Προς το περιεχόμενο

[Σκούπα Stick] Miele Triflex HX1 Lotus White Επαναφορτιζόμενη (Κωτσόβολος @ 358.12€) (τέλος)


Ίων Δραγούμης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα υπό βροχή σήμερα από κατάστημα και πλήρωσα στην τιμή της προσφοράς.

Ευχαριστώ τον TS και όποιον ανέβασε την ιδέα μερικές σελίδες πριν να γίνει παραγγελία με click away και πληρωμή εκεί - αφού διαφορετικά πέρναγε την κανονική τιμή.

Μάλλον ήταν η τελευταία αφού βλέπω τώρα δεν δίνει δυνατότητα παραλλαβής από το ίδιο κατάστημα + η τιμή είναι πια €499

Ταλαιπωρία όμως η διαδικασία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, papars είπε

Παρέλαβα υπό βροχή σήμερα από κατάστημα και πλήρωσα στην τιμή της προσφοράς.

Ευχαριστώ τον TS και όποιον ανέβασε την ιδέα μερικές σελίδες πριν να γίνει παραγγελία με click away και πληρωμή εκεί - αφού διαφορετικά πέρναγε την κανονική τιμή.

Μάλλον ήταν η τελευταία αφού βλέπω τώρα δεν δίνει δυνατότητα παραλλαβής από το ίδιο κατάστημα + η τιμή είναι πια €499

Ταλαιπωρία όμως η διαδικασία.

"Ευχαριστώ τον TS και όποιον ανέβασε την ιδέα μερικές σελίδες πριν να γίνει παραγγελία με click away και πληρωμή εκεί - αφού διαφορετικά πέρναγε την κανονική τιμή." 

Το ίδιο άτομο ήταν και στις 2 περιπτώσεις. 😁

Και επειδή "σε πήρα στο λαιμό μου" περιμένω με αγωνία τις πρώτες σου εντυπώσεις. 

Φόρτισε τη όμως πρώτα 4 ώρες και διάβασε καλά τις οδηγίες για το πως καθαρίζονται τα φίλτρα της (ΔΕΝ πρέπει να πλυθούν ποτέ).

Με γειες λοιπόν!! 

Υ.Σ.: Δοκίμασε τη σε μεγάλο χαλί στην σκάλα 3. 😉

 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papars είπε

Σε ευχαριστώ.  Προς το παρόν είναι κάτω από το δένδρο σε χαρτί περιτυλίγματος.

Αφου αντέχεις! Εγβ δεν υπήρχε περίπτωση να καθόμουν να κοιτούσα το κουτί! Χαχα...

Καλορίζικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο με τη σκούπα αλλά είδα πολλούς με ζωάκια, αν θέλετε μόνο για αυτό και όχι όλα τα + που έχει, μπορείτε και σε απλή σκούπα να πάρετε attachment τύπου turbo brush και κάνει τρομερή δουλειά στις τρίχες ;) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dark_son20 είπε

άσχετο με τη σκούπα αλλά είδα πολλούς με ζωάκια, αν θέλετε μόνο για αυτό και όχι όλα τα + που έχει, μπορείτε και σε απλή σκούπα να πάρετε attachment τύπου turbo brush και κάνει τρομερή δουλειά στις τρίχες ;) 

ή μια ρομποτοσκουπα xiaomi με 200€ και να μην ξαναασχοληθουν με το θεμα.

Και το λεω εγω, που η γυναικα εχει ψυχολογικο προβλημα με την σκουπα. Εβαζε ολη της την ζωη, ηλεκτρικη σκουπα 2 φορες την ημερα.

Οταν υπαρχουν ρομποτοσκουπες.... τι καθεστε και ασχολειστε με τετοιες μπουρδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreaspA είπε

Οταν υπαρχουν ρομποτοσκουπες.... τι καθεστε και ασχολειστε με τετοιες μπουρδες...

Δεν είναι του παρόντως θέματος - όμως θα διαφωνήσω.  Είχα και πούλησα τελικά μία iLife (σε σπίτι 70τμ) γιατί:

α. Έκανε απίστευτη φασαρία όση ώρα δούλευε - οπότε δεν μπορούσες να την βάλεις νύχτα να λειτουργεί.

β. Την έβρισκα σχεδόν πάντα κάτω από καρέκλες με την μπαταρία άδεια και το μέρος ασκούπιστο.

γ. Σε χαλιά με κρόσια τα έκανε μαντάρα.

δ. Όποτε έμπενε στο μπάνιο δεν μπορούσε να βγει.

ε. Πήρα "φράχτες" για να την περιορίσω στο ανοιχτό σαλόνι / καθιστικό. Εδώ λειτουργούσε με την προυπόθεση ότι είχα βγάλει τις καρέκλες από την μέση.

στ. Μπορούσε να περάσει 10+ φορές από το ίδιο σημείο και σε άλλα να μην πάει καθόλου.

ζ. μπερδευόταν με τις κουρτίνες και βάραγε ο συναγερμός.

η. Μανούρα να την καθαρίσεις.  Γέμιζε σκόνη πέρα από το σκαφάκι και όλος ο μηχανισμός.

θ. Η βάση φόρτισης έπρεπε να είναι σε συγκεκριμένο σημείο.

κ.α.

Δεν αμφιβάλω ότι έχουν βελτιωθεί τα πράγματα και ότι όταν δουλεύει κάνει καλή δουλειά.  Σε εμένα δεν "πέτυχε".  Είχα βολευτεί μία υγρή σφουγκαρίστρα από τα Lidl με €13 που σε 10 λεπτά έκανες όλο τον χώρο αλλά η ηλεκτρική έχει άλλη εφαρμογή.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, papars είπε

Δεν αμφιβάλω ότι έχουν βελτιωθεί τα πράγματα και ότι όταν δουλεύει κάνει καλή δουλειά.  Σε εμένα δεν "πέτυχε".  Είχα βολευτεί μία υγρή σφουγκαρίστρα από τα Lidl με €13 που σε 10 λεπτά έκανες όλο τον χώρο αλλά η ηλεκτρική έχει άλλη εφαρμογή.

