Προς το περιεχόμενο

Philips 43PUS7805 43"


vforvaggelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, kakos84 είπε

λοιπόν μετά από την ενημέρωση λογισμικού μέσο usb σταμάτησε τα κολληματάκια που είχα 

υπόψιν μέσο διαδίχτυο δεν μου έβρισκε ενημέρωση. 

Δεν μας ειπες ποτε τι κολληματα ειχε, πες να βοηθησεις βρε ανθρωπε.

Η τελευταια version ειναι η 201.002.174.001 σωστα;

 

Εγω μιλησα με την Astra για το θεμα που εχω με το οτι μερικες φορες δεν πιανει το κοντρολ και χρειαζεται να την βγαλω απο το ρευμα για να δουλεψει παλι και οτι χανει το bound με την αλεξα οταν βγαλω απο το ρευμα την τηλεοραση και αυριο θα ερθει τεχνικος να την δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vforvaggelis είπε

Δεν μας ειπες ποτε τι κολληματα ειχε, πες να βοηθησεις βρε ανθρωπε.

Η τελευταια version ειναι η 201.002.174.001 σωστα;

Εγω μιλησα με την Astra για το θεμα που εχω με το οτι μερικες φορες δεν πιανει το κοντρολ και χρειαζεται να την βγαλω απο το ρευμα για να δουλεψει παλι και οτι χανει το bound με την αλεξα οταν βγαλω απο το ρευμα την τηλεοραση και αυριο θα ερθει τεχνικος να την δει.

εμενα κόλλαγε λίγο η εικόνα στην αλλαγή καναλιών αλλα τώρα είναι ok .ναι η τελευταία είναι η 201.002.174.001 .

δεν έχω κανένα θέμα προς το πάρο άλλο  μονο πρέπει να φτιάξω τα χρώματα αλλα μου φαίνεται βουνό xaxaxa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε τεχνικος σημερα.

Με ενημερωσε οτι για το κοντρολ που μερικες φορες δεν πιανει φταιει η πλακετα και θα γινει αλλαγη (το εχουν παρατηρησει ξανα σαν προβλημα).

Οσον αφορα το οτι οταν βγαλω την τηλεοραση απο το ρευμα χανω τις ρυθμισεις της αλεξα μου ειπε οτι λογικα σε επομενο update θα διορθωθει

και τελος οσον αφορα οτι βλεπω 4Κ στο youtube μπομπα ενω στο netflix το 4Κ ειναι μαπα, μου ειπε πως εχει να κανει με την υπηρεσια και οχι με την τηλεοραση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, vforvaggelis είπε

Ηρθε τεχνικος σημερα.

Με ενημερωσε οτι για το κοντρολ που μερικες φορες δεν πιανει φταιει η πλακετα και θα γινει αλλαγη (το εχουν παρατηρησει ξανα σαν προβλημα).

Οσον αφορα το οτι οταν βγαλω την τηλεοραση απο το ρευμα χανω τις ρυθμισεις της αλεξα μου ειπε οτι λογικα σε επομενο update θα διορθωθει

και τελος οσον αφορα οτι βλεπω 4Κ στο youtube μπομπα ενω στο netflix το 4Κ ειναι μαπα, μου ειπε πως εχει να κανει με την υπηρεσια και οχι με την τηλεοραση.

Είχες πληρώσει επέκταση εγγύησης; Γιατι σε μένα που δεν είχα πληρώσει δεν έρχονταν σπίτι από την astra service, και πήγα εγώ την τηλεόραση στο σερβις τους. Μονο αν πληρωνα 39€ θα έρχονταν.

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, barimagas είπε

Είχες πληρώσει επέκταση εγγύησης; Γιατι σε μένα που δεν είχα πληρώσει δεν έρχονταν σπίτι από την astra service, και πήγα εγώ την τηλεόραση στο σερβις τους. Μονο αν πληρωνα 39€ θα έρχονταν.

Ναι εχω πληρωσει επεκταση εγγυησης. Δεν ερχοντουσαν ουτε σε μενα αλλα τους "πιεσα" και ηρθαν τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ μόλις τους πίεσα μου λένε πάρε στην philips να κάνεις παράπονα. Ήθελα να ήξερα με την πενταετή του Κωτσόβολου που και καλά έλεγε για απεριόριστες επισκέψεις στο σπίτι, από τεχνικό του Κώτσου λογικά, τι θα ήταν διαφορετικό; 

Τεσπα τρεις εργάσιμες μου είπαν για το έλεγχο, ελπιζω να μην έχουμε παρατράγουδα.

Επεξ/σία από barimagas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/11/2020 στις 12:51 ΜΜ, SoulisMafia είπε

Καλησπερα,την πηρα και εγω την τηλεοραση και εχω 2 αποριες, πρωτον πως αλλαζω θεση τα καναλια και δευτερον πως σβηνουν τα λαμπακια απο πισω?

Σοβαρά τώρα? Έχεις επιλέξει τηλεόραση με Ambilight και θέλεις να τα σβήσεις? 

Π'αντως σε περίπτωση που μετάνοιωσες για το μοντέλο, let me know... Ενδιαφέρομαι για 43αρα με Ambilight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2020 στις 2:34 ΜΜ, vforvaggelis είπε

Ηρθε τεχνικος σημερα.

Με ενημερωσε οτι για το κοντρολ που μερικες φορες δεν πιανει φταιει η πλακετα και θα γινει αλλαγη (το εχουν παρατηρησει ξανα σαν προβλημα).

Οσον αφορα το οτι οταν βγαλω την τηλεοραση απο το ρευμα χανω τις ρυθμισεις της αλεξα μου ειπε οτι λογικα σε επομενο update θα διορθωθει

και τελος οσον αφορα οτι βλεπω 4Κ στο youtube μπομπα ενω στο netflix το 4Κ ειναι μαπα, μου ειπε πως εχει να κανει με την υπηρεσια και οχι με την τηλεοραση.

Στο utube βλέπεις 4K sdr και στο Netflix μπαινει το HDR. Η τηλεοραση αν και εχει HDR δεν μπορει να το υποστηριξει. Χαλαει η εικονα αντι να ειναι καλυτερη. Καλυτερα να μην ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, VangelisPo είπε

Σοβαρά τώρα? Έχεις επιλέξει τηλεόραση με Ambilight και θέλεις να τα σβήσεις? 

Π'αντως σε περίπτωση που μετάνοιωσες για το μοντέλο, let me know... Ενδιαφέρομαι για 43αρα με Ambilight.

Ε στην αρχή π δν είχα ιδέα ήθελα αλλά τώρα μ αρεσει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Στο utube βλέπεις 4K sdr και στο Netflix μπαινει το HDR. Η τηλεοραση αν και εχει HDR δεν μπορει να το υποστηριξει. Χαλαει η εικονα αντι να ειναι καλυτερη. Καλυτερα να μην ειχε.

Αναποδα μου το κανει. Στο youtube μου δειχνει πολυ ομορφα το 4Κ και μου γραφει κατω οτι ειναι HDR

image.png.ff7058aabf4f5d7d4fe0c9dc57a1f4f6.png

Στο νετφλιξ δεν μου γραφει κατι τετοιο και πατωντας στο info μου δειχνει οτι η αναλυση ειναι 2.160

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες δοκιμασα μια αλλη ταινια στο νετφλιξ η οποια μου εδειξε κομπλε 4Κ!

Το μονο που μενει ειναι να βρουμε τις καλυτερες ρυθμισεις εικονας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...