Προς το περιεχόμενο

Τι τερμάτισα πρόσφατα και πώς μου φάνηκε (Console Games Version)


jerry banana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελείωσα Gears 5 σε Series X. Το πρώτο μου της σειράς (μιας και νέος xboxακιας) έχοντας δει - διαβάσει μία περίληψη για τα προηγούμενα. Δε θα πω ότι τρελάθηκα, συνάντησα bugακια από εδώ και από εκεί και το story οκαυ nothing special. Σε κάποια σημεία επίσης αν και μικρό σε διάρκει κούρασε. Πολλές σκηνές ήταν τέρμα προβλέψιμες.

Τελειώσα μόνο το main story. Tο DLC θα το πιάσω σήμερα αλλά δε περιμένω και κάτι τέρμα διαφορετικό.

Ίσως αν το έπαιζα co-op η εμπειρία να ήταν καλύτερη...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 959
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

51 λεπτά πριν, vaggos231 είπε

μολις τερματισα το rdr2, δεν ηταν οπως το περιμενα. Το επαιζα μονο και μονο γιατι ηθελα να τελειωσει να παω σε τιποτα αλλο. Καλη η ιστορια αν και απο ενα σημειο και μετα νομιζα οτι επαιζα αλλο παιχνιδι.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Γιατι να πας guarma? τραβηγμενο. επισης, χωρις να εχω παιξει το rdr το παλιο, οι δυο επιλογοι με τον john με εκαναν να δεθω μαζι του πολυ περισσοτερο απο 50 ωρες με τον αρθουρ.

 

Εγώ δε τολμώ να γράψω ότι το παράτησα επειδή κουράστηκα, νομίζω θα πέσουν να με φάνε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματιστηκε και το Yakuza Kiwami 2.....Εχοντας παιξει το Kiwami 1 και το Yakuza 0 μπορω να πω με σιγουρια οτι ηταν μακραν χειροτερο απο αποψη εμπειριας απο τα αλλα 2...

Ειμαι απο αυτους που δεν τον πειραζε το να παιζει games στα 30 fps...Εχοντας ομως παιξει τοσες ωρες τα 2 προηγουμενα παιχνιδια της σειρας, το Kiwami 2 ηταν μπουνια στο στομαχι...Με χαλασαν απιστευτα τα 30 fps σε σημειο που δεν μπορουσα να παιξω και ουσιαστικα εκανα rush το main story..Το παιχνιδι φαινοταν βαρυ, αργο....ενιωθα παιζοντας οτι με επιανε βαρος στο στηθος. 

Επισης οι μαχες εξαιτιας αυτου του γεγονοτος ηταν πολυ χειροτερες σαν εμπειρια... Οπως και το γεγονος οτι τα κλασικα skills στις μαχες εμοιαζαν να μην εχουν καθολου impact...μου φανηκαν πολυ αδυναμα. Εν αντιθεσει, τα οπλα ειχαν τεραστιο impact σε αυτο το παιχνιδι και μου φανηκαν πολυ overpowered...χωρις αυτα ειχα τρομερα προβληματα. Τα τρια τελευταια bosses τα εβγαλα με melee οπλα για πλακα. Τα heat skills επισης (και κατι που διαβασα και επιβεβαιωσα και σε αλλα φορουμ) ηταν απιστευτα δυσκολα να ενεργοποιησεις. Το παραθυρο που ειχες να κανεις ενα heat based skill μπορει να ηταν δεκατα του δευτερολεπτου..

Το μονο πραγμα στο οποιο υπερτερει το Kiwami 2 εναντι του 1 και του 0 ειναι οτι οι εσωτερικοι χωροι στην συντριπτικη τους πλειοψηφια ειναι μερος του κοσμου και δεν χρειαζεται να κανει "loading" το παιχνιδι για να μπεις και να βγεις.

Και τωρα δεν ξερω τι ακριβως να κανω..Σκεφτομουν να κανω ενα μικρο break απο τα Yakuza και να παιξω κατι αλλο καθως εχω ψιλολιωσει αυτο τον καιρο το xbox, να το αφησω να "ξεκουραστει" λιγο και να πιασω κατι στο ps5 συνεχιζοντας το god of war η κατι στο switch. Το προβλημα ειναι οτι εχω φαει τοσο κολλημα με τα Yakuza που δεν μου κανει αισθηση να παιξω κατι αλλο αυτο το διαστημα..

