Προς το περιεχόμενο

υπενθύμιση ή κάτι παραπάνω για τον ΕΝΦΙΑ;


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρά το ότι ο ΕΝΦΙΑ έχει πληρωθεί, έλαβα ένα email που ονομάζεται ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΑΞΗΣ  ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΦΟΡΟΥ Ν.4223/2013 και αναφέρει πως μου κοινοποιούν, κατά τις διατάξεις του άρθρου 5 του ν. 4174/2013, την Πράξη Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου... απλή υπενθύμιση είναι ή πρόκειται για κάτι παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ήρθε και σε εμένα,
το ίδιο σύστημα που μου έστειλε το email
στις e-κοινοποιήσεις μου έχει την επιβεβαίωση εξόφλησης της ίδιας οφειλής προ μηνός.

Οπότε στέλνουν χωρίς να φιλτράρουν τί και πώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντελώς ανόητοι οι άνθρωποι ..Κι εγώ αρχικά έπαθα ένα σοκ επειδή είχα εξοφλήσει τον ΕΝΦΙΑ ...και μάλιστα την έστειλαν σήμερα, ημέρα αργίας στο δημόσιο, κάποιοι φαντάζομαι θα πληρωθούν μια χαρά υπερωρίες.Είναι απλώς η -κατόπιν εορτής- κοινοποίηση της πράξης βάσει της οποίας προσδιορίζεται το ποσό του ΕΝΦΙΑ που σου αναλογεί...μπαίνεις στην ΑΑΔΕ και την εκτυπώνεις να την έχεις στο αρχείο σου.

 

Επεξ/σία από lizp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε εμένα μου έχει τύχει και το άλλο. Ενώ υποβάλλω τις φορολογικές μας δηλώσεις και πριν λήξει η πρώτη δόση έρχεται ένα τέτοιο email σε εμένα και στην μητέρα μου, αφού ρε παίδες δεν έχει καταστεί καν ληξιπροθεσμο, τζάμπα η ενέργεια και τα bytes! 

Edit: Τώρα μπήκα και κοίταξα το email μου. Και σε εμας ήρθανε. Της μητέρας μου στα κανονικά email και το δικό μου στα ανεπιθύμητα.

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα ήρθε χτες

Tue 10/27/2020 6:08 PM
Έχετε μια νέα ειδοποίηση από το TAXISnet για τον ΑΦΜ xxxxxxxxx.

edit

τελικά προχτές μου ήρθε, το χτεσινό mail ήταν για άλλο λόγο

Mon 10/26/2020 4:43 PM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...