Προς το περιεχόμενο

Αύξηση στην τιμή των ακριβών συνδρομητικών πακέτων του Netflix στις ΗΠΑ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, greg4 είπε

Το 90% των χρηστών που χρησιμοποιεί το full πακέτο είναι ουσιαστικά 4 άτομα. Μπορεί άνετα να βάλει ένα είδος ελέγχου που να ελέγχει τα ip's και να ρίχνει bans αβέρτα, αλλά δεν το έχει κάνει.

Προφανώς είναι καλύτερη λύση να ανεβάσει λίγο την τιμή από το να κάνει το παραπάνω. 

Επίσης το netflix δεν είναι αναγκασμένο να σου παρέχει ψυχαγωνία στο σπίτι.. Δες ένα ελεύθερο κανάλι με διαφημίσεις αν θες ή παίξε κάποιο επιτραπέζιο. Και αν σε κάποιον δεν του κάνει η τιμή είσαι ελεύθερος να σταματήσεις οποιαδήποτε στιγμή. Δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα ούτε υποχρεωτική η χρήση του...

 

Ότι να ναι. Το Netflix το χρησιμοποιείς για ψυχαγωγικούς λόγους, οπότε ναι, είναι υποχρεωμένο να σου παρέχει ψυχαγωγία ειδικά από την στιγμη που δεν είναι δωρεάν και πληρώνεις για αυτό. Αν μιλούσαμε για το YouTube που είναι δωρεάν να πω ότι έχεις δίκιο, στην συγκεκριμένη περίπτωση οχι. Επίσης, κανένας δεν είπε να είναι δωρεάν το Netflix, όλοι σχολιάζουν το θεμα της αύξησης της τιμής και όχι γιατί δεν είναι δωρεάν, αυτό μόνο εσύ το υποθέτεις και το γράφεις. Και φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος να το σταματήσει, ας το σταματήσουν όλοι να δούμε για πότε θα ασχοληθούν να το βελτιώσουν κατά τα λεγόμενα όσων είναι δυσαρεστημένοι.

Εγώ δεν είμαι χρήστης της συγκεκριμένης υπηρεσίας οπότε το θέμα δεν με αγγίζει ούτε με αφορά. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ από τις προηγούμενες αυξήσεις το σταμάτησα. Τώρα στέλνουν email και παρακαλάνε. 14€ για να βλέπω σε 4Κ σιγα μη δώσω...

Ας βάλουν μειωμένες τιμές για προβολή σε 1 οθόνη για εμάς που δεν έχουμε φίλους 😄

Επεξ/σία από nickem7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Ότι να ναι. Το Netflix το χρησιμοποιείς για ψυχαγωγικούς λόγους, οπότε ναι, είναι υποχρεωμένο να σου παρέχει ψυχαγωγία ειδικά από την στιγμη που δεν είναι δωρεάν και πληρώνεις για αυτό. Αν μιλούσαμε για το YouTube που είναι δωρεάν να πω ότι έχεις δίκιο, στην συγκεκριμένη περίπτωση οχι. Επίσης, κανένας δεν είπε να είναι δωρεάν το Netflix, όλοι σχολιάζουν το θεμα της αύξησης της τιμής και όχι γιατί δεν είναι δωρεάν, αυτό μόνο εσύ το υποθέτεις και το γράφεις. Και φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος να το σταματήσει, ας το σταματήσουν όλοι να δούμε για πότε θα ασχοληθούν να το βελτιώσουν κατά τα λεγόμενα όσων είναι δυσαρεστημένοι.

Εγώ δεν είμαι χρήστης της συγκεκριμένης υπηρεσίας οπότε το θέμα δεν με αγγίζει ούτε με αφορά. 

καλως η κακως ομως, αποφασίζει να το ανεβάσει. Το οτι έχει τόσο κόσμο σημείνει οτι μεχρι τώρα είναι η καλύτερη υπηρεσια ως πιο VFM, αλλιώς δεν θα ήταν τόσο ψηλά.

 

Σκεφτείτε λίγο, πόσα διναμε για κάθε ταινία στο σινεμά, πόσα δίναμε για καθε ταινία στο βιντεο κλαμπ ή οταν την αγοράζαμε. Και σκεφτείτε πόσα δίνουμε για τις δεκάδες σειρές/ ταινίες που βλέπουμε εκεί  ανα πόσα άτομα. Επίσης δεν μιλάμε για δημόσιο αγαθό. Να σε άκουγα να μου γκρινιάζεις για το ρευμα/ νερό/ πτωχευτικο νομο κλπ να πω ναι μαζι σου. Αλλά το να μου παραπονιέσαι που μια υπηρεσία η οποια ειναι παμφθηνη οτι ανεβάζει τη συνδρομη ... ε νταξει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πληρώνουμε για την ΕΡΤ που την βλέπουμε μόνο στο ζάπινγκ...το νέτφλιξ μας πείραξε ! Αν σας φαίνονται πολλά  τότε vpn και κατεβάστε κανα torrent με κανα .srt και μην κλαίγεστε!

