Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε (Console Games Version)


jerry banana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τερματισα πριν στο series x το battlechasers: nightwar. Καλο παιχνιδακι, turn based που ειναι απο τα αγαπημενα μου genres. οχι πολυ πολυπλοκο, αλλα μου κρατησε συντροφια αρκετες ωρες!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 μήνες μετά τελείωσα το Assasins Creed: ΒΛΑΧΑΡΑ

Θα ξεκινήσω με τα θετικά:

•Απίστευτα μεγάλος χάρτης, εξαιρετικό free to roam
•Γραφικά και περιβάλλοντα με εξαιρετική λεπτομέρεια

•Πολύ καλό soundtrack (αν και λιγάκι επαναλαμβανόμενο στις μάχες και στα raids όμως όχι ενοχλητικό) 

•Ωραίο σύστημα μάχης, ειδικά αν πειραματιστείς με τα όπλα και συνδυασμούς τους δε θα σου φανεί repetitive όπως επίσης αν χρησιμοποιήσεις πολλά διαφορετικά abilities που δίνει στη διάρκεια του.

•Είπα διάρκεια; Ε ναι δίνει πολύ παραπάνω, όμως εγώ με τον ανάποδο τρόπο μου (πρώτα φουλ εξερεύνηση παντού και synchronise σε όλα τα σημεία, ελάχιστα side quests, εξάντληση των raids, άπειρο looting (και τα περισσότερα με stealth) και μετά επιστροφή στα quests, -ουφ- έκλεισα 105 ώρες. 
Έχει πολύ παραπάνω υλικό από όσο μπορείς να αντέξεις, ενώ με το τελευταίο update έβαλαν έξτρα mode “River Raid” το οποίο έχει τα δικά του quests. Όχι με αυτό δεν ασχολήθηκα.

•Τα stories, και η πλοκή. Εξαιρετικά γραμμένο και πολύ ατμοσφαιρικό σε πολλά σημεία. Θα ήθελα να το δω σε μια ωραία σειρά το συγκεκριμένο από HBO πχ.

Αρνητικά: 

•Η Διάρκεια.... ναι. Αλλά φταίει πως δεν δίνει ακριβή clues στην αρχή ως προς το τι πρέπει να κανεις πρώτα. Πχ μπορείς να πας σε μια τυπισα που μασάει φύλλα δάφνης και την έχει ακούσει και σου δίνει και σένα και μπαίνεις σε ένα παρελθοντικο κόσμο όπου τα bosses αλλά και τα NPCs είναι ανώτερα από σένα σε lvl και εσυ όμως ανετηλα ε, δε σε εμποδίζει ποτε κανεις να μπεις εκεί και βα τραβάς τα μαλλια σου ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΩ; 
•Τα stories των Main quests έχουν πολύ διάλογο. ΠΟΛΥ ΔΙΑΛΟΓΟ. Το χειρότερο; Σε παρά πολλά σημεία του παιχνιδιού κανεις βόλτα με τον πρωταγωνιστή του συγκεκριμένου quest για να πατε μαζί με το αλογάκι σας πλάι πλάι στο σημείο από όπου θα συνεχιστεί η ιστορία. Ε, αυτό γίνεται ΑΡΓΑ τόσο που απλά τα νεύρα σου γίνονται κρόσια. Όχι δεν μπορείς να κανεις fast travel καθώς ο άλλος μένει πίσω και σε περιμένει (βόδι), ούτε να τρέξεις με το άλογο διότι πάλι σκαλώνει πίσω και σε περιμένει διότι θέλει να lead the way (βόδι).

•Bugs, Glitches και πολλά reloads σε προηγούμενο save ως μόνος τρόπος να ολοκληρώσεις ένα quest. 
Ακόμη και το τελευταίο μεγάλο patch δεν διόρθωσε τα πολλαπλά bugs του παιχνιδιού, ενώ πρόσθεσε ένα υπερ-ενοχλητικο bug, όπου όταν βάζεις την κονσόλα σε sleep και έπειτα ανοίξεις να συνεχίσεις να παίξεις, το παιχνίδι δεν φορτώνει το soundtrack η/και τα sound effects. Ο μόνος τρόπος να σιαξει είναι η να κανεις quit και να το φορτώσεις από την αρχή, η να φορτώσεις κάποιο άλλο παιχνίδι και να γυρίσεις στη ΒΛΑΧΑΡΑ για να κάνει quick resume και να φορτώσει τα πάντα σωστά.

•Ο χειρισμός.... Φιλε ποσό ήθελα να σπάσω το χειριστήριο όταν η φίλη Eivor βρισκόταν μπροστά στο βράχο και κάνει ότι πνίγεται και δεν μπορεί να σκαρφαλώσει, πατάω να πηδήξει και πηδάει στο κενό, πατάω να αφήσει αυτό από το οποίο κρεμιέται και γυρίζει μπρος πίσω σε δαυτο αλλά δεν το αποχωρίζεται από τα χέρια της, πατάω να κατέβει στο κάτω επίπεδο και κάνει crouch-όρθια-crouch-όρθια-crouch-όρθια-crouch-όρθια....

•Τα mini games εκτός από τα ζαριά είναι ελάχιστα εως ανύπαρκτα. 
•Έχει αρκετά frame drops και σε μας που δεν έχουμε VRR κάνει τρομερά σπασίματα. Πολλές φορές χρειαζόταν να κάνω quit το παιχνίδι καο να το φορτώσω φρέσκο και μειωνόταν σημαντικά το φαινόμενο.

 

Συνολική εικόνα:

Για το μέγεθος του και την περιπλοκότητα του είναι ένα εξαιρετικό παιχνίδι. 
Τρομερη ατμόσφαιρα της Αγγλίας και πολύ δυνατές σκηνές που σε συγκινούν. Καταπληκτική σκηνοθεσία και ωραίο storyline. Τα bugs του είναι αρκετά και εκνευριστικά ενώ τα unskippable σημεία του και οι τεράστιοι διάλογοι με έκαναν πολλές φορές να σκεφτώ να το αφήσω γιατί με κούρασε. Όμως κάτι σε κρατάει και ξέρεις πως είναι ένας τεράστιος ανεξερεύνητος κόσμος που όντως σε ιντριγκάρει. 
 

