Προς το περιεχόμενο

Ενημέρωση στα Windows 10 αφαιρεί το Flash και δεν επιτρέπει ξανά την εγκατάστασή του


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, pao13 είπε

σαν κάτι γέρους που δεν ξέρουν πότε είναι το σωστό για να αποχωρήσουν 

και τότε τους διώχνεις εσύ 

αν το θέτεις έτσι... πάσο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε που το έβγαλε η apple ήταν πρώιμο.
Το flash υπήρχε παντού και με την κίνησή της προξένησε προβλήματα σε πολύ κόσμο.
Δικαίως την έκραζαν διότι δεν σεβόταν τους χρήστες. 
Η αφετηρία της δεν ήταν η εξυπηρέτηση των χρηστών,  αλλά το "έτσι νομίζω εγώ, έτσι μου αρέσει, έτσι θέλω, έτσι κάνω".

-

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, userino είπε

Ξέρει ουδείς τι θα προκύψει με το Zoo.gr ?

 - ήταν κι είναι εράσμιο προσωπικά

Τι να το κανεις;; λεσβιες γκεουλες η σαρα και η μαρα μεσα εκει

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, V.I.Smirnov said:

Τότε που το έβγαλε η apple ήταν πρώιμο.
Το flash υπήρχε παντού και με την κίνησή της προξένησε προβλήματα σε πολύ κόσμο.
Δικαίως την έκραζαν διότι δεν σεβόταν τους χρήστες. 
Η αφετηρία της δεν ήταν η εξυπηρέτηση των χρηστών,  αλλά το "έτσι νομίζω εγώ, έτσι μου αρέσει, έτσι θέλω, έτσι κάνω".

-

Και χρειάστηκαν 10 χρόνια για να το ξεφορτωθούμε, οπότε καλά έκανε ο Steve. Επίσης δεν προξένησε κανένα πρόβλημα, αν ήθελες flash δεν έπαιρνες iPhone, δεν υποχρέωνε κανέναν να πάρει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Al_pacino είπε

Τι να το κανεις;; λεσβιες γκεουλες η σαρα και η μαρα μεσα εκει

Ενω στο insomnia μονο αντρακλες μπρατσαραδες και στρειτ γκομεναρες. Βρωμαει τεστοστερονη σε οτι ειδηση και να διαβασεις. Πολιτισμος βρε παιδι μου. 1921 ερχομαστεεεε!!!!

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, V.I.Smirnov είπε

Τότε που το έβγαλε η apple ήταν πρώιμο.
Το flash υπήρχε παντού και με την κίνησή της προξένησε προβλήματα σε πολύ κόσμο.
Δικαίως την έκραζαν διότι δεν σεβόταν τους χρήστες. 
Η αφετηρία της δεν ήταν η εξυπηρέτηση των χρηστών,  αλλά το "έτσι νομίζω εγώ, έτσι μου αρέσει, έτσι θέλω, έτσι κάνω".

-

 

 

Ή Apple έβγαλε το Flash όπως και οι υπόλοιποι μετά για λόγους ασφαλείας μιας και αποτελεί τεράστια τρύπα για Malware κλπ.

Απο εκείνη την κίνηση και μετά ξεκίνησε η κατάργηση του Flash γενικότερα.

Διότι όλοι το ήξεραν αλλά κανένας δεν έκανε την κίνηση να το καταργήσει για να μην τον κράξουν οι χρηστες.

Αφού όμως η Apple το κατάργησε και οι ιστοσελίδες αναγκάστηκαν να αλλάξουν και αυτές ήρθαν όλοι να ανακαλύψουν ότι ο Flash πρέπει να καταργηθεί τελικά.

Σε αυτό τουλάχιστον θα έπρεπε να λέτε ευχαριστώ στην Apple που έκανε έγκαιρα το σωστό και υποχρέωσε στην ουσία την αλλαγή. Αλλιώς θα ήμασταν σήμερα ακόμη με τα malware του Flash ειδικά τώρα που τα video είναι σε καθε ιστοσελίδα παίζοντας αυτόματα.

Να λέμε τα στραβά αλλά να λέμε και τα καλά.

7 ώρες πριν, balt123 είπε

τι τους πείραξε δηλαδή το φλας? αφου πολλές σελίδες το χρησιμοποιούν ακόμα. γιατί να μην το συνεχισουν δεν μπορώ να το πολυκαταλάβω (οκ ναι έχει πέσει στα τάρταρα η χρήση του σε ιστοσελίδες οπότε θεωρητικά μικρό το κακό αλλά και πάλι..)

 

Δες παραπάνω και διάβασε λίγο για τους λόγους που έχει καταργηθεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pao13 είπε

όταν τα κάνανε αυτά στο μήλο

πέσανε να το φάνε όλοι (και από την άλλη μεριά)

χμμ τώρα δεν είναι καλό το flash

Το μήλο το έκοψε όταν όλος ο κόσμος το χρησιμοποιούσε. Τώρα η ίδια η εταιρία σταματάει την υποστήριξη του. Και παρ όλα αυτά η αποκαθήλωση του θα γίνει σιγά σιγά όχι έτσι ξαφνικά. Αμαν πια πια μη πούμε κουβέντα για την απλ. Συνέχεια κόβει. Πάει η θύρα ακουστικών, πάει η κάρτα μνήμης, πάει ο φορτιστής, σε λίγο δε θα έχουμε sim, και οι τιμές όλο ανεβαίνουν. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την στάση σας απέναντι στην εταιρία που σας ξεζουμίζει σιγά σιγά σιγά σιγά σιγά....................................

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, takisffff said:

Το μήλο το έκοψε όταν όλος ο κόσμος το χρησιμοποιούσε. Τώρα η ίδια η εταιρία σταματάει την υποστήριξη του. Και παρ όλα αυτά η αποκαθήλωση του θα γίνει σιγά σιγά όχι έτσι ξαφνικά. Αμαν πια πια μη πούμε κουβέντα για την απλ. Συνέχεια κόβει. Πάει η θύρα ακουστικών, πάει η κάρτα μνήμης, πάει ο φορτιστής, σε λίγο δε θα έχουμε sim, και οι τιμές όλο ανεβαίνουν. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την στάση σας απέναντι στην εταιρία που σας ξεζουμίζει σιγά σιγά σιγά σιγά σιγά....................................

Δεν καταλαβαίνουμε την έκρηξη σου!
 

Και ειδικά το πως έφτασες από το flash στα ακουστικά κλπ...:) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, PeterMay είπε

Μεγάλη μαγκιά να κάνεις ότι θες, όπως το θες, να έχεις ότι θες και να τρέχεις ότι θες όπως το θες. 7αρια μονο!!!!

ανατρίχιασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...