Προς το περιεχόμενο

Η Samsung συνεργάζεται με τη Hiya για να προστατεύσει περαιτέρω τους χρήστες από κλήσεις-spam


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, stavros_m said:
36 minutes ago, syma said:

Χαίρετε, εχω το Note 10+ αλλάδεν βρήκα αυτη τη λειτουργία κάπου, το λέω γιατί παραπάνω φίλος με το S10 λέει το έχει καιρό. Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ το truecaller που φαντάζομαι κάνει την ίδια περίπου δουλείά

Πολλή περίεργο. Η επιλογή είναι στο dialer της Samsung (όχι της Google), πάνω αριστερά έχει τρεις κάθετες τελείες, επιλέγεις Settings (Ρυθμίσεις) και η 2η επιλογή είναι το Caller ID and Spam protection. Αν πατήσεις πάνω του βγάζει περισσότερες ρυθμίσεις. Δεν έχεις αυτές τις επιλογές?

image.png.7e355e4d75e9b58ac99b26788aa524e7.png

 

 

Επεξ/σία από manval
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, manval είπε

Πολλή περίεργο. Η επιλογή είναι στο dialer της Samsung (όχι της Google), πάνω αριστερά έχει τρεις κάθετες τελείες, επιλέγεις Settings (Ρυθμίσεις) και η 2η επιλογή είναι το Caller ID and Spam protection. Αν πατήσεις πάνω του βγάζει περισσότερες ρυθμίσεις. Δεν έχεις αυτές τις επιλογές?

image.png.7e355e4d75e9b58ac99b26788aa524e7.png

nope...οχι φίλε μου δεν βλέπω κάτι τέτοιο, εχω το dialer της Samsung πατάω τις 3 τελίτσες - ρυθμίσεις -και πάνω πάνω μου έχει μια επιλογή "αποκλεισμός αριθμών" και μετά σαν επιλογή αποκλ.αγν. αριθ. ή με απόκρυψη ή να βάλβ αριθμό χειροκίνητα (Τηλέφωνο έκδοση 11,5,03,0 έκδοση κλήσεων 11,5,10,21 και μου λέει έιναι η τελευταία )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω όσοι έχουν προγενέστερες συσκευές με παλαιότερο λογισμικό δεν θα πάρουν την λειτουργία αυτή;;; Τι να πω μέχρι και σε θέματα ασφάλειας που πρέπει να το κάνουν για όλους πάλι τα φράγκα σκέφτονται!! Μπράβο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, thunderstorm είπε

Το ίδιο πράγμα δεν υπήρχε και στο s7? (Ή μήπως στο s4??) κ μετά από μια αναβάθμιση εξαφανίστηκε...

Ακριβώς Γιατί το είχα και στο s8 εγώ και ξαφνικά μετά από ένα update εξαφανίστηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 minutes ago, stavros_m said:

nope...οχι φίλε μου δεν βλέπω κάτι τέτοιο, εχω το dialer της Samsung πατάω τις 3 τελίτσες - ρυθμίσεις -και πάνω πάνω μου έχει μια επιλογή "αποκλεισμός αριθμών" και μετά σαν επιλογή αποκλ.αγν. αριθ. ή με απόκρυψη ή να βάλβ αριθμό χειροκίνητα (Τηλέφωνο έκδοση 11,5,03,0 έκδοση κλήσεων 11,5,10,21 και μου λέει έιναι η τελευταία )

Περίεργο, και εγώ έχω Call Version 11.5.10.21 αλλά Phone Version 11.5.03.7... δεν ξέρω αν αυτό είναι η διαφορά.

Από Ελλάδα έχεις αγοράσει την συσκευή? To μοντέλο που έχεις είναι SM-GxxxF (όπου xxx ένας τριψήφιος αριθμός)?

image.png.e119ccc885454e19fb18a67a2a6812f2.png

Επεξ/σία από manval
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, manval είπε

Περίεργο, και εγώ έχω Call Version 11.5.10.21 αλλά Phone Version 11.5.03.7... δεν ξέρω αν αυτό είναι η διαφορά.

Από Ελλάδα έχεις αγοράσει την συσκευή? To μοντέλο που έχεις είναι SM-GxxxF (όπου xxx ένας τριψήφιος αριθμός)?

image.png.e119ccc885454e19fb18a67a2a6812f2.png

SM-N975F κι αν θυμάμαι καλά είναι Ελβετικό csc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θετική είδηση που, φυσικά, πάλι έβαλε τους μεν και τους δε να τσακώνονται για ποιος το έχει (το κινητό εννοείται)  μεγαλυτερο. Εγω εχω βάλει στο κινητό μου (Huawei P40 lite) το Truecaller ID και δεν με ενοχλει κανείς απο τότε. Με λίγα λεφτά, που θεωρώ οτι τα αξίζει, σου κάνει και αυτόματο update των ανεπιθύμητων. Παντως και το δωρεαν δουλεύει μια χαρά.

Φυσικά, με τέτοιου είδους προγράμματα τους δίνεις το ελεύθερο να διαχειριζονται κλήσεις, μηνύματα κλπ και να τα διαθέτουν σε τρίτους... 

Άραγε είναι "το μή χείρον βέλτιστον"; 

Επεξ/σία από jadawin
προσθήκη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Gk2016 είπε

Όταν μια εταιρεία δεν έχει τι να παράξει ή να σκεφτεί τότε λειτουργεί το marketing που ... ανακαλύπτει (το 2020) τον τροχό ...

 

Δεν εχει τι να παράξει και τι να σκεφτεί η Samsung. Που οι μισές συσκευες στον πλανητη κατασκεβάζονται με δικά της εξαρτήματα και απο δικα της εργοστασια. Που ειναι η μονη εταιρεια που ακομα προσπαθει να καινοτομησει ειτε αυτο το κανει καλα ή οχι. Μερικοί είστε οτι ναναι εντελως

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, ioannispa said:

Πέθανε ο ιδρυτής της Samsung κανένας δυστυχώς δεν το θεωρεί είδηση!! 

Αν εννοείς τον γιο του ιδρυτή, η είδηση ανέβηκε στο Insomnia. (Και σε καμμιά 200αριά site επίσης)

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mikevchq είπε

Για όσους το ψάχνετε και δεν το βρίσκετε.. είναι μόνο στους snapdragon. Μόλις το επιβεβαίωσα με S10+ 😒🤬

Εγώ που έχω exynos μια χαρά το έχω και τωρα στο σ20+ και παλιά στο σ8. Κάπου μια μέρα το έκοψαν από το σ8 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...