Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores] v2


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια.Εφτοιαξα ενα account στο cdkeys με gmail.Σκεφτομαι να κανω μια αγορα με χρεωστικη καρτα.Στο billing information υποθετω βαζω ονομα επωνυμο οπως ειναι στη καρτα.στο ταχ κωδικα θελει να γραψεις πρωτα τα 3 ψηφια και μετα κενο τα αλλα 2.Γιατι;;Αν κανω τη αγορα μεσω του account αυτα τα στοιχεια πληρωμης και αριθμο καρτας θα αποθηκευτουν στο account του cdkeys???Αν κανω τη αγορα σαν guest τα στοιχεια δε θα αποθηκευτουν πουθενα και απλως στο email θα στειλουν το κωδικο;;Σωστα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

39 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Καλημερα παιδια.Εφτοιαξα ενα account στο cdkeys με gmail.Σκεφτομαι να κανω μια αγορα με χρεωστικη καρτα.Στο billing information υποθετω βαζω ονομα επωνυμο οπως ειναι στη καρτα.στο ταχ κωδικα θελει να γραψεις πρωτα τα 3 ψηφια και μετα κενο τα αλλα 2.Γιατι;;Αν κανω τη αγορα μεσω του account αυτα τα στοιχεια πληρωμης και αριθμο καρτας θα αποθηκευτουν στο account του cdkeys???Αν κανω τη αγορα σαν guest τα στοιχεια δε θα αποθηκευτουν πουθενα και απλως στο email θα στειλουν το κωδικο;;Σωστα;;

Αρχικά, για ποιον λόγο να κάνει κάποιος αγορά στο cdkeys με χρεωστική, όταν η αγορά μέσω paypal ΔΕΝ έχει έξτρα χρεώσεις; Αν δεν έχεις PayPal account, φτιάχνεις και συνδέεις την κάρτα σε 5-10 λεπτά.

 Τα άλλα στοιχεία δεν ξέρω ούτε εγώ γιατί τα θέλει, ωστόσο από ότι θυμάμαι, δεν είσαι υποχρεωμένος να αποθηκεύσεις τον τρόπο πληρωμής. Ούτε υποχρεούσαι να βάλεις την πραγματική σου διεύθυνση, θαρρώ, δεν νομίζω πως θα έχει κάποιο πρόβλημα ή πως θα ξέρει ότι δεν είσαι στον τάδε δρόμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω paypal.Για αφορολογητο λογικα αφου ειναι εντος ευρωπαικης.Το paypal δε ειναι και πρεπει να εγκριθει η καρτα αρα η αγορα δε γινεται αμεσα.Αστο το paypal στο cdkeys δε εχει επιλογη οταν εισαι με account για το αν τα αποθηκευει η οχι στο account.η καλυτερη λυση ειναι σαν guest εκει δε αποθηκευει καπου τα στοιχεια σωστα;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποση ωρα κανει να ερθει το κλειδι σαν guest;;; Επισης ελεγε κατι για clipboard το εκανα και πατησα ctrl v και μου βγαλε ενα 10ψηφιο νουμερο. Αυτο ειναι αριθμος παραγελιας;;; κοιταξα το email gmail εχω παντου κανενα μηνυμα. κανει 12 ωρες;;; καπου το διαβασα για βοηθηστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, johnmayson είπε

Καλημερα παιδια.Εφτοιαξα ενα account στο cdkeys με gmail.Σκεφτομαι να κανω μια αγορα με χρεωστικη καρτα.Στο billing information υποθετω βαζω ονομα επωνυμο οπως ειναι στη καρτα.στο ταχ κωδικα θελει να γραψεις πρωτα τα 3 ψηφια και μετα κενο τα αλλα 2.Γιατι;;Αν κανω τη αγορα μεσω του account αυτα τα στοιχεια πληρωμης και αριθμο καρτας θα αποθηκευτουν στο account του cdkeys???Αν κανω τη αγορα σαν guest τα στοιχεια δε θα αποθηκευτουν πουθενα και απλως στο email θα στειλουν το κωδικο;;Σωστα;;

Οι Τ.Κ. πάντως έτσι γράφονται σωστά ΧΧΧ ΧΧ με κενό μετά το 3ο νούμερο, άλλο αν έχει επικρατήσει στα περισσότερα συστήματα ως μονοκόμματο 5ψηφιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnmayson είπε

ποση ωρα κανει να ερθει το κλειδι σαν guest;;; Επισης ελεγε κατι για clipboard το εκανα και πατησα ctrl v και μου βγαλε ενα 10ψηφιο νουμερο. Αυτο ειναι αριθμος παραγελιας;;; κοιταξα το email gmail εχω παντου κανενα μηνυμα. κανει 12 ωρες;;; καπου το διαβασα για βοηθηστε.