Κανενα απο τα παραπανω προβληματα δεν εχει η Xiaomi που πηρα. Μιλαμε οτι σωθηκα! Εκτος ισως απο την φασαρια. Εγω εξαλλου σκουπιζω στο "strong" οχι silent. Την βαζω και σκουπιζει οταν λειπουμε απο το σπιτι.
Στον μπανιο δεν την βαζεις. Σκουπιζεις με ηλεκτρικη σκουπα το μπανιο? Το μπανιο σφουγγαριζεται, δεν σκουπιζετε συνηθως.
Ασε που με ξαναερωτευτηκε η γυναικα.
Σκουπες κανονικες, και μαλιστα επαναφορτιζομενες που ειναι και βαριές, προσωπικά τις βλέπω για άχρηστα προιοντα. Σκουπισε με την παραπανω μερικες φορες και θα βγαλεις τενοντιτιδα.

Επεξ/σία από andreaspA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreaspA είπε

Σκουπες κανονικες, και μαλιστα επαναφορτιζομενες που ειναι και βαριές, προσωπικά τις βλέπω για άχρηστα προιοντα. Σκουπισε με την παραπανω μερικες φορες και θα βγαλεις τενοντιτιδα.

Εννοείς ότι με τη miele του θέματος θα "βγάλει τενοντίτιδα";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, andreaspA είπε

Κανενα απο τα παραπανω προβληματα δεν εχει η Xiaomi που πηρα. Μιλαμε οτι σωθηκα! Εκτος ισως απο την φασαρια. Εγω εξαλλου σκουπιζω στο "strong" οχι silent. Την βαζω και σκουπιζει οταν λειπουμε απο το σπιτι.
Στον μπανιο δεν την βαζεις. Σκουπιζεις με ηλεκτρικη σκουπα το μπανιο? Το μπανιο σφουγγαριζεται, δεν σκουπιζετε συνηθως.
Ασε που με ξαναερωτευτηκε η γυναικα.
Σκουπες κανονικες, και μαλιστα επαναφορτιζομενες που ειναι και βαριές, προσωπικά τις βλέπω για άχρηστα προιοντα. Σκουπισε με την παραπανω μερικες φορες και θα βγαλεις τενοντιτιδα.

Το έγραψα και νωρίτερα για άλλο χρήστη. Αφού δεν είχες τη συγκεκριμένη σκούπα,  για ποιο λόγο γράφεις κάτι γενικό και αόριστο? Ποιος ο λόγος να μπαίνεις σε αυτό το θέμα και να γράφεις την αμπελοσοφία σου! Δεν μπορώ να το καταλάβω!

 

Υγ. Και εγώ έχω ρομποτική σκούπα η οποία είναι άριστη. Δεν αρκεί όμως πάντα μόνη της.

Επεξ/σία από pankostas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, andreaspA είπε

ή μια ρομποτοσκουπα xiaomi με 200€ και να μην ξαναασχοληθουν με το θεμα.

Και το λεω εγω, που η γυναικα εχει ψυχολογικο προβλημα με την σκουπα. Εβαζε ολη της την ζωη, ηλεκτρικη σκουπα 2 φορες την ημερα.

Οταν υπαρχουν ρομποτοσκουπες.... τι καθεστε και ασχολειστε με τετοιες μπουρδες...

Οι τρίχες από τα ζώα δε φεύγουν εύκολα από τα χαλιά και ούτε δυστυχώς πάνε μόνο στο πάτωμα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα χθες και σήμερα έγινε η πρώτη δοκιμή. 

Εξαιρετικό αποτέλεσμα, ειδικά στα χαλιά. 

Δεν χρειάζεται καν να δουλεύει στην υψηλή σκάλα καθώς η μεσαία σκάλα είναι υπεραρκετή. Δεν τινάζει σκουπίδια αριστερά δεξιά όπως κάποιες άλλες τέτοιου τύπου. Η διάρκεια της μπαταρίας άψογη! 92 τετραγωνικά σε 15 λεπτά

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Εννοείς ότι με τη miele του θέματος θα "βγάλει τενοντίτιδα";

Με οτι επαναφορτιζομενη εχω δει , ναι. Λογω του βάρους.

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, andreaspA είπε

Με οτι επαναφορτιζομενη εχω δει , ναι. Λογω του βάρους.

 

Μα εδώ δεν μιλάμε γενικά, αλλά ειδικά για την triflex. Και έχω πει προσωπικά (σε βαθμό να γίνω κουραστικός) ότι η συγκεκριμένη ,λόγω του ότι ο κάδος της τοποθετείται και χαμηλά, έχει μηδαμινό βάρος στο χέρι και  ο χειρισμός της είναι παιχνιδάκι. Αλλά ξέρεις τι έγινε για άλλη μια φορά; εξέφρασε άποψη κάποιος, χωρίς να έχει. Και το κυριότερο δεν μπήκες καν στον κόπο να διαβάσεις το θέμα. Δεν δουλεύει έτσι το πράγμα. Γίνεται να απαντάμε στον καθένα ξεχωριστά που αφήνει εσφαλμένες εντυπώσεις;

Φυσικά και ισχύει αυτό που λες για τα stick που έχουν ψηλά τον κάδο.  Στην περίπτωσή μας όμως ΟΧΙ. 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...