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαχες στα yakuza δε σε κουραζουν; Δεν ειναι ενα mindless button mash με αντιπαλους με ενα trillion hp?

Δε το ρωταω με κακια. Σκεφτομαι να τα πιασω και γω αλλα θυμαμαι να παραταω το 0 επειδη οι μαχες μου θυμιζαν double dragon και αυτο δε το λεω για καλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mitroglou7 είπε

Η μαχες στα yakuza δε σε κουραζουν; Δεν ειναι ενα mindless button mash με αντιπαλους με ενα trillion hp?

Δε το ρωταω με κακια. Σκεφτομαι να τα πιασω και γω αλλα θυμαμαι να παραταω το 0 επειδη οι μαχες μου θυμιζαν double dragon και αυτο δε το λεω για καλο.

συμφωνώ απόλυτα. και εγώ κουράστηκα γρήγορα απο το yakuza 0 και δεν κατάλαβα γιατί έγινε τοσος ντορος.

Κατα βάση ενα απλο arcade παιχνίδι με ξύλο είναι. Μάλλον απευθύνεται σε λατρεις της ιαπωνικής κουλτούρας στους οποίους δεν ανήκω. 

steet fighter  , double dragon κλπ τα είχα παίξει όταν ήμουν μικρός σε ηλικία, τώρα δεν με ενθουσίαζει η ιδέα τέτοιων παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, The_Judas είπε

συμφωνώ απόλυτα. και εγώ κουράστηκα γρήγορα απο το yakuza 0 και δεν κατάλαβα γιατί έγινε τοσος ντορος.

Κατα βάση ενα απλο arcade παιχνίδι με ξύλο είναι. Μάλλον απευθύνεται σε λατρεις της ιαπωνικής κουλτούρας στους οποίους δεν ανήκω. 

steet fighter  , double dragon κλπ τα είχα παίξει όταν ήμουν μικρός σε ηλικία, τώρα δεν με ενθουσίαζει η ιδέα τέτοιων παιχνιδιών.

Είμαι σίγουρος ότι ο ντόρος γίνεται για τον κόσμο/ιστορία του και γι'αυτό μ'ενδιαφέρει να τα παίξω αλλά δε ξέρω ΠΟΣΟ ανασταλτικό είναι το σύστημα μάχης του και αν μετά από κάποιο σημείο γίνεται πιο ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα δεν σου άρεσε το 2 μην παίξεις το 3, είμαι στο μέσον και είναι χάλια.

Το yakuza είναι ένα ευχάριστο παιχνίδι για άραγμα στον καναπέ, εγώ γι΄ αυτό το παίζω.

Αν είναι να παίξετε ένα παίξτε το 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εχετε καταλαβει, εγω εχω μετατρεψει το θεμα σε "Ποιο Yakuza τερματισα προσφατα και πως μου φανηκε"...

Τερματιστηκε λοιπον το Yakuza 3 remastered. 

Ειχα διαβασει απο πριν οτι θεωρειται το πιο "αδυναμο" απο ολα. Σε ενα βαθμο ισχυει, κυριως λογω του τεχνικου του τομεα, του gameplay, την ελλειψη ευκολιων που εχουν τα νεοτερα games κτλ. Ειναι απο τα παιχνιδια που (εφοσον σου αρεσει η σειρα φυσικα) θα πρεπει να τα παιξεις στην εποχη τους για να τα εκτιμησεις πραγματικα αλλιως σου καθονται καπως. 

Το παιχνιδι δειχνει σαφεστατα τα χρονια του. Για τους αργοπορημενος φαν της σειρας οπως εγω θα δει κατι σχετικα "πρωτογνωρο". Οσο παιζει θα βλεπει "χειροτερα" games μεχρι καποιο σημειο ενω θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο. Δηλαδη καποιος που θα ξεκινησει τωρα και για να δει την ολη ιστορια θα ξεκινησει με το Yakuza 0 που ειναι του 2015 νομιζω, μετα θα παει στα kiwami 1 και 2 που αν και ειναι τα πρωτα ever της σειρας εχουν γινει remake και ετσι κρατανε ενα πιο "συγχρονο" στανταρ.

