Προς το περιεχόμενο

Η Harley-Davidson παρουσίασε το πρώτο της ηλεκτρικό ποδήλατο


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ektorme είπε

Για κλείσιμο αυτή.

Ειχες λιγη ειρωνεια μεσα στην αληθεια που εγραψες, αλλα το διορθωσα. Thank me later.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-ooue7i73zo&ab_channel=FortNine

https://www.youtube.com/watch?v=zwud-2RKwA0&ab_channel=BusinessInsider

 

Επεξ/σία από GrigM
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μου πολυαρέσει το design. 
Υπάρχουν άλλα retro e-bikes, με πολύ πιο classic look. (τώρα βέβαια περι ορέξεως κολοκυθόπιτα θα μου πεις... αλλα οκ)
Πιο πολύ όνομα μου φαίνεται θα πληρώνεις, παρά αποδόσεις.
Για να δούμε και πόσα Watt θα ειναι, και τι μπαταρία θα έχει πάνω, για να δούμε αν όντως αξίζει τα λεφτά του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αντώνης Τ. είπε

Φίλος όταν αγοράζεις Χάρλεϋ, δεν αγοράζεις δίτροχο για τα φανάρια, ούτε για τη πιστα, δεν αγοράζεις μεταφορικό μέσο, αγοράζεις τρόπο ζωής.

Φιλε μου, με καθε σεβασμο τοσο προς εσενα οσο και προς την ιστορικη αυτη εταιρεια, το slogan αυτο ισχυε μεχρι και τις αρχες της χιλιετιας.

Τωρα πια αγοραζεις HD για τη μοστρα ή επειδη φορας παρωπιδες.

 

Ενα απλο παραδειγμα.

Entry level HD: iron 883

883cc

50hp

256kg

αεροψυκτο

10.000€

The main reasons why the Iron 883 isn't great (for amateurs) is due to its performance. This bike boasts a massive engine that only gets 45 hp. The size of its engine, along with its overall weight, makes it difficult to control, especially at low speeds.

Οπως λεει και η μασκοτ των Αμερικανικων εκλογων " Come on man! "

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογω Harley προφανως η τιμη θα ειναι βαρβατη, η ερωτηση μου ειναι η εξης, αν δεν ειχε το αυτοκολλητο Harley, ποσο φθηνοτερο και αδιαφορο θα ηταν? Και δεν μιλαμε για κανα τεχνολογικο επιτευγμα αλλα για ενα ποδηλατο με μπαταρια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nepomuk είπε

Προπολεμικο . Η τρελλα πουλαει .Αμα πιασει , σειρα εχει το μηλο να μας παρει και τα

σωβρακα.

Το μήλο πάει για το κάρο, αν το κάνει θα κάνει το μπαμ. όπως με το πρώτο iPhone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GrigM είπε

Ειχες λιγη ειρωνεια μεσα στην αληθεια που εγραψες, αλλα το διορθωσα. Thank me later.

https://www.youtube.com/watch?v=-ooue7i73zo&ab_channel=FortNine

https://www.youtube.com/watch?v=zwud-2RKwA0&ab_channel=BusinessInsider

Μου αρέσει πολύ η Indian οπότε δεν θα πω κάτι πάνω σε αυτό το κομμάτι.Επίσης ότι υπάρχουν καλύτερα εργαλεία εκεί εξω δεν σημαίνει ότι απαραίτητα έγινε άχρηστη η Harley και η όποια Harley. Οπως το ότι επειδή περνάει μια κρίση η Harley δεν σημαίνει ότι θα την αφήσουν εύκολα να πέσει, είναι iconic ειδικά για την Αμερική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GrigM είπε

Φιλε μου, με καθε σεβασμο τοσο προς εσενα οσο και προς την ιστορικη αυτη εταιρεια, το slogan αυτο ισχυε μεχρι και τις αρχες της χιλιετιας.

Τωρα πια αγοραζεις HD για τη μοστρα ή επειδη φορας παρωπιδες.

 

Ενα απλο παραδειγμα.

Entry level HD: iron 883

883cc

50hp

256kg

αεροψυκτο

10.000€

The main reasons why the Iron 883 isn't great (for amateurs) is due to its performance. This bike boasts a massive engine that only gets 45 hp. The size of its engine, along with its overall weight, makes it difficult to control, especially at low speeds.

