Προς το περιεχόμενο

Το Fortnite συρρικνώθηκε, καταλαμβάνοντας 60GB λιγότερα σε PC μετά το νέο update


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, bill987 είπε

Εγώ φίλε μου μπορώ να παίζω που την έχασα πριν 30 χρονάκια περίπου??? :D  

Εσυ ναι! Εφοσον την εχασες πριν βγει το παιχνιδι, δεν τιμωρουμε αναδρομικα, τι ειμαστε Β.Κορεα!? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, bill987 είπε

Η μεγάλη μου κόρη με έβαλε στο τρυπάκι πριν κανένα χρόνο, αυτή το παράτησε και εγώ κόλλησα! 

Όποτε βρω χρόνο παίζω μαζί με μερικούς ακόμα συνομήλικους!  🤣 🤣 🤣 

να παίζετε Pac-Man που είναι για την ηλικία μας! 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panagi0tisgr είπε

60GB λιγότερα. τι στο καλό εκαναν εκει μεσα; τι κακογραμμένο κωδικα αφαίρεσαν;

60GB κώδικας πολύ δύσκολο. Τα υπόλοιπα assets είναι που πιάνουν χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Yeroplatanos είπε

Αυτό που λένε οτι ίσως γίνει είναι να κατεβάζεις παιχνίδια ανάλογα με το σύστημα σου.

Εγω πχ εχω FHD μονιτορ.

Γιατί να γεμίζω το pc με 4k textures που δεν θα χρησιμοποιήσω ποτε.

Για να έχεις τρομερή λεπτομέρεια όταν πλησιάζεις πολύ κοντά στο texture. Δεν πάει μόνο με την ανάλυση της οθόνης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eko13 είπε

Παντως καλα τα γραφικα αλλα κατι πρεπει να γινει με το μεγεθος των παιχνιδιων... Δεν μπορεις να βγαζεις ενα παιχνιδι 100 γκιγκα, ουσιαστικα αποκλειεις τα λαπτοπ! Οταν υπαρχουν λαπτοπ με αρχικο δισκο 256, τι να βαλεις? Ακομα και σε σταθερο θα εχεις 1 ή 2 ή και 4 ΤΒ με 3-4 παιχνιδια τετοια τελος...

Πας σε game streaming υπηρεσία (xcloud, stadia, luna) ή remote υπηρεσία (Shadow, geforce now) ή κονσόλα.

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, aypnia είπε

Πας σε game streaming υπηρεσία (xcloud, stadia, luna) ή remote υπηρεσία (Shadow, geforce now) ή κονσόλα.

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. 

Είναι και αυτό μια λύση η κονσόλα, με τις nextgen κονσόλες να έχουν 825GB free και τα καινούργια games να είναι 100-150GB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υπόλοιπα 60Gb που σας λείπουν θα τα βρίσκετε πλέον στο Epic Store  σε τιμή ευκαιρίας για να μπορεί και η καημένη η εταιρεία να πληρώνει το 30% καπέλο στα άλλα stores όταν ξαναμπεί... 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mkp είπε

Είναι και αυτό μια λύση η κονσόλα, με τις nextgen κονσόλες να έχουν 825GB free και τα καινούργια games να είναι 100-150GB...

Μεσοβέζικη λύση είναι αν είσαι κατά του streaming, το copy paste σε ssd δεν είναι και ιδιαίτερα χρονοβόρο.

Απόλυτη λύση είναι το streaming, που δεν έχεις να κάνεις καθόλου εγκαταστάσεις και δεν θέλει καθόλου χώρο.

Πάντως το να μικρύνουν οι AAA τίτλοι μην το περιμένετε, δεν έχει εφευρεθεί ακόμη κάποιος μαγικός αλγόριθμος συμπίεσης.

Όσο καλυτερεύουν τα γραφικά, οι αναλύσεις κλπ τόσο θα αυξάνει το μέγεθος εγκατάστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...