  • Like 5
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, greg4 είπε

Το 90% των χρηστών που χρησιμοποιεί το full πακέτο είναι ουσιαστικά 4 άτομα. Μπορεί άνετα να βάλει ένα είδος ελέγχου που να ελέγχει τα ip's και να ρίχνει bans αβέρτα, αλλά δεν το έχει κάνει.

Προφανώς είναι καλύτερη λύση να ανεβάσει λίγο την τιμή από το να κάνει το παραπάνω. 

Επίσης το netflix δεν είναι αναγκασμένο να σου παρέχει ψυχαγωνία στο σπίτι.. Δες ένα ελεύθερο κανάλι με διαφημίσεις αν θες ή παίξε κάποιο επιτραπέζιο. Και αν σε κάποιον δεν του κάνει η τιμή είσαι ελεύθερος να σταματήσεις οποιαδήποτε στιγμή. Δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα ούτε υποχρεωτική η χρήση του...

Τώρα σοβαρά σε διόρισε δικηγόρο το netflix ή γουστάρεις τις αυξήσεις; Γυρίζεις δηλαδή να την πεις σε ένα απλό χρήστη που είναι δυσαρεστημένοςμε τις αυξήσεις χωρίς λόγο; Μας έβγαλες και τα ποσοστά λες και ξέρεις τι χρήση κάνει ο καθένας

Τι πίνετε δεν καταλαβαίνω...

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προς το παρον εχω παει απο το Netflix στο Prime Video. Δεν θα το ελεγα ασχημο και ειναι τα μισα λεφτα, ενω επιτρεπει περισσοτερους χρηστες. Το Netflix το σταματησα αυτον τον μηνα και δεν βλεπω να μου εχει λειψει τιποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, georgeps21 είπε

καλως η κακως ομως, αποφασίζει να το ανεβάσει. Το οτι έχει τόσο κόσμο σημείνει οτι μεχρι τώρα είναι η καλύτερη υπηρεσια ως πιο VFM, αλλιώς δεν θα ήταν τόσο ψηλά.

Σκεφτείτε λίγο, πόσα διναμε για κάθε ταινία στο σινεμά, πόσα δίναμε για καθε ταινία στο βιντεο κλαμπ ή οταν την αγοράζαμε. Και σκεφτείτε πόσα δίνουμε για τις δεκάδες σειρές/ ταινίες που βλέπουμε εκεί  ανα πόσα άτομα. Επίσης δεν μιλάμε για δημόσιο αγαθό. Να σε άκουγα να μου γκρινιάζεις για το ρευμα/ νερό/ πτωχευτικο νομο κλπ να πω ναι μαζι σου. Αλλά το να μου παραπονιέσαι που μια υπηρεσία η οποια ειναι παμφθηνη οτι ανεβάζει τη συνδρομη ... ε νταξει.

Εαν τις ταινίες που μπορείς να δεις στον κινηματογράφο τις βρίσκεις εκεί πάω πάσο, αλλά εδω γράφουν οι χρήστες ότι οι ταινίες και αυτά που προβάλλονται σλτ Netflix δεν ειναι καλά η εφαμιλλα με αυτά στο cinema η στις καλές σειρές. Ο οποιοσδήποτε διαμαρτυρεται πάντα με την αύξηση τιμης σε οποιαδήποτε υπηρεσία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τόσο υλικό που έχει και τόσες νέες σειρές που χρηματοδοτεί, λογικό μου φαίνεται. Εδώ άλλοι παλιότερα πληρώνατε 70€ στη Nova, για να βλέπετε Super League...

Υπόψιν, ότι στις ΗΠΑ το υλικό είναι πολύ περισσότερο από της Ελλάδας και το NetFlix χάνει λεφτά, γιατί με ένα account βλέπουν 10+ άτομα...

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κανένας δεν διάβασε την είδηση, λέει ότι οι τιμές θα ανέβουν στις ΗΠΑ, επίσης άμα φύγει το 50% τον Ελλήνων χρηστών και δεν τους απασχολεί καθόλου, η Ελλάδα αντιπροσωπεύει λιγότερο του 1% των χρηστών παγκόσμιος, κάθε φορά που υπάρχει είδηση για το νετφλιχ ξεκινάνε οι κλασικοί, και τι τιμές είναι αυτές, και σιγά το υλικό που έχει, και ο βασικός είναι 500euro, λες και το νετφλιχ βασίζεται στον Έλληνα για να τα βγάλει πέρα, το να δίνεις 4euro τον μήνα (άμα το σπας στα 4) για να έχεις έναν τεράστιο κατάλογο σε άριστη ποιότητα οπότε θες χωρίς κόπο το θεωρώ μια χαρά deal, και ιδικά σε δυτικές χώρες που το συγκριμένο ποσό είναι αμελητέο. Κάποιοι πρέπει να καταλάβουν ότι δύστυχος είμαστε μια μικρή αγορά με μικρή αγοραστική δύναμη σε σχέση με την υπόλοιπη δύση και δεν είμαστε στα πλάνα τον μεγάλος εταιριών για να κάνουν εξατομίκευση στην ελληνική αγορά!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, aris1986 είπε

