Προς το περιεχόμενο

Αύξηση στην τιμή των ακριβών συνδρομητικών πακέτων του Netflix στις ΗΠΑ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα, αύξησέ το κι εδώ, δώσε μου αφορμή να το κόψω. Δε βλέπω που δε βλέπω και πληρώνω τσάμπα τα 3.5€ (14/4, κλασικά), αν το ανεβάσει κιόλας, γεια σας. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, lofter είπε

Δηλαδή μπαίνεις με vpn, κάνεις λογαριασμό, πληρώνεις με paypall, και όταν συνδέεσαι από Ελλάδα σου έχει την ελληνική βάση σειρών-ταινιών;

Πριν 2 χρόνια μπήκα με VPN με Turkey IP έφτιαξα λογαριασμό και έβαλα πληρωμή να γίνεται μέσω Revolut card. Ναι η ελληνικη βαση σειρων ταινιων διοτι μετα βλεπεις χωρις VPN.

Απλά πλέον δεν μπορείς να φτιάξεις τουρκικό λογαριασμό διότι ζητάει για επαλήθευση τουρκικό νούμερο κινητής τηλεφωνίας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, me00016 είπε

Υπάρχει κανείς που έχει εμπειρία με τις εναλλακτικές; Γιατί και 'Mandalorian' θέλω να δω, και 'Stranger Things', και 'Broken Mirror' κ.ά. με μία συνδρομή-Γίνεται; Γενικά, το 'μάντρωμα' και τα exclusives μπορούμε να τα αποφύγουμε με κάποια συνδρομητική υπηρεσία, ας μην έχουμε και τα κορυφαία την πρώτη  μέρα της κυκλοφορίας τους;

Aυτο δυστυχως ειναι προβλημα. Γιατι ειμαστε στο μεταιχμιο. Στην εποχη που η τηλεοραση πεθαινει και καθε εταιρεια εχει δικο της streaming. Λογικα στα επομενα χρονια, θα μεινουνε 2-3 major παιχτες, 2-3 εναλλακτικοι για ειδικα κοινα. Οπως με την μουσικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, dream21 είπε

Πριν 2 χρόνια μπήκα με VPN με Turkey IP έφτιαξα λογαριασμό και έβαλα πληρωμή να γίνεται μέσω Revolut card. Ναι η ελληνικη βαση σειρων ταινιων διοτι μετα βλεπεις χωρις VPN.

Απλά πλέον δεν μπορείς να φτιάξεις τουρκικό λογαριασμό διότι ζητάει για επαλήθευση τουρκικό νούμερο κινητής τηλεφωνίας.

Ζητά από τον πρόεδρο να σου βρεί αριθμό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, me00016 είπε

Υπάρχει κανείς που έχει εμπειρία με τις εναλλακτικές; Γιατί και 'Mandalorian' θέλω να δω, και 'Stranger Things', και 'Broken Mirror' κ.ά. με μία συνδρομή-Γίνεται; Γενικά, το 'μάντρωμα' και τα exclusives μπορούμε να τα αποφύγουμε με κάποια συνδρομητική υπηρεσία, ας μην έχουμε και τα κορυφαία την πρώτη  μέρα της κυκλοφορίας τους;

Κάνεις ένα μήνα συνδρομή στο ένα και τον άλλο μήνα συνδρομή στο άλλο. Σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα, αλλά ποντάρουν και στο ότι ο κόσμος δεν θα μπει σε τέτοια διαδικασία και θα αφήσει τις συνδρομές να τρέχουν, ειδικά αν είναι shared accounts, δύσκολο να συγχρονιστείς με άλλους 2-3! Με μία συνδρομή όλα δεν το βλέπω για το προσεχές μέλλον, ειδικά στην Ελλάδα, δεν έχουν κανέναν λόγο να το κάνουν... τώρα παλεύουν ακόμα για τους πελάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Το θέμα δεν ειναι οι αυξήσεις. Ξέραμε απο την αρχή οτι μια υπηρεσία με 5000 σειρες και τρελες επενδυσεις στην δημιουργια νεων, δεν γινεται να μεινει στα 10-12 ευρω το μηνα. Το πρόβλημα ειναι οταν χώρες οπως πχ η Ελλάδα, φτάνουν στο ιδιο ποσό συνδρομής με τις ΗΠΑ αλλά με το 1/10 του περιεχομένου. Βάλε μου οσα εχει το αμερικάνικο Netflix και τότε να δεχτω την αυξηση

