Προς το περιεχόμενο

Το PS5 θα έχει Disney Plus, Netflix και Twitch εφαρμογές από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, dream21 είπε

Μπραβο στο PS5 αλλα το XBOX Series X  εχει KODI 🤑

Το UWP Kodi είναι γεμάτο bugs που δεν μπορούν να λυθούν κιόλας γιατί δεν υπάρχουν developers από τη Kodi Team που να ενδιαφέρονται να τα φτιάξουν.

Για περισσότερες λεπτομέρειες

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=326228

Μάλιστα λόγω έλλειψης ενδιαφέροντος σκέφτονται να το καταργήσουν, όπως έκαναν και με το Snap Kodi.

Kodi's chances of supporting its UWP app are 'slim' to 'zero' if it doesn't find more developers

https://www.windowscentral.com/kodis-chance-keep-its-uwp-version-are-slim-zero-if-it-doesnt-find-more-developers

Αν ήθελα Kodi δεν θα πάλευα να το κάνω να δουλέψει σωστά σε κονσόλα, το να έχω buggy software απλά για να τα έχω εγκατεστημένα δεν μου λέει κάτι όταν μπορώ να το βάλω και να παίζει σωστά σε ένα κουτάκι των 50 ευρώ.

Πόσο μάλλον να παιδεύομαι με τις νέες εκδόσεις που θα είναι ακόμη πιο προβληματικές γιατί δεν υπάρχουν developers διατεθειμένοι να ακολουθήσουν το development του και στη UWP έκδοση.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 minutes ago, aris1986 said:

Παιδιά, όσο και να τα νοσταλγείτε επειδή έτσι λειτουργεί ο ανθρώπινος εγκέφαλος, όταν έρθεις σε επαφή τα απορρίπτει/ βαριέται μετά από κάποια λεπτά.

Εγώ πάλι μια χαρά τα παίζω. 

Ειδικά παιχνίδια προηγούμενης γενιάς εννοείται πως παίζονται άνετα. 

Στο Wii U ακόμα παίζω παιχνίδια του Wii. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NickTG είπε

Εγώ πάλι μια χαρά τα παίζω. 

Ειδικά παιχνίδια προηγούμενης γενιάς εννοείται πως παίζονται άνετα. 

Στο Wii U ακόμα παίζω παιχνίδια του Wii. 

Εσυ εισαι αλλη κατηγορια. Απ' οτι βλεπω συλλεγεις κονσολες οποτε λογικο ειναι. Για τον καθημερινο ανθρωπο του παιζω προ, god of war παταω τετραγωνο, τετραγωνο κτλπ ειναι αχρηστο το BC.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, dream21 είπε

😂τα Playstation δεν είχαν ποτέ Media Player της προκοπής για να κάνεις streaming  απο το δίκτυο του σπιτιού σου  τι να λέμε.. Ουτε κάν VLC δεν μπορεις να βάλεις :D 

Το ps3 ήταν και παραμένει ένα αρκετά δυνατό Media Player και ίσως από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο όταν είχε βγει και για αρκετά χρόνια αργότερα). Το ps4 πάλι.... Όχι και τόσο, ήταν ένα βήμα πίσω. 

Ο συγκεκριμένος ήταν και ο λόγος που όλα αυτά τα χρόνια δεν είχα βγάλει και το ps3 από το σαλόνι μου και ηταν περίοπτη θέση. Έπαιζε ότι του έκανα feed μαζί με το universal media player και δεν είχα σχεδόν ποτέ κανένα πρόβλημα. 

 

8 ώρες πριν, nosstrom είπε

Δυστηχώς μετά την απώλεια backward compatibility οτιδήποτε παραπάνω κι αν προσφέρει μου είναι αδιάφορο . Θα περιμένω λίγο το Xbox να βγάλει ότι θέματα/προβλήματα  είναι να βγάλει και θα το τιμήσω άλλωστε αν έχει kodi και μπορώ να το χρησιμοποιήσω έκλεισα για κονσόλα στο 100%.θα είναι και για ταινίες blue ray και όχι μόνο ........atmos ήχο που με ενδιαφέρει κλπ θα μιλάμε για μια συσκευή που θα την ανοίγω και θα κανω τα πάντα και φυσικά το htpc πωλείται όπως είναι επιπλομενο ...

