Προς το περιεχόμενο

Huawei Matebook 14 2020 ryzen 5


bobbyray21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακώς μαλώνετε. Ο Αντρέας θέλει να σου πει ότι σαν αίσθηση το 14άρι σε 3:2 δείχνει πιο άνετο.

Τόσο εγώ όσο και εκείνος είχαμε τα D14 και τώρα τα 14άρι με τη νέα αναλογία. 

Εγώ στην αναλογία του παλαιού, δεν γυρνώ για κανένα λόγο.

Τα 13,3 είναι μικρά.

Όταν θα δοκιμάσεις όλες τις διαστάσεις, θα καταλάβεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 384
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παιδιά, για πείτε κάνα review μετά από 6+ μήνες χρήσης. Για φοιτητική χρήση κυρίως με πολλές καρτέλες ανοιχτές σε broswer και ταυτόχρονα ανοιχτά 2-3 word και PP θα ανταπεξέλθει χωρίς κόλλημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Andreg10 είπε

Καλημέρα παιδιά, για πείτε κάνα review μετά από 6+ μήνες χρήσης. Για φοιτητική χρήση κυρίως με πολλές καρτέλες ανοιχτές σε broswer και ταυτόχρονα ανοιχτά 2-3 word και PP θα ανταπεξέλθει χωρίς κόλλημα; 

Άψογο μηχάνημα που θα ανταπεξέλθει 301% στις ανάγκες σου......

Η οθόνη κόσμημα, που μετά θα βλέπεις τις απλές IPS οθόνες σαν περασμένου αιώνα... 

Αν έχεις και κινητό Huawei ή Honor η διασύνδεση είναι άψογη. 

Όσο είμαι στο λάπτοπ, το τηλέφωνο το χειρίζομαι αποκλειστικά από το λάπτοπ (μεταφορές αρχείων, κλήσεις κλπ κλπ). 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Άψογο μηχάνημα που θα ανταπεξέλθει 301% στις ανάγκες σου......

Η οθόνη κόσμημα, που μετά θα βλέπεις τις απλές IPS οθόνες σαν περασμένου αιώνα... 

Αν έχεις και κινητό Huawei ή Honor η διασύνδεση είναι άψογη. 

Όσο είμαι στο λάπτοπ, το τηλέφωνο το χειρίζομαι αποκλειστικά από το λάπτοπ (μεταφορές αρχείων, κλήσεις κλπ κλπ). 

Ευχαριστώ πολύ φίλε για την άμεση απάντηση! Όντως έχω και κινητό Huawei και γενικά είμαι λάτρης της εταιρείας (έχω και smart watch και tablet huawei) 😅. Προβαίνω άμεσα σε παραγγελία... 

Επεξ/σία από Andreg10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Andreg10 είπε

Καλημέρα παιδιά, για πείτε κάνα review μετά από 6+ μήνες χρήσης. Για φοιτητική χρήση κυρίως με πολλές καρτέλες ανοιχτές σε broswer και ταυτόχρονα ανοιχτά 2-3 word και PP θα ανταπεξέλθει χωρίς κόλλημα; 

Αψογο και ποιοτικο μετα απο 6+ μηνες. Απο επιδοσεις ειναι πολυ καλο. Αλλωστε 16GB & Ryzen δυσκολα να ηταν κακο...

 

Προχωράς άφοβα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Andreg10 είπε

Καλημέρα παιδιά, για πείτε κάνα review μετά από 6+ μήνες χρήσης. Για φοιτητική χρήση κυρίως με πολλές καρτέλες ανοιχτές σε broswer και ταυτόχρονα ανοιχτά 2-3 word και PP θα ανταπεξέλθει χωρίς κόλλημα; 

Εγώ το χρησιμοποιώ για επαγγελματική χρήση.

Δημιουργία Powerpoint presentations και ταυτόχρονα έρευνα στο διαδίκτυο.

Ένα συνηθισμένο περιβάλλον εργασίας μου είναι:

- Ανοιχτά 2-3 powerpoint presentations των 200 slides το καθένα

- 3-4 καρτέλλες Microsoft edge με 10+ tabs ανοιχτά το καθένα

- YouTube στο background για μουσική.

- Τώρα τελευταία κάνοντας τα παραπάνω (πλήν του you tube), παρακολουθώ ταυτόχρονα και σεμινάρια μέσω Zoom. Επειδή δεν φτάνει η οθόνη, κάνω extend την οθόνη στο tablet μου μέσω του app spacedesk.

Είμαι υπερευχαριστημένος.

Η θερμοκρασία σε γενικές γραμμές κυμαίνεται στους 80-85 βαθμούς, αλλά φτάνει άνετα και 97-99 στιγμιαία μέχρι να αυξήσει ταχύτητα το σύστημα ψήξης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά του έχει περάσει κανένας linux; Επίσης, το πληκτρολόγιό του, πώς το βρίσκετε (αν έχετε και κάποια σύγκριση με άλλο laptop, θα βοηθούσε);

Είμαι κυρίως μεταξύ αυτού και του HP Probook 455 G7 (ίσως και Thinkpad E15).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/06/2021 at 11:45, andreas1gr said:

Άψογο μηχάνημα που θα ανταπεξέλθει 301% στις ανάγκες σου......

