Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores] v2


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα

Υπαρχει καμια περίπτωση το αναδυόμενο παραθυρο  paypal να κλαπεί κωδικος  κλπ?

 Gamivo και cdkeys ηθελα να αγορασω ενα κωδικο!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 7/3/2021 στις 1:28 ΜΜ, seithan είπε

Να ενημερώσω οτι το site www.gamivo.com (LTD) χρεώνει κάθε μήνα ένα τύπο συνδρομής η οποία - βάση αυτών - έγινε από εμένα σε αγορά κλειδιού για χαμηλώτερη τιμή αγοράς. Φυσικά κάτι τέτοιο - τουλάχιστον ως συνδρομή - ούτε καν έγινε αντιληπτό από εμένα.

 

Το νού σας συντρόφια και μακριά από τους κλέφτες.

κλεψιά θα ήταν αν δεν σε ενημέρωνε το site, από την στιγμή που εμφανίζεται μπροστά σου πριν το checkout δεν είναι κλεψιά ρε μπρό, δική σου απροσεξία είναι.

Μη τα κάνουμε ίσωμα όλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

κλεψιά θα ήταν αν δεν σε ενημέρωνε το site, από την στιγμή που εμφανίζεται μπροστά σου πριν το checkout δεν είναι κλεψιά ρε μπρό, δική σου απροσεξία είναι.

Μη τα κάνουμε ίσωμα όλα.

Δεν έχω ψωνίσει απ' το συγκεκριμένο, αλλά όπως αναφέρουν παραπάνω είναι καμουφλαρισμένο με τρόπο ώστε να μη το παρατηρείς. Αν ισχύει αυτό, με βάση τη νέα νομοθεσία (εντός ΕΕ τουλάχιστον) κλεψιά θεωρείται. Πες το παραπλάνηση αν θες, πάντως είναι υποχρεωμένοι όλοι πλέον να αναφέρουν όσο πιο ξεκάθαρα γίνεται στον πελάτη τους όρους χρήσης. Τα ψιλά γράμματα τέλειωσαν. Αλλά όπως και να χει ο φίλος δεν είπε τίποτα νομικά, απλά να προσέχει όποιος αγοράζει από αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.31072d77a3b9c52dadc53c3c15d9215b.png

image.png.e332ea5adaa096081b99fca310736479.png

image.png.21c67b2c6ef893f087392a909e82ed29.png

ναι ναι δίκιο έχετε, είναι τρελά καμουφλαρισμένο, με ένα γκίλι σουητ και δεν ξέρει που κλικάρει ο αγοράστης

ψιλά ψιλά ψιλά ψιλά, μικροσκοπικά γράμματα που λες και συ

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

 

Spoiler

 

image.png.c6520ac7e274e37cbc516428ec39b38b.png

image.png.e332ea5adaa096081b99fca310736479.png

image.png.21c67b2c6ef893f087392a909e82ed29.png


 

ναι ναι δίκιο έχετε, είναι τρελά καμουφλαρισμένο, με ένα γκίλι σουητ και δεν ξέρει που κλικάρει ο αγοράστης

Εγώ δεν είχα αγοράσει ρε, ότι είπαν λέω. Απ' ότι βλέπω δεν ισχύει, μια χαρά το βλέπεις.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, p4n0s86 είπε

Εγώ δεν είχα αγοράσει ρε, ότι είπαν λέω. Απ' ότι βλέπω δεν ισχύει, μια χαρά το βλέπεις.

εδώ κύριε Πάνο μου λέμε μόνο αλήθειες!! Ρίχνουμε φως στο τούνελ σα την Νικολούλη!

Δεν είπα κάτι προς εσένα, αλλά μη λέμε ότι να ναι και αποθαρρύνουμε τον κόσμο, από τα έμπιστα μαγαζιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

εδώ κύριε Πάνο μου λέμε μόνο αλήθειες!! Ρίχνουμε φως στο τούνελ σα την Νικολούλη!

Δεν είπα κάτι προς εσένα, αλλά μη λέμε ότι να ναι και αποθαρρύνουμε τον κόσμο, από τα έμπιστα μαγαζιά

Ναι αλλα μην τα βλεπεις σαν κατι που δεν γινεται ποτε!

γιατί εμενα δυστυχώς μεσω paypal μου φαγαν χρήματα και μετα ακύρωσαν τον λογαριασμό ασχετα αν τα πηρα μετα πισω η ολη διαδικασια ηταν πολυ ψυχοφθορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τελευταία εικόνα μια χαρά χάνεις το switch "smart on" αν κοιτάς τους τρόπους πληρωμής. Δεν είναι τυχαία εκεί κάτω. Εγώ τελευταία στιγμή το είδα, ε, θα υπάρχουν κι άλλοι που δεν το είδαν ποτέ. Ενώ έχεις ήδη επιλέξει την τιμή χωρίς αυτό, στο ξαναπετάει on.

Εκτός αν καταλαβαίνω κάτι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες, αγόρασα κάτι από Kinguin.net, έχει και αυτό τέτοιες απατεωνιές; Γιατί δεν μου γεμίζει καθόλου το μάτι...

Πάντως προτιμώ sites που ούτε register θέλουν ούτε προμήθεια κρατάνε και δέχονται PayPal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν επιλέξεις την "smart" τιμή και το πάρεις φθηνότερα, πληρώνεις στο checkout κάτι extra? Αν όχι, μπορείς να το κάνεις διακοπή; Δηλαδή τώρα μιας και το γνωρίζουμε, μπορούμε να παίρνουμε την χαμηλότερη τιμή, χωρίς να μας κάνουν γατομαμουνιές αργότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Πάντως προτιμώ sites που ούτε register θέλουν ούτε προμήθεια κρατάνε και δέχονται PayPal. 

Μονο το Cdkeys στα τελευταια που γραφεις.

Αλλιως στα της προμηθειας το Eneba εχει ψιλο καλες τιμες ακομα και με προμηθεια και καπως παλευεται.

Βεβαια απο την αλλη τον τελευταιο καιρο παρατηρω οτι ολο και περισσοτερο αγοραζω απο επισημα κλειδαδικα/μεταπωλητες μιας και εχουν καλυτερες εκπτωσεις πολλες φορες απο τα κλειδαδικα.

Καλο αυτο μιας και εκτος των αλλων φυσικα ειναι κομπλε στις συναλλαγες και δεν εχουν και προμηθειες και χαζομαρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα μια ερωτηση οποιος μπορει να βοηθησει αγορασα απο την eneba ενα παιχνιδι για το γιο μου και το κλειδι που μου εστειλαν δεν παιζει δεν δουλευει δεν ειναι εγκυρο μετα απο παρα πολλα email προς την eneba και πολλες φωτο στο email τους οσον αφορα την ενεργοποιηση του κλειδιου στο steam οπως αυτοι μου ειπαν να κανω δεν εχει βγει ακρη εδω και ενα μηνα, εχω κανει και αιτημα επιστροφης χρηματων στη paypal και τιποτα  ακομα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά σκέφτομαι να αγοράσω κλειδί για παιχνίδι και δεν ξέρω τίποτα όσο αφορά 1ον είναι νόμιμο;

2ον είναι scam; έχω βρει το metal gear solid5 από το g2a 3,5€ στο steam το έχει 30€ μεγάλη απόκλιση...

3ον έστω ότι το αγοράζω θα το έχω για πάντα ή έχει περιορισμό χρόνου;

4ον Γενικά η διαδικασία πως είναι αγοράζω το κλειδί και το περνάω στο steam και το κάνω download?

Ευχαριστώ Χρόνια πολλά σε όλους καλή λευτεριά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...