Προς το περιεχόμενο

Στις 20 Νοεμβρίου τα νέα iPhone 12 στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/10/2020 στις 2:44 ΜΜ, praktor_007 είπε

100E ακριβοτερα απο τα περσινα μοντελα και χωρις φορτιστη ενω μας ελεγαν για χαμηλοτερες τιμες απο του 11.

Μονο τα μοντελα pro,pro max 256gb,512Gb θα ειναι φθηνοτερα κατα 50Ε

ναι αυτο έλεγα και με κράζανε πριν κάποιους μήνες κάποιοι για την απώλεια φορτιστή και μου λέγανε οτι θα έχει χαμηλώτερη τιμή και δε τους πειράζει να είναι χωρίς φορτιστή γιατί έχουν 2-3 απο προηγουμενα iphone.... σιγα που θα χαμήλωνε η αρπάχτρο τις τιμές λόγο του οτι δε θα περιλαμβάνει τις φορτιστή ...και χωρίς φορτιστή και μικρότερο κουτί και ίδιες τιμές...δλδ τι άλλο για να πιστουμε οι iphonaκιδες οτι μας δουλέυουν?

εντο μεταξύ έχει γίνει λάθος στο chart στη στήλη iphone 11 στις 3 τελευταίες γραμμές λεει iphone 12 pro 🙃

οκ στη τιμή του 64Gb παίρνεις το 128GB....🤪

 

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Το ΦΠΑ τις σκοτώνει τις τιμές. $699 το mini και $829 το 12 δεν ήταν;  Αλλά βέβαια, οι τιμές δεν φτιάχνονται για την Ελλάδα. Για όσους κλαίγεστε με τις τιμές, σκεφτείτε ότι στο εξωτερικό αυτές οι τιμές ενώ είναι υψηλές, δεν είναι άπιαστες όπως εδώ. Πχ, φίλη στο Λονδίνο πήρε το 11 με συμβόλαιο και £30/μήνα + 30gb data. Επίσης, όταν κάποιος παίρνει 3 και 4 φορές τον βασικό μισθό της Ελλάδας, δεν του είναι δύσκολο να μαζέψει και να αγοράσει ένα τέτοιο κινητό κάθε 4-5 χρόνια που κρατάει το iPhone. Η Apple και η κάθε Apple δεν θα κάνει φιλανθρωπία επειδή στην Ελλάδα και την κάθε Ελλάδα, ο μισθός ανειδίκευτου και πτυχιούχου, δεν διαφέρουν και πολύ.

το ιδιο υψηλες ειναι και στις άλλες χωρες γιατι τα φθηνοτερα τηλέφωνα ειναι παλι φθηνοτερα σε σχεση με την ελλάδα. αν με ενα μισθο στην ελλαδα παιρνεις ενα Iphone ή 3 midrange android, στην αγγλία με τον μισθο εκει παιρνεις 2 iphone ή 6 midrange android. πάλι ακριβο ειναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Εγώ θα παίξω με Mini 64 + 200GB iCloud για 5 χρόνια. 10€ λιγότερα και 8GB παραπάνω! 😂

 Σωστός, αλλά εγώ τα 256GB τα θέλω για ALAC (lossless αρχεία μουσικής, όπως τα FLAC) ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, marba1065 said:

 Σωστός, αλλά εγώ τα 256GB τα θέλω για ALAC (lossless αρχεία μουσικής, όπως τα FLAC) ;)

Καλά κάνεις κι εσύ. Γούστα είν' αυτά. ✌️

15 minutes ago, nosstrom said:

οκ στη τιμή του 64Gb παίρνεις το 128GB...

Εσύ αναφέρεσαι στο Pro. Αν δεν κάνω λάθος, στο απλό με 100€ παραπάνω παίρνεις πάλι 64 αλλά OLED αντί για LCD όπως και μικρότερο και σημαντικά ελαφρύτερο body.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

 

Εσύ αναφέρεσαι στο Pro. Αν δεν κάνω λάθος, στο απλό με 100€ παραπάνω παίρνεις πάλι 64 αλλά OLED αντί για LCD όπως και μικρότερο και σημαντικά ελαφρύτερο body.  

Μηπως το chart πάνω είναι λάθος?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, nosstrom said:

Μηπως το chart πάνω είναι λάθος?

Δεν το είδα. Σε αρχικές τιμές Apple αναφέρομαι. Κακώς έγραψα 100€. 100$ εννοούσα.

Edit
Τώρα που το ψιλοείδα (είναι μαύρο σε μαύρο και είμαι σε κινητό), αν είναι σωστό, ισχύει και το 100€ διαφορά στο απλό. 