Ότι τώρα εσύ έχεις δεκάδες παιχνίδια από ps1, ps2, ps3 εποχή, έχεις επίσης δεκάδες παιχνίδια από xbox, xbox 360 εποχή και σε αυτή τη γενιά ενώ παραδοσιακα αγόραζες και τις 2 κονσόλες κάθε γενιά για να τα έχεις όλα αυτά θα αγοράσεις μόνο την μια και το βασικό κριτήριο επιλογής σου θα είναι αποκλειστικά το bc και τίποτα άλλο. Οκ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάμαι κάποτε παίζαμε στο psx και στο n64 χωρίς να μας ένοιαζε αν η κονσόλα μπορούσε να κάνει κάτι άλλο κι ήμασταν υπέρ ευτυχισμένοι. Τώρα πρέπει οτιδήποτε έχει οθόνη ή συνδέεται σε οθόνη να έχει facebook, twitch, youtube, netflix κ.ο.κ. Όλοι έχουμε 10 συσκευές στα σπίτια μας που κάνουν επί το πλείστον τα ίδια πράγματα... Πείτε με και γριντσι αλλά έχουμε χάσει την ουσία και μόνο ζητάμε παραπάνω κι ας είναι και αχρειαστα.

Επεξ/σία από kokotas16
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιτανε να βαλουν επιτελους υποστιριξη .mkv αρχείων καλυτερα... Ειναι κριμα να εχεις τετοια συσκευη τουμπανο και να μην μπορεις να την εκμεταλευτεις και σαν media player.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, NickTG είπε

Πως εννοείς την απώλεια? 

Είχαν πει θα παίζει παιχνίδια PS4 και το κάνει. 

Γενικά τσάμπα δεν παίζεις τίποτα. Αν εννοείς το game pass πληρώνεις συνδρομή. 

Κατά τα άλλα από παιχνίδια του κιλού στο game pass έχω παίξει Doom, Gears 5, Red Dead Redemption 2, The Outer Worlds, Yakuza, Ace Combat 7, Monster Hunter World, Doom Eternal, όλα τα Metro, Forza Horizon 4. 

Επίσης ελπίζω τα indies να μην τα αναφέρεις ως παραδείγματα κακών παιχνιδιών. 

Βρε φίλε μου, πήγαν οι unboxholics να κάνουν λίστα με τα top 10 παιχνίδια του Xbox και δεν ειχαν παιχνίδια να βάλουν... Τι συζητάμε τώρα;  Που μου γίνατε όλοι fun του Xbox ξαφνικά κσι σας ενοχλεί ότι δεν μπορείτε νσ παίξετε τα πσιχνιδια του ps1 στο ps5... Το ότι δεν έχει παιχνίδια η Microsoft, δεν σας ενοχλεί;; Αυτό έπρεπε να σας ενοχλεί. Καινούρια κονσόλα και πουλάει το ότι μπορείς να παίξεις τα παλιά σε 60 fps... Ωραίο επιχείρημα! Πάει να βγάλει το σήμα κατατεθέν της, το halo και δεν βλέπεται! Τι να λέμε τώρα; 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, ALIZEUS said:

Βρε φίλε μου, πήγαν οι unboxholics να κάνουν λίστα με τα top 10 παιχνίδια του Xbox και δεν ειχαν παιχνίδια να βάλουν... Τι συζητάμε τώρα;  Που μου γίνατε όλοι fun του Xbox ξαφνικά κσι σας ενοχλεί ότι δεν μπορείτε νσ παίξετε τα πσιχνιδια του ps1 στο ps5... Το ότι δεν έχει παιχνίδια η Microsoft, δεν σας ενοχλεί;; Αυτό έπρεπε να σας ενοχλεί. Καινούρια κονσόλα και πουλάει το ότι μπορείς να παίξεις τα παλιά σε 60 fps... Ωραίο επιχείρημα! Πάει να βγάλει το σήμα κατατεθέν της, το halo και δεν βλέπεται! Τι να λέμε τώρα; 

