Προς το περιεχόμενο

Το PS5 έφτασε στα χέρια κάποιων reviewers κι έχουμε τα πρώτα unboxing videos


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, squall69 είπε

Είναι ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ... στιβαρό και όμορφο ότι πρεπει για το σαλόνι μου... Τα φανμποις του μαυρου κουτιού δεν ξέρω γιατί θίγονται με το άρθρο... Όλος ο κόσμος για το PS5 μιλάει που όπως φαίνεται θα κυριαρχήσει πάλι σε αυτή τη γενια... Καλυτερα λοιπόν να ασχοληθείτε με την κονσόλα σας και να ζητήσετε πιο ποιοτικα παιχνίδια και όχι αυτό το αστείο halo που παρουσίασαν πριν λίγο καιρό. 

Φίλε αυτά που λες είναι πολύ αστεία! 

  • Like 7
  • Thanks 3
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, squall69 είπε

Είναι ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ... στιβαρό και όμορφο ότι πρεπει για το σαλόνι μου... Τα φανμποις του μαυρου κουτιού δεν ξέρω γιατί θίγονται με το άρθρο... Όλος ο κόσμος για το PS5 μιλάει που όπως φαίνεται θα κυριαρχήσει πάλι σε αυτή τη γενια... Καλυτερα λοιπόν να ασχοληθείτε με την κονσόλα σας και να ζητήσετε πιο ποιοτικα παιχνίδια και όχι αυτό το αστείο halo που παρουσίασαν πριν λίγο καιρό. 

Ταν κυκλοφορίσει fs2020 για Xbox να δω που θα κρυφτείτε γατάκια !!!!

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, GREG79 είπε

Φίλε αυτά που λες είναι πολύ αστεία! 

Λυπάμαι αλλά αυτή είναι η αλήθεια... Σας έταξαν halo τίτλο ΑΑΑ που θα γράψει ιστορία και πριν λίγο διάβασα ότι έχουν προβληματα στην παραγωγη και ότι απέλυσαν υψηλά ιστάμενος του στουντιο

  • Like 2
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι αναλυτές αναφέρουν πως ΚΑΙ σε αυτά τα Χριστούγεννα η Nintendo θα τους έχει πάλι για πλάκα...

https://www.npd.com/wps/portal/npd/us/blog/2020/us-video-game-spending-this-holiday-projected-to-reach-a-record-13-4-billion/

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεις το πακετάρισμα στο εσωτερικό του κουτιού και νομίζεις πως έχεις αγοράσει PolyStation απο τα πανηγύρια.

Ας ρίξουν κανα βλέφαρο εκεί στη Sony στην άλλη πλευρά να δουν πως γίνεται όμορφα και σωστά η δουλειά.

Ειδικά όταν θες να πλασσάρεσαι ως κάτι "Premium".

Και όχι. Δεν είμαι φαν της Μικρομαλακής.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Giannis_kan είπε

Οταν θα βγει καμια εκδοση slim ισως το παρω.. Αυτο ειναι νταμαρι ρε γαμωτο..

ΘΑ βγει σίγουρα.Γενικα όσοι περιμενουν ειδικά τις επόμενες γενιές αξίζει μια έκδοση που σίγουρα θα βγει και θα είναι ανανεωμένη.Πχ εγώ πήρα το ps4 slim το 2018 και πρόλαβα άνετα να δω και όλα τα αποκλειστικά.Βεβαια αυτή η μέθοδος έχει σαν βάση να έχεις κάπου αλλού να παίζεις τα μη αποκλειστικα πχ pc.Αλλα γενικά οποίος ασχολείται μόνο με κονσόλες εγώ θα πρότεινα να μείνει στο ps4 μέχρι να αποσυρθεί τελείως και μετά ps5.Δηλαδη όπως τα λες .

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά nintendo ρε χαζουλίνι?

Atari και ξερό ψωμί φέτος!