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλη μου σε γνωστό κατάστημα Καθημερινά γίνεται μάρτυρας ζήτησης του καινούργιου iPhone προχθές πήγε μία κυρία την ζήτησε αν μπορεί να κάνει προκράτηση για τρεις συσκευές δεν έχω να πω κάτι άλλο!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το iphone 12pro 128gb έχει 999 δολάρια στην Αμερική

το iphone 12pro 128gb έχει 851.88 ευρώ στην Αμερική

αυτά είναι τα λεφτά που πουλάει και παίρνει το μηλο.

Στην Ελλάδα υπάρχει ένα καπέλο 450 ευρώ που φυσικά δεν πάει στην Apple και πάει στα τσακάλια που μας ρουφάνε το αίμα χρόνια τώρα 

γιαυτό η θα πάρω το τηλέφωνο από Αμερική όπως έκανα παλιότερα

η θα το πάρω δεύτερο χέρι για να γλιτώσω την υπεραξία που τσεπώνουν άλλοι 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

οι φετινες τιμες ειναι αστείες. 5,4 ιντσες 64gb στα 870ε. Η apple πουλάει πλέον την άδεια χρησης του ios και μάλιστα πολύ ακριβα. δυστυχως οι καταναλωτες ακόμη και σε χωρες οπως η Ελλάδα θα την τιμήσουν. 

Το δυστύχημα που είναι ακριβώς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, pao13 said:

Στην Ελλάδα υπάρχει ένα καπέλο 450 ευρώ που φυσικά δεν πάει στην Apple και πάει στα τσακάλια που μας ρουφάνε το αίμα χρόνια τώρα 

Για τον υπερβολικό ΦΠΑ έχεις δίκιο αλλά είναι τα 240€~ απ' τα 450 (που δεν είναι 450 σλλά 379€ αν τα υπολογίζω σωστά). Τα υπόλοιπα 140€~ είναι άλλα έξοδα και ποσοστά των μεταπωλητών. Δεν φαντάζομαι να θέλεις να το φέρει ο άλλος από Αμερική, να το βάλει στη βιτρίνα στο Κολωνάκι και να στο πουλήσει σε τιμή κόστους προ φόρων, ε;

16 minutes ago, pao13 said:

γιαυτό η θα πάρω το τηλέφωνο από Αμερική όπως έκανα παλιότερα

Και στην Αμερική έχουν φόρους. Μικρότερους αλλά έχουν. Επίσης θα έχεις 1 χρόνο εγγύηση. Μου φαίνεται καλύτερη ιδέα να βρεις τρόπο να το πάρεις χωρίς ΦΠΑ (990€). 

 

16 minutes ago, pao13 said:

θα το πάρω δεύτερο χέρι για να γλιτώσω την υπεραξία που τσεπώνουν άλλοι 

Γιατί θα την γλυτώσεις; Ο πωλητής δεν θα υπολογίσει την τιμή μεταχειρισμένου βάσει την αρχικής τιμής που έχει ενσωματωμένη την "υπεραξία" που λες; Μεταχειρισμένο από Αμερική εννοείς;

11 minutes ago, ntsikos said:

Το δυστύχημα που είναι ακριβώς; 

Ότι δεν έχει λεφτά να το πάρει; 😂

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Για τον υπερβολικό ΦΠΑ έχεις δίκιο αλλά είναι τα 240€~ απ' τα 450 (που δεν είναι 450 σλλά 379€ αν τα υπολογίζω σωστά). Τα υπόλοιπα 140€~ είναι άλλα έξοδα και ποσοστά των μεταπωλητών. Δεν φαντάζομαι να θέλεις να το φέρει ο άλλος από Αμερική, να το βάλει στη βιτρίνα στο Κολωνάκι και να στο πουλήσει σε τιμή κόστους προ φόρων, ε;

Και στην Αμερική έχουν φόρους. Μικρότερους αλλά έχουν. Επίσης θα έχεις 1 χρόνο εγγύηση. Μου φαίνεται καλύτερη ιδέα να βρεις τρόπο να το πάρεις χωρίς ΦΠΑ (990€). 

Γιατί θα την γλυτώσεις; Ο πωλητής δεν θα υπολογίσει την τιμή μεταχειρισμένου βάσει την αρχικής τιμής που έχει ενσωματωμένη την "υπεραξία" που λες; Μεταχειρισμένο από Αμερική εννοείς;

Ότι δεν έχει λεφτά να το πάρει; 😂

Γιατί σας ζήτησε κανένας δανεικά και σκοτίζεστε τόσο πολύ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...