Μετα θα παιξει το τριτο μερος το οποιο ειναι remastered εκδοση και μπορει να ξενερωσει. Πας κυριολεκτικα 10+ χρονια πισω και εχω την εντυπωση πως το ιδιο πανω κατω θα ισχυει και για τα δυο επομενα. 

Γενικα ομως μου αρεσε πολυ και αυτο και καπως πρεπει να βρω τροπο να ξεκολλησω μπας και παιξω τιποτα αλλο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερμάτισα χθες το Star Wars Fallen Order.

Ωραία τα γραφικά του, η ιστορία ξεκινάει λίγο αδιάφορη αλλά από την μέση και έπειτα βελτιώνεται αρκετά.

Το σύστημα μάχης λίγο ιδιότροπο. Δεν μπορείς να καταλάβεις τον μηχανισμό του. Μάλλον είναι τελείως random και παίζει ρόλο και η τύχη στο κατά πόσο θα κάνεις block μια κίνηση του αντιπάλου.

Ο χάρτης είναι καλός, αλλά τα πολλά επίπεδα ορισμένες φορές σε μπερδεύουν.

Το επίπεδο δυσκολίας είναι μέτριο προς δύσκολο. Σε αναγκάζει ορισμένες φορές να παίξεις το ίδιο σημείο πολλές φορές γιατί δεν έχει κάποιο κοντινό save.

Το platforming στην αρχή είναι πολύ κουραστικό. όταν πέφτεις ευτυχώς έχεις επιπλέον ευκαιρίες αλλά χάνεις  ενέργεια . Προς το τέλος που παίρνεις και το double jump βελτιώνεται το platforming γιατί στην αρχή είναι όλα τα άλματά σου οριακά.

Σε γενικές γραμμές μου φάνηκε μέτριο το παιχνίδι. Λόγω δυσκολίας έχανε λίγο την διασκέδαση που συνήθως παρέχουν τα star wars games. ενώ σε σχέση με τα Knigts of the old republic, δεν είναι σε καμία περίπτωση στο ίδιο επίπεδο.

Θα το προτιμούσα να ήταν περισσότερο open world, να έχει Npc's, παρά να αναλώνεται μόνο σε μάχες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/4/2021 στις 11:15 ΠΜ, tsakitsan95 είπε

Τελείωσα Gears 5 σε Series X. Το πρώτο μου της σειράς (μιας και νέος xboxακιας) έχοντας δει - διαβάσει μία περίληψη για τα προηγούμενα. Δε θα πω ότι τρελάθηκα, συνάντησα bugακια από εδώ και από εκεί και το story οκαυ nothing special. Σε κάποια σημεία επίσης αν και μικρό σε διάρκει κούρασε. Πολλές σκηνές ήταν τέρμα προβλέψιμες.

Τελειώσα μόνο το main story. Tο DLC θα το πιάσω σήμερα αλλά δε περιμένω και κάτι τέρμα διαφορετικό.

Ίσως αν το έπαιζα co-op η εμπειρία να ήταν καλύτερη...

Καλό θα ήταν να τα παίξεις μέσω game pass με τη σειρά τους,για να δεις όλη την ιστορία εξαρχής. Τα τρία πρώτα είναι τριλογία,4 και 5 είναι μεταγενέστερα αλλά βοηθάει πολύ να γνωρίζεις το background. Bug δε συνάντησα πουθενά και το έπαιξα όταν βγήκε, του ' κουτιού ' . Όλη η ιστορία του,αν τα δέσεις ολα μαζί, είναι καλή, σίγουρα όχι blockbuster. Το Gears 5 ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα γιατί έβαλε ένα ελαφρώς open world στοιχείο, από 4 άτομα squad το έκαναν 2 άτομα συν το ρομπότ ως υποστήριξη και του έδωσαν καί ικανότητα αναβάθμισης. Επέλεξαν να πειραματιστούν και θεωρώ ότι κατά ένα μεγάλο μέρος πήγε καλά το εγχείρημα.