Αν το βρείτε σε έκπτωση (που νομίζω τώρα είναι) τσακωστε το αξίζει. 
 

Xbox Series X, 60fps, 2-5 ώρες per session.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ψάχνει κάποιος συνεργατικό παιχνίδι για δύο άτομα , το gamepass στο xbox έχει το one way out. 

Είναι κινηματογραφικο action adventure που μπορεί να παιχτεί μόνο συνεργατικα σε split screen και όχι με 1 ατομο.

Ξεκινάει με τους πρωταγωνιστές στη φυλακή απ όπου δραπετεύουν και έχει πολλά κινηματογραφικα και χολυγουντιανα σκηνικα δράσης. 

Ειναι αρκετά πρωτότυπο και παιχνίδι που σου κρατάει το ενδιαφέρον συνεχώς χωρίς να επαναλαμβάνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2021 στις 8:57 ΜΜ, The_Judas είπε

Αν ψάχνει κάποιος συνεργατικό παιχνίδι για δύο άτομα , το gamepass στο xbox έχει το one way out. 

Είναι κινηματογραφικο action adventure που μπορεί να παιχτεί μόνο συνεργατικα σε split screen και όχι με 1 ατομο.

Ξεκινάει με τους πρωταγωνιστές στη φυλακή απ όπου δραπετεύουν και έχει πολλά κινηματογραφικα και χολυγουντιανα σκηνικα δράσης. 

Ειναι αρκετά πρωτότυπο και παιχνίδι που σου κρατάει το ενδιαφέρον συνεχώς χωρίς να επαναλαμβάνεται.

Το έχω παίξει 3 φορές με 3 διαφορετικούς φίλους.

Το παιχνίδι είναι σημείο αναφοράς για τα Co-Op παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Maid of Sker :
Ωραία καλλιτεχνική διεύθυνση, σχετικά καλός ήχος και ατμόσφαιρα.
Διάρκεια γύρω στις 10 ώρες.
Σχετικά συνηθισμένο walking sim horror κατα τα άλλα, τίποτα το ιδιαίτερο καθώς ούτε τρομακτικό είναι, ουτε και τόσο ατμοσφαιρικό που θα μπορούσε να είναι καθώς του λείπει η "αγωνία" στα διάφορα stealth σενάρια με την εξαίρεση της τελευταίας αναμέτρησης  με τον "κακό".
Ενας τίμιος τίτλος ο οποίος - δυστυχώς - δεν κάνει τίποτα ιδιαιτερα καλά ή εξαιρετικά.
6.5/10

ΒlairWitch :
Bloober team παιχνίδι το οποίο συνεπάγεται (ως συνήθως) καλή καλλιτεχνική διεύθυνση, φοβερή ατμόσφαιρα και...χάλια τεχνικό τομέα.
Απο άποψη γεωμετρίας κτλπ το παιχνίδι είναι σε ΟΚ επίπεδα, το μόνιμο stutter όμως και framerate dips (ακόμα και σε XSX) δυστυχώς, αμαυρώνει την όλη εμπειρία.
Κατά τα άλλα, η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού είναι τόσο παχιά που μπορείς να την κόψεις με μαχαίρι, και το σημαντικότερο, οι τύποι "έπιασαν" ακριβως του ρεζουμέ του τι εστί Blairwitch.
Απίστευτα ατμοσφαιρικός και ζοφερός τίτλος και κάποια σενάρια προς το τέλος του παιχνιδιού είναι πραγματικά τρομακτικά, καιρό είχα να "τρομάξω" με horror τίτλο.
Παίξτε το βράδυ με ένα καλό set ακουστικών.
Διάρκεια γύρω στις 8+ ώρες.
Μόνο και μόνο για την ατμόσφαιρα και την όλη προσπάθεια (παρόλο που ο τεχνικός τομέας είναι κακός) : 6.5/10   