3 μήνες το άντεξα ( 1 δωρεάν τους 2 μου έπαιρνε λεφτά από την κάρτα γιατί απλά δεν ασχολούμουν), πώς μπορείτε πραγματικά; Μέτριες παραγωγές, χαμένος χρόνος και δεν σου μένει και κάτι από τα σκουπίδια που βλέπεις στο τέλος. Χαζομάρα που σε κάνει να πατάς και άλλο επεισόδιο (ο ύπνος των πελατών είναι εχθρός του Netflix)

Καλα πηγαινε δες τι εχει το νετφλιξ γιατι μαλλον κοιμασαι.. Ειναι πληρη εμπλουτισμενο με παρα πολλες ταινιες και σειρες και παρα πολλα ντοκιμαντερ οχι για ζωα αλλα για το οτιδηποτε ακομα και για ναρκωτικα η οτι μπορεις να φανταστεις. ΤΟ ΝΕΤΦΛΙΞ στην Ελλαδα πλεον ειναι σε αλλα λεβελ! 

2 ώρες πριν, insomnianoex είπε

Δεν πειράζει συνεχίστε τις αυξήσεις...

Θα φτιάξω από 5 email για 5μηνες δωρεάν συνδρομή ή θα κάνω premium account στο Brazzers ποιο φθηνά θα μου έρθει Λαμόϊαααααα!😁

Δεν μπορεις να το κανεις γιατι πρεπει να βαλεις χρεωστικη καρτα. Και η καρτα πρπεει να χει λεφτα μεσα τουλαχιστον 14 ευρω. Καθε φορα θελει διαφορετικη καρτα! 

5 ώρες πριν, georgeps21 είπε

καλως η κακως ομως, αποφασίζει να το ανεβάσει. Το οτι έχει τόσο κόσμο σημείνει οτι μεχρι τώρα είναι η καλύτερη υπηρεσια ως πιο VFM, αλλιώς δεν θα ήταν τόσο ψηλά.

Σκεφτείτε λίγο, πόσα διναμε για κάθε ταινία στο σινεμά, πόσα δίναμε για καθε ταινία στο βιντεο κλαμπ ή οταν την αγοράζαμε. Και σκεφτείτε πόσα δίνουμε για τις δεκάδες σειρές/ ταινίες που βλέπουμε εκεί  ανα πόσα άτομα. Επίσης δεν μιλάμε για δημόσιο αγαθό. Να σε άκουγα να μου γκρινιάζεις για το ρευμα/ νερό/ πτωχευτικο νομο κλπ να πω ναι μαζι σου. Αλλά το να μου παραπονιέσαι που μια υπηρεσία η οποια ειναι παμφθηνη οτι ανεβάζει τη συνδρομη ... ε νταξει.

Γιατι ποιος σου πε οτι δεν παμε σινεμα? Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Το νετφλιξ ειναι οτι πρεπει για σπιτογατους και ειδικα για καραντινα οτι πρπεει. Γλυτωνεις πολλα νευρα απο τις εντελως κακες σε ποιοτητα ταινιες των παρανομων στο ιντερνετ

5 ώρες πριν, nickem7 είπε

Τώρα σοβαρά σε διόρισε δικηγόρο το netflix ή γουστάρεις τις αυξήσεις; Γυρίζεις δηλαδή να την πεις σε ένα απλό χρήστη που είναι δυσαρεστημένοςμε τις αυξήσεις χωρίς λόγο; Μας έβγαλες και τα ποσοστά λες και ξέρεις τι χρήση κάνει ο καθένας

Τι πίνετε δεν καταλαβαίνω...

Χαχα δεν βγαζεις ακρη! Το νετφλιξ αν κανει την κινηση να ριξει τις 4 τηλεορασεις παει χαθηκε! 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα το σταματήσω  την στιγμή που θα δει ότι μοιράζομαι την συνδρομή μου  με άλλους τρεις και θα με Banαρει.Για 3.5 ευρώ η 5 στο μερίδιο που μου αναλογεί άστο να υπάρχει και ας έχει περάσει και μήνας που δεν το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου. Τώρα για όσους λένε απαράδεκτες παραγωγές... Το έκοψα στους 2 μήνες να  υποθέσω πως αν βγάλει κάτι καλό τρέχουν στο θείο για download..... Πρόβλημα τους εγώ όπως είπα πειρατής για 3 ευρώ ΔΕΝ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

18$ για ποιο περιεχόμενο? Μια σαβούρα κ μισή  απλά είναι στην μόδα κ καλά,γι αυτό υπάρχει ζήτηση.

Επεξ/σία από Iliaskrs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...