Προς το περιεχόμενο

Η Harley-Davidson παρουσίασε το πρώτο της ηλεκτρικό ποδήλατο


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, GrigM είπε

Φιλε μου, με καθε σεβασμο τοσο προς εσενα οσο και προς την ιστορικη αυτη εταιρεια, το slogan αυτο ισχυε μεχρι και τις αρχες της χιλιετιας.

Τωρα πια αγοραζεις HD για τη μοστρα ή επειδη φορας παρωπιδες.

 

Ενα απλο παραδειγμα.

Entry level HD: iron 883

883cc

50hp

256kg

αεροψυκτο

10.000€

The main reasons why the Iron 883 isn't great (for amateurs) is due to its performance. This bike boasts a massive engine that only gets 45 hp. The size of its engine, along with its overall weight, makes it difficult to control, especially at low speeds.

Οπως λεει και η μασκοτ των Αμερικανικων εκλογων " Come on man! "

 

To Iron το χρησιμοποιώ σαν παπάκι στη θεσσαλονίκη πολύ εύχρηστο, ανεβοκατεβαίνει πεζοδρομια δεν μασάει μία, αλλά ναι απο γκάζια είναι ψοφίμι, 40+  ήθελα να είναι  ψοφίμι,γιατί όσων χρόνων και να είσαι το γκάζι είναι γλυκό...Πας σε χάρλεϊ κυρίος γιατί είναι πανέμορφες!για την όρθια στάση οδήγησης αλλά και για τους κραδασμούς να σου γαργαλάνε τα @ρχίδι@   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, xenofonlive είπε

To Iron το χρησιμοποιώ σαν παπάκι στη θεσσαλονίκη πολύ εύχρηστο, ανεβοκατεβαίνει πεζοδρομια δεν μασάει μία, αλλά ναι απο γκάζια είναι ψοφίμι, 40+  ήθελα να είναι  ψοφίμι,γιατί όσων χρόνων και να είσαι το γκάζι είναι γλυκό...Πας σε χάρλεϊ κυρίος γιατί είναι πανέμορφες!για την όρθια στάση οδήγησης αλλά και για τους κραδασμούς να σου γαργαλάνε τα @ρχίδι@   

Θα μπορουσαμε να βρουμε πολλους λογους να παρεις harley αλλα κ αλλους τοσους να μην παρεις. Για το γκαζι που αναφερεις κ εμενα μου αρεσουν κατι ιταλικα με συστημα desmo και θα ηθελα σαν δευτερη αλλα στην ελλαδα να το κανω τι; Να παριστανω τον ντοβι στην Βουλιαγμενης; το κομπλεξ θα μας φαει στην Ελλαδα, οταν θα επρεπε ολοι οι μοτοσυκλετιστες να δειχνουν σεβασμο ο ενας στον αλλο κ να αγαπανε αυτο που τους ξεχωριζει απο τους γιοταχιδες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Grasterix1 είπε

Μέχρι ποσά κιλά μπορεί να αντέξει?

Γιατί οι περισσότεροι Harleyάδες είναι κάπως χοντρουλιδες :-)

γιατι είναι boomers αυτοι που στήριξαν αυτην την εταιρία , η γενιά πέρασε και οι νέοι δεν αγοράζουν πλέον , χρόνια ταλαιπωρείται η εταιρία με μηχανές και συστήματα της δεκαετίας του 50 και 60 οι καινούργιες :)  , το ποδήλατο πάντως φαίνεται να αντέχει ξέρουν που απευθύνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GrigM είπε

Φιλε μου, με καθε σεβασμο τοσο προς εσενα οσο και προς την ιστορικη αυτη εταιρεια, το slogan αυτο ισχυε μεχρι και τις αρχες της χιλιετιας.

Τωρα πια αγοραζεις HD για τη μοστρα ή επειδη φορας παρωπιδες.

Ενα απλο παραδειγμα.

Entry level HD: iron 883

883cc

50hp

256kg

αεροψυκτο

10.000€

The main reasons why the Iron 883 isn't great (for amateurs) is due to its performance. This bike boasts a massive engine that only gets 45 hp. The size of its engine, along with its overall weight, makes it difficult to control, especially at low speeds.

Οπως λεει και η μασκοτ των Αμερικανικων εκλογων " Come on man! "

Πάντα με σεβασμό.

Ο γνήσιος χαρλεας δεν αγοράζει για τη μόστρα, ούτε για την ποζερια.

Δεν τον νοιάζει το τεχνολογικό προηγμένο, ούτε το γρήγορο, ούτε το καλύτερο, είναι μερακλής.