Τhe Medium :
Αλλος ένας τίτλος Bloober team  και μαντέψτε, έχει και αυτό προβλήματα, αυτή τη φορά δεν είναι τεχνικής φύσης καθώς το παιχνίδια τρέχει σε (σχεδόν) σταθερά 30 fps αλλά λόγω έλλειψης ταλέντου ή/και εμπειρίας :
Tα animations είναι μέτρια και τα facial animation είναι τόσο περίεργα και επίσης μέτρια που σε βγάζουν απο την όλη ατμόσφαιρα οταν έχει κοντινά πλάνα στα οποία υποτίθεται οτι πρέπει να βγει και λίγος συναισθηματισμός...Ειναι λες και προσλάβανε 3D modellers κατευθείαν απο τη σχολή/πανεπιστήμιο χωρίς καμία προϋπηρεσία - μιλάμε για εντελώς ερασιτεχνική δουλειά, βεβαια, ειναι ενα-δυο click πιο πάνω απο κατι Mass Effect Andromeda με πολυεθνική δισεκατομμυρίων απο πίσω οπότε ας το προσπεράσουμε.
Ατμοσφαιρα πολύ πολύ καλή - σήμα κατατεθέν βέβαια της Blooper team καθώς σ'αυτόν τον τομέα τα πάνε πάντα καλά.Κάποια πλάνα όπως το wide shot του Niwa θέρετρου οταν το συναντάς για 1η φορά ειναι πραγματικά εξαιρετικά με σωστό καδράρισμα και σωστό/ωραίο φωτισμό.
Ήχος καλός αλλά τίποτα το εξαιρετικό και το soundtrack του Yamaoka ειναι απλά ΟΚ, σίγουρα οχι η καλύτερη δουλειά του, οι μουσικές του Arkadiusz Reikowski είναι επίσης καλές και συμπληρώνουν και ταιριάζουν  ωραία με αυτές του Yamaoka.
To γράψιμο δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο (θα μπορούσες να το πεις και cliche/banal) αλλά τη δουλειά του την κάνει.
Αυτο που βρήκα μέτριο ειναι οι ερμηνείες/voice-overs, η Μarianne ειναι σε γενικές γραμμές καλή αλλά τα διαρκή "αστειάκια" σε βγάζουν τελείως απο την ατμόσφαιρα, αυτό ειναι θέμα πιο πολύ του γραψίματος.
Ο δε thomas...απλά όχι, μιλάμε για εναν χαρακτήρα όπου παθαίνει αυτό που παθαίνει (για να μην spoiler-αρω) τη μια στιγμή, και στην επόμενη οθόνη με το ξαναξεκινάς, αρχίζουν τα "αστειάκια" και τα "fuck you" ανα 3 κλάσματα του δευτερολέπτου, μιλάμε και για κακή εκφορά αλλά και για γράψιμο.
Το dual world/split-screen που χρησιμοποιεί το παιχνίδια ηταν απλά ενα gimmick και κατα συνέπεια αχρείαστο...
Αχρείαστο γιατι δεν συνέβαλλε σε τίποτα το ιδιαίτερο καθώς τα 2-3 puzzle τα οποια κάνουν χρήση αυτού δεν είναι ουτε σημαντικά και μπορουσαν να γίνουν αλλιώς/χωρίς τη χρήση του gimmick και απο την άλλη, κοστίζει πολύ σε επεξεργαστική ισχύ καθώς γίνεται στην ουσία 2 φορές render η εικόνα με αποτέλεσμα να γονατίζει/κόβει το framerate στο μισό ακόμα και σε μέτριο προς καλό PC.
Σαν προσπάθεια είναι καλή πάντως και αμα είχε αλλές 4-5 ώρες gameplay και πολύ πιο καλά animation/facial animations θα ηταν καλύτερο πιστεύω.Δεν αξίζει κατα την άποψη μου τα 40€ που ζητάνε καθώς είναι ΠΟΛΥ σύντομο σαν παιχνίδι και έχει κυριολεκτικά 0 replay value, ο,τι είναι να δεις, το βλέπεις σε ενα playthrough, για gamepass τίτλος είναι ταμάμ όμως.
Μου άρεσε αρκετά και ανυπομονώ για το sequel, 7, κάτι ψιλά στα 10 :D 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τερμάτισα το  Marvel Ultimate Alliance 3 στο Switch, μαζι με το expansion. Tρομερο παιχνίδι για καποιον marvelmaniac, μου αρεσε τρελά γιατί ειχε διαφορες iconic ατάκες, δυναμεις και μαχες και φυσικά φοβερούς χαρακτήρες. 

Βρήκα καποιες αδυναμίες στο συστημα μάχης αφου καποιες φορες ειναι επαναλαμβανομενο, αλλα ο τροπος που χρησιμοποιείς τους χαρακτήρες σε κάνουν να το ξεπερνας ευκολα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τερματησα το control σε ps5 βασικα μου μενει ενα trophy για πλατινα αλλα βαριεμαι (θα πω παρακατω),επισης κ τα 2 dlc 

Στα θετικα , τα πολυ ωραια γραφικα φωτισμοι σε ps5 το ποσο smooth ειναι η κινηση ειδικα σε 60fps ειναι αλλο παιχνιδι, στις σκανδαλες εχουν κανει καλουτσικη δουλεια κ ο ηχος (με ακουστικα) ηταν παρα πολυ καλος, σε ηχομπαρα jbl 5.1 δε μου εκανε τοσο αισθηση. 

το παιχνιδι αρχικα  με τα dlc ειναι μεγαλουτσικο αν θες να κανεις ολα τα mission αλλα κουραζει

μεχρι να παρεις ολες τις δυναμεις ειναι καπως κ δε μπορει να σε κρατησει το στορυ γτ οπως το εχουν κανει με διαβασμα παιζει να μη καταλαβαινεις τιποτα.  Aπο τη στιγμη που παρεις δυναμεις γινεται παρα πολυ απολαυστικο, ομως επειδη δε πολυ καταλαβαινεις το στορυ αρχιζει να κουραζει λιγο λιγο κ λες αντε να τελειωνει να δουμε που το παει.

το δευτερο dlc παιζει να μαρεσε περισοτερο κ απο το μαιν παιχνιδι. Κανει αναφορα στο alan wake κ το εχουν δεσει ωραια για οσους το εχουν παιξει

θα του εβαζα ενα 8 το οποιο αν ειχε στορυ πιο κατανοητο που σε κρατουσε ισως μπορουσε να γινει ευκολα 9 για μενα

Επεξ/σία από sndev
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sndev είπε

τερματησα το control σε ps5 βασικα μου μενει ενα trophy για πλατινα αλλα βαριεμαι (θα πω παρακατω),επισης κ τα 2 dlc 

Στα θετικα , τα πολυ ωραια γραφικα φωτισμοι σε ps5 το ποσο smooth ειναι η κινηση ειδικα σε 60fps ειναι αλλο παιχνιδι, στις σκανδαλες εχουν κανει καλουτσικη δουλεια κ ο ηχος (με ακουστικα) ηταν παρα πολυ καλος, σε ηχομπαρα jbl 5.1 δε μου εκανε τοσο αισθηση. 

το παιχνιδι αρχικα  με τα dlc ειναι μεγαλουτσικο αν θες να κανεις ολα τα mission αλλα κουραζει

μεχρι να παρεις ολες τις δυναμεις ειναι καπως κ δε μπορει να σε κρατησει το στορυ γτ οπως το εχουν κανει με διαβασμα παιζει να μη καταλαβαινεις τιποτα.  Aπο τη στιγμη που παρεις δυναμεις γινεται παρα πολυ απολαυστικο, ομως επειδη δε πολυ καταλαβαινεις το στορυ αρχιζει να κουραζει λιγο λιγο κ λες αντε να τελειωνει να δουμε που το παει.

το δευτερο dlc παιζει να μαρεσε περισοτερο κ απο το μαιν παιχνιδι. Κανει αναφορα στο alan wake κ το εχουν δεσει ωραια για οσους το εχουν παιξει

θα του εβαζα ενα 8 το οποιο αν ειχε στορυ πιο κατανοητο που σε κρατουσε ισως μπορουσε να γινει ευκολα 9 για μενα

Σ'ωραίος, βέβαια, τρέφω διαφορετική άποψη για ορισμένα θέματα.

