Προς το περιεχόμενο

Huawei Matebook 14 2020 ryzen 5


bobbyray21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, stazzy1978 είπε

Καλησπέρα,

 

πήρα αυτό (60,02€ σύνολο) και είμαι ευχαριστημένος!

Γκουμούτσα όμως να ξέρεις! A! και ένα αλλο αρνητικό (επουσιώδες) είναι ότι οι ενδείξεις στην οθόνη led είναι πολύ αχνές --> δε φαίνονται σε πολύ φως...

Και εγω αυτο εχω παρει το ηθελα για το λαπτοπ ProBook 450 G7 και χρειαζεται 65w για φορτισμα και κανει μια χαρα, ναι εχει ογκο αλλα φτανει και για κινητα κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 384
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/10/2021 στις 9:23 ΜΜ, vagosvts7 είπε

Σήμερα μου ήρθε και η επίσημη ενημέρωση για τα Windows 11 στο laptopακι μας.. Την πέρασα χωρίς να χάσω αρχεία, εφαρμογές κτλ (δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση, update έκανα από windows 10 σε 11) .. 

Πέρασα  Google play store και δοκίμασα εφαρμογές και έτρεχαν σαν να έχω συσκευή με Android.. 

Εδώ το βίντεο που έχει την διαδικασία, αν κάνετε ότι λέει στο βίντεο θα το φτιάξετε, δεν είναι δύσκολο (στην περιγραφή του βίντεο έχει και τα links για τα απαραίτητα αρχεία) .. 

 

Πάντα ήθελα android apps στο pc μου, γι'αυτό είμαι φαν των Huawei Laptops, τα οποία προβάλλουν συμβατά κινητά της εταιρίας στην οθόνη τους. Η λύση όμως που πρότεινες είναι ακόμα καλύτερη και αν δεν έβλεπα το σχόλιο σου,ένας Θεός ξέρει πότε θα ανακάλυπτα τη δυνατότητα αυτή. ΘΕΝΚΣ!

Εκτός από το desktop μου, θα κάνω το ίδιο στο matebook 13 (R5 3500U). Ελπίζω να το σηκώνει καλά.

Στις 3/11/2021 στις 3:41 ΜΜ, stazzy1978 είπε

Καλησπέρα,

 

πήρα αυτό (60,02€ σύνολο) και είμαι ευχαριστημένος!

Γκουμούτσα όμως να ξέρεις! A! και ένα αλλο αρνητικό (επουσιώδες) είναι ότι οι ενδείξεις στην οθόνη led είναι πολύ αχνές --> δε φαίνονται σε πολύ φως...

Το ίδιο σε καλύτερη τιμή, στην πόλη σου, σε χρόνο dt με 2χρ εγγύηση..

https://www.e-shop.gr/baseus-ambilight-digital-display-quick-charge-pd30-qc30-power-bank-65w-30000mah-black-p-TEL.071380

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες παρέλαβα το Mi 3 pro Powerbank της Xiaomi στα 45watt.

Έχω ένα matebook D 15.

 

Το αναφέρω γιατί σε μερικούς θα λύσει τα χέρια.

Το κούμπωσα με 20% υπόλοιπο μπαταρίας.

Στα 20 λεπτά φορτισης είχε πάει 38%

Με 15 λεπτά ακόμα πήγε 57% 

Έφυγα για τα επόμενα 15 και είδα ότι είχε σταματήσει στο 70% (το έχω ρυθμίσει έτσι).

Όλα αυτά ενώ παράλληλα το δούλευα, δεν ήταν κλειστό.

Εννοείται με καλό καλώδιο απο type c σε type c.

To Powerbank έπεσε στις 2 τελιτσες απο τις 4.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, alex ch είπε

ξερει καποιος αν μπορω να κανω upgrade τον nvme με αυτον  https://www.skroutz.gr/s/22253484/Samsung-PM981a-SSD-256GB-M-2-NVMe-MZVLB256HBHQ-00000.html

?

Μπορείς να βάλεις όποιον nvme δίσκο θέλεις, αλλά το να βάλεις τον παραπάνω δεν το λες και αναβάθμιση (upgrade), γιατί είναι μικρότερος σε χώρο και σε ταχύτητα (αν δεν κάνω λάθος)... 

Για εμένα αξίζει μόνο αν βάλεις τουλάχιστον 1Tb δίσκο... 

Στα 100€ περίπου έχει πολλές καλές δοκιμασμένες επιλογές... 

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Μπορείς να βάλεις όποιον nvme δίσκο θέλεις, αλλά το να βάλεις τον παραπάνω δεν το λες και αναβάθμιση (upgrade), γιατί είναι μικρότερος σε χώρο και σε ταχύτητα (αν δεν κάνω λάθος)... 

