Προς το περιεχόμενο

Vodafone Modem και TP-LINK CPE210


qert

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την ομάδα !

διαβάστε  λοιπόν το πρόβλημα μου 

Στο σπίτι των γωνιών μου έχω το modem της Vodafone ένα H300s θέλω να δώσω ασύρματα Ίντερνετ στο δικό μου σπίτι που είναι απέναντι ακριβώς μας χωρίζει ένας δρόμος και κανένα άλλο εμπόδιο είναι περίπου στα 40 μέτρα, μέχρι τώρα έβαζα ένα απλό repeater στο μπαλκόνι μου και έκανα δουλειά.

τωρα έγινα συνδρομητής στην Vodafone tv και καθώς ο αποκωδικοποιητής της Vodafone δεν είναι WiFi και καθώς θέλω ισχυρό σήμα πήρα μια εξωτερική κεραία της tp link και συγκεκριμένα αυτή TP-LINK CPE210 με σκοπό να την συνδέσω με Ethernet στο ρουτερ και να δώσω ασύρματα σε ένα repeater με έξοδο Ethernet στο απέναντι σπίτι 

Εχω σεταρει την κεραία και σαν access point και σαν repeater και ενώ δουλεύουν όλα καλά δλδ έχω παντού Ίντερνετ (smart tv tablets κινητά )έχω Vodafone tv μετά από λίγα λεπτά 5-10 λεπτά σταματάνε όλα δεν έχω Ίντερνετ πουθενά βγάζω την κεραία και επανέρχεται το Ίντερνετ κανονικά 

μπορειτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε να σεταρω σωστά την κεραία αν και νομίζω το κάνω σωστά αλλά μάλλον θέλει κάποια ρύθμιση 

επισεις πείτε μου παρακαλώ αν ο τρόπος που σκέφτομαι να συνδέσω τα δυο σπίτια για τον λόγο που θέλω είναι σωστός ή μπορώ να κάνω κάτι άλλο 

σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a.για σοβαρες δουλειες δεν βαζεις tp link αλλα κανα ubiquiti /και θες δυο τα οποια ειναι κατευθυντικα  και καλο θα ειναι να παιζουν στα 5ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...