Το τερμάτισα και εγώ πρόσφατα και πραγματικά, είναι απο το πρώτα "GOTY" που παίζω που πραγματικά αξίζει τον τίτλο του "GOTY".
Κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-η ατμοσφαιράρα, οι τύποι έχουν κάνει πραγματικά εξαιρετική δουλειά, art-direction άριστο, μηχανή γραφικών/φωτισμού άριστη, voice-over πολύ καλά και η υπόθεση...όποιος είναι fan του παραφυσικού γενικά ή show οπως X-files, Fringe κτλπ πιστεύω πως θα το λατρέψει.
Με την υπόθεση προσωπικά δεν είχα κανένα απολύτως θέμα, τα (ελάχιστα) cutscenes, διάλογοι και κείμενα που βρίσκεις στον κόσμο του παιχνιδιού φτάνουν για να μπεις/βυθιστείς στον κόσμο του παιχνιδιού και να ξετυλίξεις σιγά-σιγά το παροιμιακό κουβάρι.
Σχετικά με τα κείμενα και το in-game lore : Σε αντίθεση με το Quantum Break οπου βαριόσουν κυριολεκτικά να διαβάζεις email, κείμενα σε monitor κτλπ λόγω του οτι τα περισσότερα ηταν τεράστια σε διάρκεια, στο Control, οχι μόνο τα γούσταρα αλλά και τα αναζητούσα καθώς ειναι όλα σύντομα (2-3 παράγραφοι max).
Η υπόθεση με κράτησε μέχρι το τέλος και οχι μονο δεν το βαρέθηκα αλλά ήθελα άνετα άλλες 5-6 ωρίτσες gameplay :D 

To παιχνίδι έχει πολύ καλή αίσθηση του μυστηρίου απλά, αργεί λιγάκι να πάρει μπρός και συνήθως γι'αυτο μερικοί το παρατάνε - το ιδιο ακριβώς είχα κάνει και εγώ με την έκδοση στο gamepass μέχρι που αγόρασα την Ultimate Edition.
Σχετικά με την Ultimate τώρα :
Καλό και ωραίο το Ray-tracing αλλά...αμα το παίξεις ακόμα και για 10 λεπτά στα 60fps δεν έχει γυρισμό, ΔΕΝ αξίζει η θυσία του μισού framerate για καλύτερες αντανακλάσεις, βέβαια, και δεν ξέρω που οφείλεται αυτό, στο graphics mode, το framerate είναι...περίεργο ? Ειναι σαν να έχει πέσει κόλα στα controls και στην camera, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, δεν είναι καθόλου smooth η κίνηση σε σχέση με άλλα παιχνίδια στα 30fps.
Επίσης, στο Series X ηταν πραγματικά ντροπή μέχρι πριν μερικές μέρες που βγήκε patch γιατί crash-αρε κυριολεκτικά κάθε 2 και 3, σε session 2-3 ωρών παίζει και να crash-αρε 4-5 φορές κάθε φορά, Ultimate Edition κύριοι, 505 games ντροπή...
Kαι οχι, δεν φταίει το μηχάνημά μου για να προλάβω κάποιους, το πρόβλημα ειναι/ηταν επίσημα αναγνωρισμένο απο την ιδια την εταιρία. 

Tώρα ξεκίνησα το 1ο DLC (Τhe foundation) και, δεν ξέρω, όλο σπηλιές και astral plane, ελπίζω να γίνει καλύτερο, σειρά θα εχει προφανώς το AWE DLC.

Aπίστευτη παιχνιδάρα και σίγουρα ο καλύτερος τίτλος της Remedy μέχρι στιγμής.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, red1 είπε

Σ'ωραίος, βέβαια, τρέφω διαφορετική άποψη για ορισμένα θέματα.

Το τερμάτισα και εγώ πρόσφατα και πραγματικά, είναι απο το πρώτα "GOTY" που παίζω που πραγματικά αξίζει τον τίτλο του "GOTY".
Κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-η ατμοσφαιράρα, οι τύποι έχουν κάνει πραγματικά εξαιρετική δουλειά, art-direction άριστο, μηχανή γραφικών/φωτισμού άριστη, voice-over πολύ καλά και η υπόθεση...όποιος είναι fan του παραφυσικού γενικά ή show οπως X-files, Fringe κτλπ πιστεύω πως θα το λατρέψει.
Με την υπόθεση προσωπικά δεν είχα κανένα απολύτως θέμα, τα (ελάχιστα) cutscenes, διάλογοι και κείμενα που βρίσκεις στον κόσμο του παιχνιδιού φτάνουν για να μπεις/βυθιστείς στον κόσμο του παιχνιδιού και να ξετυλίξεις σιγά-σιγά το παροιμιακό κουβάρι.
Σχετικά με τα κείμενα και το in-game lore : Σε αντίθεση με το Quantum Break οπου βαριόσουν κυριολεκτικά να διαβάζεις email, κείμενα σε monitor κτλπ λόγω του οτι τα περισσότερα ηταν τεράστια σε διάρκεια, στο Control, οχι μόνο τα γούσταρα αλλά και τα αναζητούσα καθώς ειναι όλα σύντομα (2-3 παράγραφοι max).
Η υπόθεση με κράτησε μέχρι το τέλος και οχι μονο δεν το βαρέθηκα αλλά ήθελα άνετα άλλες 5-6 ωρίτσες gameplay :D 

To παιχνίδι έχει πολύ καλή αίσθηση του μυστηρίου απλά, αργεί λιγάκι να πάρει μπρός και συνήθως γι'αυτο μερικοί το παρατάνε - το ιδιο ακριβώς είχα κάνει και εγώ με την έκδοση στο gamepass μέχρι που αγόρασα την Ultimate Edition.
Σχετικά με την Ultimate τώρα :
Καλό και ωραίο το Ray-tracing αλλά...αμα το παίξεις ακόμα και για 10 λεπτά στα 60fps δεν έχει γυρισμό, ΔΕΝ αξίζει η θυσία του μισού framerate για καλύτερες αντανακλάσεις, βέβαια, και δεν ξέρω που οφείλεται αυτό, στο graphics mode, το framerate είναι...περίεργο ? Ειναι σαν να έχει πέσει κόλα στα controls και στην camera, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, δεν είναι καθόλου smooth η κίνηση σε σχέση με άλλα παιχνίδια στα 30fps.
Επίσης, στο Series X ηταν πραγματικά ντροπή μέχρι πριν μερικές μέρες που βγήκε patch γιατί crash-αρε κυριολεκτικά κάθε 2 και 3, σε session 2-3 ωρών παίζει και να crash-αρε 4-5 φορές κάθε φορά, Ultimate Edition κύριοι, 505 games ντροπή...
Kαι οχι, δεν φταίει το μηχάνημά μου για να προλάβω κάποιους, το πρόβλημα ειναι/ηταν επίσημα αναγνωρισμένο απο την ιδια την εταιρία. 

