Προς το περιεχόμενο

Το PS5 θα έχει Disney Plus, Netflix και Twitch εφαρμογές από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/10/2020 στις 9:42 ΜΜ, aypnia είπε

Στη Google TV το music είναι ενσωματωμένο σαν tab μέσα στο YouTube app.

To PS5 όπως και η Google TV προορίζεται για τις τηλεοράσεις οπότε παίζει να έχουν αντίστοιχο YouTube app με το music ενσωματωμένο.

Το πιο πιθανό να το έχει σαν tab μέσα στο YouTube app. 

Λογικά θα παίζει και από τον browser.

Το μνμ μου για πλάκα ήταν, θεωρώ πως κάτι τέτοιο δεν θα παίξει ρόλο στην αγορά ή όχι του PS5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bill987 είπε

Λόγω του ότι θα μου χαρίσουν ένα ps4 μόλις παραλάβουν το ps5, δεν υποστηρίζει αρχεία mkv??

Δεν λέει ως media player???

mkv αρχεια σιγουρα δεν παιζει. Πρεπει να τα μετατρεπεις νομιζω σε mp4.. Και επειδη δεν μ'ενδιαφερει κατι αλλο δεν πολυ ασχοληθηκα περισσοτερο.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνίδια θα έχει; Γιατί δεν παίρνει κάποιος dayone κονσόλα για να δει netflix το οποίο το κάνεις κ απο τη τβ σου δίχως να καίει και παραπάνω ρεύμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το τηλεκοντρόλ, η αγορά του δεν είναι καν απαραίτητη καθότι κάθε συσκευή hdmi περιλαμβάνει την ιδιότητα του Consumer Electronics Control (CEC) με την οποία μπορείς να ελέγξεις κάθε συσκευή σου που είναι συνδεδεμένη με hdmi με ένα τηλεκοντρόλ αυτό πχ της τηλεόρασης. Συνεπώς θα μπορείς να ελέγξεις το PS5 μέσω του τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης σου όπως ακριβώς κάνεις και με τα PS3,PS4,PS4 Pro..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2020 στις 9:47 ΠΜ, aris1986 είπε

Τι ήθελες να παίξεις; Παιχνίδια του ps1,2,3 με τα δισκάκια τους; Δεν βαρέθηκες να "ζεις" στο παρελθόν;

ειμαι Old time classic 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2020 στις 8:23 ΜΜ, music_lover είπε

Όσον αφορά το τηλεκοντρόλ, η αγορά του δεν είναι καν απαραίτητη καθότι κάθε συσκευή hdmi περιλαμβάνει την ιδιότητα του Consumer Electronics Control (CEC) με την οποία μπορείς να ελέγξεις κάθε συσκευή σου που είναι συνδεδεμένη με hdmi με ένα τηλεκοντρόλ αυτό πχ της τηλεόρασης. Συνεπώς θα μπορείς να ελέγξεις το PS5 μέσω του τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης σου όπως ακριβώς κάνεις και με τα PS3,PS4,PS4 Pro..

Σίγουρα; Αυτό νόμιζα πως γίνεται μόνο αν έχεις σε Sony Bravia τηλεόραση συνδεμένο το PlayStation σου. Όχι με όλες τις μάρκες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Izorai είπε

Σίγουρα; Αυτό νόμιζα πως γίνεται μόνο αν έχεις σε Sony Bravia τηλεόραση συνδεμένο το PlayStation σου. Όχι με όλες τις μάρκες..

Nope, αφορά όλες τις τηλεοράσεις. Εγώ έχω το ps4 pro συνδεδεμένο με την lg oled b6 και ελέγχω το μενού του playstation. Θα πρέπει απλά να ενεργοποιηθεί η σχετική ρύθμιση στην tv και την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...