Προς το περιεχόμενο

BOD (Blue screen of death)


akigalanop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, benign είπε

Αν οντως το καλωδιο ηταν χαλασμενο,σιγουρα θα σας εκανε corrupted το windows 10 γιατι δεν επαιρνε σωστα στοιχεια ο σκληρος.

Ίσως αυτό φταίει και σε εμένα. Όλο κάτι πασπατεύω στο εσωτερικό του.

3 λεπτά πριν, benign είπε

να κανετε ενα αντιγραφο του δισκου με το λειτουργικο και να το επαναφερετε μεσα σε 5 λεπτα ,οπως ηταν.

Τελικά αυτό κάνω με το Ease US Todo.

Υ.Γ. Συγγνώμη που μπαίνω σφήνα στον t.s.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, snbblp είπε

Το magician τσεκάρει την συσκευή, όχι την λογική δομή του συστήματος αρχείων. Χρήσιμο, αλλά άσχετο με το πρόβλημα.
Το Wallet εγκαθιστά kernel driver, και αυτό είναι που βάραγε kernel.

Ευχαριστω πολυ!! θα του κάνω chdisk

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, snbblp είπε

Το BSOD ήταν συγκεκριμένο από την υπηρεσία WalletService.dll (τρέχει μέσω svchost.dll και kernel όπου ενσωματώνεται σε αυτό).

Κατάλαβα ..ευχαριστω και μια τελευταια ερώτηση εαν δεν είναι κόπος για πιο λόγω γίνεται corrupt το walletservice.dll?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, akigalanop είπε

Κατάλαβα ..ευχαριστω και μια τελευταια ερώτηση εαν δεν είναι κόπος για πιο λόγω γίνεται corrupt το walletservice.dll?

Μνήμες ή καλώδιο sata, και όσο περνάει ο χρόνος χωρίς chkdsk & dism, το πρόβλημα χειροτερεύει και απλώνεται σε περισσότερα αρχεία. Μάλιστα αν κάνεις κάτι που αλλάζει αρχεία συστήματος (πχ Windows Update ή drivers update), μετά η καταστασιόν σε απελπιστίκ.

Επεξ/σία από snbblp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, snbblp είπε

μνήμες ή καλώδιο sata, και όσο περνάει ο χρόνος χωρίς chkdsk & dism, το πρόβλημα χειροτερεύει και απλώνεται σε περισσότερα αρχεία

Καταλαβα ευχαριστώ!!

Σας ευζαριστώ όλους για την βοήθεια. Ελπιζω ΄να λύθηκε το πρόβλημα αλλά και να μην λύθηκε τώρα έχω έναν μπούσουλα χάρη εσάς!!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, akigalanop είπε

είναι ο 860 evo Τον έχω 2 χρόνια και έχει 5,7 tera

καλα ειναι τοτε απλα πας για φορματ (και οταν κανεις φορματ κανει delete ολα τα partions μην κανεις απλα ενα next)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όσο θυμάμαι το format δεν διαγράφει τα partitions αλλά τα περιεχόμενά τους (κι αν είναι quick format, όχι οριστικά).

Επίσης με ποια λογική ένας Samsung 850 ssd με πάνω από 10 TB εγγραφές πρέπει να αντικατασταθεί, όπως διάβασα σε προηγούμενο μήνυμα; Δηλ. ο δικός μου που έχει 21 TB εγγραφές θα έπρεπε να είχε ήδη χαλάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, accipio είπε

Απ' όσο θυμάμαι το format δεν διαγράφει τα partitions αλλά τα περιεχόμενά τους (κι αν είναι quick format, όχι οριστικά).

Επίσης με ποια λογική ένας Samsung 850 ssd με πάνω από 10 TB εγγραφές πρέπει να αντικατασταθεί, όπως διάβασα σε προηγούμενο μήνυμα; Δηλ. ο δικός μου που έχει 21 TB εγγραφές θα έπρεπε να είχε ήδη χαλάσει;

στην δουλεια μου ερχονται μπόλικα μηχανήματα (συνήθως εταιρικά αλλα και οχι μόνο) περισσότερα εταιρικά τουλάχιστον φορούσαν 850 evo και ήταν καμία 5 χρόνον ολα ειχαν ένα κοινό (καλά όχι όλα αλλα 8 στα 10) οσα ειχαν ηγεια 90 και κατω και ειχαν 10+ tb σχεδόν όλα τυχαία έκαναν μικρο καταστροφές στα αρχεία τα οποία οδηγούσαν σε bsod η σε ξαφνικά χαμένα αρχεία (είχα στον φάκελο χ ψ αρχεία και ξαφνικά κενός) κλπ

κάποια λιγα μεν που ειχαν και 18 tb και 20 tb αλλα υγεία ηταν 95% δεν ειχαν τετοιο θέμα αλλα σε οσα υγεία ηταν 90 και κάτω ειχαν διάφορα θέματα (αποκλειστικά το φαινόμενο ήταν στα 256/128 gb δίσκους και καθόλου σε μεγαλύτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...