Προς το περιεχόμενο

Ενημέρωση παραγγελιών από MediaMarkt που περιλαμβάνουν τον Toshiba εξ.σκληρό των 19,90€


vagdesign

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου ήρθε μνμ πριν 10 λεπτά. 

21 οκτ παραγγελία - email στις 26 ότι θα καθυστερήσει και σήμερα SMS να πάω να παραλάβω από το κατάστημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Ακριβώς αυτό

Θεωρώ ότι πρέπει οι καταναλωτές να κυνηγήσουν μέχρι όσο γίνεται τέτοιες αθεμιτες πρακτικές που ο σκοπός τους είναι να εξαπατήσουν, να πάρουν κλικ, να φέρουν κόσμο άσκοπα στα καταστήματα, να γίνεται ντόρος και δωρεάν διαφήμιση. 

Δε θεωρώ ότι είναι καν αθέμιτη ή πονηρή πρακτική. Και δεν έχει καμμία σημασία στην τελική. Αφήστε που το να υποθέτουμε γιατί ΜΠΟΡΕΙ να γίνονται, αποδυναμώνει το ίδιο το βασικό μας επιχείρημα που είναι δεδομένο: Η ταλαιπωρία που επιφέρουν όλα αυτά.
Αυτό είναι το θέμα να σταματήσει. Το να εικάζουμε αν και τι υπάρχει απο πίσω δεν έχει και πολύ νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να οργανωθούν και να έχουν το σύστημά τους σωστό, τα λάθη έχουν συνέπειες.

Πολλοί στην δουλειά μας στον ιδιωτικό τομέα προσπαθούμε για το καλύτερο και μόλις κάνουμε λάθος η κάτι που δεν αρέσει στους ανώτερους τα ακούμε και κινδυνεύουμε να χάσουμε την δουλειά.

Θέλουν να βάλουν τον δίσκο σε προσφορά;Ωραία, ας αναγράφουν τα διαθέσιμα τεμάχια και αν είναι λίγα ας βάλουν όριο 1 τεμάχιο ανά πελάτη με βάση τον λογαριασμό μέλους και την διεύθυνση.Ποιόν κοροϊδεύουν;Υποτιμούν την νοημοσύνη του κόσμου.

Προσωπικά δεν έχω παραγγείλει τον δίσκο, απλά ήταν διατεθειμένο 1 μέλος που είχε παραγγείλει 2 τεμάχια απο τα Media Market να μου παραχωρήσει το 1 τεμάχιο, δεν με νοιάζει τόσο ο δίσκος αλλά η κοροϊδία.

Κάντε καταγγελίες επώνυμα, γιατί στην BF θα πέσει πολύ δούλεμα.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από εμένα.

Να αναφέρω στα γρήγορα πως ήδη από το μεσημέρι της Τρίτης μου έχουν πει διάφορες εκδοχές περί των δύο παραγγελιών μου (ένας δίσκος ανά παραγγελία, η πρώτη γύρω στις 09:30 της 21/10 και η δεύτερη γύρω στις 11:00 της ίδιας ημέρας, με πληρωμή και παραλαβή σε κατάστημα), αλλά επειδή τους έστειλα χθες το βράδυ και e-mail, είχα πει να περιμένω την απάντησή τους και να ποστάρω μετά. Όμως, με πρόλαβαν οι εξελίξεις...

'Έχουμε και λέμε λοιπόν, ως προς τα τέσσερα τηλεφωνήματα που έκανα το μεσημέρι της Τρίτης 27/10 και τις αντίστοιχες απαντήσεις που έλαβα:

1ο τηλεφώνημα) Η προσφορά ίσχυε για 13-14/10, λανθασμένα εμφανίστηκε ως ενεργή στις 21/10, δεν υπάρχει απόθεμα στον προμηθευτή και θα ακυρωθούν όλες οι παραγγελίες.

2ο τηλεφώνημα) Έχει πρόβλημα το online σύστημα. Σας παρακαλώ να καλέσετε εργότερα.

3ο τηλεφώνημα) Είναι ακυρωμένες και οι δύο, αλλά δεν φαίνεται ο λόγος. Θα ζητήσω να σας καλέσει το κατάστημα παραλαβής για να σας ενημερώσει σχετικά.

4ο τηλεφώνημα) Ενημερωθήκατε σε προηγούμενο τηλεφώνημα ότι υπάρχει μεγάλος χρόνος αναμονής προς παραλαβή και συμφωνήσατε να ακυρωθούν.

