Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores] v2


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Περα απο την πλακα, αυτο που μαθαμε ειναι πως ουτε σε αυτη την τιμη δεν θα πουλησε το παιχνιδι για να το ριχνει ακομα πιο χαμηλα το cd.keys. Tι φαση..

Νομίζω είναι εξαιτίας των κλειδιών που είχαν κυκλοφορήσει από το Amazon Prime. Όσο τα ρίχνουν οι πωλητές στα λοιπά (τύπου gamivo) , τόσο πέφτουν και στα άλλα κλειδάδικα. 

Αφού είναι και τόσο καιρό στο gamepass, λογικό να πέφτει ακόμη περισσότερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εννοειται οτι παιζει ρολο η διαθεση του στο gamepass, εγω και 5 ευρω να κοστιζε θα το αγοραζα να υπαρχει για ενδεχομενο re-play παντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostiger είπε

Περα απο την πλακα, αυτο που μαθαμε ειναι πως ουτε σε αυτη την τιμη δεν θα πουλησε το παιχνιδι για να το ριχνει ακομα πιο χαμηλα το cd.keys. Tι φαση..

Διαπιστωνω απο τις 2 confused αντιδρασεις που εχω λαβει οτι δεν ημουν σαφης σε αυτη μου την αναρτηση. 

Οταν εγραψα οτι το παιχνιδι δεν πουλησε, υπονοησα οτι το παιχνιδι δεν πουλησε στην παρουσα τιμη του, μετα τη διαθεση του στο Amazon Prime και το πανηγυρι που ακολουθησε με συνεχεις μειωσεις της ετσι κι αλλιως γελοιωδως χαμηλης τιμης του στα κλειδαδικα.

Δεν ηταν λοιπον γενικοτερη διαπιστωση μου για την εμπορικη πορεια του παιχνιδιου, παρα μονο για την εν λογω χρονικη συγκυρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω αν αγοράσω( paypal) ένα παιχνίδι από το εν λόγο σαιτ και βάλω αντί για Ελλάδα Αλβανία για να γλιτώσω το 24 % σε φόρο για να πάρω το κλειδί του παιχνιδιού θα έχω πρόβλημα μετά στο παιχνίδι (Football manager 22) ?

Opera Στιγμιότυπο_2022-03-13_094324_www.instant-gaming.com.png

Επεξ/σία από xmorfeas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, eko13 είπε

Αν δεν απατώμαι περνάει το ΦΠΑ της κάρτας που γίνεται η χρέωση. 

Έχω πάρει ένα φτηνό παιχνίδι για να δω αν θα μου βάλει την χρέωση, και δεν πέρασε κανένα ΦΠΑ και το παιχνίδι δούλευε κανονικά. Δεν ξέρω όμως για 35€ αν θα το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
1 ώρα πριν, johnmayson είπε

Καλημερα το wingamestore ειναι καλο μαγαζι η οχι; Το cdkeys βλεπω αρνητικα σχολια στο trustpilot γνωριζετε κατι;; Η δε ειναι αληθινα;;

Πολύ καλά και τα δύο, ειδικά το cdkeys. Έχω πάρει πολλές φορες χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 12/11/2022 at 07:33, johnmayson said:

Καλημερα το wingamestore ειναι καλο μαγαζι η οχι; Το cdkeys βλεπω αρνητικα σχολια στο trustpilot γνωριζετε κατι;; Η δε ειναι αληθινα;;

Στο https://gg.deals/ θα δεις ότι το cdkeys είναι από τα ελάχιστα κλειδάδικα με 1 risk μόνο. Κοινώς μπες εκεί και δες ποια κλειδαδικα αξίζουν και μη βασίζεσαι σε reviews από τρίτα σάιτ που μπορεί να μπει ο καθένας να γράψει την παπατζα του γιατί έκανε κάτι λάθος αυτός και μετά δε του άρεσε που δε του έκαναν refund το κλειδί π.χ. 

instant gaming επίσης οκ και έχω ψωνίσει αρκετές φορές και από eneba. 

Επεξ/σία από Parapas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα προφανως το ξερω το deals.Εχω αγορασει απο το cdkeys πριν πολυ καιρο.Οταν βλεπεις το τελευταιο καιρο τοσα αρνητικα καποιο προβλημα πρεπει να υπαρχει.Η αγορα θα γινοταν με χρεωστικη.Το eneba χωρις να φτοιαξεις λογαριασμο θελει και αριθμο κινητου σωστα θυμαμαι;;Τελοσπαντων δε θα αγορασω.ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα. Θέλω να αγοράσω μια 20ευρη κάρτα ps store από instantgaming για να την δώσω σε φίλο. Πως μπορώ να ξέρω ότι ο κωδικός είναι έγκυρος; Θα μπορουσα να το τσεκάρω στην εφαρμογή αλλά δεν είμαι σίγουρος αν τον εξαργυρωσει με το που το βάλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, iropjohn είπε

Καλημέρα. Θέλω να αγοράσω μια 20ευρη κάρτα ps store από instantgaming για να την δώσω σε φίλο. Πως μπορώ να ξέρω ότι ο κωδικός είναι έγκυρος; Θα μπορουσα να το τσεκάρω στην εφαρμογή αλλά δεν είμαι σίγουρος αν τον εξαργυρωσει με το που το βάλω

Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που θέλεις να αγοράσεις ps κάρτα από κει; Χθες πήγα στην cosmote για μια δουλειά και πουλούσε τέτοιες κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...