Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 10T Lite, 6GB/64GB, ~227€ @ Amazon UK [ΤΕΛΟΣ]


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, saxos55 είπε

Μήπως κοιτάζεις το 128;

Σωστα. Λαθος μου.

Αλλα σε αυτη την τιμη δεν ψηνομαι για 6/64. Και στα 249 GBP για το 128 θα προτιμήσω αλλο ενα Nova 5t. 'Η ενα P30 στις 283 GBP που μπορω να το παρω απο Amazon χωρις ΦΠΑ.

Ok. Thanks guys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, imvrios είπε

Είναι fuillfilled από το ίδιο το Amazon, οπότε δεν υπάρχει θέμα.

Αν θυμάμαι καλά παλαιότερα σε ένα νήμα κάποιος είχε γράψει ότι αγόρασε μια συσκευή από έναν πωλητή με έδρα την Κίνα και fulfilled by Amazon, το οποία δέμα όμως στην τελική πέρασε τελωνείο. Στην περίπτωση μας βέβαια δε νομίζω να ισχύει το ίδιο μιας και κάτω από την τιμή γράφει "(includes tax)".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mετά την ανάρτηση του BlackShark 3 στα 388€ πως είναι δυνατόν να ασχοληθούμε με αυτό; Ιεροσυλία. :P 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Mετά την ανάρτηση του BlackShark 3 στα 388€ πως είναι δυνατόν να ασχοληθούμε με αυτό; Ιεροσυλία. :P 

Η απαλλαγή ΦΠΑ μάλλον λόγω amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kkatzos είπε

Έχει IPS LCD ενώ το Mi 10 Lite (χωρίς Τ) είχε AMOLED. Μεγάλο μείον...

(Όσα Hz και να είναι έχει τελικά χειρότερο response time από μια 60Hz AMOLED)

https://gr.gizchina.com/2020/10/21/i-xiaomi-exigei-giati-epelexe-lcd-othones-gia-ti-seira-mi-10t/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, nek4d είπε

Τίποτα από όσα αναφέρονται δε στέκει. Θέμα κόστους είναι, εξού και η πολύ χαμηλή τιμή εκκίνησης της συγκεκριμένης συσκευής.

Spoiler

 

Το μόνο ενοχλητικό στις OLED είναι το PWM για τον έλεγχο της φωτεινότητας.

Το οποίο PWM μπορεί να αποφευχθεί με DC dimming, όπως έχει κάνει και η ίδια η Xiaomi σε διάφορα μοντέλα της.

 

 

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, kkatzos είπε

Τίποτα από όσα αναφέρονται δε στέκει. Θέμα κόστους είναι, εξού και η πολύ χαμηλή τιμή εκκίνησης της συγκεκριμένης συσκευής.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Το μόνο ενοχλητικό στις OLED είναι το PWM για τον έλεγχο της φωτεινότητας.

Το οποίο PWM μπορεί να αποφευχθεί με DC dimming, όπως έχει κάνει και η ίδια η Xiaomi σε διάφορα μοντέλα της.

Άσχετο αλλα απο Xiaomi Redmi Note 5 πήγα πρόσφατα σε ένα Galaxy Note 10 Lite... Μόνο σε εμένα φαίνεται τραγικό το άσπρο στις oled?

Δοκίμασα τα διαφορα προφιλ (ομολογουμένως πολλά) τα οποία δίνει η Samsung αλλά κατά την γνώμη μου τίποτα δε μπορεί να πιάσει το άσπρο μιας IPS οθόνης. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...