Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores] v2


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το hrk πρέπει να είναι μακράν το χειρότερο.
Για κακή μου τύχη κέρδισα ένα κουπόνι 10$ από το allkeyshop για να το κάνω redeem σε αυτούς.
Δυστυχώς είναι για το wallet τους, το έβαλα και φόρτωσα μερικά € ακόμα για να πάρω ένα παιχνίδι.
Αφού κάνω την αγορά οκ, το site δεν μου δίνει το κλειδί να το κάνω redeem, προσπάθησα 2-3 φορές.
Το 24/7 support τους είναι για γέλια, απλώς δεν λειτουργούσε, μόλις συνδεόσουν με κάποιον μόλις έγγραφες κάτι αυτό έκλεινε και μετά δεν ξανα άνοιξε ποτε. Στέλνω ticket και ζητώ βοήθεια, και να μου στείλουν άλλο cdkey και αφού περιμένω 8 ώρες μου κάνουν από μόνοι τους refund χωρίς να το ζητήσω, όλο το ποσό στο wallet τους μέσα. Το αποκορύφωμα; Και άλλαξε η τιμή του παιχνιδιού και το κουπόνι με -8% που χρησιμοποίησα στην αρχή τώρα δεν λειτουργεί επειδή γράφει ότι έχει ήδη χρησιμοποιηθεί οπότε για να αγοράσω το παιχνίδι, πρέπει να βάλω άλλα 5$...είναι γελοίοι!
Το καλύτερο έγινε μόλις τώρα,που μειώθηκε ξαφνικά το ποσό του wallet μου κατά 2$, χωρίς να κάνω τίποτε, μόνο refresh.

Πήγα πάλι στο support τους, τώρα λειτούργησε, αλλά δεν μπορούν να βοηθήσουν, σε προτρέπουν να κάνεις ticket, άρα άχρηστοι.

Θα περιμένω να δω τί θα γίνει με το ticket αλλιώς θα ζητήσω να επιστρέψουν το ποσό στην κάρτα μου και μαύρο.Ποτέ ξανά αγορά από αυτούς!

Επεξ/σία από dimitriskougou
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Το Voidu θεωρείται αξιόπιστο;;

Λένε ότι είναι official seller.. δεν παίζει να έχω αγοράσει από εκεί ποτέ, δεν ξέρω να σου πω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimitriskougou είπε

Το hrk πρέπει να είναι μακράν το χειρότερο.

Γιαυτό έχει πολλές αρνητικές.

17 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Εγώ 5-6 φορές έχω αγοράσει από τον ίδιο σέλλερ στο eneba χωρίς πρόβλημα με paysafe.

Το eneba δεν πουλάει το ίδιο,όπως άλλα site πχ cdkeys. Από 3ους αγοράζεις και εχουν αναφερθεί άτομα(μεταξύ αυτών και εγώ)που τύχαμε σε κλειδιά που έχουν ηδη ενεργοποιηθεί(;΄βεβαια στάλθηκαν μετά άλλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Το Voidu θεωρείται αξιόπιστο;;

Ναι, έχω αγοράσει πολλές φορές χωρίς πρόβλημα. Επίσημος πωλητής είναι και έχει αρκετά ανταγωνιστικές τιμές.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Voidu είναι κάραsafe. HRK και Gamivo μακρυά και αγαπημένοι.

Το πρώτο μου είχε κάνει για κάποιο λόγο ban την πληρωμή με PayPal (ποτέ δεν κατάλαβα γιατί. Αυτοί θα χάσουν βέβαια).

Με το Gamivo πρέπει να έχω πιο πολλά refunds από ότι orders. Μια γιατί το κλειδί έγινε μη διαθέσιμο την ώρα που εγώ πλήρωνα (!), μια γιατί τα κλειδιά για 2 (!) games έγιναν revoked στο steam και κάνα 2 άλλες περιπτώσεις που δε θυμάμαι τώρα, όποτε α σταδιαλα. Eneba, CDKeys και official resellers και είστε καλυμμένοι (οκ μικρή επιφύλαξη το eneba αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα ως τώρα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Parapas είπε

Με το Gamivo πρέπει να έχω πιο πολλά refunds από ότι orders.

Δεν το προτείνω το συγκεκριμένο, κάποιες φορες σε βάζουν σε κουραστικές διαδικασίες για να πάρεις το key. Σαν το Instant Gaming δεν έχει imho.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο κλειδάδικο από όλα αυτά είναι το cdkeys.

Ούτε έχεις να κάνεις με διαφορετικούς πωλητές,ούτε σου ζητάει έξτρα χρήματα για ΦΠΑ ανάλογα την χώρα(όπως κακώς άλλαξε το instant gaming),ούτε έχει επιπλέον χρεώσεις σε πληρωμές paypal/κάρτας,ούτε τίποτα.

Οτι βλέπεις,πληρώνεις χωρίς πολλά πολλά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν το προτείνω το συγκεκριμένο, κάποιες φορες σε βάζουν σε κουραστικές διαδικασίες για να πάρεις το key. Σαν το Instant Gaming δεν έχει imho.