Αν θες να ευχαριστηθεις παιχνίδι, βάλε παιχνίδι στο hard difficulty το λιγότερο και βρες ακόμα ένα άτομο. Παίζεται και couch co-op,σε περίπτωση που δε θες διαδικτυακά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τερματίστηκε πριν λίγο και το Yakuza The song of Life. 

Βασικά, έμοιαζε αρκετά σε γραφικά και σε στυλ με τα kiwami. Μου έκανε αρνητική εντύπωση το animation γενικά του παιχνιδιού, οι χαρακτήρες κινούνταν και συμπεριφέρονταν σαν να ήταν κούκλες. Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα. Αυτό ήταν ιδιαίτερο αισθητό στις μάχες.

Και τώρα λοιπόν πάω σε κάτι φρέσκο και τελείως διαφορετικό στυλ game. Σκέφτομαι να παίξω κανά turn based παιχνίδι και μετά ωρίμου σκέψεως θα πάρω το...Yakuza Like a Dragon🤣

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1.jpg.1ec82f2c2f6ff3784a9560ffedd9cd41.jpg

Τελευταία και για τρίτη φορά τερμάτισα το Last of Us 2 στο PS4 Pro...Τις δυο πρώτες φορές στην μεσαία και μεσαία plus  κατηγορία και την τρίτη στην πολύ δύσκολη..

Είμαι 48 χρονών και παίζω παιχνίδια από το 1986..Είναι το καλύτερο και ποιο καλοφτιαγμένο παιχνίδι που έπαιξα ποτέ..Περιμένω 3 μήνες να το ξαναπαίξω.

Επεξ/σία από akmakas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akmakas είπε

Είμαι 48 χρονών και παίζω παιχνίδια από το 1986..Είναι το καλύτερο και ποιο καλοφτιαγμένο παιχνίδι που έπαιξα ποτέ..Περιμένω 3 μήνες να το ξαναπαίξω.

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου, απίστευτη εμπειρία,πλοκή δράση,συναίσθημα ,χαρακτήρες. Το game που εγω και η παρέα μου συζητούσαμε για καιρό και ο δήμιος ολων των επόμενων που ήταν να συγκριθούν άμεσα.

Να περάσει γρήγορα ο καιρός για το part 3 η κάποιο dlc

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Control (Ultimate)

Ένα ιδιαίτερο παιχνίδι, πολύ διαφορετικό, με ωραίο κόνσεπτ.

Θετικά:

Γραφικά 9/10: κανένα παράπονο αν εξαιρέσεις ότι με λίγη προσπάθεια ακόμη θα μπορούσε να τρέξει σε 60 FPS με Ray Tracing, το οποίο θυσίασα γιατί το παιχνίδι στα 30 FPS χανει πάρα πολύ.

Μουσική και ήχος 8/10: σε αρκετά σημεία επαναλαμβανόταν ομως σε γενικές γραμμές δημιουργούσε ατμόσφαιρα και σε κρατούσε. Δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο όμως δεν υπήρχαν και λάθη, έκανε τη δουλειά του σωστά και εγώ ήμουν ευχαριστημένος.

Σκηνοθεσία/φωτογραφία 9/10: δεν ξέρω τι με κρατάει και δεν έβαλα 10/10. Πιστεύω ότι είναι ένα από τα πιο καλό σκηνοθετημένα παιχνίδια που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια. Εξαιρετική φωτογραφία.

Στορι/πλοκή 8/10: πολύ ενδιαφέρον και ιδιαίτερο story. Τα πολλαπλά side quests ίσως κουράζουν κάποιον, ιδιαίτερα από τη στιγμή που δεν είναι άμεσα διακριτό αν είναι side quests και πολλές φορές βρέθηκα να προσπαθώ υπερβολικά πολύ για κάτι που τελικά θα μπορούσα να έχω αφήσει για αργότερα ή για κάποιο revisit αφού έχω τελειώσει το παιχνίδι.

Χειρισμός 8/10: θα έβαζα 9/10 καθότι πρόκειται για ένα εξαιρετικό σύστημα χειρισμού δεδομένου της εντελώς διαφορετικής οπτικής δυνάμεων του χαρακτήρα, όμως και πάλι η ταχύτητα του χαρακτήρα δεν είναι η κατάλληλη τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα.