Τι σχέση έχει η λίστα των unboxholics που είχα βάλει κάποια συγκεκριμένα κριτήρια με το γεγονός ότι το game pass έχει καλά παιχνίδια και πως αυτό που έγραψες για παιχνίδια του κιλού είναι βλακεία? 

Αυτό που βλέπετε φανς τριγύρω να το κοιτάξετε. 

Κατά τα άλλα προφανώς και δεν κρίνεται μια κονσόλα από το launch line up και αυτο ισχύει για όλες τις κονσόλες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2020 στις 9:04 ΜΜ, Markos Antonoulis είπε

Box και efood θέλει ο λαός

Και αντί για share button ένα κουμπί fast order να στέλνει την παραγγελία σου χωρίς καν να βγεις απ το παιχνίδι.. θα το κάνω πατέντα να βγάλω λεφτά 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, tsibosp είπε

Ότι τώρα εσύ έχεις δεκάδες παιχνίδια από ps1, ps2, ps3 εποχή, έχεις επίσης δεκάδες παιχνίδια από xbox, xbox 360 εποχή και σε αυτή τη γενιά ενώ παραδοσιακα αγόραζες και τις 2 κονσόλες κάθε γενιά για να τα έχεις όλα αυτά θα αγοράσεις μόνο την μια και το βασικό κριτήριο επιλογής σου θα είναι αποκλειστικά το bc και τίποτα άλλο. Οκ. 

δεν έχω δεκάδες παιχνίδια , απλά + bc αυτο και περιβάλοντος xbox που μου αρέσει περισσότερο βρίσκω πιο συμφέρουσα επιλογή για εμένα την αγορά του xbox.

 Kodi, atmos, περιβάλλον xbox και bc σε games ώς ας πούμε άσχετος απο κονσόλες με πείθει περισσοτερο να το πάρω και ειδικά τώρα αυτή η γενιά που ειναι τα γραφικά ικανοποιητικά οχι ως ενώς υπολογιστή αλλά εφάμιλλα. 

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kilic200 είπε

Δεν κοιτανε να βαλουν επιτελους υποστιριξη .mkv αρχείων καλυτερα... Ειναι κριμα να εχεις τετοια συσκευη τουμπανο και να μην μπορεις να την εκμεταλευτεις και σαν media player.. 

 

Λόγω του ότι θα μου χαρίσουν ένα ps4 μόλις παραλάβουν το ps5, δεν υποστηρίζει αρχεία mkv??

Δεν λέει ως media player???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nosstrom είπε

δεν έχω δεκάδες παιχνίδια , απλά + bc αυτο και περιβάλοντος xbox που μου αρέσει περισσότερο βρίσκω πιο συμφέρουσα επιλογή για εμένα την αγορά του xbox.

 Kodi, atmos, περιβάλλον xbox και bc σε games ώς ας πούμε άσχετος απο κονσόλες με πείθει περισσοτερο να το πάρω και ειδικά τώρα αυτή η γενιά που ειναι τα γραφικά ικανοποιητικά οχι ως ενώς υπολογιστή αλλά εφάμιλλα. 

