Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 10T Lite, 6GB/64GB, ~227€ @ Amazon UK [ΤΕΛΟΣ]


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Τελωνείο μέσω amazon.co.uk?

Στο έστειλαν; Έλεγε ότι θα είναι διαθέσιμο αρχές Νοεμβρίου. Κατά τα άλλα επιβεβαίωσε το και με το Amazon, εσένα μέσω Αγγλίας θα σου σταλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To παράγγειλε μια φίλη μου, ευχαριστούμε τον TS.
Estimated Delivery date: 5-7 Nov.

Πρώτη φορά ακούω για τελωνείο από Amazon UK έχει τύχει κάτι τέτοιο σε κάποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, imvrios είπε

Στο έστειλαν; Έλεγε ότι θα είναι διαθέσιμο αρχές Νοεμβρίου. Κατά τα άλλα επιβεβαίωσε το και με το Amazon, εσένα μέσω Αγγλίας θα σου σταλεί.

 

Delivery By i-parcel

Tracking ID: AEIMAN30000246944

Dispatched today λέει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βρήκα αναφορά για τόπο προέλευσης Hong Kong με βάση το tracking που μου έστειλες.

Είναι το πρώτο record που δείχνει ότι δημιουργήθηκε ηλεκτρονικό record για την αποστολή της συσκευής σε εσένα από τη UPS (iparcel). 

Επιβεβαίωσε αν θες με την Amazon ότι θα σου σταλεί μέσω Αγγλίας. Στείλε τους ένα μήνυμα. Από όσο θυμάμαι η iparcel έτσι στέλνει πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnnycer είπε

Άσχετο αλλα απο Xiaomi Redmi Note 5 πήγα πρόσφατα σε ένα Galaxy Note 10 Lite... Μόνο σε εμένα φαίνεται τραγικό το άσπρο στις oled?

Δοκίμασα τα διαφορα προφιλ (ομολογουμένως πολλά) τα οποία δίνει η Samsung αλλά κατά την γνώμη μου τίποτα δε μπορεί να πιάσει το άσπρο μιας IPS οθόνης. 

Αν είναι δυνατόν κινητό του 2020 σε αυτή την τιμή να μην έχει σωστό άσπρο.

Νόμιζα πως συμβαίνει μόνο στα παλιά μοντέλα.Δες αν μπορείς και άλλο έστω εκθεσιακό μήπως δεν έχει γίνει σωστό calibration στην οθόνη.

Ακόμα και τα φθηνά κινητά και tablets έχουν πεντακάθαρο άσπρο.Μου την σπάει το κιτρινωπό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, imvrios είπε

Δε βρήκα αναφορά για τόπο προέλευσης Hong Kong με βάση το tracking που μου έστειλες.

Είναι το πρώτο record που δείχνει ότι δημιουργήθηκε ηλεκτρονικό record για την αποστολή της συσκευής σε εσένα από τη UPS (iparcel). 

Επιβεβαίωσε αν θες με την Amazon ότι θα σου σταλεί μέσω Αγγλίας. Στείλε τους ένα μήνυμα. Από όσο θυμάμαι η iparcel έτσι στέλνει πάντως.

Απο όπου και αν αποσταλεί αφου αγορασες μεσω amazon.uk τελωνειο δεν πληρωνεις.

ΠΑρηγγειλα το καλοκαίρι απο uk κάτι απο τρίτο πωλητη . Μετά την παραγγελια διαπίστωσα οτι θα αποστέλλονταν απο ΚΙνα με κόστος κοντα στο 100ρικο. ¨οντως ήλθε απο κίνα με μεγαλη καθυστέρηση (2 μηνες+) αλλα τελωνείο δεν πλήρωσα. Οπότε υποθέτω κάτι αντίστοιχο θα γίνει και εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, johnnycer είπε

Άσχετο αλλα απο Xiaomi Redmi Note 5 πήγα πρόσφατα σε ένα Galaxy Note 10 Lite... Μόνο σε εμένα φαίνεται τραγικό το άσπρο στις oled?

Δοκίμασα τα διαφορα προφιλ (ομολογουμένως πολλά) τα οποία δίνει η Samsung αλλά κατά την γνώμη μου τίποτα δε μπορεί να πιάσει το άσπρο μιας IPS οθόνης. 

δεν είναι καλές οι amoled τις samsung? ...κάτι μάθαμε και σήμερα.

ακόμα και στην φτηνή samsung οθόνη που έχω (mi9 lite) δύσκολα γυρνάς πίσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Tuesday, 27 October
9:09 PM
Parcel left the carrier facility
Preston, GB
5:24 PM
Parcel arrived at a carrier facility
Preston, GB
 
εμενα απο αγγλια εφυγε.

Delivery By UPS

Επεξ/σία από imblish
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2020 στις 7:41 ΜΜ, kkatzos είπε

Τίποτα από όσα αναφέρονται δε στέκει. Θέμα κόστους είναι, εξού και η πολύ χαμηλή τιμή εκκίνησης της συγκεκριμένης συσκευής.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Το μόνο ενοχλητικό στις OLED είναι το PWM για τον έλεγχο της φωτεινότητας.

Το οποίο PWM μπορεί να αποφευχθεί με DC dimming, όπως έχει κάνει και η ίδια η Xiaomi σε διάφορα μοντέλα της.

Μην βαζεις στοιχημα, κατι ξερει ο τυπας της Xiaomi, σαφως ειναι θεμα κοστους, αλλα ειναι και παραγοντας για χρηστες που θελουν να προσεχουν τα ματια τους.

Χρηστης amoled εδω, πολλα χρονια, εννοειται πιο εντυπωσιακες και χρωματικα ζωντανες οι amoled, ιδιαιτερα σε πρωτη εντυπωση, αλλα υπαρχουν IPS που φυσανε, ενδεικτικα θυμαμαι την οθονη του essential πριν ~2 χρονια που χαιρομουν πιο πολυ στην πολυωρη χρηση απο την amoled του Samsung S7 Edge, ισχυει και τωρα σε σχεση με S9+ αν και δεν εχω το Essential για κυριο κινητο.

Θυμαμαι επισης πριν αρκετα χρονια οθονη Sharp κινητου χαμηλομεσαιου κοστους, Aquos S3 καπου 110 ευρω προσφορα τοτε, το πηρα για φιλη, απιστευτα ξεκουραστη οθονη στα ματια, χαρμα οφθαλμων. Εψαξα τωρα στο κιμο να δω τι λενε για την οθονη του και εχει βαθμολογια απο χρηστες 9,5 στα 10. Τυχαιο? Δεν νομιζω.

Ενδεικτικα η αντιστοιχη βαθμολογια του Samsung S9+ ειναι 9,2 και του Xiaomi 10 με Samsung amoled ειναι 9,0.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο θεωρειται οτι ερχεται απο Αγγλια?

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08B99NN8M/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A17F4UB0E1IOQ6&psc=1

Επεξ/σία από POUARO
συνδεσμος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To MI store Αγγλία έχει bundle εδώ και μέρες mi 10T lite 6/128 μαζί με mi band 5 και MI true wireless 2 basic στις 219 λίρες. Το ίδιο bundle καί με note 10 lite. Αυτή είναι όντως δυνατή προσφορά αλλά τρέχει μόνο στο αγγλικό mi store και πουθενά αλλού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08B99PHKL επειδή είμαι τελείως άσχετος αυτό έρχεται με τελωνείο - υπάρχει κατι να προσέξω ή είναι απο amazon γιατι άκουσα κάτι για Κίνα? και είναι μαζί με μεταφορικά 229 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...