Προς το περιεχόμενο

[Σκούπα Stick] Miele Triflex HX1 Lotus White Επαναφορτιζόμενη (Κωτσόβολος @ 358.12€) (τέλος)


Ίων Δραγούμης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.kotsovolos.gr/small-home-appliances/vacuum-cleaners/skoupes-stick/214674-miele-triflex-hx1-lotus-white

από Κωτσόβολο στα 358.12 (μέσω newsletter).

Skroutz από 498€

Την τίμησα με αντικαταβολή και αντιστάθηκα στην roidmi X30 που είχα στα υπόψιν εδώ και καιρό (αλλά δεν το τολμούσα λόγω εγγύησης).

 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Iamthagod είπε

Πρέπει να βάλεις το λινκ του newsletter.

Το σωστό λινκ είχα βάλει, απλά η προσφορά ήταν ως τα μεσάνυκτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οφ τοπικ αλλά πραγματικά απορώ πόσο καλύτερη μπορεί να είναι από την Dreame V9 που πήραμε πριν λίγο καιρό στο 1/3 σχεδόν της τιμής(καλά τα 499 μου φαίνονται αστεία εκτός αν πάει για επαγγελματική χρήση).
 

Επεξ/σία από Themos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα, εν αρχή να σου πω ότι έχω εμπειρία μόνο με μια τέτοια σκούπα (και όχι ακριβώς τέτοια, την b&d dustbaster flexi 1820lf (με το κοντάρι). Και να σου πω επίσης πως αρχικά είχα και εγω την ίδια απορία με εσένα (πόσο καλύτερη να είναι η κάθε ακριβή miele - γιατί κι άλλες εταιρίες έχουν ακριβά sticks- έναντι της κάθε οικονομικότερης xiaomi--δεν βγάζει μόνο η xiaomi vfm sticks). Όμως επειδή έχω σκύλο και ψυχαναγκασμό με την καθαριότητα, θέλω το καλύτερο και δεν θέλω να δοκιμάσω 2-3 φτηνότερες σκούπες μέχρι να βρω ένα σωστό μηχάνημα,οπως πολλές φορές σε όλους μας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο και έτσι και ακριβότερα να μου βγει και να ταλαιπωρηθώ/χάσω χρόνο. Τώρα το συμπέρασμα του πως κρίνω καλύτερη τη miele είναι  και αυθαίρετο και βάση υποκειμενικών σκέψεων και συμπερασμάτων. 

Μία σκέψη ας πούμε είναι πως το σκουπάκι που παραθέτεις δεν είναι καν η ναυαρχίδα της xiaomi. Η ναυαρχίδα της σε sticks είναι η Roidmi nex 2 Pro ή X30 pro (αυτό ήθελα να πάρω αρχικά) , αλλά οι τιμές του παίζουν από 400 και άνω και μάλιστα από κινεζομάγαζα (με ότι φασαρία αυτό συνεπάγεται αν χρειαστώ την εγγύηση). 

Αυτό του θέματος είναι το μόνο stick της miele και σύμφωνα με την εταιρία είναι προϊόν χρόνων r&d για να βγει ένα μοντέλο καθολικό και άριστο που θα έχει ίδια απόδοση με σκούπα με σακούλα και καλώδιο! Ξαναλέω, έτσι υποστηρίζει η miele (και κάποιοι reviewers) & εγώ ο "καλόπιστος" είπα να την "εμπιστευτώ" μιας και όσοι γνωστοί μου έχουν miele είναι "ερωτευμένοι" με τα προϊόντα τους.

Άλλωστε δεν την παίρνω full price, αλλα - 28% από την προτεινόμενη τιμή της και στο skroutz παρότι υπάρχει ένα 6μηνο δεν έχει βρεθεί κάτω από 448€. Στα 360 ευρώ που την πήρα έχω την σχετική ασφάλεια πως ούτε στο BF θα παίξει χαμηλότερα (ή αν γίνει, πόσο πιο κάτω;). Πέρυσι στο BF ήθελα 4-5 συγκεκριμένα προϊόντα και δεν βγήκε ούτε ένα από αυτά σε προσφορά.

