Προς το περιεχόμενο

Δεν είναι αστείο: η κυκλοφορία του Cyberpunk 2077 αναβάλλεται για τον Δεκέμβριο!


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, NickTG είπε

Τι σχέση είπαμε έχει το GTA? 

Γιατί έχετε την εντύπωση πως πληρώνεις αμέσως το preorder? 

Έχω κάνει 3 προπαραγγελίες για το Cyberpunk, collector's editions που αλλιώς δεν θα τις έβρισκα, και λεφτά δεν έχω δώσει για καμία. 

Αναφέρεσαι σε Collector's, την οποία δεν θα τη βρεις ΦΥΣΙΚΑ την ημέρα κυκλοφορίας, είναι διαφορετικό. Και εγώ έχω όλα τα WoW Collector's με preorder εκτός από το πρώτο φυσικά, γιατί δεν θα τα έβρισκα πουθενά (ακόμα ψάχνω να βρω μέχρι 150€ κάποιον να μου δώσει έστω το ΚΟΥΤΙ του πρώτου WoW). 

Επίσης αναφέρεσαι σε retail κατάστημα. 

Preorders σε digital μορφή μέσω XBOX ή PSNetwork είναι με προπληρωμή. Εκεί αναφερόμουν εγώ, και όπως είπα για την κανονική εκδοχή του παιχνιδιού, όχι για την collectors. Collector's βέβαια digital έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 minutes ago, polaki said:

Αναφέρεσαι σε Collector's, την οποία δεν θα τη βρεις ΦΥΣΙΚΑ την ημέρα κυκλοφορίας, είναι διαφορετικό. Και εγώ έχω όλα τα WoW Collector's με preorder εκτός από το πρώτο φυσικά, γιατί δεν θα τα έβρισκα πουθενά (ακόμα ψάχνω να βρω μέχρι 150€ κάποιον να μου δώσει έστω το ΚΟΥΤΙ του πρώτου WoW). 

Επίσης αναφέρεσαι σε retail κατάστημα. 

Preorders σε digital μορφή μέσω XBOX ή PSNetwork είναι με προπληρωμή. Εκεί αναφερόμουν εγώ, και όπως είπα για την κανονική εκδοχή του παιχνιδιού, όχι για την collectors. Collector's βέβαια digital έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει.

Ε ναι. Σε digital δεν βλέπω λόγο για pre orders εκτός αν μιλάμε για μικρότερα studios που θες να στηρίξεις είτε για κάποια έκπτωση. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ShadowSpectre είπε

Πως ακριβώς άτοπο; Ακόμα και προχτές έβλεπα Sony fanboys να κράζουν το druckman.

Κανείς δε μπορεί να αρνηθεί βέβαια ότι οπτικοακουστικα ήταν άριστο.

Μάλλον έπαιξα άλλο παιχνίδι.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, SaFiS είπε

1η Δεκεμβρίου 2076, το Cyberpunk 2077 αναβάλλεται εκ νέου για Ιανουάριο του 2077...

Κάναμε και pre-order πανάθεμά σας...

No pre-orders means no *bleep*ing pre-orders...

Τα παιχνίδια δεν είναι ταινίες για να έχουν trailer, τα παιχνίδια έχουν pre-release demo (δηλαδή vertical slice). Αν δεν στο έχουν δώσει αυτό, τι ακριβώς προπαραγγέλνεις; Το artwork στο κουτί; Επειδή μόνο αυτό σου έχουν δείξει προς το παρόν.

Δεν θυμόμαστε τι έγινε με το Anthem; Που είχαν φτιάξει ολόκληρο το trailer με CGI animation πριν καν αρχίσουν να δουλεύουν στο παιχνίδι;

cyberpunk2077.png

Επεξ/σία από kurkosdr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aeljim είπε

Όσοι δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με τον κλάδο του προγραμματισμού καλύτερα να μην κάνουν τέτοια σχόλια. Δεν έχετε πραγματικά ιδέα πόσο testing χρειάζεται πόσα απρόβλεπτα bugs μπορούν να βγουν και γενικά πόση προσπάθεια θέλει. Είτε είσαι η κορυφαία εταιρεία και κάνεις ένα τεράστιο project είτε 3 άτομα και κάνετε κάτι μικρό η δουλειά είναι πολύ δύσκολη να βγει σε προβλέψιμους χρόνους. Οπότε αφήστε τις εξυπνάδες και τα μεγάλα λόγια γιατί πάω στοίχημα στην δουλειά σας πάντα πρώτοι είστε σε δικαιολογίες και στα "δεν ξέρεις πως είναι" κτλ

Φαντάζομαι εσύ που είσαι προγράμματιστης στην Ubisoft θα με διαφωτίσεις.

Ποτέ δεν είπα ότι είναι εύκολη δουλειά η παραγωγή ενός παιχνιδιού και ειδικά σαν αυτού που εξετάζουν λεπτομέρεια της λεπτομέρειας,Ω λεπτομέρεια.κλασικη περίπτωση κάποιου που χάνει το δασος, βλέποντας το δέντρο.

Όπως έγραψε ένας άλλος σε σχόλιο εδώ, είναι και το τμήμα marketing που έχει κάνει λίγο σκατε ολε τη κατάσταση. Ούτε είπα ότι θα κάνω μποϊκοτάζ ούτε τίποτα.αν δε βλέπεις το λάθος χειρισμό της κατάστασης, αυτό είναι άλλο θέμα.