Θα σε βοηθήσουμε αν καταλαβαίναμε τι θέλεις να γράψεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα αγορα απο cdkeys σαν guest το μεσημερι 14:39.Αφου εγινε κανονικα η αγορα μου εγραφε κατι για clipboard (τι ειναι δε ειμαι σιγουρος)το πατησα το εκανε και εκλεισα γρηγορα τη σελιδα με τη λογικη να παω στο μαιλ για να δω το κλειδι που θα στελνε το cdkey. Δεν εχει ερθει τιποτα ουτε ενημερωτικο εμαιλ τιποτα. ουτε κλειδι για το παιχνιδι.Στο site καπου διαβασα οτι οταν κανεις αγορα σαν guest υπαρχει περιπτωση για λογους ασφαλειας να κανει μεχρι 12 ωρες.ψαχνοντας για το τι ειναι το clipboard εγραφε οτι οταν πατησει control v φαινεται ο αριθμος παραγγελιας (τωρα για ποιο λογο βαλανε στο site cdkey  αυτο το clipboard δε ξερω.) Φταιω και γω που το πατησα και εκλεισα γρηγορα τη σελιδα και δε σημειωσα το αριθμο. Τωρα τι να κανω;; οποιος γνωριζει ας βοηθησει. εχω πληρωσει με χρεωστικη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnmayson είπε

εκανα αγορα απο cdkeys σαν guest το μεσημερι 14:39.Αφου εγινε κανονικα η αγορα μου εγραφε κατι για clipboard (τι ειναι δε ειμαι σιγουρος)το πατησα το εκανε και εκλεισα γρηγορα τη σελιδα με τη λογικη να παω στο μαιλ για να δω το κλειδι που θα στελνε το cdkey. Δεν εχει ερθει τιποτα ουτε ενημερωτικο εμαιλ τιποτα. ουτε κλειδι για το παιχνιδι.Στο site καπου διαβασα οτι οταν κανεις αγορα σαν guest υπαρχει περιπτωση για λογους ασφαλειας να κανει μεχρι 12 ωρες.ψαχνοντας για το τι ειναι το clipboard εγραφε οτι οταν πατησει control v φαινεται ο αριθμος παραγγελιας (τωρα για ποιο λογο βαλανε στο site cdkey  αυτο το clipboard δε ξερω.) Φταιω και γω που το πατησα και εκλεισα γρηγορα τη σελιδα και δε σημειωσα το αριθμο. Τωρα τι να κανω;; οποιος γνωριζει ας βοηθησει. εχω πληρωσει με χρεωστικη καρτα.

Τίποτα δεν είναι το clipboard, το πρόχειρο (προσωρινή μνήμη) των windows είναι που κρατάει ότι κάνεις αντιγραφή. Για το άλλο που δεν σου έχει έρθει ούτε επιβεβαιωτικό mail δεν ξέρω, περίμενε λίγες ώρες ακόμα και μετά επικοινώνησε με τo support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, johnmayson είπε

οποτε πατωντας το control v που εκανα και βγηκε ενα 10 ψηφιο νουμερο παιζει να ειναι σωστα ο  αριθμος  της παραγγελιας;;;

Ctrl+V είναι η συντόμευση για επικόλληση. Αν δεν είχες κάνει τίποτα άλλο αντιγραφή από εκείνη τη στιγμή, τότε ναι ήταν αυτό που είχε αντιγράψει από το site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnmayson είπε

υποθετω και χωρισ το  αριθμο παραγγελιας θα βγαλουμε ακρη με το support;;;

Δύσκολο. Σαν guest έβαλες κάποιο email? Αν όχι, πως να σου έχει έρθει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, johnmayson είπε

εννοειται βρε πως το cdkey  θα εκανε την παραδοση πετωντας;;;

Εννοώ αν ολοκληρώθηκε κανονικά η παραγγελία κτλ. Μήπως έχει έρθει στα spam? Αλλιώς όπως είπα στείλε στο support τους, όποτε νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 1,5 ωρα (μου το ειχαν πει οτι απαντανε σε αυτο το χρονικο οριο περιπου) απαντησαν απο το support οτι ειχε γινει λαθος απο αυτους και ειχαν σαν mail.co και οχι mail.com και ετσι δε ηρθε ποτε.Ολα οκ το εστειλαν.Ο αριθμος παραγγελιας ηταν σωστος.Να προσθεσω οτι στη παραγγελια σαν guest δε μου ζητησε κινητο τηλ για να στειλει κωδικο επειδη το χαμε απορια παλιοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...