Tώρα ξεκίνησα το 1ο DLC (Τhe foundation) και, δεν ξέρω, όλο σπηλιές και astral plane, ελπίζω να γίνει καλύτερο, σειρά θα εχει προφανώς το AWE DLC.

Aπίστευτη παιχνιδάρα και σίγουρα ο καλύτερος τίτλος της Remedy μέχρι στιγμής.

 

Στα καθαρά τεχνικα κομμάτια ατμόσφαιρα ηχος κτλ ναι συμφωνώ αν εισαι κ οπαδος αυτουνου του νορβισουηδικου στυλ μια χαρα αλλα δε σου θυμίζει σαν να σε ελληνική εφορια το κτιριο; μεγαλες πινακίδες τεραστια αποστειρωμενα ψυχρα δωμάτια κτλ; ακομα κ οι npc εξω απο τη Πόπη ειναι σαν κ αυτούς που λενε περαστε απο το 4 γραφειο δεξιά.

υπήρξα τρελος οπαδός του fringe (φριντζαρα! που το θυμήθηκες) αλλα όχι δε με απορρόφησε τοσο ισα ισα με κούρασε ολο αυτο το στυλ. Ξερεις τι ίσως να φταιει που δεν αφησα για το τελος τα dlc, τα επαιξα παράλληλα με την ιστορία δε ξέρω πως να το εκφράσω με μπουχτίσε. ισως κ να μεγαλωσα πια 🤣.

εντωμεταξύ πηγες μονο στορυ η έψαξες τοιχο τοίχο πορτα πορτα για να κανεις ολα τα quest? γτ μπήκα κ σε τετοιο τρυπακι ειναι η αλήθεια κ βρηκα μέρη ασχετα με το στορυ που δε χρειάζεται να πας για να το ολοκληρώσεις κ ηταν κ αυτα αρκετός χρόνος.

Σε ps5 ultimate edition κανενα απολύτως θέμα ,εντελώς αψεγάδιαστο κ μου κάνει εντύπωση μάλιστα να χει τοσα θεματα στο xbox. 

το 1 dlc που είσαι μου φάνηκε τερμα αδιάφορο ενω το δεύτερο μαρεσε παααρα πολύ.

έχεις απόλυτο δικιο με τα 60 fps, δεν υπάρχει επιστροφή σε ray tracing εαν το δοκιμασεις στο συγκεκριμένο παιχνίδι

για goty γνώμη μου βγηκε γτ δεν ειχε σοβαρο ανταγωνισμό εκεινη τη χρονιά οχι πως ειναι κακο παιχνιδι ισα ισα αλλα σιγουρα δε θα μπαινε στα τοπ μου

btw η remedy 505 για να παίξεις με upgrade patch επρεπε να ξανά αγοράσεις την Ultimate Edition  κ εχω ηδη αγορασμενη την απλη στο ps4 κ δεν την ειχα παίξει. Δεν υπηρχε περιπτωση να τους τα σκασω κ γενικά προσπαθω να μη στηρίζω τέτοιες κινήσεις. τυχερός που το δωσε το ps plus free. σκεψου τωρα να παρεις την  ultimate στο xbox για καλύτερα κ να σου κρασαρει. ετσι τη πατησα κ με το cyberpunk day one k τωρα καθετε στο κουτι του.

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, sndev είπε

Στα καθαρά τεχνικα κομμάτια ατμόσφαιρα ηχος κτλ ναι συμφωνώ αν εισαι κ οπαδος αυτουνου του νορβισουηδικου στυλ μια χαρα αλλα δε σου θυμίζει σαν να σε ελληνική εφορια το κτιριο; μεγαλες πινακίδες τεραστια αποστειρωμενα ψυχρα δωμάτια κτλ; ακομα κ οι npc εξω απο τη Πόπη ειναι σαν κ αυτούς που λενε περαστε απο το 4 γραφειο δεξιά.

υπήρξα τρελος οπαδός του fringe (φριντζαρα! που το θυμήθηκες) αλλα όχι δε με απορρόφησε τοσο ισα ισα με κούρασε ολο αυτο το στυλ. Ξερεις τι ίσως να φταιει που δεν αφησα για το τελος τα dlc, τα επαιξα παράλληλα με την ιστορία δε ξέρω πως να το εκφράσω με μπουχτίσε. ισως κ να μεγαλωσα πια 🤣.

εντωμεταξύ πηγες μονο στορυ η έψαξες τοιχο τοίχο πορτα πορτα για να κανεις ολα τα quest? γτ μπήκα κ σε τετοιο τρυπακι ειναι η αλήθεια κ βρηκα μέρη ασχετα με το στορυ που δε χρειάζεται να πας για να το ολοκληρώσεις κ ηταν κ αυτα αρκετός χρόνος.

Σε ps5 ultimate edition κανενα απολύτως θέμα ,εντελώς αψεγάδιαστο κ μου κάνει εντύπωση μάλιστα να χει τοσα θεματα στο xbox. 

το 1 dlc που είσαι μου φάνηκε τερμα αδιάφορο ενω το δεύτερο μαρεσε παααρα πολύ.