Τουλάχιστον αυτό στο λέει στα ίσια οτι είναι pc!!!🤣

https://atarivcs.com/

 

Και βγαίνει και κατευθείαν στο black friday για να είναι σε προσφορά απο day 1 !!!🤣🤣🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρώτο βίντεο μου άρεσε το Ps4. Που το βρήκε άσπρο με κόκκινο ρε γμτ; Πανέμορφο. Το 5 δεν ξέρω αν μου αρέσει, περίεργο πράγμα είναι αλλά δεν θα κρατηθώ. Με τα πρώτα πεντακό που θα μου πέσουν το πήρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Στο πρώτο βίντεο μου άρεσε το Ps4. Που το βρήκε άσπρο με κόκκινο ρε γμτ; Πανέμορφο. Το 5 δεν ξέρω αν μου αρέσει, περίεργο πράγμα είναι αλλά δεν θα κρατηθώ. Με τα πρώτα πεντακό που θα μου πέσουν το πήρα! 

Το PS4 pro το λέει και στο βίντεο νομιζω, είναι ντυμένο με dbrand skin..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι θηριο, εμενα μου αρεσει...ρε γμτ αυτη η MS τη φαντασια που εχει κουτι σκετο το εφτιαξε χωρις το X..τουλαχιστον στο original το ειχαν πετυχει..

Αυτο που με "ανησυχει" ειναι τo 825...γιατι ειναι πανω στην μητρικη με ολα τα καλα που εχει, η επεκταση θα σου δινει τις ιδιες δυνατοτητες??

Αρα αν βγαλει εκδοση με παραπανω GB θα εχουν μειονεκτημα αυτα τα πρωτα μοντελα..αλλα that's the way it is..

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ορθια θεση,τρωγεται.Οταν ομως ειναι ξάπλα ειναι λες και το έβαλες με το ζόρι ξάπλα όπως ξαπλωναμε παλια κάτι PC απλα για να ειναι ξάπλα!αλλα γενικα δεν μου αρεσει το στλ του,δεν ξερω μου βγαζει πολυ ιαπωνίλα και αυτη την παιδική δηθενιά!

3 ώρες πριν, squall69 είπε

Είναι ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ... στιβαρό και όμορφο ότι πρεπει για το σαλόνι μου... Τα φανμποις του μαυρου κουτιού δεν ξέρω γιατί θίγονται με το άρθρο... Όλος ο κόσμος για το PS5 μιλάει που όπως φαίνεται θα κυριαρχήσει πάλι σε αυτή τη γενια... Καλυτερα λοιπόν να ασχοληθείτε με την κονσόλα σας και να ζητήσετε πιο ποιοτικα παιχνίδια και όχι αυτό το αστείο halo που παρουσίασαν πριν λίγο καιρό. 

Δεν εχει να κανει με τα φανμποι φίλε μου.έχει να κανει με τις τσέπες μας.Θα σου ένα παράδειγμα για να καταλαβεις ότι αυτη η καραμέλα με τα παιχνιδια πρέπει να σταματήσει.Οταν πρωτοβγήκε το netflix τι έλεγαν όλοι,σιγα την βλακεία και με όλες τις μάπα παραγωγές και gtp και καμία σχέση με τις holywood movies κτλ.Για δές που ειναι λοιπον τωρα αυτο το σαπάκι το netflix.Κυριαρχεί τα πάντα πλέον ειναι απαραιτητο για μια TV να έχει netflix γιατι απλά πληρώνεις μια συνδρομή και έχεις περιεχόμενο όχι παντα καλό αλλα για όλους,και που και που σκαέι και καμια καλη ταινία.Ε τωρα κάνε τον συνειρμό και βάλε στην θέση του netflix το gamepass/xcloud  και στην θέση των holywood movies τα exl της sony.Και μάντεψε τι φέρνει πιο πολλά λεφτά/διασκέδαση, η ποιότητα ή η ποσότητα, γιατι εκατομμυρια ανα τον κόσμο θέλουν ποσότητα,και αποδεξει αυτου,το netflix!Και στα λέω αυτα χωρίς να έχω ουτε xbox αλλα ούτε και PS. Απλα η MS βαζει βασεις ωστε σε 1-2 χρονια να υπαρχει ΠΑΝΤΟΥ.κλαιν ποσα xbox θα πουλησει.Το app να ειναι παντου θελει. 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Devil9697 είπε