Καί μιας και το πας και προσωπικά, στη δουλειά μου δε λέω δικαιολογίες και έχω ένα σκατό ευθύνες απάνω μου και πάλι τα καταφέρνω. Cheers mate.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zaratustra είπε

Δικαιούνται να διαμαρτύρονται μόνο όσοι έχουν κάνει preorder το παιχνίδι, υπό το πρίσμα ότι έχουν προπληρώσει το προϊόν με μια συμφωνημένη ημερομηνία διάθεσης η οποία δεν έχει τηρηθεί.

Οι υπόλοιποι (όπως εγώ) που θα αγοράσω το παιχνίδι όταν κυκλοφορήσει σε τι ακριβώς με επηρεάζει το delay ως καταναλωτή;

Ποτέ δεν κατάλαβα το preorder στα video games, εφόσον μάλιστα δεν συνοδεύεται από κάποια γενναία έκπτωση ή πραγματικά άξιο λόγου έξτρα υλικό.

 

Εγω που το εχω κανει preorder απο το πλαισιο,δινει κατι εξτρα,οπως το steelbook και κατι αλλα "συλλεκτικα" πραγματακια με την απλη εκδοση του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ιστορία δείχνει ότι ένα παιχνίδι που είναι τόσο αναμενόμενο καταλήγει να είναι μεγάλη πατάτα. Εντωμεταξυ τα γραφικά που βλέπουμε στα previews δεν θα έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. Εγώ το περίμενα να το πάρω τώρα στις 17/11 και με την ακόμα μια αναβολή λέω να μην το πάρω καν... Ίσως το πάρω όταν θα έχει πλέον 20€ αλλά δεν θα τους κάνω την χάρη να τα σκάσω μετά από τόσες αναβολές... Μακάρι να μπορούσε όλος ο κόσμος να το κάνει αυτο. Σίγουρα για να πήραν τόσο μεγάλη απόφαση θα είναι για σοβαρό λόγο αλλά τι μας λέει ότι στις 10/12 δεν θα έχει προβλήματα? Εκτός και αν πάρει πάλι παράταση τώρα που δεν έχει συμμετοχή στα Game awards 2020. Πάντως από την στιγμή που υπήρχαν τόσα πολλά pre orders θα έπρεπε σε μια αναβολή να μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου πίσω. 

Επεξ/σία από solaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, solaris said:

Η ιστορία δείχνει ότι ένα παιχνίδι που είναι τόσο αναμενόμενο καταλήγει να είναι μεγάλη πατάτα

Ή και όχι. Απλά οι αποτυχίες είναι αυτές που μένουν στο μυαλό και κυκλοφορούν πιο συχνά σε λίστες στο Youtube. 

41 minutes ago, solaris said:

Μακάρι να μπορούσε όλος ο κόσμος να το κάνει αυτο.

Δεν βλέπω κάποιο λόγο για αυτό. 

43 minutes ago, solaris said:

Πάντως από την στιγμή που υπήρχαν τόσα πολλά pre orders θα έπρεπε σε μια αναβολή να μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου πίσω. 

Δεν νομίζω να μην μπορείς. Αν και δεν το έχω ψάξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/10/2020 στις 10:44 ΠΜ, Saloufas είπε

angry ufc GIF

Τί πορτα είναι αυτή; Από lego να ήταν πιο δύσκολα θα έσπαγε.

Στα του άρθρου: εγώ θα το παίξω κατά το καλοκαίρι (αν κυκλοφορήσει τελικά το Δεκέμβριο). Να βγάλουν κανένα patch, να πέσει και λίγο η τιμή. Πάντως δεν είμαι κατά του pre-order: παίξτε εσείς, βρείτε τα bugs και μόλις διορθωθούν το παίζουμε και οι υπόλοιποι...😝

Επεξ/σία από johncorfas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/10/2020 στις 1:03 ΜΜ, ShadowSpectre είπε

Πως ακριβώς άτοπο; Ακόμα και προχτές έβλεπα Sony fanboys να κράζουν το druckman.

Κανείς δε μπορεί να αρνηθεί βέβαια ότι οπτικοακουστικα ήταν άριστο.

ειναι ατοπο γτ δεν υπηρχε κραξιμο για τις επιδοσεις , για τον ηχο και ολο το presentation. Ηταν αψογο σε ολα. κατι παραπανω απο αψογο. κραξιμο επεσε για το σεναριο και την ολη κατευθυνση που πηρε το story. Το CP καθυστερει γτ απο οτι λενε πρεπει να κανουν optimise για καμια δεκαρια διαφορετικες συσκευες(κονσολες, pc) δεν ειναι σε καποιο development hell και ουτε ειναι στα χερια καποιου dev που δεν ξερει τι θελει να κανει με το σεναριο. Εγω απορω και παντα θα απορω πως παει καποιος και κανει preorder στα χρονια που ζουμε. Δλδ ξερουμε ολοι οτι θα παιξει patch(και οχι μονο 1) και οι τιτλοι ειναι ουσιαστικα playable οπως πρεπει γυρω στο 1 μηνα αφοτου κυκλοφορησουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...