έχεις απόλυτο δικιο με τα 60 fps, δεν υπάρχει επιστροφή σε ray tracing εαν το δοκιμασεις στο συγκεκριμένο παιχνίδι

για goty γνώμη μου βγηκε γτ δεν ειχε σοβαρο ανταγωνισμό εκεινη τη χρονιά οχι πως ειναι κακο παιχνιδι ισα ισα αλλα σιγουρα δε θα μπαινε στα τοπ μου

btw η remedy 505 για να παίξεις με upgrade patch επρεπε να ξανά αγοράσεις την Ultimate Edition  κ εχω ηδη αγορασμενη την απλη στο ps4 κ δεν την ειχα παίξει. Δεν υπηρχε περιπτωση να τους τα σκασω κ γενικά προσπαθω να μη στηρίζω τέτοιες κινήσεις. τυχερός που το δωσε το ps plus free. σκεψου τωρα να παρεις την  ultimate στο xbox για καλύτερα κ να σου κρασαρει. ετσι τη πατησα κ με το cyberpunk day one k τωρα καθετε στο κουτι του.

"Eλληνική εφορία" και "Πόπη"...κλαίω ρε φίλε 😁🤣
Ξέρεις κάτι έχεις δίκιο αλλά, κατά την άποψή μου, ακόμα και αυτή η "ψύχρα" των στείρων διαδρόμων/γραφείων συμβάλει στην όλη αλλόκοτη και απόκοσμη ατμόσφαιρα καθώς αποδίδει μια ιδιαίτερη και ανατριχιαστική "μοναξιά" οπου και καταλαβαίνεις οτι κάτι έχει πάει (πολύ) λάθος.
Επίσης : εχεις δίκιο για το - σε γενικές γραμμές - Νορβηγικό "στυλ", πολλές απο τις σειρές τους/ταινίες τους έχουν αυτό το "ιδιαίτερο", αλλόκοτο , "απότομο" στυλ, μέρος της κουλτούρας τουςυποθέτω.

Τα quest τα έκανα όλα, τοίχο-τοίχο, πόρτα-πόρτα :D  - ειναι κρίμα Sn αμα δεν τα πέτυχες όλα καθώς μερικά είναι πραγματικά πολύ ωραία ! Θελει λίγο backtracking ομως...
Τελείωσα το main game και τώρα ξεκίνησα το The Foundation και σειρά θα έχει το AWE, απορώ πως τα έκανες ταυτόχρονα καθώς διαβάζω πως χρειάζεσαι αρκετά lvl'd up χαρακτήρα για να μην πεθαίνεις κάθε 2 και 3 στα expansion.
Σχετικά με την ποιότητά τους, θα δείξει φίλε αν και μεχρι στιγμής (2ώρες) το Foundation δεν με έχει τρελάνει.

Είναι ωραίο πάντως που όλα τα σύμπαντα των προηγούμενων παιχνιδιών είναι συνδεδεμένα, θέλω γερό sequel λέμε - ακόμα και ενα Alan Wake 2 θα μπορούσε να συνεχίσει την ιστορία...

Σχετικά με την 505 games, γι'αυτο είπα "ντροπή", όχι μονο πρέπει να ξαναγοράσεις το παιχνίδι για το "προνόμιο" των 60fps/RT αλλά στο xbox τα crash-αρίσματα κάθε 2 και 3 πραγματικά ηταν απαράδεκτα, και ολα αυτά στην "Ultimate" ed;ition ετσι ? θα έπρεπε να είναι απροβλημάτιστη τελείως αλλά...
Πάλι καλά που το παιχνίδι έκανε save κάθε 2 λεπτά και επίσης φορτώνει και γρήγορα απο τον SSD γιατί αλλιώς δεν θα παιζόταν και θα είχα ζητήσει refund.
Λύθηκε με το τελευταίο patch πάντως.

Θα το επαναλάβω, για τα δικά μου γούστα, θεωρώ πως είναι ο καλύτερος τίτλος της Remedy μέχρι στιγμής, art-direction, controls, gameplay loop, ηχος δένουν όλα αρμονικά.

9αράκι :D 
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματισα το dying light πολυ πιο ωραιο απο τα dead island αλλα πολυ κουραστικο και δυσκολο στην αρχη,ευτυχως βαλανε story mode και ετσι αποφασισα να το παιξω.

γενικα δεν παιζω horror εκτος απο silent hill αλλα γουσταρω zombies.τρομερη ατμοσφαιρα το game το μονο που μισω ειναι η νυχτα.

ξεκινησα και το following ωραιο ανοιχτο map και μπολικα side quests.

ειναι και αυτο λιγο αγχωτικο γιατι δεν μου αρεσει στα games να τρεχω και να με κυνηγανε η γενικα να αποφευγω εχθρους.

Παντως τωρα που εχω guns και grapling hook δεν φοβαμαι τιποτα.

Εκτος απο την νυχτα λολ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες τελείωσα το A plague Tale: Innocence ωραίο στόρι, μικρά cutscenes και αρκετές ώρες gameplay. Στα μείον του α) το αχρείαστο τελευταίο κεφάλαιο β) τα "έξτρα" που μαζεύεις και δεν βρήκα χρήση κάπου (εκτός αυτών που χρειάζονται για τις αναβαθμίσεις).

Γενικά είναι αντι-ήρωας ο χαρακτήρας, με καλά στοιχεία stealth και συνεργατικά missions σε κάποια σημεία. Σχετικά μέτριας δυσκολίας και είναι το 1ο παιχνίδι που τερματίζω μετά από 20+ χρόνια (εποχή PS1).

Xbox Series S

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Shadow of the Tomb Raider

 

Πάει και δαυτο. 

Τολμώ να πω πως ήταν ένα απολαυστικό παιχνίδι που ήταν τόσο καλό που ήθελα κι’άλλο.

 

Θετικά:

Γραφικά 8/10 με πολύ ωραία λεπτομέρεια σε αρκετά σημεία.

60fps με σχεδόν ανύπαρκτα hiccups.

 

Μουσική και ήχος 7/10 σε βάζει στο μουδ δυνατά.

Αρκετά δυνατή θεματικά και ταιριαστή στο όλο aesthetic που βλέπεις να διαδραματίζεται.