Ήταν το καλύτερο, μέχρι που άρχισε να σου παίρνει προμήθεια όταν επιλέγεις Ελλάδα. Δεν ξέρω αν είναι "Φρόνιμο" να επιλέξω πχ Αλβανία (που'χε μόνο του) ώστε να μην πάρει προμήθεια. 

Οπότε και την καλύτερη τιμή να'χει, δεν έχει νόημα, σου χρεώνει τον ΦΠΑ της εκάστοτε χώρας. 

 

Καλά. το HRK είναι για τα πανηγύρια μεν, αλλά μάλλον στις 5-6 συναλλαγές που έκανα, στάθηκα...τυχερός; Δεν είχα revoked προϊόν, ούτε χρειάστηκα ποτέ refund. Αλλά έχει 2 χρόνια που πήρα από κει τελευταία φορά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Ήταν το καλύτερο, μέχρι που άρχισε να σου παίρνει προμήθεια όταν επιλέγεις Ελλάδα. Δεν ξέρω αν είναι "Φρόνιμο" να επιλέξω πχ Αλβανία (που'χε μόνο του) ώστε να μην πάρει προμήθεια.

Aμα σου πω ότι δεν το είχα προσέξει ποτε μέχρι τώρα. :D Anyways όπως βλέπεις δεν είναι δύσκολο να διαλέξεις απλά άλλη χωρα. Εγώ πάντως δεν μίλησα για τιμή, γιατί το IG ποτε δεν ήταν το φτηνότερο και δύσκολα βρίσκεις discount codes. Ήταν και είναι θεωρώ το πιο γρήγορο, από εκεί και το όνομα. Επίσης έχει άψογο support για όσες φορες το χρειάστηκα, από τις οποιες όλες ήταν ερωτήσεις για το ποτε θα φέρουν κάποια games. Οποτε προτιμώ να δώσω μερικά euro παραπάνω και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, από το να περιμένω μια ώρα για παράδειγμα να σταλθεί το game μέσο steam gifts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το instant gaming παλιότερα,μια χαρά ανταγωνιστικές τιμές είχε,κοινώς από τις χαμηλότερες πολλές φορές.

Από πέρυσι όμως που άλλαξαν όπως φαίνεται έδρα,εκεί μπήκε στην μέση και το ΦΠΑ και τα παράπονα.

Ασε που στην Ευρώπη όπως και σε άλλα πράγματα,είναι παράνομο να πουλάνε με τιμές χωρίς ΦΠΑ(δεν είμαστε Αμερική).

Τέλος,το Instant ζητάει επιπλέον χρήματα για αγορά μέσω paypal.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 αγορές σε μια εβδομάδα μέσα απο Gamivo. Πρώτες δυο νεράκι με Paypal. Η επόμενες δυο με λογαριασμό του αδερφού μου και δικο του Paypal ζήτησαν ταυτοποίηση. 

Επίσης αρχικά είχα κανει την βλακεία και προσπάθησα να κανω αγορά με τον δικο μου Gamivo λογαριασμό βαζοντας το Paypal του αδερφού μου αλλά δεν ταίριαζαν τα email gamivo και paypal και ζήτησα refund.

Την επομένη μερα τα λεφτά είχαν επιστραφεί.

Οσον αφορα γενικα τα κλειδαδικα για μενα το cdkeys ειναι μακράν το καλύτερο. Δεν ζητάει προμήθειες κλπες μλκιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vaggos88 είπε

4 αγορές σε μια εβδομάδα μέσα απο Gamivo. Πρώτες δυο νεράκι με Paypal. Η επόμενες δυο με λογαριασμό του αδερφού μου και δικο του Paypal ζήτησαν ταυτοποίηση. 

Επίσης αρχικά είχα κανει την βλακεία και προσπάθησα να κανω αγορά με τον δικο μου Gamivo λογαριασμό βαζοντας το Paypal του αδερφού μου αλλά δεν ταίριαζαν τα email gamivo και paypal και ζήτησα refund.

Την επομένη μερα τα λεφτά είχαν επιστραφεί.

Οσον αφορα γενικα τα κλειδαδικα για μενα το cdkeys ειναι μακράν το καλύτερο. Δεν ζητάει προμήθειες κλπες μλκιες.

Εντάξει δεν είναι απαραίτητο να ταιριάζουν τα emails, αλλά και και εγώ πήρα κάτι από gamivo χθες, προέκυψε ένα θέμα, έστειλα ότι δικαιολογητικά ζήτησαν και μέσα σε 6 ώρες έκαναν refund στο payment method (στο PayPal μου) αλλά ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί σα κίνηση στο PayPal, λογικά ισχύει αυτό που έγραψαν ότι θα πάρει μερικές business days. Γενικά πολύ ευχαριστημένος με το gamivo, από κει και το cdkeys ή eneba αγοράζω συνέχεια χωρίς προβλήματα.

Απλώς βάλτε στη μαύρη λίστα το hrk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...