Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores] v2


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορά Nba 2k22 από allkeyshop

Καλησπέρα. Πρώτη φορά θα αγοράσω απο εκει κάτι.
Μπορεί να μου διευκρινίσει κάποιος την διαφορά εκει που λεει platform μερικά ειναι europe και μερικα global.Τι διαφορά έχει? Το global είναι 10 ευρω ακριβότερο απο το europe.
Συγχωρεστε μου αν η ερώτηση είναι χαζή αλλά είμαι ψιλοασχετος.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Εντάξει δεν είναι απαραίτητο να ταιριάζουν τα emails, αλλά και και εγώ πήρα κάτι από gamivo χθες, προέκυψε ένα θέμα, έστειλα ότι δικαιολογητικά ζήτησαν και μέσα σε 6 ώρες έκαναν refund στο payment method (στο PayPal μου) αλλά ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί σα κίνηση στο PayPal, λογικά ισχύει αυτό που έγραψαν ότι θα πάρει μερικές business days. Γενικά πολύ ευχαριστημένος με το gamivo, από κει και το cdkeys ή eneba αγοράζω συνέχεια χωρίς προβλήματα.

Απλώς βάλτε στη μαύρη λίστα το hrk.

Και ομως με βάλανε σε διαδικασία ταυτοποίησης για αυτό τον λογο. Ενω στο επόμενο mail πάτησα οτι όντως εγώ είμαι αυτος (με του bro το paypal) μου ζητήθηκε ταυτοποίηση, ε τοτε ζήτησα refund και εκανα νεο λογαριασμό για τον bro.

(Τα χρηματα btw ηταν πισω στο Paypal σε 24 ωρες.)

image.png.a2a69cfac8fb108a158f9c662154c8ff.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά Nba 2k22 από allkeyshop

Καλησπέρα. Πρώτη φορά θα αγοράσω απο εκει κάτι.
Μπορεί να μου διευκρινίσει κάποιος την διαφορά εκει που λεει platform μερικά ειναι europe και μερικα global.Τι διαφορά έχει? Το global είναι 10 ευρω ακριβότερο απο το europe.
Συγχωρεστε μου αν η ερώτηση είναι χαζή αλλά είμαι ψιλοασχετος.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, gkar206 said:

Αγορά Nba 2k22 από allkeyshop

Καλησπέρα. Πρώτη φορά θα αγοράσω απο εκει κάτι.
Μπορεί να μου διευκρινίσει κάποιος την διαφορά εκει που λεει platform μερικά ειναι europe και μερικα global.Τι διαφορά έχει? Το global είναι 10 ευρω ακριβότερο απο το europe.
Συγχωρεστε μου αν η ερώτηση είναι χαζή αλλά είμαι ψιλοασχετος.

Ευχαριστώ.

Αν είσαι εκτός Ευρώπης αυτό που λέει Europe δεν θα κάνει activate. Αν το account σου είναι ελληνικό όπως υποθέτω, μπορείς να πάρεις κανονικά το Europe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Aruil είπε

Αν είσαι εκτός Ευρώπης αυτό που λέει Europe δεν θα κάνει activate. Αν το account σου είναι ελληνικό όπως υποθέτω, μπορείς να πάρεις κανονικά το Europe.

Ευχαριστώ πολύ.
Γενικα το g2a τι λεει σαν κατάστημα ξερει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, gkar206 said:

Ευχαριστώ πολύ.
Γενικα το g2a τι λεει σαν κατάστημα ξερει κανείς?

Δεν με τρελένει. Γενικά αποφεύγω τα μαγαζιά που λειτουργούν σαν marketplaces γιατί έχεις πάντα μια ανησυχία σε ποιον θα πέσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Aruil είπε

Δεν με τρελένει. Γενικά αποφεύγω τα μαγαζιά που λειτουργούν σαν marketplaces γιατί έχεις πάντα μια ανησυχία σε ποιον θα πέσεις.

Ανάμεσα σε kinguin,instant gaming και cdkeys?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, gkar206 said:

Ανάμεσα σε kinguin,instant gaming και cdkeys?

