Προς το περιεχόμενο

Αποθήκευση .pdf από flipbook


UlveRz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.. Θέλω να κατεβάσω ένα αρχείο (σημειώσεις Φυσικής) που ειναι με τη μορφή flipbook.. Χωρίς να ξέρω και πολλά, στον browser εμφανίζεται σαν .html ξέρω ότι είναι .pdf αλλά το download button όπως και το print button είναι disabled.. πάλεψα να βγάλω ακρη και από τον κώδικα για προγραμματιστές τίποτα.. Προφανώς θα μπορούσα να κάνω screenshots και να κάνω τη δουλειά μου αλλά ποιοτικά δε θα είναι το ίδιο.. Καμιά ιδέα; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πατήσεις για αποθήκευση σελίδας από τον browser θα πρέπει να σου κατεβάσει ένα html και να σου κάνει και έναν φάκελο. Εκεί μέσα δες μήπως και είναι αποθηκευμένες οι σελίδες σε μορφή εικόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeR1_700 είπε

Καλησπέρα, όταν λες print button εννοείς πως πάτησες ctrl + p και δεν σε άφηνε να το εκτυπώσεις?

Δίνει εκτύπωση αλλά δίνει εκτύπωση σαν να τυπώνει σκρινσοτ.. το pdf που έχει γίνει flipbook είναι 20 σελιδες..

2 ώρες πριν, micos000 είπε

Αν πατήσεις για αποθήκευση σελίδας από τον browser θα πρέπει να σου κατεβάσει ένα html και να σου κάνει και έναν φάκελο. Εκεί μέσα δες μήπως και είναι αποθηκευμένες οι σελίδες σε μορφή εικόνες.

Το κοίταξα δεν..😥 το θέμα είναι ότι είναι ένα αρχείο pdf το ξέρω και απλά ο χρήστης το έχει κάνει upload σαν flipbook και έχει αφαιρεσει τη δυνατότητα print και save από το menu του flipbook..😥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε print screen. Βάλε τον browser σε full screen, εφοδιάσου με ένα καλό screen grabber (lightshot, greenshot, sharex κτλ), ρύθμισε το να αποθηκεύει αυτόματα τις εικόνες σε κάποιον φάκελο και προχώρα. Μετά μπορείς να τα δέσεις όλα μαζί πάλι σε pdf ή online ή με κάποιο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...