 

Σκηνοθεσία/φωτογραφία 8/10: πολύ ευχάριστη έκπληξη η φωτογραφία σε μερικά σημεία όπου βρέθηκα να πατάω συχνά το σκρινσοτ για να έχω την εικόνα που βλέπω.

 

Στορι/πλοκή 8/10: Ναι πολύ καλό όλο το στορι, να το παρακολουθήσεις χωρίς σκιπς, όμορφα cutscenes, ωραίες συνδέσεις μεταξύ των ιστοριών και όμορφα συναισθήματα.

 

Αρνητικά:

Γραφικά: Τα facials δεν ήταν να πεις κάτι τρελό, glitches υπήρχαν εδώ και εκεί ακόμη και bugs (θα περίμενε κανεις να έχουν σχεδόν εξαλειφθεί μετά από 2+ χρόνια).

Είδα μια τυπισα να κάθεται μέσα σε ένα τραπέζι αντί για την καρέκλα της. 

Ναι, ΜΕΣΑ σε τραπέζι.

 

Ήχος: Ακούς τα κοψίματα μόλις τελειώσει σκηνή δράσης και αλλάξει σε επόμενο section.

Ακούς ελικόπτερο πάνω από το κεφάλι σου, σου παίρνει τα αυτιά, περπατάς 15 βήματα, κόβεται εντελώς ο ήχος του. Γυρίζεις πίσω, χαμός λες και ετοιμάζεται για προσγείωση.

 

Χειρισμός 6/10: Άργος χειρισμός της Μου-λαρας σε στιγμές μάχης που έχουν και την απαίτηση να είσαι snappy.

Κλασικά glitches σε μάχη όπου αποφασίζει να γυρίσει φάτσα κάμερα την ώρα που πηδάς (χωρίς κάτι να την εμποδίσει να πηδήξει εκεί που την είχες να κοιτάει) και να πέφτει στο κενό.

 

Στορι/πλοκή: Το μόνο αγκάθι, αυτός ο τζονα ο άχρηστος τεμπελχανας που όλο μπλεγμένος βρίσκεται και όλο του σώζεις τον κωλο.

 

Σύνολο 8/10

Πολύ όμορφα εκτελεσμένο παιχνίδι, ωραίες ιστορίες και πολύ πίστες στην πραγματικότητα οι αποτυπώσεις των φυλλων.

Ατμόσφαιρα που σε παρασύρει και υπέροχα σκηνικά που ανοίγονται μπροστά σου διακόπτονται λιγάκι από τον μέτριο και αργό χειρισμό και bugs/glitches.

 

Xbox Series X, 60fps

The Medium

 

Δεν ήξερα τι να περιμένω.

Ιδιαίτερο με άλλοτε πολύ δυνατά στοιχεία και άλλοτε με αδυναμίες σε περίεργα σημεία.

Σίγουρα πρωτοτυπεί σε σκηνοθεσία.

 

Θετικά:

Γραφικά 7/10: με πολύ λεπτομέρεια στο περιβάλλον, πολύ όμορφες αντανακλάσεις.

 

Μουσική και ήχος 7/10: Έντυσε καλά το παιχνίδι γενικά χωρίς να εντυπωσιάζει συχνά.

Highlight ένα σημείο όπου βρίσκεις ένα πολύ παλιό ραδιόφωνο, το ανοίγεις και ξεκινάει να παίζει ένα τραγούδι από το ηχείο του. Όσο απομακρύνεσαι από το δωμάτιο και συνεχίζεις το gameplay, ο ήχος μεταμορφώνεται σε soundtrack της σκηνής και γεμίζεις με συναισθήματα ενώ η ατμόσφαιρα γίνεται φιλική σε ένα εντελώς αφιλόξενο περιβάλλον.

 

Σκηνοθεσία/φωτογραφία 9/10: εδώ λίγα θα πω.

Αυτό το dual world σύστημα είναι stand out. Αξίζει να παίξεις το παιχνίδι μόνο για αυτό. 

Εκπληκτικά πλάνα, σκηνοθεσία, ατμόσφαιρα, φωτογραφία.

Highlight ένα chase scene όπου κάνει flash κατά τη διάρκεια μεταξύ των δυο κόσμων.

Eye candy. Μένεις σεκος.

 

Στορι/πλοκή 7/10: Πολλά υποσχόμενο στορι.

Όμορφο το setting, ενώ ίσως προβλέψιμες οι συνδέσεις των χαρακτήρων σε εντυπωσιάζει η λεπτομέρεια στο backstory τους.

Δε βοήθησε η πλοκή. Πιο συγκεκριμένα είναι απίστευτα αργή καθότι πρέπει να μαζεύεις στοιχεία για να προχωρήσει. Και αυτό λόγω του gameplay γίνεται αργά.

 

Αρνητικά:

Γραφικά: Το dual world σύστημα είναι απίστευτα απαιτητικό από ο,τι διαβάσαμε και Γιαυτο είχαμε κάποια trade offs στην έκδοση για κονσόλες.

Για ένα παιχνίδι που βασίζεται στις ερμηνείες και στην αποτύπωση των συναισθημάτων, δεν τα κατάφερε και τόσο καλά στα facial animations.

30fps με drops μόνο σε 2-3 σημεία .

 

Μουσική και ήχος: Αν και έγινε συζήτηση για το ποσό καλοί είναι αυτοί που ασχολήθηκαν με τη μουσική, την βρήκα απλά καλή.

 

Στορι/Πλοκή: Δε βοήθησε η πλοκή. Πιο συγκεκριμένα είναι αργή η εξέλιξη της ιστορίας (more of that παρακάτω) καθότι πρέπει να μαζεύεις σκόρπια στοιχεία για να προχωρήσει. Και αυτό λόγω του gameplay γίνεται αργά.

Το στορι δεν εμβαθύνει πολύ και φαίνεται ρηχό σε σχέση με το ποσό πολύ τραβάνε τα visuals.

Επίσης είναι αρκετά μικρό και έτσι φαίνεται σαν να μην έχεις αρκετά να μάθεις και πως τσάμπα κανεις κόπο για μερικά tasks.

 

Χειρισμός 5/10: Εδώ να μιλήσουμε για την τραγικά αργή ταχύτητα περπατήματος.