Instant gaming και cdkeys τα χρησιμοποιώ κάθε τόσο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Το Kinguin είναι marketplace οπότε το αποφεύγω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gkar206 είπε

Ανάμεσα σε kinguin,instant gaming και cdkeys?

Εμένα το cdkeys ποτέ δεν μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα. Έχω να αγοράσω βέβαια και κανα χρόνο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Aruil είπε

Instant gaming και cdkeys τα χρησιμοποιώ κάθε τόσο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Το Kinguin είναι marketplace οπότε το αποφεύγω.

 

41 λεπτά πριν, Hiddenite είπε

Εμένα το cdkeys ποτέ δεν μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα. Έχω να αγοράσω βέβαια και κανα χρόνο.

Παιδιά σας ευχαριστώ. Κάτι ακόμη, μολις ειδα οτι χρειάζονται 110GB!!! ελευθερα για την εγκατασταση, ο c δισκος μου δεν εχει τόσο χόρο, μπορώ να κάνω την εγκατάσταση σε εξωτερικό δίσκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Aμα σου πω ότι δεν το είχα προσέξει ποτε μέχρι τώρα. :D Anyways όπως βλέπεις δεν είναι δύσκολο να διαλέξεις απλά άλλη χωρα. Εγώ πάντως δεν μίλησα για τιμή, γιατί το IG ποτε δεν ήταν το φτηνότερο και δύσκολα βρίσκεις discount codes. Ήταν και είναι θεωρώ το πιο γρήγορο, από εκεί και το όνομα. Επίσης έχει άψογο support για όσες φορες το χρειάστηκα, από τις οποιες όλες ήταν ερωτήσεις για το ποτε θα φέρουν κάποια games. Οποτε προτιμώ να δώσω μερικά euro παραπάνω και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, από το να περιμένω μια ώρα για παράδειγμα να σταλθεί το game μέσο steam gifts.

Α ναι, σε θέματα ταχύτητας είναι άψογο, το ίδιο και το cdkeys :) Αν όμως μπορώ να επιλέξω άλλη χώρα και να ενεργοποιήσω το κλειδί, τότε θα σφυρίξω αδιάφορα :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, gkar206 said:

 

Παιδιά σας ευχαριστώ. Κάτι ακόμη, μολις ειδα οτι χρειάζονται 110GB!!! ελευθερα για την εγκατασταση, ο c δισκος μου δεν εχει τόσο χόρο, μπορώ να κάνω την εγκατάσταση σε εξωτερικό δίσκο?

Γενικά ναι, απλά λογικά θα έχει επιπτώσεις στο loading speed σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkar206 είπε

 

Παιδιά σας ευχαριστώ. Κάτι ακόμη, μολις ειδα οτι χρειάζονται 110GB!!! ελευθερα για την εγκατασταση, ο c δισκος μου δεν εχει τόσο χόρο, μπορώ να κάνω την εγκατάσταση σε εξωτερικό δίσκο?

Σύνδεσε έναν ssd μπας και μειώσεις ελαφρώς την "καθυστέρηση". Πάντως πλέον τα περισσότερα παιχνίδια είναι πάνω από 60 giga να ξέρεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2021 στις 3:48 ΜΜ, vaggos88 είπε

Και ομως με βάλανε σε διαδικασία ταυτοποίησης για αυτό τον λογο. Ενω στο επόμενο mail πάτησα οτι όντως εγώ είμαι αυτος (με του bro το paypal) μου ζητήθηκε ταυτοποίηση, ε τοτε ζήτησα refund και εκανα νεο λογαριασμό για τον bro.

(Τα χρηματα btw ηταν πισω στο Paypal σε 24 ωρες.)

image.png.a2a69cfac8fb108a158f9c662154c8ff.png

τρελό! Αλλά ας είναι,αφού βγήκε άκρη, δεν είναι τόσο θέμα,αλλά είναι κάπως χαζό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα. Σημερα βλεπω το nba2k22 10 ευρω λιγότερο σε καποια καταστηματα απ οτι χθες.
Eneba, gamivo και kinguin. 
Να φανταστώ και τα 3 είναι marketplace όπως αναφέρθηκε και πιο πανω για το kinguin?
Το πιο αξιόπιστο απο αυτα τα 3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...