Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores] v2


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Steam gift δεν αγοράζουμε από πουθενά ρε σεις έτσι και αλλιώς :P 

Τι εννοεις? Εχει λογαριασμους που μπαινουν απλα στο steamgift και αν κερδισουν πουλανε τους κωδικους τους μετα σε τετοια κλειδαραδικα. Θελει προσοχη αν γινει tracking ο κωδικος υπαρχει ακομα και κινδυνος ban αν και το πιο πιθανο ειναι να γινει revoke το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Τι εννοεις? Εχει λογαριασμους που μπαινουν απλα στο steamgift και αν κερδισουν πουλανε τους κωδικους τους μετα σε τετοια κλειδαραδικα. Θελει προσοχη αν γινει tracking ο κωδικος υπαρχει ακομα και κινδυνος ban αν και το πιο πιθανο ειναι να γινει revoke το παιχνιδι.

ότι καλό ειναι να μην αγοράζεις steam gifts από κανένα κλειδάδικο, γιατί πέρα ότι έχουν καταργηθεί. Μπορείς να πέσεις σε κάποιου άλλο το region πάνω και κλειδώνει πάνω σου για κάποιες μέρες και μεεεεεεεεεχρι να στο κάνει refund ο άλλος φεξε μου και γλύστρησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xtrmsnpr είπε

ότι καλό ειναι να μην αγοράζεις steam gifts από κανένα κλειδάδικο, γιατί πέρα ότι έχουν καταργηθεί. Μπορείς να πέσεις σε κάποιου άλλο το region πάνω και κλειδώνει πάνω σου για κάποιες μέρες και μεεεεεεεεεχρι να στο κάνει refund ο άλλος φεξε μου και γλύστρησα.

Εννοειται ποτε steam gift. Gamivo g2a πουλανε τετοια και υπαρχει φοβος να μην το αναφερει ο αλλος και να την πατησεις. Δινουν και cdkeys που ειναι κομπλε αλλα τα εμπιστευομαστε 100%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εννοειται ποτε steam gift. Gamivo g2a πουλανε τετοια και υπαρχει φοβος να μην το αναφερει ο αλλος και να την πατησεις. Δινουν και cdkeys που ειναι κομπλε αλλα τα εμπιστευομαστε 100%?

το g2a το έχω κόψει, βρίσκω καλύτερες τιμές αλλού. Gamivo παίρνω τακτικά, ότι πρόβλημα είχα μου το έλυσαν τσακ μπαμ.
Τώρα έχω ένα case ανοιχτό, πάει προς επιλυση και αυτό.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xtrmsnpr είπε

το g2a το έχω κόψει, βρίσκω καλύτερες τιμές αλλού. Gamivo παίρνω τακτικά, ότι πρόβλημα είχα μου το έλυσαν τσακ μπαμ.
Τώρα έχω ένα case ανοιχτό, πάει προς λύση και αυτό.

Το g2a ειναι σαν το kinguin το gamivo πρεπει να ειναι λιγο πιο πανω ετσι? Ολα πουλανε steam gift ολα θελουν προσοχη. Το gamivo σιγουρα πιο αξιοπιστο οπως γραφεις. Μια φορα πηρα παλια απο εκει οταν εμαθα για τα steam gifts το εκοψα. Λυση βρισκουν προβλημα στο λογαριασμο αρκει να μην υπαρξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το steam gift δηλώνεται, δεν μου χει τύχει να πάρω και να μην ξέρω τί παίρνω δηλαδή και να το ανακαλύψω στην παράδοση.

kinguin ελάχιστα πια και από κει ψωνίζω, 1 παιχνίδι τον χρόνο και αν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

το steam gift δηλώνεται, δεν μου χει τύχει να πάρω και να μην ξέρω τί παίρνω δηλαδή και να το ανακαλύψω στην παράδοση.

kinguin ελάχιστα πια και από κει ψωνίζω, 1 παιχνίδι τον χρόνο και αν.

Θα το τσεκαρω πιο συχνα τοτε το gamivo εφοσον το εμπιστευεσαι απολυτα δεν το ειχα σε εκτιμηση. 2-3 φορες το χρονο αν αγορασω απο τριτους μιας και θελω να στηριζω τους developers δεν μπορω να πληρωνω αρχικες τιμες αλλα με διαφορες 3-4 ευρω θα προτιμησω τα επισημα. Κανω υπομονη τις περισσοτερες φορες για να το παρω απο επισημα αλλα μερικες φορες αργουν παρα πολυ μερικα που θελω να παιξω αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Gamivo παίρνω τακτικά, ότι πρόβλημα είχα μου το έλυσαν τσακ μπαμ.
Τώρα έχω ένα case ανοιχτό, πάει προς επιλυση και αυτό.

Και για αυτό αγοράζω σχεδόν αποκλειστικά από IG, γιατί ποτε δεν χρειάστηκα support.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

gamivo έχω πάρει 4-5 φορές και δεν είχα θέμα, cdkeys επίσης ποτέ θέμα, eneba το έχω λίγο υποψήφιο να την πατήσω (δεν ξέρω γιατί, λόγω layout;) αλλά επίσης δεν έχει γίνει τίποτα. το πρώτο μαγαζί που πήγαινα πάντα ήταν το IG αλλά το έκοψα λόγω τιμών πλέον. αν δεν βρεθεί αυτό που ψάχνω στα παραπάνω (ψιλοαδύνατο), kinguin, g2a κτλπ

 

τώρα που το σκέφτομαι τόσα χρόνια κλειδάδικα τύπου kinguin, g2a,cjs δεν μου έχει τύχει ποτέ τίποτα, κωλοφαρδία. 

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Δεν βλέπω πουθενά trustpilot, οποτε εγώ δεν θα ψώνιζα χωρίς να έβλεπα rating.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Πρώτη σελίδα στο πρώτο σχόλιο θα σε καλύψει.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...