Gameplay 8/10: οι ιδιαίτερες ικανότητες του χαρακτήρα σε συνδυασμό με τα πολύ συγκεκριμένα όπλα και τρόπο που μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη δύναμεις σου συνδυαστικά με το σύστημα εξέλιξης των δυνατοτήτων κρατάνε από το να βάλω 9/10 ή ακόμη και 10/10. Πιστεύω το σίκουελ σίγουρα θα είναι βελτιωμένο σε αυτό τον τομέα.

Διάρκεια 9/10: Η διάρκεια του παιχνιδιού είναι εξαιρετική. Έχεις τη δυνατότητα να πας στο περφεξιονίστ mode και να αρχίζεις να ψάχνεις τα πάντα η απλά να κάνεις τα main quests και να έχεις ένα πολύ καλό 14ωρο και να είσαι ευχαριστημένος.

Σύνολο 8.5/10

Ένα πολλά υποσχόμενο franchise, εάν αυτό αποφασιστεί να συνεχίσει. Ο χρόνος μου το συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν απόλυτα ευχαριστος και ικανοποιητικός ιδιαίτερα για τα χρήματα του.

Xbox Series X, 60fps (Performance Mode)

 

Star Wars: The Fallen Jedi

Για πρώτη επαφή με οποιοδήποτε παιχνίδι του franchise, έμεινα ικανοποιημένος και εντυπωσιασμένος.

Θετικά:

Γραφικά 7/10: μ δεδομένου ότι είναι ένα παιχνίδι προηγούμενης γενιάς συν το γεγονός ότι το έτρεξα πριν το upgrade για series X, έχω να πω ότι είχε αρκετά καλά περιβάλλοντα και πολύ καλή απόδοση.

Μουσική και ήχος 7/10: δεν πέθανα με τον ήχο καθότι σε αρκετά σημεία το βρήκα να επαναλαμβάνεται, η μουσική επίσης ήτανε επαναλαμβανόμενη όμως σε κρατούσε σε εγρήγορση.

Σκηνοθεσία/φωτογραφία 7/10: σε μερικά σημεία μοιάζει αρκετά “άδεια” σκηνοθεσία ενώ η φωτογραφία λόγω του πιο αραιου περιβάλλοντος δεν μπορεί να αποδώσει αρκετά πράγματα. Νιώθεις τον περιορισμό σε αρκετά σημεία.

Στορι/πλοκή 9/10: το σενάριο και η πλοκή με κράτησαν 100 τοις 100. Οι διάλογοι είναι τόση όσο πρέπει να είναι, δεν κουράζουν και για την ακρίβεια προσθέτουν στο story στα σωστά σημεία. Οι γρίφοι του παιχνιδιού και τα αλλεπάλληλα τσάλεντζ είναι αξιοθαύμαστα.

Αρνητικά:

Χειρισμός 7/10: σε αρκετά σημεία ένιωθα να εκνευρίζομαι. Είναι αυτό το προφανές που το βλέπεις ξέρεις ότι μπορεί να το κάνει ο παίχτης αλλά τελικά δεν το κάνει.

Διάρκεια 9/10: στις 14 h που τελείωσα το παιχνίδι έχοντας πολλά ακόμη να ψάξω και να βρω και ενω το παιχνίδι ζητάει ένα revisit δεν έχω κανένα απολύτως παράπονό. (Ισως λιγο στα hints να ηταν πιο βοηθητικο το παιχνιδι μπας και ξεκολλαμε πιο γρηγορα απο σημεια που απλα παμε γυρω γυρω ψαχνοντας τι σκατα πρεπει να κανουμε. Αλλα εχει και αυτο τη χαρα του).

Σύνολο 7.5/10

Το απόλαυσα, το ευχαριστήθηκα, είμαι φαν, περιμένω το επόμενο.

Xbox Series X, 60fps (Performance mode. Not optimised for Series X version)

 

Resident Evil: Village

Μην έχοντας παίξει τα τελευταία παιχνίδια του Franchise και με ο,τι θυμομουν απο τα 2 πρωτα, ε εντυπωσιάστηκα.

