον το τερματισα χθες και το παιχνιδι με ξετρελανε. Φοβερα γραφικα, soundtrack και οι μαχες αν και οχι πολυ πολυπλοκες ηταν πολυ καλες!

Το προβλημα μου ομως ειναι αλλο! Ξεκιναει νεος κυκλος gaming με σειρα κονσολων και δεν εχω ιδεα τι να πρωτοπαρω.

Ξεκιναω με series x λοιπον και ειμαι αναμεσα σε tales of arise, psychonauts 2 η resident evil 8...

Ps5 αναμεσα σε ratchet 2 η καποιο απο τα παλαιοτερα exclusives (πχ ghost of thushima)...

Switch ειμαι αναμεσα σε astria ascending, tails of iron, bravely default 2, nino kuni....

Μιλαμε για σημαντικες αποφασεις, οχι αστεια!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gtsoui είπε

Λοιπον! Ειχα γραψει στο αντιστοιχο θεμα οτι επαιζα το child of light στο switch και οτι το εβρισκα απλα καλο...Ε λοιπον το τερματισα χθες και το παιχνιδι με ξετρελανε. Φοβερα γραφικα, soundtrack και οι μαχες αν και οχι πολυ πολυπλοκες ηταν πολυ καλες!

Το προβλημα μου ομως ειναι αλλο! Ξεκιναει νεος κυκλος gaming με σειρα κονσολων και δεν εχω ιδεα τι να πρωτοπαρω.

Ξεκιναω με series x λοιπον και ειμαι αναμεσα σε tales of arise, psychonauts 2 η resident evil 8...

Ps5 αναμεσα σε ratchet 2 η καποιο απο τα παλαιοτερα exclusives (πχ ghost of thushima)...

Switch ειμαι αναμεσα σε astria ascending, tails of iron, bravely default 2, nino kuni....

Μιλαμε για σημαντικες αποφασεις, οχι αστεια!

Φίλε σε χαίρομαι πάρα πολύ πραγματικά. Έχω κάμποσους μήνες που πέρα από κάνα δυο indies, δεν έχω παίξει τίποτα άλλο και βλέπω εσένα που ξεπεταξες όλα τα Yakuza και πόσα άλλα μαζί και συνεχίζεις δυναμικά και σε χαίρομαι. Εντάξει ζηλεύω κιόλας, αλλά πιο πολύ χαίρομαι

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τερματισα πριν λιγη ωρα το εκπληκτικο tales of arise στο series x. Τι παιχνιδαρα! Σε οποιον αρεσουν τα jrpgs το συνιστω ανεπιφυλακτα. Τεραστιο σε διαρκεια, ωραια υποθεση, πανεμορφα γραφικα και φοβερο gameplay. Το combat system εξαιρετικο, τα skills και οι συνδυασμοι απειροι και πολυ βασικο, τρεχει ομαλοτατα στα 60 fps.

Αυτο που μπορει να ξενισει καποιους ειναι οι διαλογοι... Ειναι τοσοι πολλοι που απο μονοι τους ξεπερνανε σε διαρκεια ολοκληρα παιχνιδια! 

Επεξ/σία από gtsoui
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...