Το τρεξιμο δε είναι για γελια. Γενικά φαίνεται σαν να το έκαναν επίτηδες ώστε μαζί με το αργό gameplay να καλύψουν τα κενά που άφησε το μικρό σενάριο.

Αυτά σε συνδιασμο με τα 30fps και τις επαναλήψεις σε tasks/actions, σκοτώνουν τον ενθουσιασμό.

 

Gameplay 7/10: Η πλοκή μας φταίει και εδώ, καθότι πρέπει να μαζεύεις clues (οκ αυτό είναι ο τύπος του παιχνιδιού) όμως αυτό γίνεται επαναλαμβανόμενο και κουράζει. Πολλες φορές θα σκεφτείς «πόση ώρα έχω να ταραχτώ σε αυτό το παιχνίδι τρόμου;».

 

Διάρκεια 6/10: Το σενάριο ήταν λειψό και προσπάθησαν να το καλύψουν με διαφορά τεχνάσματα που τελικά δεν απέδωσαν και πολύ μιας και στις 10 ώρες δεν νιώθεις πως έκανες και πολλά τελικά. 

 

Σύνολο 7/10

Είναι μια interactive ιστορία στην οποία περισσότερες φορές νιώθεις θεατής παρά πως έχει μεγάλη σημασία το αν θα παίξεις εσυ η κάποιος άλλος το παιχνίδι.

Παρουσιάζει μια ιδιαίτερα ατμοσφαιρική σειρά γεγονότων σε μια ευθεία γραμμή, με πολύ εντυπωσιακό τρόπο μεταξύ των δυο κόσμων που ακροβατεί ο χαρακτήρας, που όμως η έλλειψη της αδρεναλίνης και της προσπάθειας σε συνδυασμό με τις επαναλήψεις και τα μπρος πίσω μεταξύ των 2 κόσμων, σε κάνουν να νιώθεις πως είσαι σε μια μόνιμη αναζήτησή για το κάτι που θα σε συνταράξει. Ας μη ξεχνάμε πως συστήθηκε ως horror game.

Θέτει πολύ σοβαρές βάσεις για το μέλλον του franchise που μόλις ξεκίνησε, από ένα studio που είναι πολύ πολύ φρέσκο. 

 

Xbox Series X, 30fps

 

Επεξ/σία από Manosioa
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Control σε xbox series X (standard edition)

Τα γραφικά είναι αρκετά καλοσχεδιασμένα, αλλά σίγουρα φαίνεται ότι είναι στα 30fps.

Το παιχνίδι έχει ωραία ατμόσφαιρα, θυμίζει κάτι μεταξύ max payne και system shock 2 με επιρροές από κινηματογραφικές ταινίες.

Παρόλο που μαζεύεις συνέχεια αντικείμενα και έγγραφα δεν σε κουράζει τόσο όσο θα το περίμενα. Σε γενικές γραμμές οι διάλογοι δεν είναι μεγάλης διάρκειας και είναι σχετικά κατανοητοί.

Οι μάχες ήταν μέτριας δυσκολίας. Με δυσκόλεψε το χειριστήριο κάπως στο σημάδι αλλά σε γενικές γραμμές το gamepad βοηθάει στον χειρισμό.

Επίσης ακολούθησα τακτική βολών εξ αποστάσεως, εκτελώντας βολές κριμένος εξ αποστάσεως. Σε μερικές πίστες ίσως να θεωρηθεί αυτό και cheat. Για παράδειγμα στο garbage dump αφού σκότωσα αρκετούς εχθρούς στον εξωτερικό χώρο πήγα και κρύφτηκα στο προηγούμενο δωμάτιο και χτυπούσα από εκεί πολύ πιο εύκολα κρυμμένος χωρίς οι εχθροί να έχει την κατάλληλη εξυπνάδα για να μπουν μέσα!

Το ίδιο και στην τελευταία πίστα, όπου πήδηξα ένα επίπεδο πιο πίσω και έκανα βολες εξ αποστάσεως. Εκεί βέβαια υπήρχαν ορισμένοι ιπτάμενοι εχθροί που με κυνήγησαν αλλά σε γενικές γραμμές ήταν πιο βατό με αυτό τον τρόπο.

Στο θετικό το ότι έχει 4 διαφορετικά όπλα οπότε ο καθένας επιλέγει τι τον βολεύει. Διάβαζα ότι αρκετοί χρησιμοποιούσαν shatter και pierce αλλά αυτά τα όπλα τα χρησιμοποίησα ελάχιστα.

Υπάρχουν πολλές υπερδυνάμεις που αποκτάς, αλλά τελικά μόνο το launch είναι υπεραπαραίτητο και εντυπωσιακό.

Το sieze έχει το αρνητικό ότι:  1) να έχει ο εχθρός πολύ χαμηλή ενέργεια 2) πρέπει να πλησιάσεις πολύ κοντά του και να εκτεθείς σε εχθρικά πυρά, για να τον "καταλάβεις" και να τον κάνεις σύμμαχο.

Το levitate επίσης εντυπωσιακό και χρήσιμο σε ορισμένες περιπτώσεις αλλά όχι τόσο εύχρηστο για να πολεμάς συνεχώς με αυτό.

Η ασπίδα (shield) πάλι δεν μου χρειάστηκε παρα μόνο σε λίγες περιπτώσεις. Το ότι δεν μπορείς να πυροβολήσεις ταυτόχρονα είναι πάλι μεγάλο αρνητικό.

Σε γενικές γραμμές πολύ καλό το παιχνίδι. Εχω γίνει πλέον director και τώρα θα κοιτάξω λίγο τις επιπλέον 2-3 αποστολές που άφησα, αν και συνήθως δεν μου αρέσει η ελεύθερη περιήγηση μετά τον τερματισμό παιχνιδιών. Τόσο το watchdogs όσο και το gta5 τα παράτησα αμέσως μετά τον τερματισμό.

 

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα το A Way Out στο PS4, όμορφο, ότι πρέπει να παίξεις με παρέα. Ακολούθησε το Control στο PS5 το οποίο δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσίασε, ίσως να μην ήμουν στο σωστό mood!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...