Θετικά:

Γραφικά 8/10: με πολύ λεπτομέρεια στο περιβάλλον, πολύ όμορφες αντανακλάσεις. To Ray Tracing έκανε τη διαφορά και φαινόταν πολύ έντονα στις πολλές σκηνές που είχαν σκοτάδι και μία πηγή φωτός. Smooth 60fps με 5 αντε 6 hiccups.

Μουσική και ήχος 9/10: προσωπικά η μουσική και η ατμόσφαιρα που δημιουργούσε με κρατούσε συνεχώς κολλημένο στο παιχνίδι. Όταν υπήρχε σασπένς το καταλάβαινες άμεσώς και ετοιμαζόσουν για κάτι μεγάλο. Όταν τα πράγματα ηρεμούσαν, ηρεμούσες κι εσύ και παίρνεις μία ανάσα.

Σκηνοθεσία/φωτογραφία 9/10: λίγα έχω να πω για την σκηνοθεσία καθότι έκανε ακριβώς αυτό που έπρεπε να κάνει, να δημιουργήσει ένα περιβάλλον τρόμου αγωνίας άγχους και πώρωσης. Η φωτογραφία συγκεκριμένα λόγω των εξαιρετικής ποιότητας textures και της καθοδήγησης των πλάνων και των κινήσεων του παίκτη είναι εξαιρετική.

Στορι/πλοκή 8/10: καταλαβαίνω ότι το story συνεχίζει από το προηγούμενο παιχνίδι και όχι μόνο, όμως τα τμήματα της ιστορίας όπου χωρίζεται το παιχνίδι (Συγκεκριμένα τα δύο πρώτα) μοιάζουν λίγο βεβιασμένα. Νιώθω ότι σίγουρα θα μπορούσαν να έχουν γράψει λίγο παραπάνω σενάριο και το παιχνίδι να ξεπεράσει τις 15 h με άνεση και χωρίς να κουρασει.

Χειρισμός 8/10: σε γενικές γραμμές μια χαρά, μία ένσταση μόνο: η ταχύτητα του παίκτη είτε περπάτημα είτε τρέξιμο είναι για τα γούστα μου λίγο αργή. Ακόμη η περιστροφή στον χώρο και το περιβάλλον. Βέβαια αυτό προσθέτει στην ατμόσφαιρα του τρόμου του παιχνιδιού και είναι απόλυτα κατανοητό για ένα παιχνίδι του είδους.

Gameplay 8/10: Δεν υπάρχουν πολλά να πούμε καθότι ήταν solid gameplay για παιχνίδι του είδους. Ίσως θα προτιμούσα περισσότερες συντομεύσεις για να μπορείς να διαχειριστείς καλύτερα το inventory.

Διάρκεια 8/10: στις 11 h που ολοκλήρωσα εγώ το παιχνίδι το βρήκα αρκετά καλό χωρίς να κουράζει σε καμία περίπτωση. Όπως προείπα θα μπορούσε να ήταν λίγο παραπάνω με κάποιες προσθήκες. Αν κάποιος πάει για περφεξιονίστ mode θα χτυπήσει και τις 12 με 13 h για να μπορέσει να ολοκληρώσει όλα τα site quests που έχουν να κάνουν με key items και inventory.
P.S. εχει post credit scene.

Αρνητικά:

Γραφικά: οι εκφράσεις των προσώπων δεν ήταν καλές. Ενώ τα textures ήταν καλά και ποιοτητα του δέρματος και τα χρώματα ήταν εξαιρετικά, το ανιμέισιον στο πρόσωπο υστερούσε πάρα πολύ με αποτέλεσμα οι εκφράσεις να μην είναι ρεαλιστικές

Σύνολο 8.5/10

Ένα εξαιρετικό παιχνίδι της σειράς όπου τα 70 € κατά την δική μου προσωπική άποψη είναι αρκετά χρήματα όμως επειδή το απόκτησα με μόλις 40 € (βραζιλιάνικο store) και με την προϋπόθεση και ελπίδα ότι θα υπάρξει κάποιο είδους DLC, είμαι πλήρως ευχαριστημένος.

Xbox Series X, 60fps with Ray Tracing

Επεξ/σία από Manosioa
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...