Προς το περιεχόμενο

Η σειρά Samsung Galaxy S30 δεν θα περιλαμβάνει ακουστικά και φορτιστή στο κουτί, όπως φαίνεται


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ασε μας ρε samsung. Καραγκιοζιλικια. P40 lite και εχει μεσα 40watt φορτιστη. Αχορταγες εταιριες.

3 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Ετσι το εμαθε και αυτη το κολπο.. Απλα περιμενει πλεον την Apple να το "νομιμοποιησει" και επισημα και μπαινει και αυτη αμεσως μετα στον χορο.. 

Εντωμεταξυ ολα γινονται για το καλο του περιβαλλοντος και καλα και ολο νεοι φορτιστες και περιφερειακα χρειαζονται για να δουλευουν απροσκοπτα τα νεα gadgets  που συνοδευουν τα κινητα τους.. 

Οχι μονο δεν ενδιαφερονται για το περιβαλλον αλλα οι δικαιολογιες τους ειναι ουτε μικρων παιδιων. Θα εχει πολυ μεγαλυτερες επιπτωσεις αν ο καθενας αγορασει νεο φορτιστη εφοσον δεν εχουν μεσα με τα κινητα. Καταστρεφουν το περιβαλλον x2 με αυτη την κινηση αλλα ναι γλιτωνουν το μισο ευρω που κανει ο φορτιστης για αυτους και κερδιζουν τα 30-40 ευρω που κανει ενας fast charge για να αγορασει ο πελατης που δεν εχει να φορτισει το κινητο των 1200 ευρω γιατι οι γυφτοι δεν εχουν φορτιστη μεσα. Ειναι κριμα ολο αυτο που γινεται.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν, επειδή διαβάζω τις εξυπνάδες σας θα σας πω εγώ τι θα συμβεί. Η συσκευασία δεν θα περιλαμβάνει ακουστικά και φορτιστή γιατί θα στα δίνει σε άλλη συσκευασία σαν δώρο. Buds live και 65 W φορτιστή. Αυτό θα γίνει, ορίστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Speargeo είπε

Αδυνατώ να το πιστέψω.... τέτοια κωλοτούμπα τόσο γρήγορα αποκλείεται

Και εγω δεν το πιστεύω, το περίμενα να ακολουθήσουν και οι άλλες εταιρείες την Apple αλλά οχι νωρίτερα από το τέλος του 21 αρχες του 22.

Επεξ/σία από epicouros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωλοτούμπες καί  πιρουέτες γράφουν οι ειδικοί εδώ μέσα. 

Δηλαδή η στρατιά από μάνατζερς που έχει η Samsung καί που εγκρίνουν τις διαφημίσεις και τα τρολαρίσματα, δεν είχαν ενημερωθεί γιά την συγκεκριμένη είδηση/φήμη. 

Αλλάξτε πλευρό τώρα καί σκεπαστείτε καλά γιατί έρχεται η Κίρκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πάρα πολλά χρόνια χρήστης samsung σε ναυαρχίδες. Κ στο πρόσφατο παρελθόν ψιλό φανατικός....   Ημουν σίγουρος οτι κάποια στιγμή θα το κάνει.... Αλλα όχι τόσο συντομα κ δεν πιστευω οτι θα  γινει σε αυτην την γενιά του s30, s21 ισως στην επόμενη....

Τα τελευταία χρόνια η σαμι σε μερικά πράγματα είναι δυστυχώς το πουτ@ν@κι της ακατανομαστης... Που βάζει 700 ευρω τα ροδακια για το pc και 1000 για την βαση του... 

Βγάζει η apple το audio jack ακολουθεί η σαμι...  Παλιότερα έβγαλε τη καρτα μνημης εφαγε κραξιμο κ την ξαναέβαλε...   Δεν ειχε ραδιο η apple το εβγαλε και σαμι...    Πηγε πανω απο 1000 ευρω τις τιμές απο κοντα και η γλυκιά μου σαμι...   Βέβαια και σάπια μηλιά έλεγε καλύτερες οθόνες τις lcd κ της πιάνει τον πισινό με τις oled η σαμι...   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tresorikos είπε

Αν και πάρα πολλά χρόνια χρήστης samsung σε ναυαρχίδες. Κ στο πρόσφατο παρελθόν ψιλό φανατικός....   Ημουν σίγουρος οτι κάποια στιγμή θα το κάνει.... Αλλα όχι τόσο συντομα κ δεν πιστευω οτι θα  γινει σε αυτην την γενιά του s30, s21 ισως στην επόμενη....

Τα τελευταία χρόνια η σαμι σε μερικά πράγματα είναι δυστυχώς το πουτ@ν@κι της ακατανομαστης... Που βάζει 700 ευρω τα ροδακια για το pc και 1000 για την βαση του... 

Βγάζει η apple το audio jack ακολουθεί η σαμι...  Παλιότερα έβγαλε τη καρτα μνημης εφαγε κραξιμο κ την ξαναέβαλε...   Δεν ειχε ραδιο η apple το εβγαλε και σαμι...    Πηγε πανω απο 1000 ευρω τις τιμές απο κοντα και η γλυκιά μου σαμι...   Βέβαια και σάπια μηλιά έλεγε καλύτερες οθόνες τις lcd κ της πιάνει τον πισινό με τις oled η σαμι...   