Χαρακτηρίζεται απο άλλο mindset, που δε φτάνει και σταματάει μόνο στο μηχανάκι αλλά προεκτείνεται και σε πολλές εκφάνσεις της καθημερινότητας.

Είναι λίγοι γι'αυτό κ τα μηχανάκια που πωλούνται είναι λίγα κ όσο πάνε θα μειώνονται. Δεν είναι ότι δεν είναι τεχνολογικά προηγμένα (δεν είναι όντως), αλλά δεν υπάρχουν άνθρωποι να τις καβαλήσουν.

Ακόμη και οι ποζεραδες που τις αγοράζουν αλλάζουν γνώμη σύντομα συνήθως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως αισθάνονται οι Μουσάτοι γραφικοί(πλην ρομαντικοί) καβαλάρηδες εξ Αμερικής(κι όχι μόνο),πάντως εμένα μου ξένισε λίγο το ότι μια κατ´εξοχήν ρετρό εταιρία ,υιοθέτησε τόσο τις νέες τάσεις.
Οχι οτι με χαλάει,απλώς μου έκανε εντύπωση.🤔

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στηρίζουμε Harleάδες και παλιοροκάδες !  Στηρίζουμε τη διαφορετικότητα !

Απλώς να δω ποιός θα τα σκάσει και θα το βγάλει στο δρόμο για να κάνει πετάλι... Ιδού η Ρόδος !

Υ.Γ. Πλάκα-πλάκα το ποδήλατο περισσότερο για συλλεκτικό μου φαίνεται (κάτι σαν μπρελόκ ή αναμνηστικό της εταιρείας).

       Με τόσες κορυφαίες προτάσεις εκεί έξω για όποιον θέλει να ξοδέψει σε looks ποδήλατο ,όρεξη να'χεις να βγείς για ψώνια!

      Ισως πάλι η εταιρία να αλλάζει δρόμο και να μας προεταιμάζει για ηλεκτρικές Harley. Who knows ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, estpany είπε

 Ισως πάλι η εταιρία να αλλάζει δρόμο και να μας προεταιμάζει για ηλεκτρικές Harley. Who knows

δεν παρακολουθούσες τα νέα το 2014....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nvel είπε

δεν παρακολουθούσες τα νέα το 2014....

Ομολογώ πως μου διέφυγε !

Απορία : Στη σέλα θα έχει σύστημα δόνησης για να προσομοιάσει την Harley εμπειρία ; Θου Κύριε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ηλεκτρικά ποδήλατα είναι μια αγορά δισεκατομμυρίων με τρελή ανάπτυξη κάθε χρόνο. Καλά κάνει η HD και προσπαθεί να μπει σε αυτή την αγορά αφού τα κλασικά προϊόντα της δεν φαίνεται να συγκινούν τις νεότερες γενιές και η πορεία της είναι συνεχώς καθοδική. 
 

Απευθύνονται σε μια τεράστια γκάμα αγοραστικού κοινού: από τον ηλικιωμένο που θέλει ένα μεταφορικό μέσο που κάνει τις ανηφόρες παιχνιδάκι μέχρι τον πιτσιρικά που θέλει να οργώσει τα βουνά και τον κάτοικο της πόλης που θέλει να πηγαινοέρχεται στη δουλειά του χωρίς να ιδρώνει, να πληρώνει τέλη κυκλοφορίας, ασφάλειες και βενζίνες. Προσφέροντας παράλληλα μια από τις καλύτερες γυμναστικές για κάθε ηλικία. 
 

Όσες περισσότερες εταιρείες μπουν στη μάχη, τόσο καλύτερα για τους καταναλωτές μιας κι οι σημερινές υψηλές τιμές θα συμπιεστούν και οι προσφερόμενες τεχνολογίες θα γνωρίσουν μεγάλη ανάπτυξη. Ακόμη κι όσοι δεν ενδιαφέρονται για αυτά θα οφελήσουν αφού οι δρόμοι θα γεμίσουν από αθόρυβα οχήματα που πιάνουν ελάχιστο χώρο και δεν ρυπαίνουν. 
 

 Οι τιμές σήμερα είναι απαγορευτικές για τους περισσότερους. Παράδειγμα, ένα από τα ποιοτικότερα ηλεκτρικά ποδήλατα από έναν από τους Big 4 του χώρου: 

https://www.specializedconceptstore.co.uk/product/17478/2021-turbo-vado-sl-4-0-eq/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πουλήσει τρελά στο L.A. ότι και να λέμε εμείς. Πάντως αυτό που με τρελαίνει είναι η καινούρια διαφήμιση της ηλεκτρικής Mercedes που ουσιαστικά σου λέει ότι 'αν κολώνεις με το ποδήλατο εμείς έχουμε την εναλλακτική'...κάψιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...