Κάτι τελευταίο: δοκιμάσαμε σκούπες sticks σε μαγαζί με πολλές επιλογές εγώ και η κοπέλα μου, και όλες όσες είχαν το μηχάνημα &κάδο στο πάνω μέρος ήταν δύσκολες για εκείνη στον χειρισμό ως προς το βάρος. Και εμένα δεν με τρέλεναν στον χειρισμό. Όσες είχαν κάτω τον κάδο ήταν σαν παιχνιδάκι ο χειρισμός τους. Το stick της miele έχει τη δυνατότητα να αλλάζει θέση ο κάδος και να κάθεται είτε πάνω είτε κάτω. 

Θα δείξει λοιπόν.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Κοίτα, εν αρχή να σου πω ότι έχω εμπειρία μόνο με μια τέτοια σκούπα (και όχι ακριβώς τέτοια, την b&d dustbaster flexi 1820lf (με το κοντάρι). Και να σου πω επίσης πως αρχικά είχα και εγω την ίδια απορία με εσένα (πόσο καλύτερη να είναι η κάθε ακριβή miele - γιατί κι άλλες εταιρίες έχουν ακριβά sticks- έναντι της κάθε οικονομικότερης xiaomi--δεν βγάζει μόνο η xiaomi vfm sticks). Όμως επειδή έχω σκύλο και ψυχαναγκασμό με την καθαριότητα, θέλω το καλύτερο και δεν θέλω να δοκιμάσω 2-3 φτηνότερες σκούπες μέχρι να βρω ένα σωστό μηχάνημα,οπως πολλές φορές σε όλους μας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο και έτσι και ακριβότερα να μου βγει και να ταλαιπωρηθώ/χάσω χρόνο. Τώρα το συμπέρασμα του πως κρίνω καλύτερη τη miele είναι  και αυθαίρετο και βάση υποκειμενικών σκέψεων και συμπερασμάτων. 

Μία σκέψη ας πούμε σκέψη είναι πως το σκουπάκι που παραθέτεις δεν είναι καν η ναυαρχίδα της xiaomi. Η ναυαρχίδα της σε sticks είναι η Roidmi nex 2 Pro ή X30 pro (αυτό ήθελα να πάρω αρχικά) , αλλά οι τιμές του παίζουν από 400 και άνω και μάλιστα από κινεζομάγαζα (με ότι φασαρία αυτό συνεπάγεται αν χρειαστώ την εγγύηση). 

Αυτό του θέματος είναι το μόνο stick της miele και σύμφωνα με την εταιρία είναι προϊόν χρόνων r&d για να βγει ένα μοντέλο καθολικό και άριστο που θα έχει ίδια απόδοση με σκούπα με σακούλα και καλώδιο! Ξαναλέω, έτσι υποστηρίζει η miele και (και κάποιοι reviewers) & εγώ ο "καλόπιστος" είπα να την "εμπιστευτώ" μιας και όσοι γνωστοί μου έχουν miele είναι "ερωτευμένοι" με τα προϊόντα τους.

Άλλωστε δεν την παίρνω full price, αλλα - 28% από την προτεινόμενη τιμή της και στο skroutz παρότι υπάρχει ένα 6μηνο δεν έχει βρεθεί κάτω από 448€. Στα 360 ευρώ που την πήρα έχω την σχετική ασφάλεια πως ούτε στο BF θα παίξει χαμηλότερα (ή αν γίνει, πόσο πιο κάτω;). Πέρυσι στο BF ήθελα 4-5 συγκεκριμένα προϊόντα και δεν βγήκε ούτε ένα από αυτά σε προσφορά.

Κάτι τελευταίο: δοκιμάσαμε σκούπες sticks σε μαγαζί με πολλές επιλογές εγώ και η κοπέλα μου, και όλες όσες είχαν το μηχάνημα &κάδο στο πάνω μέρος ήταν δύσκολες για εκείνη στον χειρισμό ως προς το βάρος. Και εμένα δεν με τρέλεναν στον χειρισμό. Όσες είχαν κάτω τον κάδο ήταν σαν παιχνιδάκι ο χειρισμός τους. Το stick της miele έχει τη δυνατότητα να αλλάζει θέση ο κάδος και να κάθεται είτε πάνω είτε κάτω. 