στην ορθια θεση,τρωγεται.Οταν ομως ειναι ξάπλα ειναι λες και το έβαλες με το ζόρι ξάπλα όπως ξαπλωναμε παλια κάτι PC απλα για να ειναι ξάπλα!αλλα γενικα δεν μου αρεσει το στλ του,δεν ξερω μου βγαζει πολυ ιαπωνίλα και αυτη την παιδική δηθενιά!

Δεν εχει να κανει με τα φανμποι φίλε μου.έχει να κανει με τις τσέπες μας.Θα σου ένα παράδειγμα για να καταλαβεις ότι αυτη η καραμέλα με τα παιχνιδια πρέπει να σταματήσει.Οταν πρωτοβγήκε το netflix τι έλεγαν όλοι,σιγα την βλακεία και με όλες τις μάπα παραγωγές και gtp και καμία σχέση με τις holywood movies κτλ.Για δές που ειναι λοιπον τωρα αυτο το σαπάκι το netflix.Κυριαρχεί τα πάντα πλέον ειναι απαραιτητο για μια TV να έχει netflix γιατι απλά πληρώνεις μια συνδρομή και έχεις περιεχόμενο όχι παντα καλό αλλα για όλους,και που και που σκαέι και καμια καλη ταινία.Ε τωρα κάνε τον συνειρμό και βάλε στην θέση του netflix το gamepass/xcloud  και στην θέση των holywood movies τα exl της sony.Και μάντεψε τι φέρνει πιο πολλά λεφτά/διασκέδαση, η ποιότητα ή η ποσότητα, γιατι εκατομμυρια ανα τον κόσμο θέλουν ποσότητα,και αποδεξει αυτου,το netflix!Και στα λέω αυτα χωρίς να έχω ουτε xbox αλλα ούτε και PS. Απλα η MS βαζει βασεις ωστε σε 1-2 χρονια να υπαρχει ΠΑΝΤΟΥ.κλαιν ποσα xbox θα πουλησει.Το app να ειναι παντου θελει. 

Δεν υπαρχει καμία καραμέλα για τα παιχνιδια, αυτά ειναι θέμα γούστου, αν μια κονσόλα εχει περισσότερα παιχνιδια που ταιριάζουν στο γούστο κάποιου θα προτιμήσει αυτη και ας προσφέρει μεγαλύτερη ποσότητα σε παιχνιδια ο αντίπαλος σε καλύτερες τιμές. Το γούστο πάντα μετράει δεν μετρούνται όλα με την ποσότητα και το συμφέρον, γενικά πάντως ειναι λάθος να συγκρίνουμε ταινίες με videogames. Το gamepass θα πέτυχει αλλα ακομα ποιο πετυχημένη θα συνεχίσει να ειναι και η σονυ.

Επεξ/σία από Raiden5
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://docs.google.com/spreadsheets/d/17v0a85RS6uOO8Im5UFH6EhIiHxUZ6Azja2qv7gpLgtE/edit#gid=0

https://riseatseven.com/blog/xbox-series-x-v-ps5-worlds-most-in-demand-game-console-rise-at-seven/

                                                  Market Share
Country Most popular    Playstation     Xbox
Greece    Playstation       89.39%              10.61%

Τώρα το πόσο ισχύει και με τι δεδομένα έγινε η έρευνα, μονοι αυτοί το ξέρουν...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...