Στην αγορά της Αμερικής βέβαια, μια χαρά ραδιόφωνο έχουν τα Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μόνο 4 σελίδες ε; Δεν ασχολείται κανεις ή μου κουραστήκατε αναλύοντας το θέμα στα τοπικς της Apple? Τς τς τς τς... 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, billdanos είπε

Μόνο 4 σελίδες ε; Δεν ασχολείται κανεις ή μου κουραστήκατε αναλύοντας το θέμα στα τοπικς της Apple? Τς τς τς τς... 😛 

Τα "θεωρεί", "ισχυρίζεται", κάποιος κάπου κάποτε, όπως ξεκινά και το άρθρο δεν είναι καν ειδήσεις αγαπητέ billdanos.
Και στο λέω χωρίς να είμαι fanboy κάποιου brand, πόσω μάλλον της samsung.

Αν οριστικοποιηθεί, από μεριάς μου, είναι σίγουρο το κράξιμο. Όχι για την επιλογή της samsung (ας κάνει ότι θέλει, δεν είμαι μέτοχος) αλλά γιατί είχε βγει και έκραζε το μήλο για το ίδιο πράγμα.
(δεν έχω σχολιάσει στο νήμα της apple, δικαίωμα της εξάλλου)

Επεξ/σία από l337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όπου φτύνει η μηλιά γλύφουν οι άλλοι δεν θα πω για άλλα ένα χαρακτηριστικό εκτός από αυτό το τελευταίο δλδ έβγαλε κάμερες η μηλιά σε τετράγωνη διάταξη έπεσε κράξιμο χαλιά αισχρός πλέον αν δεν έχει τέτοια διάταξη το κινητό να μοιαζει με μήλο δε βγαίνει (δεν είχα ποτέ μήλο τα θεωρώ υπερτιμημένα). 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, l337 είπε

Τα "θεωρεί", "ισχυρίζεται", κάποιος κάπου κάποτε, όπως ξεκινά και το άρθρο δεν είναι καν ειδήσεις αγαπητέ billdanos.
Και στο λέω χωρίς να είμαι fanboy κάποιου brand, πόσω μάλλον της samsung.

Αν οριστικοποιηθεί, από μεριάς μου, είναι σίγουρο το κράξιμο. Όχι για την επιλογή της samsung (ας κάνει ότι θέλει, δεν είμαι μέτοχος) αλλά γιατί είχε βγει και έκραζε το μήλο για το ίδιο πράγμα.
(δεν έχω σχολιάσει στο νήμα της apple, δικαίωμα της εξάλλου)

Εχεις φυσικα δικιο οτι τιποτα δεν ειναι βεβαιο αν δεν υπαρχει επισημη επιβεβαιωση απο μια εταιρεια, αλλα εμενα προσωπικα με ξετρελαινουν αυτες οι ειδησεις με τις φημες.

Μπορεις να κανεις προβλεψεις, σε αφηνουν σε αγωνια και οπως λεει και ο αγαπημενος Christoph Waltz πολλες φορες μπορει να ειναι και αποκαλυπτικες...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/10/2020 στις 1:22 ΜΜ, bahamut_zero είπε

Θα δεχομουν την δικαιολογια περι οικολογικης συνειδησης αν συνοδευοταν απο μειωση τιμης.

αυτο στην περιπτωαη της apple δεν εγινε, που σημαινει

1. περισσοτερο κερδος αφου στην

ιδια τιμη εξασφαλισε μειωμενο κοστος

2. εμμεσο κερδος απο logistics

3. εμμεσο κερδος απο παραπλευερες πωλησεις των αξεσουαρ της.

αν Και εχω τα παντα αππ apple, εδω ειναι φαουλ. Και ακολοθουν οπως φαινεται το παραδειγμα της.

προσωπικα εχω τον ιδιο φορτιστη εδω και 4 χρονια, τα ιδια ακουστικα και οτι νεο iphone εχω παρει καθονται τα κλικορδα στο κουτι. Αλλα δεν παυει να ναι μεγαλη κλεψια

 

Πέρα των Pro μοντέλων που η τιμή έμεινε στα ίδια, προσθέτοντας και 5G και βελτιώσεις σε κάμερες κτλ (έδωσες κάτι, πήρε κάτι), στα κανονικά μοντέλα μπήκε και 5G και OLED οθόνη πέρα των άλλων δεν νομίζω να φαντάζει τόσο τραγική η έλλειψη φορτιστή και ακουστικών.

Γενικά από την στιγμή που ο περισσότερος κόσμος ΔΕΝ τα χρησιμοποιεί, γιατί να τα περιλαμβάνουν; Δεν ξέρει κανένας πόσα λεφτά γλιτώνουν οι εταιρίες και πόσο κοστίζουν τα έξτρα που μπαίνουν κάθε χρόνο και δεν θα έπρεπε να νοιάζει και κανέναν. Και επίσης, η Apple έριξε την τιμή και του φορτιστή και των ακουστικών της κατά 10$ που το θεωρώ πολύ οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε η apple ουτε η samsung φταιει ..φταιμε εμεις οι καταναλωτες που αποδεχομαστε τετοιες πρακτικες..ας σταματησει ο κοσμος να αγοραζει τα προιοντα τους και θα σου πω εγω αν ξανα κανουν τετοιες μαγκιες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...