Εννοείται ότι στην τελευταία απάντηση αντέδρασα, λέγοντας ότι αυτό είναι ψευδές και η τηλεφωνήτρια μου απάντησε ότι τις επανέφερε ως ενεργές, παράλληλα δε θα καταχωρούσε αίτημά μου προκειμένου να με καλέσει κάποιος υπεύθυνος για να με ενημερώσει σχετικά.

Την ίδια μέρα το βράδυ (27/10) έβγαλα screen shot, όπου ο δίσκος φαινόταν στην ιστοσελίδα τους ως διαθέσιμος.

Χθες το βράδυ τους έστειλα αναλυτικό mail, ζητώντας να μου πουν πότε θα τους παραλάβω.

Μέχρι στιγμής, ουδεμία απάντηση.

Οι παραγγελίες μέχρι και τώρα έχουν την ένδειξη στην ιστοσελίδα τους "ενημέρωση καταστήματος".

Αυτά...

 

Επεξ/σία από nk9
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δημοσίευσα και στο Twitter μου, έστειλαν μήνυμα για να τους στείλω τον αριθμό παραγγελίας να το δουν. Τους το έστειλα όπως και σύνδεσμο για το θέμα εδώ και πριν λίγο με κάλεσαν να μου δώσουν ένα κωδικό με ένα κουπόνι αξίας 30€.

Τους απάντησα ότι δεν το δέχομαι και ότι έχω δημοσιεύσει τα στοιχεία εδώ και στο Twitter ώστε να μάθουν οι καταναλωτές για τις τακτικές τους.

 

EDIT: Το τηλέφωνο που με κάλεσαν είναι το 2111861773

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα 2 παραγγελίες 13 & 17/10 ,παραλαβή από κατάστημα media markt Θεσσαλονίκης . 

Παρέλαβα κανονικά  μετά από ~10 μέρες και τις 2 φορες. 

Η μόνη διαφορά ήταν ότι στην 2η παραγγελία είχαν μαζί και το powerbank της energizer, που από ότι διάβασα εδώ το έδιναν στις παραγγελίες του public .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α τώρα ξαφνικά θα ξαναφέρουν. Ο καλύτερος προμηθευτής τελικά είναι το... ΙΝΚΑ!😃

Εντωμεταξύ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ φαίνεται πάλι ΑΜΕΣΑ διαθέσιμο στα 55€.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Α τώρα ξαφνικά θα ξαναφέρουν. Ο καλύτερος προμηθευτής τελικά είναι το... ΙΝΚΑ!😃

Εντωμεταξύ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ φαίνεται πάλι ΑΜΕΣΑ διαθέσιμο στα 55€.

Κι εμένα πάντως το ίδιο μου είχαν πει πριν γίνει όλο αυτό με τις καταγγελίες, ότι περιμένουν νέα παραλαβή. Τώρα αν το λένε απλά για να κοροϊδέψουν, ε τότε τι να πω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, link67 είπε

Κι εμένα πάντως το ίδιο μου είχαν πει πριν γίνει όλο αυτό με τις καταγγελίες, ότι περιμένουν νέα παραλαβή. Τώρα αν το λένε απλά για να κοροϊδέψουν, ε τότε τι να πω! 

Καλά κάθε φορά που γίνεται κάτι παρόμοιο θα ακούσεις διαφορετική δικαιολογία από κάθε πωλητή. Για πλάκα το γράφω.

Πιστεύω ότι επειδή το προϊόν είναι δύσκολο να ισχυριστούν ότι δε θα το ξαναφέρουν, θα παραδώσουν προϊόντα. Πήρε και λίγο έκταση το θέμα... Δε νομίζω να το θάψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2020 στις 12:24 ΜΜ, theo93 είπε

Ενημέρωσα στο τηλέφωνο οτι στο κατάστημα φαίνεται διαθέσιμο και λέει το site έχει άλλες κεντρικές αποθήκες.

Αυτό δεν αφορά εμάς ως αγοραστές. Οι αποθήκες σε άλλους ανήκουν; Αν έριχνες παραγγελία στα 55€ με παραλαβή από το κατάστημα, δε θα ακολουθούσε την ίδια πορεία το πακέτο με εκείνο των 20€; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενώ ήμουν σε "αναμονή για παραλαβή από τον προμηθευτη" σήμερα που κοίταξα να δω αν υπήρξε καμία εξέλιξη η παραγγελία μου είχε σβηστεί!!!!

Ο δίσκος παρολαυτά ειναι διαθέσιμος για άμεση αποστολή. 🤣

 

Δεν πειράζει, σκριν έχουν κρατηθεί, αναλαμβάνουν οι αρμόδιοι από εδώ και πέρα. Οχι για το 20αρικο, απλά γιατι η κοροιδία έχει και όρια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...