Θα δείξει λοιπόν.

Το φαντάστηκα ότι θα έπαιζε σκύλος!

Καταλαβαίνω την λογική σου ότι θέλεις να πας για το καλύτερο από την στιγμή που παίζει κατοικίδιο. Δυστυχώς δεν έχω ώστε να μπορώ να την τεστάρω και εκεί.

Από την άλλη να πω ότι για εργένη με σπίτι 60τμ με την Dreame V9 έχω απλά βάλει στην αποθήκη την κανονική σκούπα, που βγαίνει μόνο όταν έρχεται γυναίκα για γενική μιά φορά το μήνα, και το σπίτι λάμπει με 5 λεπτά τη μέρα ((στην κυριολεξία) γι αυτό αναρωτήθηκα γιατί να δώσει κάποιος 3πλάσια λεφτά.

Δε βλέπω δηλαδή τι καλύτερο μπορεί να γίνει σε αυτά τα πλαίσια που να δικαιολογεί τριπλάσια λεφτά (και μιλάμε για σπίτι διαμπερές που ανοίγεις και μαζεύει σκόνη σε μιλισεκοντς...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ίδιο που έγραψε ο Θέμος, ήθελα να γράψω χθες αλλά όχι για την Dreame αλλά πχ για την Jimmy jv83 PET (συγκεκριμένα την pet όχι την απλή) που πήραμε που έχει μέσα και την βούρτσα για χαλιά και για σκύλους/γάτες και την κεφαλή για ακάρεα και αποσπώμενη μπαταρία και γενικά ΌΤΙ έχει και αυτή του θέματος στην μισή τιμή (170).. είπα να μην το γράψω για να μην χαλάσω το θέμα αφού σε μια προσφορά δεν χρειάζεται να αντιπαραθέτουμε άλλα προϊόντα αλλά αφού τώρα διαβάζω πως ο λόγος είναι ο σκύλος και βλέπω πως πιθανόν κάποιος φαντάζεται πως για τέτοιους σκοπούς κάποιος πρέπει αναγκαστικά να τα σκάσει, ήρθε η ώρα να αναφέρω την Jimmy απλά για να δείξω πως στην μισή τιμή υπάρχουν σκούπες ακριβώς με ότι χρειάζεται για κάποιον που έχει έναν σκύλο πχ και με περισσότερα εξαρτήματα ακόμα και από μια τόσο ακριβή σκούπα. Φυσικά αν κάποιος τα έχει ας πάρει την miele λόγω ονόματος (που κακά τα ψέματα, το πληρώνεις) και εγώ το ίδιο θα έκανα εννοείται, αλλά αν κάποιος θέλει απλά μια σκούπα τέτοιου είδους που να ανταπεξέρχεται και σε τρίχες ζώων και σε χαλιά και σε ακάρεα κτλ και δεν του τρέχουν τα 500ρικα τόσο εύκολα, καλό είναι να ξέρει πως με κάτω από τα μισά λεφτά παίρνει μια σκούπα που να έχει ότι και η Miele χωρίς μεγάλη διαφορά στην απόδοση (και το λέω αυτό ξέροντας πχ πως η miele είναι στα ίδια επίπεδα με την dyson v11 και αντίστοιχα πχ η jimmy jv83 είναι επίσης στα ίδια επίπεδα απόδοσης με την dyson v11) και να μην νομίζει πως είναι αναγκασμένος να δώσει 500 ευρώ.

ps. πάντως μην μπερδεύουμε μια απλή στικ σκούπα τύπου b&w (που δεν είναι καν στικ... ένα απλό σκουπάκι είναι) με μια τέτοια σκούπα τύπου jimmy, dreame, miele που έχουν άλλη λογική λειτουργίας και το ατού τους είναι η περιστρεφόμενη βούρτσα με τις ηλεκτρικές κεφαλές ενώ οι άλλες στην ουσία είναι απλά μεγάλα σκουπάκια με την μισή και βγάλε απόδοση.