κατσε γτ με μπερδεψες. Το + του bc ειναι + μονο για αυτους που εχουν πολλους τιτλους απο παλιες κονσολες και θελουν να τα παιζουν και στην καινουργια ειτε γτ η παλια εχει χαλασει ειτε γτ θελουν να μην πιανει χωρο και να εχουν μονο συνδεδεμενη την καινουργια. Δεν νομιζω να κατσει να δωσει κανεις χρηματα να παιξει τιτλους 15ετιας αν τους βρει μεταχειρισμενους σε δισκακι και αν δωσει θα τα αγορασει ψηφιακα σε μορφη remaster κτλ. Προσωπικα ολα αυτα τα κανω σε emulator στο pc τις λιγες φορες που θελω να παιξω κατι παλιο και για τις 2 κονσολες και μου ειναι παντελως αδιαφορο το bc. Το kodi μην το αναφερεις καν σαν θετικο καθως οπως εχουν πει και σε προηγουμενα ποστ ειναι γεματο bug και δεν θα λυθουν ποτε γτ δεν ασχολειται ο developer. Οσον αφορα τον ηχο αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ, η SONY ειναι ανωτερη παραδοσιακα (πιο πολλα θα ξερουμε και στο launch σε αναλυτικα review αλλα απο οτι λενε στο PS5 εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια σε αυτο τον τομεα). Τωρα σαν media players δεν τα εχουμε δει ακομα σαν συνολο , οπως ανεφερα και παραπανω οτι πχ το PS4 δεν ειχε καλο media player δεν λεει κατι, οπως δεν ελεγε οτι ειχε εξαιρετικο το PS3. Πρεπει να βγουν για να δουμε.  Γενικα να παρεις οτι θες και σε εξυπηρετει πιο πολυ αλλα για τους σωστους λογους και ΜΗΝ κανεις κατι preorder. Περιμενε review, να κατασταλαξουν λιγο με τις υπηρεσιες τους,  Ps+, Ps collection, Ps Now,  xbox game pass, ultimate κτλ. και δωσε τα χρηματα σου σε οτι σε εξυπηρετει περισσοτερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, tsibosp είπε

κατσε γτ με μπερδεψες. Το + του bc ειναι + μονο για αυτους που εχουν πολλους τιτλους απο παλιες κονσολες και θελουν να τα παιζουν και στην καινουργια ειτε γτ η παλια εχει χαλασει ειτε γτ θελουν να μην πιανει χωρο και να εχουν μονο συνδεδεμενη την καινουργια. Δεν νομιζω να κατσει να δωσει κανεις χρηματα να παιξει τιτλους 15ετιας αν τους βρει μεταχειρισμενους σε δισκακι και αν δωσει θα τα αγορασει ψηφιακα σε μορφη remaster κτλ. Προσωπικα ολα αυτα τα κανω σε emulator στο pc τις λιγες φορες που θελω να παιξω κατι παλιο και για τις 2 κονσολες και μου ειναι παντελως αδιαφορο το bc. Το kodi μην το αναφερεις καν σαν θετικο καθως οπως εχουν πει και σε προηγουμενα ποστ ειναι γεματο bug και δεν θα λυθουν ποτε γτ δεν ασχολειται ο developer. Οσον αφορα τον ηχο αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ, η SONY ειναι ανωτερη παραδοσιακα (πιο πολλα θα ξερουμε και στο launch σε αναλυτικα review αλλα απο οτι λενε στο PS5 εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια σε αυτο τον τομεα). Τωρα σαν media players δεν τα εχουμε δει ακομα σαν συνολο , οπως ανεφερα και παραπανω οτι πχ το PS4 δεν ειχε καλο media player δεν λεει κατι, οπως δεν ελεγε οτι ειχε εξαιρετικο το PS3. Πρεπει να βγουν για να δουμε.  Γενικα να παρεις οτι θες και σε εξυπηρετει πιο πολυ αλλα για τους σωστους λογους και ΜΗΝ κανεις κατι preorder. Περιμενε review, να κατασταλαξουν λιγο με τις υπηρεσιες τους,  Ps+, Ps collection, Ps Now,  xbox game pass, ultimate κτλ. και δωσε τα χρηματα σου σε οτι σε εξυπηρετει περισσοτερο. 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα ακολουθησω τις συμβουλες σου!!Δε το είχα σκεφτεί έτσι! 😀

Να εισαι καλα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...