Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με οθόνη σε macbook pro


polaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαφνικά χωρίς να του κάνω κάτι (χωρίς κάποιο χτύπημα δηλαδή ή απότομη κίνηση) η οθόνη του macbook pro 2017 την έχει ακούσει όταν υπάρχει χρώμα, στο λευκό δεν παρουσιάζει κανένα θέμα. 

Το πήγα στο iRepair και μου είπαν 700 με 750 για να φτιαχτεί, φυσικά δεν το άφησα. Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι πιο απλό πχ κάποιο καλώδιο που δεν κάνει καλή επαφή και να τη γλιτώσω φθηνότερα? Και αν ναι, έχετε κάπου να προτείνετε στην Αθήνα? 

 

IMG_7491.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, polaki είπε

Ξαφνικά χωρίς να του κάνω κάτι (χωρίς κάποιο χτύπημα δηλαδή ή απότομη κίνηση) η οθόνη του macbook pro 2017 την έχει ακούσει όταν υπάρχει χρώμα, στο λευκό δεν παρουσιάζει κανένα θέμα. 

Το πήγα στο iRepair και μου είπαν 700 με 750 για να φτιαχτεί, φυσικά δεν το άφησα. Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι πιο απλό πχ κάποιο καλώδιο που δεν κάνει καλή επαφή και να τη γλιτώσω φθηνότερα? Και αν ναι, έχετε κάπου να προτείνετε στην Αθήνα? 

IMG_7491.jpg

Ψάξε με αναζήτηση macbook pro 2017  flexgate

έχει κάποιο πρόβλημα μάλλον(κομμένο πχ)το flexcable ίσως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

25 λεπτά πριν, coolerman είπε

Ψάξε με αναζήτηση macbook pro 2017  flexgate

έχει κάποιο πρόβλημα μάλλον(κομμένο πχ)το flexcable ίσως.

Ευχαριστώ πολύ, με την πληροφορία που μου έδωσες έψαξα και βρήκα ότι υπάρχει πρόγραμμα αλλαγής για αυτό το μοντέλο του 2016 (το δικό μου πράγματι είναι του 2016, εγω το είχα πάρει το 2017).

https://support.apple.com/el-gr/13-inch-macbook-pro-display-backlight-service

Έφυγα για i-system να το αφήσω να το δούνε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, polaki είπε

Ευχαριστώ πολύ, με την πληροφορία που μου έδωσες έψαξα και βρήκα ότι υπάρχει πρόγραμμα αλλαγής για αυτό το μοντέλο του 2016 (το δικό μου πράγματι είναι του 2016, εγω το είχα πάρει το 2017).

https://support.apple.com/el-gr/13-inch-macbook-pro-display-backlight-service

Έφυγα για i-system να το αφήσω να το δούνε!

Ττο προβλημα που εχεις εσυ και το προβλημα που καλυπτει το προγραμμα ειναι διαφορετικα βεβαια , αναμενουμε να μας πεις αν το περασαν ...

700 με 750 ευρω κανει η οθονη και στους επισημους , λογικα εκει θα το στελνανε φανταζομαι .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/10/2020 στις 6:55 ΜΜ, enlightened είπε

Ττο προβλημα που εχεις εσυ και το προβλημα που καλυπτει το προγραμμα ειναι διαφορετικα βεβαια , αναμενουμε να μας πεις αν το περασαν ...

Το πρόβλημα ήταν από αυτό που καλύπτει το πρόγραμμα της Apple, οπότε πέρασε κανονικά. Επίσης υπήρχε πρόγραμμα και για τη μπαταρία όπως και για το πληκτρολόγιο, και αλλάχτηκαν όλα. 

Όλα καλά!

 

IMG_7653.jpg.ea00eff011a50bcf2d3a13a4b0cead93.jpg

IMG_7654.jpg.9be59dcfa27858d74d556f295d1f9b3c.jpg

 

@coolerman περιμένω σε ΡΜ διεύθυνση να σου στείλω πλήρες γεύμα, καφέ, μπύρες, ότι γουστάρεις!!! Ευχαριστώ!!!

Επεξ/σία από polaki
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/10/2020 στις 10:15 ΠΜ, polaki είπε

Το πήγα στο iRepair και μου είπαν 700 με 750 για να φτιαχτεί....

Σοβαροι επαγγελματιες στο iRepair που δεν σου ειπαν για το προγραμμα...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, haHa είπε

Σοβαροι επαγγελματιες στο iRepair που δεν σου ειπαν για το προγραμμα...
 

Δεν θέλω να πάει ο νους μου στο πονηρό το γιατί προσπάθησαν να με κάνουν να το πληρώσω, οπότε το αφήνω εδώ.

Σημασία έχει ότι φτιάχτηκε και μάλιστα δωρεάν, όπως και όλα τα υπόλοιπα (μπαταρία και butterfly keyboard που είχαν αναγνωρισμένο πρόβλημα από την Apple για τα macbook pro του 2016).

https://support.apple.com/keyboard-service-program-for-mac-notebooks

https://support.apple.com/13inch-macbookpro-battery-replacement

Συγχαρητήρια στην i-system από εμένα, με κέρδισαν όχι μόνο ως ιδιώτη με 4 apple συσκευές, αλλά και ως επιχείρηση (γραφείο με 4 imac και 2 macbook). 

 

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα παρόμοια εμπειρία με i-repair. Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ πλέον την i-storm μπορώ να εμπιστευτώ. Μου ανέφεραν μόνοι τους το πρόγραμμα 5ετίας για αλλαγή οθόνης και μου πρότειναν να την αλλάξουν παρόλο που είχε μόνο κάποια σημαδάκια γύρω από την κάμερα, χωρίς να έχει ουσιαστικά κάποιο άλλο πρόβλημα.

Επεξ/σία από fanastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...