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mηπως να εδινες +70 ευρω για την 3ετη εγγυηση?

Αν εχεις σκυλο καιτην χρησιμοποιεις ισως να ηταν καλη ιδεα.

Την ιδια δουλεια κανει μια xiaomi των 120 euro με την επιλογη που εκανες . Αλλα η xiaomi ειναι λαχειο αν θα αντεξει πανω απο 2 χρονια οποτε 120+120 ανεβαινει το κοστος

Τι ατμοκαθαριστη εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Craven είπε

Το ίδιο που έγραψε ο Θέμος, ήθελα να γράψω χθες αλλά όχι για την Dreame αλλά πχ για την Jimmy jv83 PET (συγκεκριμένα την pet όχι την απλή) που πήραμε που έχει μέσα και την βούρτσα για χαλιά και για σκύλους/γάτες και την κεφαλή για ακάρεα και αποσπώμενη μπαταρία και γενικά ΌΤΙ έχει και αυτή του θέματος στην μισή τιμή (170).. είπα να μην το γράψω για να μην χαλάσω το θέμα αφού σε μια προσφορά δεν χρειάζεται να αντιπαραθέτουμε άλλα προϊόντα αλλά αφού τώρα διαβάζω πως ο λόγος είναι ο σκύλος και βλέπω πως πιθανόν κάποιος φαντάζεται πως για τέτοιους σκοπούς κάποιος πρέπει αναγκαστικά να τα σκάσει, ήρθε η ώρα να αναφέρω την Jimmy απλά για να δείξω πως στην μισή τιμή υπάρχουν σκούπες ακριβώς με ότι χρειάζεται για κάποιον που έχει έναν σκύλο πχ και με περισσότερα εξαρτήματα ακόμα και από μια τόσο ακριβή σκούπα. Φυσικά αν κάποιος τα έχει ας πάρει την miele λόγω ονόματος (που κακά τα ψέματα, το πληρώνεις) και εγώ το ίδιο θα έκανα εννοείται, αλλά αν κάποιος θέλει απλά μια σκούπα τέτοιου είδους που να ανταπεξέρχεται και σε τρίχες ζώων και σε χαλιά και σε ακάρεα κτλ και δεν του τρέχουν τα 500ρικα τόσο εύκολα, καλό είναι να ξέρει πως με κάτω από τα μισά λεφτά παίρνει μια σκούπα που να έχει ότι και η Miele χωρίς μεγάλη διαφορά στην απόδοση (και το λέω αυτό ξέροντας πχ πως η miele είναι στα ίδια επίπεδα με την dyson v11 και αντίστοιχα πχ η jimmy jv83 είναι επίσης στα ίδια επίπεδα απόδοσης με την dyson v11) και να μην νομίζει πως είναι αναγκασμένος να δώσει 500 ευρώ.

ps. πάντως μην μπερδεύουμε μια απλή στικ σκούπα τύπου b&w (που δεν είναι καν στικ... ένα απλό σκουπάκι είναι) με μια τέτοια σκούπα τύπου jimmy, dreame, miele που έχουν άλλη λογική λειτουργίας και το ατού τους είναι η περιστρεφόμενη βούρτσα με τις ηλεκτρικές κεφαλές ενώ οι άλλες στην ουσία είναι απλά μεγάλα σκουπάκια με την μισή και βγάλε απόδοση.