Η οθόνη κόσμημα, που μετά θα βλέπεις τις απλές IPS οθόνες σαν περασμένου αιώνα... 

Αν έχεις και κινητό Huawei ή Honor η διασύνδεση είναι άψογη. 

Όσο είμαι στο λάπτοπ, το τηλέφωνο το χειρίζομαι αποκλειστικά από το λάπτοπ (μεταφορές αρχείων, κλήσεις κλπ κλπ). 

Εχω το d15 με i5 4/8 και 16gb ram. Επίσης το Honor Play. Η σουίτα το βλέπει το κινητό αλλά μονο συγκεκριμένα κινητά υποστηρίζουν όλες τις λειτουργίες - όπως το extended screen. 

Κατά τα άλλα ποιοτικά το λαπτοπ άψογο (μου λείπει η ethernet και είναι αι ξενερωμα που πρέπει να χρησιμοποιώ adapter). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Είπα και γω να αγοράσω το συγκεκριμένο λαπτοπ μετά από τόσα καλά λόγια που έχω ακούσει και εξαφανίστηκε από όλη την επικράτεια 😂. Βρήκα όμως ένα εκθεσιακό στα public. Τι λέτε αξίζει το ρίσκο να προβώ στην αγορά του; Ή να περιμένω έως ότου φιλοτιμηθούν εκεί στη huawei και στείλουν αποθέματα πράγμα που μπορεί να γίνει και μετά το 15αυγουστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, dimitraraas είπε

Καλησπέρα παίδες. Είπα και γω να αγοράσω το συγκεκριμένο λαπτοπ μετά από τόσα καλά λόγια που έχω ακούσει και εξαφανίστηκε από όλη την επικράτεια 😂. Βρήκα όμως ένα εκθεσιακό στα public. Τι λέτε αξίζει το ρίσκο να προβώ στην αγορά του; Ή να περιμένω έως ότου φιλοτιμηθούν εκεί στη huawei και στείλουν αποθέματα πράγμα που μπορεί να γίνει και μετά το 15αυγουστο;

Εγω διαθέσιμο το βλέπω και έτοιμο για άμεση παράδοση... 

https://www.skroutz.gr/s/25645305/Huawei-MateBook-14-2020-Ryzen-5-4600H-16GB-512GB-W10-Space-Grey.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Εγω διαθέσιμο το βλέπω και έτοιμο για άμεση παράδοση... 

https://www.skroutz.gr/s/25645305/Huawei-MateBook-14-2020-Ryzen-5-4600H-16GB-512GB-W10-Space-Grey.html

Ναι φίλε τα έχω δει αυτά αλλά γενικά δεν αγοράζω προϊόντα από το σκρουτζ, προτιμάω τα επίσημα σημεία πώλησης. Άσε που σε αυτά δεν μπορώ να αξιοποιήσω και το voucher που έχω... Σχετικά με το εκθεσιακό τι γνώμη έχεις; Εμένα πιο πολύ με ανησυχεί το γεγονός ότι είναι συνέχεια ανοιχτό και δεν ξέρω και από ποτέ το έχουν έτσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimitraraas είπε

Ναι φίλε τα έχω δει αυτά αλλά γενικά δεν αγοράζω προϊόντα από το σκρουτζ, προτιμάω τα επίσημα σημεία πώλησης. Άσε που σε αυτά δεν μπορώ να αξιοποιήσω και το voucher που έχω... Σχετικά με το εκθεσιακό τι γνώμη έχεις; Εμένα πιο πολύ με ανησυχεί το γεγονός ότι είναι συνέχεια ανοιχτό και δεν ξέρω και από ποτέ το έχουν έτσι. 

Εγω για εκθεσιακό θα το σκεφτόμουν, μόνο αν υπήρχε μια καλή έκπτωση... 

Σε κάθε περίπτωση η εγγύηση εξακολουθεί να είναι 2 χρόνια από την ημέρα αγοράς... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2021 στις 11:35 ΜΜ, andreas1gr είπε

Εγω για εκθεσιακό θα το σκεφτόμουν, μόνο αν υπήρχε μια καλή έκπτωση... 

Σε κάθε περίπτωση η εγγύηση εξακολουθεί να είναι 2 χρόνια από την ημέρα αγοράς... 

Πέρα από την μπαταρία πιστεύεις ότι έχω να προσέξω κάτι άλλο σχετικά με τη λειτουργία του λαπτοπ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήν αγοράσεις εκθεσιακό. Δεν γνωρίζεις τί καταπόνηση δέχτηκε και αν έχει υποστεί φθορά.

Αν δεν το βρίσκεις, αγόρασε κάποιο άλλο λάπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...