Οπως λεει και η μασκοτ των Αμερικανικων εκλογων " Come on man! "

 

Ειχα διαφορες μηχανες, honda, yamaha, bmw. Παντα ηθελα ενα harley κ πονεσα να το αποκτησω. Δανειο, χρονια αποταμιευση κτλ για μεταχειρισμενο 10ετιας. Αυτα που νιωθω ομως  οταν βαζω μπρος τον 1200 αεροψυκτο V με τα 60 αλογα δεν μου τα εδωσε καμια μηχανη. Δεν νιωθω μοστρα οταν καβαλαω ουτε φοραω παρωπιδες, ξερω οτι θα επαιρνα πολυ καλυτερο μηχανακι με τα ιδια χρηματα, γρηγοροτερο οικονομικοτερο, τεχνολογια κτλ. Αλλα υπαρχει κ ρομαντισμος εκει εξω παιδια, δεν εχω αναγκη το στροφομετρο ουτε τις τρελες επιδοσεις. Ειδαμε κ οσους εχουν αλογα ποσες φορες μπηκαν στα Μεγαρα η οσους πηραν τα φανταστικα GS ποσες  φορες τα εβγαλαν χωμα κ ποσες καφε στην Γλυφαδα.  Καβαλατε οτι γουσταρετε, οτι σας λεει η καρδια σας χωρις κομπλεξ. Παντα με σεβασμο προς τους υπολοιπους αναβατες. 

Οσον αφορα το αρθρο ηταν λες κ διαβαζω αρθρο για την apple. Ειλικρινα ρε παιδια οσοι δεν θα το παρετε, καντε κατι αλλο απο το να σχολιαζετε αρνητικα.  Το ποδηλατο παντως ειναι πανεμορφο αν κ πιστευω οτι θα ακολουθησει την τιμολογιακη τακτικη της εταιριας. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, sakis_colt είπε

Ειχα διαφορες μηχανες, honda, yamaha, bmw. Παντα ηθελα ενα harley κ πονεσα να το αποκτησω. Δανειο, χρονια αποταμιευση κτλ για μεταχειρισμενο 10ετιας. Αυτα που νιωθω ομως  οταν βαζω μπρος τον 1200 αεροψυκτο V με τα 60 αλογα δεν μου τα εδωσε καμια μηχανη. Δεν νιωθω μοστρα οταν καβαλαω ουτε φοραω παρωπιδες, ξερω οτι θα επαιρνα πολυ καλυτερο μηχανακι με τα ιδια χρηματα, γρηγοροτερο οικονομικοτερο, τεχνολογια κτλ. Αλλα υπαρχει κ ρομαντισμος εκει εξω παιδια, δεν εχω αναγκη το στροφομετρο ουτε τις τρελες επιδοσεις. Ειδαμε κ οσους εχουν αλογα ποσες φορες μπηκαν στα Μεγαρα η οσους πηραν τα φανταστικα GS ποσες  φορες τα εβγαλαν χωμα κ ποσες καφε στην Γλυφαδα.  Καβαλατε οτι γουσταρετε, οτι σας λεει η καρδια σας χωρις κομπλεξ. Παντα με σεβασμο προς τους υπολοιπους αναβατες. 

Οσον αφορα το αρθρο ηταν λες κ διαβαζω αρθρο για την apple. Ειλικρινα ρε παιδια οσοι δεν θα το παρετε, καντε κατι αλλο απο το να σχολιαζετε αρνητικα.  Το ποδηλατο παντως ειναι πανεμορφο αν κ πιστευω οτι θα ακολουθησει την τιμολογιακη τακτικη της εταιριας. 

Ακριβώς ρε φίλε.. Πανομοιότυπα σχόλια με άρθρα apple & xbox/ps.. Αρεσκόμαστε σαν λαός να την λέμε στον άλλο για τις επιλογές του, δεν έχω άλλη εξήγηση. Με κάλυψες πλήρως στο σχόλιο σου, λες και το παν είναι να έχεις το απόλυτο μηχάνημα (είτε πρόκειται για pc/smartphone είτε στην προκειμένη για άλλη μηχανή) απο άποψη specs, και όποιος πάρει κάτι άλλο είναι για μόστρα ή άσχετος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...