Ναι καλά κάνεις και το αναφέρεις. Το ανέφερα και πιο πάνω &μιας και δεν έγινε σαφές πως μοναδικό κριτήριο δεν ήταν μόνο το κατοικίδιο,θα το ξαναπω: η κοπέλα μου δεν βολευόταν με τα στικς που έχουν από πάνω τα μηχανήματα/κάδους (πήγαμε σε κατάστημα και τα δοκιμάσαμε όλα). Στις δοκιμές λοιπόν ανακαλύψαμε πως είναι πολύ πιο βολικά όσα έχουν κάτω τον κάδο/μοτέρ/μπαταρία. Η miele μεταμορφώνεται και όλα αυτά πάνε είτε πάνω είτε κάτω και αυτό ήταν το πρώτιστο κριτήριο για εκείνη που συναποφάσιζε μαζί μου. Επίσης δεν την πήρα στα 500,αλλά στα 360,όπου νομίζω είναι καλό deal (δεδομένου του ονόματος). Σε κάνα δυο συγκριτικά που βρήκα η miele προκρίνεται ξεκάθαρα σε σχέση με την Dyson V11 σχεδόν σε όλους τους τομείς. Επίσης με βολεύει που η miele στέκεται μόνη της. Πάντως καλώς το έκανες το σχόλιο σου. Δεν έχω καμία ανάγκη να θέλω να έχω δίκιο, ήθελα απλά ένα καλό deal και για μένα η καθαριότητα είναι caviar που λένε.

 

2 ώρες πριν, argosixna είπε

Mηπως να εδινες +70 ευρω για την 3ετη εγγυηση?

Αν εχεις σκυλο καιτην χρησιμοποιεις ισως να ηταν καλη ιδεα.

Την ιδια δουλεια κανει μια xiaomi των 120 euro με την επιλογη που εκανες . Αλλα η xiaomi ειναι λαχειο αν θα αντεξει πανω απο 2 χρονια οποτε 120+120 ανεβαινει το κοστος

Τι ατμοκαθαριστη εχεις?

Στον Κωτσόβολο όχι μόνο δεν δίνω χρήματα για υπηρεσίες,αλλά θα έπρεπε να με πληρώνει για τις ταλαιπωρίες που έχω περάσει με δαύτον,όπως και η Media Markt. 

Μόνο εκμετάλλευση των προσφορών τους εκ μέρους μου και μόνο όταν δεν υπάρχει άλλη επιλογή καταστήματος στο προϊόν που με ενδιαφέρει.

Έχω τον Karcher SC4 + Iron Kit. 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι στέκεται όρθια το είχα δει και εγώ τις προηγούμενες μέρες και ήταν κάτι τρομερά θετικό για εμένα να πω την αλήθεια, αν και δυστυχώς αυτό γίνεται μόνο όταν ο κάδος είναι κάτω, κάτι που εμένα αντίθετα δεν με βολεύει καθώς το θέμα είναι να μπαίνει κάτω απο τραπέζια, καναπέδες κτλ και το βγάλε τον κάδο και άλλαξε τον από κάτω πάνω, μου φάνηκε πολύ βαβούρα. Αν όμως θες να κάνεις απλά το πάτωμα χωρίς να σε νοιάζει να κάνεις κάτω απο χαμηλά έπιπλα τότε ναι σίγουρα βολεύει όχι μόνο για το ότι στέκεται αλλά λόγω και χαμηλού κέντρου βάρους που θα την νοιώθεις ελαφριά στο χέρι.

Ναι το ξέρω ότι την πήρες 360 για αυτό είπα μισή τιμή και λίγο πιο κάτω (170 vs 360) ίσως δεν το έκανα εγώ κατανοητό όταν ανέφερα κάπου τα 500 (το είπα σε εκείνο το σημείο για το αν σκέφτεται να την πάρει κάποιος τώρα που τελείωσε η προσφορά) αν μιλούσαμε για τα 500 γενικά τότε δεν είναι μισή η τιμή αλλά το 1/3 και αντικειμενικά εκεί καταλαβαίνεις πως κάποιος έπαιρνε την Jimmy JV83 που λέω στα 170 + την ρομποτική Roborock S5 Max που σφουγγαρίζει κιόλας στα 360 και με 40 ευρώ παραπάνω είχε ένα ολοκληρωμένο σύστημα και δεν έχει νόημα καμία σύγκριση όσο καλή και αν είναι η Miele. Στα 360 είναι όπως το είπα... αν τα έχει κάποιος και την βρει τόσο σε επόμενη προσφορά, φυσικά και πάει στην Miele ("if money is not an issue" που λένε) δεν υπάρχει καμία αμφισβήτηση ότι θα είναι καλύτερη και από την Dyson και από την κάθε jimmy, xiaomi, roborock, roidmi κτλ