Για εμένα αξίζει μόνο αν βάλεις τουλάχιστον 1Tb δίσκο... 

Στα 100€ περίπου έχει πολλές καλές δοκιμασμένες επιλογές... 

120GB ειναι ο C δισκος. Εχεις δικιο, δεν ειχα δει καν για αλλους. Θα παρω αυτον τελικα με 1tb και καλες ταχυτητες https://www.skroutz.gr/s/16815858/Adata-XPG-SX8200-Pro-SSD-1-0TB-M-2-NVMe-ASX8200PNP-1TT-C.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, alex ch είπε

120GB ειναι ο C δισκος. Εχεις δικιο, δεν ειχα δει καν για αλλους. Θα παρω αυτον τελικα με 1tb και καλες ταχυτητες https://www.skroutz.gr/s/16815858/Adata-XPG-SX8200-Pro-SSD-1-0TB-M-2-NVMe-ASX8200PNP-1TT-C.html

Ο C είναι 120 γιατί έτσι χωρίστηκε το partision του C με το D που έχει τα Data σου... 

O nvme του matebook 14, είναι 500αρις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Ο C είναι 120 γιατί έτσι χωρίστηκε το partision του C με το D που έχει τα Data σου... 

O nvme του matebook 14, είναι 500αρις... 

Με εσωσες. Δεν ειχα ιδεα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/11/2021 στις 11:47 ΜΜ, Da_rudakos είπε

Χτες παρέλαβα το Mi 3 pro Powerbank της Xiaomi στα 45watt.

Έχω ένα matebook D 15.

 

Το αναφέρω γιατί σε μερικούς θα λύσει τα χέρια.

Το κούμπωσα με 20% υπόλοιπο μπαταρίας.

Στα 20 λεπτά φορτισης είχε πάει 38%

Με 15 λεπτά ακόμα πήγε 57% 

Έφυγα για τα επόμενα 15 και είδα ότι είχε σταματήσει στο 70% (το έχω ρυθμίσει έτσι).

Όλα αυτά ενώ παράλληλα το δούλευα, δεν ήταν κλειστό.

Εννοείται με καλό καλώδιο απο type c σε type c.

To Powerbank έπεσε στις 2 τελιτσες απο τις 4.

 

 

 

Και εγώ αυτό πήρα. Ακόμα δεν το σύνδεσα στο Matebook D14, αλλά φαντάζομαι θα έχει παρόμοια συμπεριφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, panther_512 είπε

Και εγώ αυτό πήρα. Ακόμα δεν το σύνδεσα στο Matebook D14, αλλά φαντάζομαι θα έχει παρόμοια συμπεριφορά. 

Φρόντισε να χρησιμοποιείς σωστό καλώδιο ή το μαμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Da_rudakos είπε

Φρόντισε να χρησιμοποιείς σωστό καλώδιο ή το μαμά.

Σωστό, η δοκιμή θα γίνει με το καλώδιο του charger. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, το Xiaomi M3 Pro power bank φορτίζει κανονικά το Matebook D14.

Υποθέτω ότι το φορτίζει με το μάξιμουμ rate (45W), διότι η φόρτιση είναι σχετικά γρήγορη. Νομίζω φορτίζει κάπου στο 1% ανα λεπτό, ίσως λίγο λιγότερο, με το λαπτοπ ανοιχτό να δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το matebook 13 με τον προηγουμενης γενιας ryzen τον 3500u. Αντιμετοπιζω το εξης θεμα. Με τα  windows 11 οταν βαζω τις τελευταιες εκδοσεις της amd για την gpu, οταν κανω επανεκκινηση ή απενεργοποιηση το  laptop παραμενει με σβησητη την οθονη αλλα αναμενο για 3-4 λεπτα και μετα τερματιζει την λειτουργια του, εχει συμβει σε κανεναν κατι αντιστοιχο? σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Εχω το matebook 13 με τον προηγουμενης γενιας ryzen τον 3500u. Αντιμετοπιζω το εξης θεμα. Με τα  windows 11 οταν βαζω τις τελευταιες εκδοσεις της amd για την gpu, οταν κανω επανεκκινηση ή απενεργοποιηση το  laptop παραμενει με σβησητη την οθονη αλλα αναμενο για 3-4 λεπτα και μετα τερματιζει την λειτουργια του, εχει συμβει σε κανεναν κατι αντιστοιχο? σας ευχαριστω.

Για κάνε έναν σωστό καθαρισμό των οδηγών (κάρτας γραφικών) με το DDU και μετά πέρνα τον νέο οδηγό

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...