Οτι ναναι. Το netflix προσφέρει μια υπηρεσία. Δεν εξετάζουμε εδω αν η υπηρεσία ειναι καλή ή κακή. Εσυ επιλεγεις αν αυτη η υπηρεσια αξιζει το κοστος ή οχι. Το αν θα εισαι σε καραντινα 2 μέρες ή 1 χρόνο, ειναι αδιάφορο. Δεν ειναι υποχρεωμένο για τίποτα το Netflix. Δεν ειναι νερό ούτε ρεύμα που ειναι είδη πρώτης αναγκης. Αν δεν σου αρέσει βάλε STAR, να ξεκινάει μια διωρη ταινία στις 9 και να τελειώνει την επομενη το μεσημερι πριν τις ειδήσεις. Εχετε καλομάθει τοσο πολύ που δεν ξερετε τι λετε

Τζάμπα ποστ και ότι να ναι x2. Όλα αυτά που είπες τα έχω πει ήδη πριν, δεν διαφωνούμε σε κάτι, αυτό που λες δηλαδή να εξετάσει ο καθένας το κόστος σε σχέση με την υπηρεσία σημαίνει να εξετάσει κατά πόσο ψυχαγωγικό είναι αυτό που προσφέρεται διότι το Netflix θα το βάλεις για ψυχαγωγία και entertainment, αν δεν μου αρέσει σαφώς και θα πάω σε άλλο μέσον ψυχαγωγίας η υπηρεσία, δεν έγραψα πουθενά ότι το Netflix είναι είδος πρώτης ανάγκης και δεν καταλαβαίνω γιατί επαναλάμβανεστε. Η επιχειρηματολογια σας είναι τραγικη, σαν να μου λέτε ότι θα καλέσεις τον τεχνικό να σου επισκευάσει κάτι αλλα ο τεχνικός δεν είναι υποχρεωμένος να σου επισκευάσει την συσκευη, η ότι το μαγαζί εστίασης που θα πάω δεν είναι υποχρεωμένο να μου φτιάξει καλό φαγητό. Από ότι φαίνεται εδώ πέρα κάποιοι δεν έχουνε μάθει να διαβάζουνε και το μόνο που αρέσκονται είναι να την λένε στους άλλους. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα σχόλια για το αυτονόητο: αν δεν συμφωνείτε με την αύξηση ή/και δεν σας αρέσει το περιεχόμενο, απλά κόψτε το.

Αν θα θέλατε να μην υπάρχει αύξηση για τον Χ Ψ λόγο, ευσεβείς πόθοι.

Ευτυχώς το Netflix δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα η ΕΡΤ. Η οποία παρεμπιπτόντως έχει βελτιωθεί σε διάφορα είδη εκπομπών (που πλέον δεν παράγονται στα ιδιωτικά σκοπιδοκάναλα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tasanton είπε

 

Ευτυχώς το Netflix δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα η ΕΡΤ. Η οποία παρεμπιπτόντως έχει βελτιωθεί σε διάφορα είδη εκπομπών (που πλέον δεν παράγονται στα ιδιωτικά σκοπιδοκάναλα).

Της ΕΡΤ η συνδρομη ειναι απειρως ακριβοτερη ...

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτονόητο είναι ότι το Netflix θα κάνει ότι γουστάρει και σε όποιον αρέσει. 100%. Είναι πλέον τεράστια εταιρία και προφανώς δεν είναι τυχαίο.

Εξίσου αυτονόητο είναι ότι έχουμε άποψη για τις επιλογές του Netflix σαν πελάτες. 101%!

Και επίσης δεν είμαστε όλοι οι πελάτες ίδιοι, κάποιοι θέλουμε ταινιάρες, κάποιοι θέλουμε να χαλαρώσουμε και θεωρούμε σκουπίδια την ελεύθερη τηλεόραση, κάποιοι ζυγίζουμε το 1 ευρώ παραπάνω.

Προσωπικά, το έχω 4 χρόνια με άλλα 3 άτομα, και θα το κόψω, γιατί πλέον αρχίζω να νιώθω λίγο πρόβατο προς άρμεγμα με το στυλ χειρισμού και έκφρασης της εταιρίας αυτής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά λυπάμαι που βλέπω εταιρίες που κάποτε ήταν πρότυπο και συνώνυμο της καινοτομίας να εκμεταλλεύονται καταστάσεις. Πολύ κρίμα για το netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτα πραγματάκια διαβάζουμε πάλι :lol:

Σε θέμα για το Netflix έχουν αναφερθεί τουρκική λίρα, ότι θα γίνει η Αμερική Σουδάν, άλλου του στέλνει mail το Netflix και τον παρακαλάει να γυρίσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...