Υ.Γ. Τώρα μετά από όλα αυτά να είμαστε λίγο ειλικρινείς.. ΌΤΙ λέμε εδώ μέσα μεταξύ μας όλοι μας οι δεσμευμένοι,  δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σημασία αφού όταν έρθει η ώρα για κάποια συσκευή που αφορά το σπίτι, εκείνη ΠΑΝΤΑ θα αποφασίζει ;) Εμείς απλά ακαδημαϊκές συζητήσεις κάνουμε για να περνάει η ώρα :) Μπορεί να συζητάμε με τις ώρες εδώ για το γιατί η Χ συσκευή είναι καλύτερη από την Ψ και ακόμα και να συμφωνήσουμε όλοι, στο τέλος θέλουμε δεν θέλουμε να πάρουμε την Ψ γιατί έχει πχ ωραίο χρώμα (όπως πχ η σύζυγος μου που αν δεν είναι άσπρη η ρομποτική σκούπα δεν την θέλει όσο και αν την βρω) πόσο μάλλον αν είναι και κάτι σωστό και πρακτικό όπως αυτό που είπε η κοπέλα σου! Εγώ να πω την αλήθεια μου, την Jimmy την ψιλοεπέβαλα μετά από πολύ ψάξιμο και πολλά συγκριτικά τεστ που είδα ΑΛΛΑ όσο "σκίζω την γάτα" και αν ακούγεται αυτό, στην πραγματικότητα είναι ακριβώς το αντίθετο αφού εγώ ήθελα να την πάρω άρα... για να την πάρω είπα πως εγώ θα σκουπίζω (έβαλα τα χεράκια μου και έβγαλα τα ματάκια μου που λένε...)! Αν λοιπόν σκουπίζει (και) αυτή τότε... ότι θέλει και ότι την βολεύει όσο και αν κάνει!!!

 

2 ώρες πριν, argosixna είπε

Mηπως να εδινες +70 ευρω για την 3ετη εγγυηση?

Στον Κωτσόβολο; Επειδή το έχω κάνει σε (εκθεσιακό) laptop από τον Κωτσόβολο στο παρελθόν αυτό, το μόνο που μπορώ να πω είναι, καλύτερα να τα φας σε σουβλάκια!!!

Τουλάχιστον MM αντίθετα είχα καλή εμπειρία με 5ετή οπότε δεν είναι παντού τα ίδια..

Επεξ/σία από Craven
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και πρέπει να φύγω θα σου πω στα βιαστικά πως με απασχόλησε κι εμένα ότι στέκεται όρθια μόνο όταν ο κάδος είναι από κάτω και συνεπώς όταν είναι από κάτω δεν θα χωράει κάτω από έπιπλα... μέχρι που είδα το βίντεο αυτό:

Σε μια μανούβρα που κάνει ο τύπος, τέρμα κάτω και πλάγια μια χαρά θα χωράει. Κι εμένα με απασχόλησε αυτό. Στο 1.36.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, nikos16717 said:

Είναι και πάλι στην τιμή της προσφοράς.

Τλκ  αξίζει σε αυτά τα χρήματα?

Link

Miele Triflex HX1 Lotus White Σκούπα Stick Επαναφορτιζόμενη | ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ - kotsovolos.gr

Επεξ/σία από Jimys2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με έπεισαν όλα τα review και την παρήγγειλα τελικά σήμερα. 

Για να δούμε αν παραλάβουμε ή να θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα. Εγώ προσωπικά ότι έχω παραγγείλει από κότσο δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Ελπίζω να συνεχιστεί αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρώσω εγώ, ότι η προσφορά για την X20 που έπαιξε στο BF στ 299 από 549 συνεχίζεται.

https://www.mistore-greece.gr/Products/SmartDevices/roidmi-handheld-cleaner-x20.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...