Προς το περιεχόμενο

Το PS5 θα έχει Disney Plus, Netflix και Twitch εφαρμογές από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τακτική της SONY με κανει να ανησυχω για την κονσολα. Δεν την στελνει σε youtubers αλλά σε ραπερ. Δεν την στελνει στο digital foundry, δινει πληροφοριες με το σταγονομετρο, ειναι νεο οτι θα υποστηριζει netflix που σε λίγο μεχρι και οι τοστιερες θα το υποστηριζουν. Καμία φημη για νεο ip μονο remaster και sequel. Δεν ξερω

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τώρα θα ετοιμάσει το cosmote application για τα 1000 άτομα που θα το αγοράσουν στην Ελλάδα.

Πέρα από την πλάκα αν θέλετε σοβαρό mediacenter πάρτε ένα mi box s. Οι επίσημες εφαρμογές είναι πολλές φορές χειρότερες από 3rd party. Και σε ένα mi box μπορείτε να τις προσθέσετε.

Π.χ. εγώ μου αρέσει να βλέπω τα βίντεο του YouTube η μεγαλύτερη ταχύτητα από την κανονική για εξοικονόμηση χρόνου. Η επίσημη εφαρμογή του YouTube δεν στο επιτρέπει οπότε έχω βαλει εφαρμογή έκτος store. Κάτι τέτοιο σίγουρα δεν θα μπορεί να γίνεται στο playstation. Στο xbox επειδή έχει πολλές εφαρμογές από το windows store μπορείς πχ να βάλεις το mytube το οποίο είναι η καλύτερη εφαρμογή YouTube.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, for4 είπε

Αυτό με τα χειριστήρια έξτρα σε τσιμπημένες τιμές είναι εξωφρενικό. Δηλαδή σου πλασάρουν το xbox one (αυτό έχω τώρα) ως media center και το τηλεχειριστήριο είναι έξτρα. Το χειριστήριο μετά από κάποια λεπτά σβήνει και όταν πας να κάνεις παύση το νετφλιξ προφανώς πρέπει να το ανάψεις πάλι κλπ. Άρα αμέσως λες να είχα ένα τηλέ χειριστήριο για όταν την δουλεύω σαν media center. Μπαίνεις google και βλέπεις τιμή 29,99€!!! για ένα χειριστήριο με 5-6 κουμπιά!!! Αν δεν το δίνεις δώρο στην συσκευασία βάλτο 10€ να το πάρουμε όλοι. Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά;

Από την στιγμή που σου πουλάνε την κονσόλα σε τιμή κόστους λογικό να θέλουν να βγάλουν το κέρδος τους από άλλα πράγματα όπως υπηρεσίες, extras, accessories κτλπ.

 

Γιατί αυτό το Hardware στα 400€ δεν το φτιάχνεις σε PC.

 

Και τα 30€ πάνε και έρχονται, παλιά έδινες τα 30€ σε Memory Cards. Τώρα στο τηλεχειριστήριο.

Επεξ/σία από Phoenix4
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nvidiaman είπε

Οι smart Tvs τα εχουν πλεον ολα δεν εχει και τοσο νοημα τεσπα

Κάποιοι παίζουν σε monitor 🤔

54 λεπτά πριν, privateer είπε

Ναι τώρα θα ετοιμάσει το cosmote application για τα 1000 άτομα που θα το αγοράσουν στην Ελλάδα.

Πέρα από την πλάκα αν θέλετε σοβαρό mediacenter πάρτε ένα mi box s. Οι επίσημες εφαρμογές είναι πολλές φορές χειρότερες από 3rd party. Και σε ένα mi box μπορείτε να τις προσθέσετε.

Π.χ. εγώ μου αρέσει να βλέπω τα βίντεο του YouTube η μεγαλύτερη ταχύτητα από την κανονική για εξοικονόμηση χρόνου. Η επίσημη εφαρμογή του YouTube δεν στο επιτρέπει οπότε έχω βαλει εφαρμογή έκτος store. Κάτι τέτοιο σίγουρα δεν θα μπορεί να γίνεται στο playstation. Στο xbox επειδή έχει πολλές εφαρμογές από το windows store μπορείς πχ να βάλεις το mytube το οποίο είναι η καλύτερη εφαρμογή YouTube.

 

Δεν ξέρω γιατί αλλά κατά την γνώμη μου αυτά τα TV boxes δν μου γεμίζουν το μάτι. Προτιμώ να δώσω κάποια παραπάνω χρήματα, και να κάνω ένα mini pc σε μέγεθος κονσόλας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Modernosipotis είπε

Εγώ έχει παραγγείλη το PS5 από τον κότσοβολο στα 499€ δηλαδή θα δώσω και 30€ για να βλέπω YouTube σην και αγορά παιχνιδιού 

καταστραφικα 

Δεν θα πληρώσεις extra για τις εφαρμογές. Αν θες το τηλεκοντρόλ θα πληρώσεις. Μία χαρά Θα τις βρίσκεις στο μενού στο ps5 δωρεάν 

Επίσης θέλουμε discord sonyyy

1 ώρα πριν, Phoenix4 είπε

Από την στιγμή που σου πουλάνε την κονσόλα σε τιμή κόστους λογικό να θέλουν να βγάλουν το κέρδος τους από άλλα πράγματα όπως υπηρεσίες, extras, accessories κτλπ.

Γιατί αυτό το Hardware στα 400€ δεν το φτιάχνεις σε PC.

Και τα 30€ πάνε και έρχονται, παλιά έδινες τα 30€ σε Memory Cards. Τώρα στο τηλεχειριστήριο.

Που δεν είναι και απαραίτητο το τηλεκοντρόλ 

Επεξ/σία από jack124
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...